Kaip įveikti kalėdinį stresą?

Palangos tiltas, 2024-01-04
Peržiūrėta
686
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asociatyvi nuotrauka iš Gargzdai.lt
Asociatyvi nuotrauka iš Gargzdai.lt

Artėjant gražiausioms ir balčiausioms metų šventėms, deja, nemaža dalis visuomenės jaučia didesnį stresą ne tik dėl būtinybės rūpintis dovanomis ir ruošti šventinę puotą, bet ir dėl darbo pareigų, būdingų metų pabaigai – ataskaitų, rezultatų pasiekimo terminų, įvairių verslo renginių, vaikų kalėdinių koncertų ir vakarėlių ir pan.  Prie tradicinių stresą keliančių veiksnių šiemet prisideda didėjančios sąskaitos už šildymą, dujas ir elektrą, taip pat didėjančios įmokos už būsto paskolas.

Bandant visur suspėti metų pabaigoje dažnai neįmanoma pasinaudoti tokiomis stresą mažinančiomis priemonėmis, kaip kvėpavimo pratimai, meditacija, fiziniai užsiėmimai, pirties ir vandens procedūros ar masažai ir t. t. Dažniausiai tam reikia daugiau laiko, nei galima sau leisti, kai vienu metu reikia atlikti kelias svarbias užduotis.

Dažniausiai metų pabaigos ar kalėdinis stresas nėra toks rimtas psichikos sutrikimas, kad reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ar psichiatrą ar griebtis stiprių raminamųjų ar migdomųjų vaistų. Be to, nuo seno mūsų protėviai žinojo apie raminamąjį valerijono šaknies poveikį, apie kurį net dainuojama lietuvių liaudies dainose.

Vaistinėse yra nemažai maisto papildų stresui mažinti ir miego kokybei gerinti, tačiau vertėtų nepamiršti, kad maisto papilduose nėra vaistinių medžiagų, o yra vitaminų ir mineralų, be to, maisto papildams netaikomi griežti jų veiksmingumo ir saugumo kontrolės reikalavimai, neatliekami klinikiniai tyrimai, kurie įrodytų šį veiksmingumą. 

Vaistinės taip pat siūlo nereceptinius vaistus, kurie mažina stresą ir užtikrina gerą nakties miegą, tačiau jų asortimentas nėra toks platus kaip maisto papildų.

Vienas iš tokių vaistų yra „Persen“, kurio sudėtyje yra valerijono, citrinų balzamo ir pipirmėčių. Jis buvo kliniškai išbandytas ir įregistruotas kaip nereceptinis vaistas, kurio vartojimas pagal instrukciją nekelia tiesioginės ar netiesioginės grėsmės žmonių sveikatai, jo aktyvumas ir šalutinis poveikis yra pakankamai gerai ištirti, o vartojant vaistą teisingai, jie nesukelia priklausomybės.

„Persen“ klinikiniai tyrimai parodė, kad jis puikiai gerina miego kokybę ir suteikia gydomąjį poveikį esant nemigai, taip pat padeda išlaikyti ramybę stresinėse situacijose, be kita ko, padeda išvengti kraujospūdžio ir širdies susitraukimų dažnio padidėjimo stresinėse ir priešstresinėse situacijose.

Be to, „Persen“ nesukelia mieguistumo ir nesumažina gebėjimo susikaupti nei išgėrus vieną dozę, nei po dviejų vartojimo savaičių.

Atminkite – atėję į vaistinę, paklauskite vaistininko, ar produktas, kurį ketinate pirkti, yra maisto papildas, ar nereceptinis vaistas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant gražiausioms ir balčiausioms metų šventėms, deja, nemaža dalis visuomenės jaučia didesnį stresą ne tik dėl būtinybės rūpintis dovanomis ir ruošti šventinę puotą, bet ir dėl darbo pareigų, būdingų metų pabaigai – ataskaitų, rezultatų pasiekimo terminų, įvairių verslo renginių, vaikų kalėdinių koncertų ir vakarėlių ir pan.  Prie tradicinių stresą keliančių veiksnių šiemet prisideda...


Visai neseniai Mantvydas Kriaučiūnas grįžo namo iš savo antros išbandymų kelionės. Pernai numynęs į Prancūziją 2080 km savo dviračiu, šįmet dvidešimtmetis jaunuolis pėsčias iškeliavo iš Vilniaus į Palangą su 25 kg kuprine ant pečių. Kasdien nueidamas 25-40 km, vaikinas keliavo 15 dienų ir surinko 382 km.


Tarybos posėdyje 7 klausimai įveikti per pusę valandos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 31 | Rubrika: Miestas

Šiandien, spalio 31 d., įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 16 miesto politikų, kurie svarstė septynis klausimus. 


Žingsnis į žingsnį su geriausiais regiono kurortais bandanti žengti Palanga vis dar pralošia nelygią kovą su visomis bobutėmis, diedukais, automobilininkais – vedliais, įsitaisiusiais prie įvažiavimų į Palangą ir siūlančiais apgyvendinimo paslaugas. Miesto valdžia su meru Šarūnu Vaitkumi priešaky praėjusią kadenciją žadėjo, kad pastačius Palangos aplinkkelį, tokia...


Lietuvos dailės muziejaus direktorius, Palangos miesto Garbės pilietis Romualdas Budrys šiuo metu stiprina jėgas Palangos reabilitacinėje ligoninėje ir neslepia džiaugsmo dėl čia tvyrančios ramybės ir geros atmosferos. Patinka ligoninės aplinka „Kaip sakydavo mano tėtis, susinešiojo klumpės, reikia padkalėjo. Tai ir man atėjo laikas pasiremontuoti. Čia gera...


Nesuklysime sakydami, kad apie sausų akių ligą teko girdėti kiekvienam. Taip pat daugelis žino, kad ligai įveikti rekomenduojami specialūs akių lašai. Tačiau ar visi akių lašai vienodi? Kaip kito sausų akių ligai gydyti skirtų lašų sudėtis? Ką šiandien mūsų akims siūlo pažangiosios technologijos?


Brandos egzaminų tvarkaraštis įsibėgėjo, abiturientų stresas – bent jau taip teigiama tam skirtose respublikinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose – pasiekė visas įmanomas ribas. Ar išties egzaminų maratonas kelia tokį didžiulį galvos skausmą? Kaip jaučiasi Palangos abiturientai, kurių per dvylika metų sukauptos žinios dabar tikrinamos?


Jau nuo amžių gelmių buvo aišku, kad žiemos viduryje, ypač Palangoje, prieš arktinius vėjus papūsti, kaulus geliančias žvarbanas įveikti esame bejėgiai, „skystakiaušiai“, kaip pasakytų Antanas iš Kretingalės. Be laiko nėra nė vaiko, nė pavasario. O pavasario pumpurai lengviau gims irgi iš vand eniu virstančių sniego sėklų. Žvelgi į gamtos metų...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Poliklinikos vadovo įveikti nepavyko

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį įvyko VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ Stebėtojų tarybos posėdis, kuriame kalbėta apie poliklinikos darbo užmokesčio fondo dydį bei įstaigos finansinę atskaitomybę ir atlikto audito išvadas. Griežtai nusiteikę Tarybos nariai buvo pasiruošę į dulkes sutrinti poliklinikos direktorių Egidijų Rimkų, tačiau to padaryti nepavyko ir teko pasitenkinti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius