Krepšinio rungtynės tarp Palangos ir Kretingos trenerio Stasio Ruzgailos95-erių metų jubiliejui

2017 12 22

Gruodžio 22 dieną žymus regiono krepšinio treneris Stasys Ruzgaila švenčia 95 jubiliejų. Ta proga gruodžio 26 dieną 15 val. Palangos sporto arenoje organizuojamos rungtynės PALANGA – KRETINGA, į kurias kviečiame visus trenerio auklėtinius ir visus Kretingos ir Palangos gyventojus neabejingus krepšiniui. Ši sporto šaka trenerio S. Ruzgailos dėka įleido šaknis šiuose dviejuose miestuose ir pasėjo sėklas daugelio jaunų žmonių širdyse, o kai kuriems nulemdama ir likimus.

Iš Wikipedia:
Dar visai mažą jį auginti pasiėmė Palangoje tuomet gyvenusi bevaikė tėvo Pranciškaus Ruzgailos sesers Onos ir jos vyro vokiečio Ferdinando Binderių šeima. Su krepšiniu jį supažindino Amerikos lietuviai F. Kriaučiūnas ir P. Lubinas Palangoje. Nuo to laiko krepšinis tapo gyvenimo esme. Su Palangos miesto berniukais net buvo sukūrę krepšinio komandą „Švyturys“, kuri 1942–1944 m. buvo stipriausia komanda Žemaitijoje.
1931–1934 m. mokėsi Palangos pradinėje mokykloje, 1934–1939 m. – Palangos progimnazijoje ir gimnazijoje, 1939–1943 m. – Šventosios gimnazijoje. Baigus gimnaziją, sudužo S. Ruzgailos svajonė studijuoti Kauno kūno kultūros institute: 1940 m., užėjus rusams, jo globėjas Ferdinandas Binderis buvo suimtas ir ištremtas, o 1943 m. autokatastrofoje Lenkijoje žuvo ir Ona Binderienė. 1947–1951 m. neakivaizdiniu būdu studijavo Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute, įgijo mokytojo specialybę.
Nuo 1943 m. medžio apdirbėjas Palangos lentpjūvėje, nuo 1945 m. – Kretingos sporto komiteto pirmininkas, 1947–1967 m. – Kretingos I vidurinės mokyklos fizinio lavinimo mokytojas.
1967–1992 m. Kretingos sporto mokyklos krepšinio treneris. Jo išugdyti šimtai krepšininkų, iš kurių garsiausi, gynę Lietuvos garbę Barselonos olimpinėse žaidynėse ir iškovoję bronzos medalius Gintaras Krapikas, Romanas Brazdauskis, Alvydas Pazdrazdis. Trenerio pėdomis dabar seka ir treneriais dirba – Algirdas Paulauskas, Jonas Beniušis, Regimantas Juška, Gintaras Krapikas, Romanas Brazdauskis.
Bendradarbiavo laikraščiuose „Sportas“, „Švyturys“, „Pajūrio naujienos“.
Lietuvos nusipelnęs treneris (1981, 1992 m.), Kretingos rajono garbės pilietis (1989 m.). Apdovanotas Lietuvos trenerio ženklu (1980 m.), medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“, Sporto garbės kryžiumi (2008 m.), Kūno kultūros ir sporto departamento medaliais, „FIBA EuropeEurobasketseptember 5-14 Sweden“ medaliu (2003 m.).
Nuo 2008 m. Kretingos sporto mokykla rengia tradicinius Lietuvos nusipelniusio krepšinio trenerio Stasio Ruzgailos vardo turnyrus.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų. 


Gruodžio 22 dieną žymus regiono krepšinio treneris Stasys Ruzgaila švenčia 95 jubiliejų. Ta proga gruodžio 26 dieną 15 val. Palangos sporto arenoje organizuojamos rungtynės PALANGA – KRETINGA, į kurias kviečiame visus trenerio auklėtinius ir visus Kretingos ir Palangos gyventojus neabejingus krepšiniui. Ši sporto šaka trenerio S. Ruzgailos dėka įleido...


Visiems įprastai labai trūksta gero nusiteikimo ir nuotaikos. Ypač prieš šventes visi stengiasi bent kiek sau įpūsti šventinės nuotaikos, daugiau šypsotis ir į viską žvelgti ne kritišku, o draugišku žvilgsniu. Pozityvumo įsikūnijimu būtų galima pavadinti 87-erių palangiškį Kazimierą Algirdą Pečiukonį. Gyvenime patyręs daug vargų, daug kartų...


86-erių metų palangiškis pensininkas Jonas Karašauskas jau tris mėnesius iš savo 347 eurų pensijos negauna nė cento. Garbaus amžiaus senjorą kaip erkės aplipo net penki antstoliai, kurių kiekvienas pagal teismo vykdomąsias bylas vis nurėžia po pensijos dalį, kol jos nebelieka. Senolis kreipėsi ne tik į miesto savivaldybę, bet ir šalies prezidentę Dalią...


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Palangos šauliai ir tremtiniai paminėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines, nuvykdami į Panevėžio-Latvijos kelio 47-ąjį kilometrą, kuriame palangiškiai Baltijos kelyje rankomis susikabino ir prieš 25-erius metus.


Antradienį, liepos 22-ąją – tą pačią dieną, kai lygiai prieš 80 metų Šventojoje buvo surengta pirmoji Jūros diena, šventojiškiai ir miestelio svečiai rinkosi į vis dar “Eldija“ vadinamą buvusį kultūros centrą. Čia, nedidelėje, bet jaukioje patalpoje buvo prisiminta 1934-aisiais vykusi šventė bei oficialiai atidaryta Šventosios...


Salės futbolo turnyre sužaistos dar dvejos rungtynės

„Palangos tilto” informacija, 2013 01 28 | Rubrika: Sportas

Ketvirtadienį Palangos sporto centro salėje tęsėsi tradicinės atviros Palangos miesto salės futbolo mėgėjų pirmenybės. Sužaistos dar dvejos rungtynės: tarpusavyje kovėsi „Palangos tilto“ ir „KKT“ bei „Nykštuko“ ir „94“ komandos.


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius