Kai vaikai palieka namus, juose pakanka ir eglišakės

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-22
Peržiūrėta
1878
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos girininkijos vadovai padėjo palangiškiams išsirinkti gražiausias eglių šakas iš jų gausybės.
Palangos girininkijos vadovai padėjo palangiškiams išsirinkti gražiausias eglių šakas iš jų gausybės.

Kasmet prieš šv. Kalėdas Lietuvos miškininkai visiems gyventojams įteikia gražią dovaną – išdalina kelis tūkstančius eglių šakų. Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ šiemet organizuota dešimtą kartą. Jos kasmet su nekantrumu laukia ir palangiškiai. Kalėdas į namus parsineša daug žmonių. Kalbinti miestelėnai neslėpė, jog neįsivaizduoja Kalėdų be miško kvapo.

Laukia atvykstančių vaikų
Kai kurie palangiškiai eglių šakų lūkuriavo jau gerokai anksčiau, nei atskubėjo miškininkai su prikrautu visureigiu. O kiti tiesiog ėjo pro šalį. Tad su pirkinių maišeliu galėjo į namus parsinešti ir eglės šakelę.
Jau nešinas išsirinkta šakele palangiškis Vytautas Grybauskas pripažino, jog Kalėdoms eglės niekada neperka, įprastai visada parsineša eglės šaką, kurios namams papuošti ir taip sukurti kalėdinę nuotaiką visiškai pakanka.
„Eglės brangiai kainuoja, o šakelę gaunu veltui. Mano kieme auga eglutė, šiemet ir ją papuošiau, tačiau reikia ir namuose dar puošmenos“, – sakė vyras, papasakojęs, jog jam specialiai miškininkų su eglių šakomis laukti nereikėjo – palangiškis spėjo ir apsipirkti, ir tinkamą eglės šaką išsirinkti.
Kalėdos, pasak pašnekovo, visgi išskirtinė šventė. Net jeigu tenka ir daugiau paišlaidauti, negaila. „Per Kalėdas atvažiuoja vaikai, norisi juos pavaišinti. Ir į kainas tuomet pernelyg nesižvalgau. Dukra su šeima atvyksta tik porą kartų per metus, tad man tai didelė šventė“, – neslėpė džiaugsmo Vytautas.

Šventinės nuotaikos niekas negadina
„Jau toks amžius, kad eglučių namuose kaip ir nebereikia. Vaikai užaugę, gyvena savo gyvenimus, o mums patiems užtenka namie pasipuošti ir šakelę. Papuošiau dar ir kieme augantį kadagį. Bet norisi dar ir kambaryje jausti Kalėdų kvapą“, – kalbėjo palangiškė Dalia.
Kita palangiškė atskleidė, jog eglės šakelę nuneš ir ant sūnaus kapo.
„Per televiziją nuolat kartojama, kad geriau gyvename. Nemanau, kad mes čia labai jau geriau gyvename. Visgi šventės bus tokios kaip visuomet – šventės yra šventės, jos turi būti švenčiamos linksmai. Atvyks vaikai, anūkai, ruošiame dovanas, padėsime po egle, nueisime į bažnyčią“, – kalbėjo Adelė Drungilienė.
Palangiškė Gražina atskleidė, jog namie eglei nelabai ir būtų vietos, tad šakos visiškai užtenka. „Jeigu jau Kalėdos, tai ir norisi šventiškesnių akcentų“,–pripažino moteris. Ji papasakojo, jog per šventes niekada daug neišlaidauja – tiek, kiek atrodo reikalinga. „Paaukojau bažnyčiai, įsigijau „plotkelę“. O kiek gi man reikia to maisto, saikingai nusiperku ir pakanka“, – sakė Gražina.

Pasidaryti iš mažų dalykų
O buvo ir tokių, kurie apie miškininkų organizuojamą akciją nežinojo, apie ją informavo draugai. Kaip gi neparsineši į namus taip visų laukiamų Kalėdų.
„Vaikai jau užaugo, tad užtenka ir eglės šakos. Įprastai eglę puošdavome, kai vaikai buvo maži. Visada teikiame pirmenybę gyvai eglutei, ne dirbtinei. Visgi smagiau, kai namus užpildo eglės, atkeliavusios iš miško, kvapas“, – pripažino Ingrida.
Moteris papasakojo, jog namų puošybai neišleidžianti daug pinigų. Pakanka pasitelkti fantaziją, tuomet ir namai gražūs, ir piniginė nepaplonėja. „Pakanka truputį kūrybos, fantazijos, pasižvalgyti aplink, parsinešti iš parko kankorėžių ar panaudoti vaisius. Galima šventę sau pasidaryti ir iš mažų dalykų“, – pasidalijo patarimu palangiškė.

Dvejopos žmonių nuotaikos
Ne pirmus metus eglių šakas dalinantys girininkai jau pastebėjo, kaip įprastai miestelėnai renkasi šakas. „Visada būna grupė žmonių, kurie jau mūsų visada laukia. Šie žmonės visada būna piktesni. Antroji užplūstanti žmonių banga būna visai kitokia, jie jau būna gerai nusiteikę, linksmesni, netgi palinki gerų švenčių“, – šypsojosi Palangos girininkijos girininko pavaduotojas Raimundas Ereminas, kartu su girininku Stanislovu Jonaičiu atvežę palangiškiams didžiausią glėbį eglių šakų.
Miškininkai akcentavo, jog valstybiniai miškai yra atviri visiems – galima prisirinkti grybų, uogų, o ir eglių šakų nusiskinti. Žinoma, tai reikia daryti laikantis nustatytų taisyklių.
Šios akcijos metu miškininkai visoje Lietuvoje išdalino bene du šimtus tūkstančių eglės šakų. Anot jų, žmonės šakeles nešėsi ir savo namams papuošti, ir savo draugams padovanoti, ir darbovietėms pagražinti.
Akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pradėta rengti siekiant apsaugoti gamtą – kad žmonės neitų į mišką, nekirstų eglučių ar kitaip nežalotų medžių. Miškininkai pripažino, jog anksčiau gerokai dažniau pasitaikydavo atvejų, kai miškuose žmonės patys nusikirsdavo eglučių. Pastaruoju metu tokių atvejų pasitaiko labai retai.
Be miškininko leidimo miške negalima nei šakos, nei eglutės kirsti. Už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 14 iki 28 eurų. Taip pat skaičiuojama ir žala padaryta gamtai. Ji gali siekti iki 500 eurų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos „Olimpo“ krepšinio klubą dėl su sveikata susijusių priežasčių palieka masažuotojas Juozas Petkevičius.


Informuojame, kad pradedami platinti Pranešimai apie rinkimus. Jie bus išnešioti po namus iki vasario 25 d.



Su koronavirusu ir karantinu mus visus atlydėjęs nerimas lengvai neatsitrauks. „Prieš pandemiją darbo turėjau dviems/trims savaitėms į priekį, o dabar – dviem mėnesiams. Dauguma – konsultacijų dėl su koronavirusu ar saviizoliacija susijusiomis psichologinėmis būsenomis: baimėmis, nerimu, depresyviomis nuotaikomis, įtampa. Praėjusiais metais tokių aiškių formuluočių net ir karantino metu nebuvo...


Buvusius poilsio namus „Zunda“ Palangoje už 1,3 mln. eurų (be PVM) įsigijusi transporto įmonė „Elveda“ ketina pastatą atnaujinti, įrengti apartamentus ir juos parduoti. „Didelę dalį pastato tikrai planuojame renovuoti, nes jis pakankamai geros būklės, o dėl kitos dalies dar vyksta diskusijos. Po to skirstysime pastatą į turtinius vienetus ir pardavinėsime kaip...


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Palanga, šventiškai pasipuošusi, pasitinka Kalėdas ir Naujuosius metus. Pagal kinų horoskopą, paskutines dienas skaičiuojantys Šuns metai Palangai didesnių šunybių neiškrėtė – priešingai, Palanga augino raumenis ir įvaizdį: metų gale pakvietė Signatarų alėja, netrukus duris atvers Palangos baseinas. Tačiau kokie bus 2019-ieji, Kiaulės...


Kasmet prieš šv. Kalėdas Lietuvos miškininkai visiems gyventojams įteikia gražią dovaną – išdalina kelis tūkstančius eglių šakų. Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ šiemet organizuota dešimtą kartą. Jos kasmet su nekantrumu laukia ir palangiškiai. Kalėdas į namus parsineša daug žmonių. Kalbinti...


Partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Palangos skyriaus pirmininkas ir vienas iš partijos pirmininko pareigų pasitraukusio Rolando Pakso bendražygių Palangoje Raimondas Abromas palieka partiją. „Be Rolando Pakso nelabai matau partijos ateities“, – „Palangos tiltui“ sakė R. Abromas.


Kurorte padidinus automobilių parkomatų – stovos skaitiklių – nuo dešimties iki trisdešimties, miesto valdžia tikisi, kad miesto gatvėse bei jų prieigose pamažu įsivyraus ramybė, o į miesto biudžetą įbyrės daugiau rinkliavos pinigų. Palangos rinkliavų centro vadovai nedrįsta spėti, kad daugiau parkomatų padidins pajamas, nes miesto Taryba yra nusprendusi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius