Karštis – puiki repeticija prieš kovas Turkijoje

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 07 26

Trečiadienį vakare Palangoje į “Vanagupės” viešbutį pradėjo rinktis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai, kurie prieš tai stovyklavo Druskininkuose.

 

„Druskininkų stovykla buvo sunki, nes tai buvo treniruočių pradžia, kuri yra visada nelengva, bet esu patenkintas. Matosi žaidėjų pastangos, entuziazmas, koncentracija. Vyrai dirbo tikrai gerai. Į Palangą grįžome su gera nuotaika ir tuo pačiu entuziazmu, kimbame į darbą čia“, - „Palangos tiltui“ pasakojo naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra.

Druskininkų stovyklos pabaigoje treneris jau matė puikesnius rezultatus, krepšininkų fizinė būklė buvo geresnė, treniruočių pabaigose karštis nebe taip alindavo rinktinės narius.

Nieko nelaukdami, jau ketvirtadienį krepšininkai turėjo rytinę treniruotę, tačiau jos vyksta ne Palangoje, o Klaipėdoje, LCC tarptautinio universiteto salėje.

„Palangoje nėra tinkamos didelės krepšinio aikštelės, todėl treniruotės vyks Klaipėdoje. Jei nesutrukdys lietus, pora treniruočių vyks ir Palangoje gryname ore“, - kalbėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės atstovas spaudai Linas Kunigėlis.

Šiais metais rinktinėje yra daug naujų jaunų veidų, todėl, anot trenerio, treniruotėms reikia daugiau pasiruošimo, pripratimo vienas prie kito ir kantrybės sudarant žaidimo derinius.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonas Robertas Javtokas mano, kad jauni žmonės tikrai bus rinktinei nauda, nes kiekvienas nori įrodyti, jog yra vertas žaisti rinktinėje su senbuviais.

 „Dar anksti spręsti, kokia bus komandos sudėtis, nes dabar visi dar tik įgauna formą, vyksta intensyvus pasiruošimas. Beje, galėtų būti ir vėsiau, nes salėse nėra kondicionierių, todėl karštis vargina dar labiau, nauji kamuoliai slysta iš rankų nuo prakaito“,- guodėsi komandos kapitonas R. Javtokas.

Naujiems rinktinės nariams, anot kapitono, reikia susižaidimo ir susibuvimo su senbuviais, kurie su malonumu pataria ir padeda naujokams.

„Aš jaučiu malonumą galėdamas padėti naujiems rinktinės nariams. Mano gyvenimas neatsiejamas nuo krepšinio, todėl galėdamas duoti naudos kitiems esu laimingas“, - pasakojo R. Javtokas

„Mano manymu, nauji ir jauni veidai komandai atneš sėkmės, nes kiekvienas jų labai veržlus, optimistiškas, stengiasi ir nori įrodyti, jog yra verti žaisti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje. Šiuo metu iš naujokų kaip lyderį išskirčiau Martyną Pocių. Tikiu, kad jis turi visas galimybes tapti dar geresniu žaidėju“, - pasakojo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas Donaldas Kairys.

Paklaustas apie naująjį rinktinės trenerį, R. Javtokas atsiliepė teigiamai: „Esu labai juo patenkintas, mums teko dirbti ir anksčiau, manau, kad savo srityje jis - puikus specialistas“.

Naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris K. Kemzūra neslėpė, jog yra laimingesnis treniruodamas Lietuvos rinktinę nei Latvijos, kurios treneriu jis dirbo anksčiau. „Vis dėlto, tai yra mano šalis, mano tėvynė, vyrai dirba nuoširdžiai, kuo aš džiaugiuosi“, - kalbėjo treneris.

Treneris pasakojo, kad karštis vis tiek daro savo: krepšininkų organizmai nepripratę prie tokių sąlygų, juolab, kad salėje nėra kondicionavimo sistemų. „Tačiau Turkijoje bus dar karščiau, todėl galbūt ten karštis taip nebealins krepšininkų“, - svarstė K. Kemzūra.

Iki šiol krepšinio rinktinės nariai apsiėjo be didesnių traumų, tik Mindaugas Katelynas buvo išsisukęs koją ir nesportavo keletą dienų. R. Javtokas turėjo šiek tiek problemų su nugara, tačiau dabar abu žaidėjai jaučiasi gerai.

Treneris pasakojo, kad šiuo metu jau keičiasi darbo pobūdis: tęsiasi fizinio pasiruošimo darbai, tačiau, K. Kemzūros nuomone, šioje stovykloje krepšininkai turbūt eis tik vieną kartą treniruotis į lauką. Toliau bus galingumo ir greitumo išpildymo pratimai.

„Stengsimės jau išmoktus derinius tobulinti, gludinti, atlikti juos kokybiškiau. Paraleliai skirsime didelį dėmesį gynybai, po truputį stengsimės tobulinti taktikos manevrus“, - atskleidė treniruočių planus K. Kemzūra.

Netrukus treneris turės apsispręsti dėl rezervinės komandos narių. „Sprendimą reikės priimti gana greitai, todėl turiu pagalvoti, ar reikia mūsų komandai šių žaidėjų, ar duoti kažkam šansą. Dar neaišku, ar kai kurie iš jų žais jau ir šią vasarą, ar kitais metais“, - svarstė apie sprendimus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris.

Treneris užsiminė, kad tarp naujų žaidėjų yra labai įdomių krepšininkų, tačiau dėl jų galimybių žaisti rinktinėje bus aišku ateityje - kaip jie tobulės, kaip susiklostys jų karjera.

„Nenoriu verkšlenti, kad mūsų komanda jauna, tačiau mes norime pasiekti optimaliausią formą. Norėčiau, kad kiekvienas žaidėjas išnaudotų savo galimybes, noriu, kad atrodytume organizuoti, nieko nebijantys, alkani, žaidžiantys kartu. Manau, kad šie faktoriai mums gali atnešti sėkmę. O dėl vietos pasaulio čempionate man dabar sunku ką nors spėlioti“, - kalbėjo K. Kemzūra.

„Esu maksimalistas, todėl pergalės, žinoma, tikiuosi“, - neslėpė komandos kapitonas R. Javtokas.

Komanda džiaugėsi, kad Lietuvos krepšinio federacija sudarė palankias sąlygas treniruotis, maitintis ir gyventi.

Vienas iš Lietuvos krepšinio rinktinės lyderių, Linas Kleiza, prisijungs prie komandos tik sekmadienį.

Iš Palangos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išvyks  liepos 30 dieną į Šiaulius, kur kitą dieną jų lauks varžybos su Suomijos komanda.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Lietuvoje gausu kaimo turizmo sodybų, kurios vilioja turistus ir lietuvius laukų ramybe, išlakiais miškais ar gaiviais ežerais. Kiekviena stengiasi pritraukti savo klientus, viliodama išskirtiniu maistu, sveikos gyvensenos principais ar tradiciniu interjeru. Statistikos duomenimis, Lietuvos kaimo turizmo sodybose poilsiaujančių turistų daugėja.


Nereikia nerimauti, Maironio gatvė bus puiki

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 12 15 | Rubrika: Miestas

Šių metų pradžioje pradėti Maironio gatvės darbai, jie intensyviai atliekami. Pasibaigus jiems, ši gatvė neatpažįstamai pasikeis. Tačiau vykstant darbams, gyventojams taip pat kyla klausimų. Palangiškis Antanas teiravosi, kodėl keičiant visus vamzdžius, nekeičiamas kanalizacijos vamzdis tuo pat metu. Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Antanas...


Pergale antrojo Mezon-NKL pirmenybių rato kovas baigė „Palangos“ krepšininkai, kurie namuose 76:71 (22:24, 20:22, 21:12, 13:13) nugalėjo „Telšių“ klubą. Rungtynes sėkmingiau pradėjo Palangos krepšininkai ir po Antano Bertašiaus tritaškio praėjus kiek daugiau nei 3 minutėms nuo rungtynių pradžios, pajūrio ekipa buvo priekyje –...


Nuo šio vakaro kovas vasario 22-ąją startavusiose Palangos miesto atvirose krepšinio mėgėjų pirmenybėse Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti pradeda „Palangos tilto“ krepšinio komanda.


Vasara – puiki proga sveikai mitybai

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 05 24 | Rubrika: Sveikata

Atšilus orams norisi gaivaus – vaisių, šviežių sulčių, lengvų užkandžių ar šaltibarščių. Bet lietuviai nevengia karštomis dienomis ir riebiau užkrimsti, nors specialistai pataria to vengti. Pavasarį ar vasarą žmonės dažniau būna gamtoje, po darbų ar per atostogas skuba kas prie ežero, kas prie jūros, į parkus ar kaimo sodybas, taip...


Ar Palanga, sprendžiant pagal vyresnio amžiaus moteriškių ir vyriokų skaičių pakelėse link Palangos, yra „Palanga močiučių“? Ko gero, ne visiškai, nes ne tik pensininkai, bet ir lengvų pinigų „ištroškę“ jaunesni palangiškiai, siūlantys apgyvendinimo paslaugas, iš pakelių nesitraukia - „suka“ versliuką, dažnai...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Trečiadienį vakare Palangoje į “Vanagupės” viešbutį pradėjo rinktis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai, kurie prieš tai stovyklavo Druskininkuose.


Prasidėjęs alinantis karštis byloja apie tikrąją vasarą, tačiau niekas nepaneigtų, jog sekina jėgas greičiau nei norėtųsi, o ir gresiantis pavojus persikaitinti saulėje skatina ieškoti pavėsio arba esant galimybei slėptis namuose. Poilsiautojai atgaivą tikisi surasti po tiltu, po kuriuo jau kovojama dėl vietos, o kurorto gatvėse dienos metu – neabejotinai sumažėjęs judėjimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius