Būsimoji Palangos – kultūros sostinės vizualinė informacija bus su dailininkės G.Oškintytės – Eimanavičienės kurtuoju ženklu.

Būsimoji Palangos – kultūros sostinės vizualinė informacija bus su dailininkės G.Oškintytės – Eimanavičienės kurtuoju ženklu.

Kultūros sostinė tebelaukia vizualinės informacijos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 07
Nors sausio pirmosios vidurnaktį laikrodžiams skelbiant Naujųjų metų pradžią, o jų sutiktuvių Palangoje dirigentams primenant, kad 2013-aisiais mūsų miestas tampa Lietuvos kultūros sostine, iki šiol atvykstantieji į kurortą nemato jokių tai skelbiančių ženklų.

Ir kalbėta, ir siūlyta
„Palangos tiltas“ nusprendė pasidomėti: ar apskritai rengiamasi bent jau prie pagrindinių įvažiavimų į Kultūros sostinę pastatyti bent kokius vizualinę informaciją svečiams teikiančius ženklus, juolab kad kalbėta apie tai jau seniai.
Tokia galimybė nagrinėta ir lapkričio viduryje, kai Tarybos nariams kultūrininkai pristatinėjo dvi dailininko, ilgamečio Klaipėdos Jūros šventės vizualinių apipavidalinimų autoriaus Anatolijaus Klemencovo pateiktas dvi galimas „Palangos – kultūros sostinės“ logotipo bei vizualinės informacijos vizijas. Siūlyta mobilios architektonikos kūrinius pastatyti prie įvažiavimo kelių į Palangą, pagrindinėje aikštėje ir kitose zonose. Vizijos rengėjai pabrėžė, kad labai svarbu ženklus pastatyti prie įvažiavimų, kad atvykstantieji ar išvykstantieji įsimintų – Palanga yra kultūros sostinė.
Tačiau iki šiol nei mobilios architektonikos kūriniai, nei ne tokie įmantrūs ženklai atvykstančiųjų į Kultūros sostinę nepasitinka.

Kultūrininkai nebesikiša
„Mes apie ženklus prie įvažiavimų į miestą kalbame maždaug nuo spalio mėnesio. Dėl A.Klemencovo siūlymų – jie buvo išties įdomūs, tačiau dailininko paslaugų atsisakėme. Tą sąlygojo kelios priežastys, viena kurių – kaina. Pagal pateiktus paskaičiavimus vieno ženklo prie įvažiavimo į Palangą – o tokių planavome pastatyti tris – gamyba ir pastatymas būtų kainavę 20 tūkst. Lt plius PVM. Tokių lėšų mes tiesiog nebūtume turėję“, - sakė Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius.
Pasak V.Rekašiaus, kultūrininkai nusprendė apskritai nebesikišti į vizualinės reklamos bei informacijos dalykus – tam yra atitinkamas Savivaldybės administracijos skyrius, kurio specialistams ir derėtų tuo rūpintis. Kultūros žmonės gi susitelkė ties pačia programa.
Beje, Kultūros sostinės titulą Palanga ruošiasi perimti bei plačiai pristatyti visus renginius balandžio 15 d., kai oficialiai minima tarptautinė Kultūros diena. Bet būsimų renginių programoje numatyta, kad pirmas didelis renginys, startuosiantis po kultūros sostinės vėliava – vasario 16-ąją šurmuliuosianti „Palangos stinta 2013“.

Informacija bus
„Jeigu suspėsime, iki „Palangos stintos“ vizualinė informacija prie įvažiavimo į miestą bus. Tik dar nežinome, kiek ženklų bus pastatyta“, - sakė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas.
Miesto vyriausiasis architektas paminėjo, jog jau seniai kalbama, kad prie trijų pagrindinių įvažiavimų į Palangą – ties Šventąja nuo Latvijos pusės, už viaduko Kretingos plente bei prie Nemirsetos – turėtų atsirasti ne vien lentelės su užrašu „Palanga“.
„Šiuo metu esame paskelbę apklausą, ir po poros savaičių turėtume žinoti, ką ir kur statyti. Tuo pačiu vyksta ir konkursas, kaip tas ženklas turėtų atrodyti. Jau beveik išsprendėme visus juridinius dalykus, kuriuos reikėjo spręsti, nes ženklai „atsistotų“ ne prie miesto gatvės, o prie regioninės reikšmės kelio“, - dėstė vyriausiasis architektas.
Pasak S.Bradūno, kiek tų ženklų bus – trys ar vienas Kretingos plente, – paaiškės po konkurso – apklausos. Viskas priklausysią nuo kainos.
„Mes manome, kad geriau pastatyti vieną rimtą ženklą, nei tris „skystokus“, - sakė skyriaus vedėjas.    

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Rusijos kultūros sostine tituluojamas Sankt Peterburgas jau nuo pavasario pabaigos iš Lietuvos vėl bus pasiekiamas oru. Apie naują skrydžių kryptį iš Palangos bei apie į Vilnių sugrįžtantį maršrutą paskelbė Rusijos oro linijų bendrovė „RusLine“. Aviakompanijos skrydžiai į Sankt Peterburgą iš Vilniaus oro uosto bus pradėti vykdyti gegužės 22 d., o...


Palanga partnerio teisėmis jungiasi prie Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamo projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“, jeigu Klaipėdos miestui bus suteiktas 2022 metų Europos kultūros sostinės vardas. Europos kultūros sostine Klaipėda siekia tapti kartu su Palanga ir Neringa.


Palanga – 2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė. Mieste vyksta daug renginių, koncertų, festivalių, konkursų ir projektų. Bet ar kurorto svečiai pastebi, kad Palanga – Lietuvos kultūros sostinė?


Palangoje vasara prasideda itin kūrybingai – linksmai ir garsiai paskelbusi apie kurortinio sezono pradžią, Lietuvos kultūros sostinėje išlaiko tempą ir palangiškius bei svečius džiugina kultūrinių pramogų gausa.


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Fotografijų parodos projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013”  1

Adas SENDRAUSKAS, „FotobienalėLT” prezidentas, 2013 04 08 | Rubrika: Kultūra

Nuo balandžio 11 dienos Lietuvos kultūros sostinėje – Palangoje startuoja „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“.


Sostinėje – apie projektą „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 18 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narys Nerijus Stasiulis vasario 14-15 dienomis lankėsi Vilniuje, kur pristatė numatomus Lietuvos kultūros sostinės renginius bei su atsakingais specialistais aptarė miestui svarbius klausimus.


Kultūros sostinė tebelaukia vizualinės informacijos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 07 | Rubrika: Kultūra

Nors sausio pirmosios vidurnaktį laikrodžiams skelbiant Naujųjų metų pradžią, o jų sutiktuvių Palangoje dirigentams primenant, kad 2013-aisiais mūsų miestas tampa Lietuvos kultūros sostine, iki šiol atvykstantieji į kurortą nemato jokių tai skelbiančių ženklų.    


Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...


Seniai nebe naujiena, jog ateinančiais metais Palanga taps Lietuvos kultūros sostine. Spalio pradžioje kalbinti už šį projektą atsakingi kurorto kultūros darbuotojai sakė, jog nors finansavimas šiam projektui apkarpytas, darbai juda: yra parengtos projekto programos, numatytos planuojamų renginių datos, kalbėta su atlikėjais, preliminariai sutarta dėl klasikinių koncertų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius