Džiaugiamasi, jog vis daugiau jaunimo panorsta tapti kraujo donorais.

Džiaugiamasi, jog vis daugiau jaunimo panorsta tapti kraujo donorais.

Kraujo donorystę vis labiau pripažįsta jaunimas

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 07 17

Praėjusią savaitę Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo atstovai Palangoje vykdė įprastinę kraujo donorystės akciją. Kaip teigė neatlygintinos donorystės koordinatorė-rinkodaros vadybininkė Rūta Ramanauskienė, labiausiai džiugina tai, jog vis daugiau kraujo donorais norinčių tapti yra jaunų žmonių, jie supranta tokios misijos svarbą.
Paklausus, kaip sekėsi, kiek apsilankė žmonių Nacionalinio kraujo donorystės ryškioje palapinėje, R. Ramanauskienė džiaugėsi, jog likus valandai iki akcijos pabaigos apsilankė pusšimtis žmonių. Oras buvo tądien išties puikus, žmonių dėmesį traukė ryški raudona palapinė, atliktas geras darbas.
„Vietoj to, kad žmonės eitų prie jūros, ateina žmonės pas mus, įsivaizduojate“, – džiaugėsi R. Ramanauskienė.
Pašnekovė pripažino, jog išties daugėja žmonių, kurie jau žino, ką reiškia kraujo donorystė, miesto centre stovinti raudona palapinė, bet būna ir tokių, kuriems mintis atlikti gerą darbą šauna staiga – jie tiesiog eidami pro šalį užsuka. „Ir jeigu žmogus jau būna pavalgęs, gėręs pakankamai skysčių, jis puikiai tinka būti kraujo donoru“, – teigė R. Ramanauskienė.
Daugiausiai kraujo donorais visgi kurorte sutinka būti vietiniai gyventojai, nors ir atostogautojų čia netrūksta. Tiesa, vienas kitas, pasak pašnekovės, sutinka tapti kraujo donorais ir poilsiaujant.
„Prie mūsų buvo prisijungusi ir moteris, kalbėjusi apie organų donorystę, buvo keletas žmonių, kurie užsipildė organų donorystės prašymus. Šioji donorystė dar žmonėms kelia daug klausimų, visai kitaip yra su kraujo donoryste, čia jau daug mažiau kyla klausimų, mažai belikę mitų. Mūsų jaunimas yra toks šviesus, jie eina pro šalį, nepareina, sėda ir pildosi anketą, jų požiūris yra labai teisingas“, – džiaugėsi neatlygintinos donorystės koordinatorė-rinkodaros vadybininkė R. Ramanauskienė.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Rašytoja Rūta Vanagaitė, paskleidusi neigiamą žinią apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, sukėlė didžiulę diskusijų bangą. Kalbinti palangiškiai patikino, jog dėl tokių žodžių jie, patys kovoję už savo šalį, labai įsižeidė, tačiau neslepia, jog ir anuomet būta visko, visokių žmonių buvo tada, esama ir dabar.


Nuolat skubėdami neretai pamirštame savo sveikatą. Atrodo, kad visas problemas išsprendžia gydytojo paskirta vaistų tabletė ar taip išpopuliarėję maisto papildai, todėl dažnai net nepastebime iš pasalų prislinkusios klastingos ligos, kurios požymių neišdavė nei simptomai, nei pati moderniausia instrumentinės diagnostikos įranga. Apie tai, kodėl svarbūs kraujo...


Praėjusią savaitę Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo atstovai Palangoje vykdė įprastinę kraujo donorystės akciją. Kaip teigė neatlygintinos donorystės koordinatorė-rinkodaros vadybininkė Rūta Ramanauskienė, labiausiai džiugina tai, jog vis daugiau kraujo donorais norinčių tapti yra jaunų žmonių, jie supranta tokios misijos svarbą.


Vasario 8 dieną Palangos miesto savivaldybėje vykusios Kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Norą dalyvauti neatlygintinos donorystės akcijoje pareiškė 58 kurorto gyventojai. Gydytojui patikrinus bendrą šių savanorių sveikatos būklę, donorais tapo 45 palangiškiai.


Vasario 8 d., trečiadienį, nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje (Vytauto g. 112, II aukšte) vyks kraujo donorystės akcija, prie kurios prisijungti kviečiami visi kurorto gyventojai. Akciją organizuoja VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas. Dovanojantiems kraują bus nemokamai atlikti kraujo tyrimai dėl pavojingų hepatitų B, C virusų, sifilio ir ŽIV....


Trečiadienį, kovo 16 dieną, Palangos miesto savivaldybėje vykusios kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Per keturias valandas sulaukta 39 donorų.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


„Labai jau daug dėmesio skiriama padidėjusiam kraujo spaudimui. O mano jis – mažas. Gydytoja tvirtina, kad nieko baisaus, kad man bent jau negresia insultas. Vaistų nėra, o aš dažnai jaučiuosi nekaip. Kaip gyventi hipertonikams, patarimų gausu. O ką daryti man?“ – savaitraščio „Lietuvos sveikata“ teiraujasi skaitytoja Marijona Vienas...


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Kurorte – kraujo donorystės akcija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos centrinėje aikštėje Nacionalinis kraujo centras surengė Gerumo popietę – kraujo dovanojimo akciją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius