Lankęsi lenkai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su V. Jurgučio mokykla

Lankęsi lenkai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su V. Jurgučio mokykla

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 06 21

Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi Lenkijos miesto Ustkos savivaldybės, su kuria dar 2006-aisiais metais pasirašyta dviejų miestų bendradarbiavimo sutartis, delegacija, kurios sudėtyje buvo Ryszard Kwiatkowski, Ustkos miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Teresa Świeboda, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narė, Piotr Wójcik, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narys ir Agata Rożnawska, Ustkos miesto savivaldybės Europos integracijos skyriaus vyriausioji specialistė.

 

Abi savivaldybės keičiasi vizitais kiekvienais metais. Abu Baltijos kurortai bendradarbiauja turizmo, kultūros, mokslo ir švietimo, aplinkosaugos, sporto ir kitais klausimais.

Nedidelis Ustkos miestas artimas Palangai, nes taip pat yra kurortas, įsikūręs prie Baltijos jūros. Nenuostabu, kad miestus sieja ne tik Baltija, panašūs paplūdimiai ir netgi gyventojų skaičius, bet ir interesai, problemos, plėtros klausimai verslo, kultūros, turizmo srityse.

Praėjusį penktadienį savivaldybės Tarybos salėje su svečiais iš Palangos susitiko ir Palangos savivaldybės meras Š. Vaitkus, vicemeras S. Simė, administracijos vadovybė, kai kurių skyrių vedėjai ir specialistai, Tarybos nariai, Sporto centro atstovas.

„Džiaugiuosi svariu bendradarbiavimu įvairiose srityse. Tikiuosi, kad abiems savivaldybėms pasinaudojant Europos Sąjungos finansavimo galimybėmis, bendradarbiavimas tarp abejų savivaldybių tik didės“, - sakė Š. Vaitkus.

Investicijų ir plėtros skyriaus vedėja I. Šatkauskienė trumpai supažindino svečius su kurorto investicine aplinka, įgyvendinimais ES projektais.

Ustkos miesto mero pavaduotojas Ryszard Kwiatkowski pastebėjo, kad abu miestai yra labai panašūs. „Palanga man daro didelį įspūdį“, - prisipažino svečias.

Sporto centro futbolo treneris Arūnas Macius domėjosi, ar Ustkoje yra vaikų futbolo grupės. Išgirdęs, kad yra, pakvietė lenkų vaikus į turnyrą Palangoje.

„Tik kad būtų rastas finansavimas tokioms vaikų kelionėms“, - buvo pastebėta.

Susitikimo pabaigoje Palangos meras Š. Vaitkus Ustkos vicemerui įteikė atminimo dovaną ir įsegė Palangos miesto ženkliuką.

Lenkai apsilankė Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Buvo pasirašyta jos ir vienos Ustkos švietimo įstaigos bendradarbiavimo sutartis.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vakar, gegužės 30 dieną, įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje socialdemokratė Svetlana Grigorian kartu su kolege socialdemokrate Renata Surblyte ir visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ atstovu Eugenijumi Simučiu pranešė, kad veiklą Palangos miesto savivaldybės Taryboje vykdys susivieniję į opozicinę „Jungtinė Socialdemokratų ir komiteto...


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Atviras laiškas Palangos miesto savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui Griauti paprasčiau negu kurti


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


2013 m. kovo 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutarti


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi Lenkijos miesto Ustkos savivaldybės, su kuria dar 2006-aisiais metais pasirašyta dviejų miestų bendradarbiavimo sutartis, delegacija, kurios sudėtyje buvo Ryszard Kwiatkowski, Ustkos miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Teresa Świeboda, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narė, Piotr Wójcik, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius