Lopšelio-darželio „Sigutė“ 25-ąjį gimtadienį lydėjo poezijos garsai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 11 28
Lopšelio-darželio „Sigutė“ 25-ąjį gimtadienį lydėjo poezijos garsai

Auksinis ruduo lopšeliui-darželiui „Sigutė“ atnešė garbingą 25-tąjį jubiliejų, kurį pirmiausia nutarta atšvęsti su darželio bendruomene, darželinukais bei jų tėveliais. Lapkričio 24 d. į „Sigutės“ jubiliejų skubėjo Palangos darželių „mamos“, iškilios miesto asmenybės.

 

Poezijos vakaras

 

„Per 25 veiklos metus būta visko: dirbom, klydom, tobulinomės ir vėl dirbom. Svarbiausia, jog esame. Visą save atiduodame savo vaikams ir tą darome jau 25 metus“, – jaudulio neslėpė lopšelio-darželio „Sigutė“ direktorė Svetlana Andziulienė. 

Darželio jubiliejaus proga tortas buvo suvalgytas dar spalio pradžioje. Jam buvo pasiruošę visi: direktorė, auklėtojos, mažieji bei tėvų aktyvas.

Folklorinių dainų nestigo ir 25-mečio minėjime, kuris buvo paminėtas pedagogų tarpe. Gražiausius kūrinius „Sigutei“ skyrė Regina Naureckienė, muzikantas Alfonsas Juškys, Anelė Mažeivaitė. Darželinukų mylimiausia auklėtoja – metodininkė Alma Valaitienė kartu su muzikos pedagoge Virginija Juškiene atliko dainą „Paukščiai“.

Jauki vakaronė abejingų nepaliko. Aidint darželio direktorės S.Andziulienės ir „Nykštuko“ auklėtojos Almos Viskontienės poezijai moterų akyse žvilgėjo ašaros.

 

Maža, bet jauki bendruomenė

 

Šventojoje įsikūręs lopšelis-darželis turi kuom didžiuotis. Netoli pušyno įsikūrusi ikimokyklinio ugdymo įstaiga pulsuoja jaukumu, draugiška aplinka. Kiekvienas vaikelis čia yra mylimas bei laukiamas. „Mūsų darželyje yra pačios palankiausios sąlygos ugdytinių saviraiškai ir saviugdai, darželinukus supa saugi ir sveika aplinka, čia yra teikiamas kokybiškas priešmokyklinis ugdymas. „Sigutė“ – tai bendruomenė, puoselėjanti etnokultūrines vertybes, žadinanti tautiškumą, vykdanti vaikų socializaciją, kurianti savas tradicijas bei nuostatas. Kiekvieną rytą vaikiukai prieš pusryčius traukia Šventosios himną“, – kalbėjo lopšelio-darželio direktorė S. Andziulienė.

Darželinukų tėveliai džiaugiasi, jog įstaigoje veikia tik 3 grupės. Tai didelis pranašumas prieš kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kadangi kiekvienas mažylis yra prižiūrimas rūpestingų, juos mylinčių auklėtojų. Darželio pedagogės nuolat bendradarbiauja su tėveliais, kad pasiektų kuo geresnių pedagoginių rezultatų.

Etnokultūrinė veikla vaikų darželyje integruojama į kasdieninę veiklą. Darželio bendruomenė didžiuojasi glaudžiais ryšiai su lietuvių-latvių bendruomenės nariais (papročių kontekste). Čia ypač gerbiami latvių bendruomenės nariai Alma Dulkienė, Edvardas Brigmanas, Mikelis Balčius. 

Jūsų komentaras:

CAPTCHAGELINA 2012-05-10 16:57 (gelina112@gmail.com / IP: 86.100.105.53)
Ir ka bepasakysi!?

Taip pat skaitykite

Šiandien, rugsėjo 27 d., miesto savivaldybės Taryba atleido „Gintarėlio“ direktorę Iloną Milkontę iš direktorės pareigų. Tačiau direktorė tikina turinti jai palankų Darbo inspekcijos sprendimą ir jau kreipėsi į prokuratūrą dėl jos atleidimo.


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia penkių metų jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia 5-rių metų jubiliejų. Šis kolektyvas susikūrė 2014 m. vasario 3 d., ir pirmasis pasirodymas įvyko Kurhauze. Po metų šokių kolektyvas pasivadino „Jūrės“ vardu.


Liaudiškų šokių kolektyvas „Bočiai“, švenčiantis 55-erių metų veiklos jubiliejų, šeštadienį palangiškius ir kurorto svečius pakvietė į šventinį koncertą, kuriame pasirodymą surengė ne tik šios šventės „kaltininkai“, bet ir svečiai – Šiaulių „Kalatinis“, Rygos „Bijūnas“...


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Ko reikia, kad vaiko dingimas iš darželio virstų pamoka?  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 25 | Rubrika: Savaitės komentaras

Visos Lietuvos visuomenę sujaudino istorija apie Palangos vaikų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ keletai valandų pradingusį trijų su puse metų berniuką Juozapą. Smalsus ir aktyvus vaikas netrukdomai išėjo iš darželio teritorijos, keturias valandas klaidžiojo po miestą, šnekučiavosi su suaugusiais nuėjęs į bažnyčią, kalbino centre esančios kavinės...


Vasara? Nenoriu palikti savo darželio!

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 05 31 | Rubrika: Miestas

Šiemet vasara Palangoje prasidėjo savaite anksčiau – gegužės 26-ąją. S.Vainiūno meno mokyklos koncertų salėje mudu su žmona Vlada Marija didžiulę sielos palaimą sykiu su kitais išgyvenome, stebėdami su kitais Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ tradicinį renginį „Vaikyste, nusijuok“, skirtą Šeimos dienai ir vaikų išleidimui į...


Auksinis ruduo lopšeliui-darželiui „Sigutė“ atnešė garbingą 25-tąjį jubiliejų, kurį pirmiausia nutarta atšvęsti su darželio bendruomene, darželinukais bei jų tėveliais. Lapkričio 24 d. į „Sigutės“ jubiliejų skubėjo Palangos darželių „mamos“, iškilios miesto asmenybės.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas