Miesto poliklinikoje jau veikia keltuvas

Miesto poliklinikoje jau veikia keltuvas

2017 01 09

Palangos asmens sveikatos priežiūros centras tapo patogesnis neįgaliesiems bei sunkiai vaikštantiems žmonėms – Savivaldybei skyrus lėšų, gruodžio pabaigoje miesto poliklinikoje įrengtas keltuvas, kuriuo naudodamiesi pacientai gali paprasčiau patekti į antrame pastato aukšte esančius kabinetus bei gauti čia teikiamas procedūras.
Keltuvas judėjimo negalią turintiems palangiškiams suteikė labai svarbią galimybę – patogiai patekti į antrame poliklinikos aukšte įsikūrusius reabilitacijos procedūrų kabinetus ir pasinaudoti visomis čia teikiamomis paslaugomis. „Reabilitacijos paslaugos Asmens sveikatos priežiūros centre teikiamos jau metus laiko, tačiau iki šiol visomis siūlomomis procedūromis judėjimo sunkumų turintys pacientai pasinaudoti negalėjo. Be abejonės, pagal galimybes medikai stengdavosi padėti pacientams, pavyzdžiui, masažuotojas masažus atlikdavo pirmame aukšte. Tačiau ne visos reabilitacijos procedūros galėjo būti atliekamos pirmame aukšte – elektros procedūroms reikalinga aparatūra, o ši įranga yra antrame aukšte, tad šios paslaugos anksčiau neįgaliesiems suteikti negalėjome. Dabar, kai Asmens sveikatos priežiūros centre yra įrengtas keltuvas, atsirado galimybė atlikti visą reabilitacijos procedūrų kursą ir tiems pacientams, kurie sunkiai juda“, – džiaugėsi Asmens sveikatos priežiūros centro vadovė Jūratė Mikutienė.
Odontologo paslauga taip pat tapo prieinamesnė. Pasak J. Mikutienės, anksčiau yra tekę išgirsti iš judėjimo negalią turinčių palangiškių nusiskundimų, kad jie negali pasinaudoti antrame pastato aukšte įsikūrusio odontologijos kabineto paslaugomis. „Sunkiai judantiems žmonėms dėl šių paslaugų tekdavo kreiptis į privačius odontologijos kabinetus, įsikūrusius pirmuose aukštuose. Džiaugiamės, kad dabar ir turintieji negalią gali pasinaudoti visomis mūsų įstaigoje teikiamomis procedūromis“, – kalbėjo J. Mikutienė.
Keltuvas darbą palengvino ir Asmens sveikatos priežiūros centro medikams – į pirmąjį aukštą pas neįgalius pacientus nebereikia vaikščioti ne tik masažuotojams. Paprasčiau tapo atlikti ir kraujo tyrimus, kadangi laboratorija yra įkurta antrame įstaigos aukšte. „Iki įrengiant keltuvą, laborantui pas neįgalius pacientus reikėdavo nusileisti į pirmą aukštą bei procedūriniame kabinete paimti kraujo. Dabar tai daryti tapo patogiau – paslauga visiems pacientams teikiama specialiai tam pritaikytoje vietoje“, – džiaugėsi įstaigos vadovė.
Asmens sveikatos priežiūros centro laukia ir daugiau teigiamų pokyčių – šiuo metu Savivaldybė rengia poliklinikos pastato rekonstrukcijos techninį projektą. Jį parengti planuojama dar šį pavasarį. „Labiausiai laukiame lifto, mums taip pat labai svarbu pastato apšiltinimas bei patalpų perplanavimas, kadangi dėl patalpų stygiaus nebegalime teikti visų suplanuotų reabilitacijos procedūrų“, – sakė J. Mikutienė.
Rekonstrukcijos metu bus atnaujinti visi trys pastato aukštai, įrengtas liftas, rūsys, atnaujintos vidaus inžinerinės sistemos, pakeista ir apšiltinta stogo danga, įrengtos žaibosaugos ir ventiliacinės sistemos. Pirmame ir antrame poliklinikos aukštuose numatoma patalpų rekonstrukcija ir darbo vietų perplanavimas. Poliklinikos poreikiams bus pritaikytas ir trečiasis pastato aukštas – čia numatoma teikti fizinės medicinos ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, kurios bus pritaikytos visokio amžiaus žmonėms, turintiems įvairius susirgimus, psichinę negalią, įrengti masažo kabinetus, kineziterapijos salę, sensorinės integracijos kabinetus ir kt., taip pat ¬– perkelti ir įstaigos administraciją.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog rekonstruotas ir neįgaliesiems pritaikytas Palangos asmens sveikatos priežiūros centras taps ekonomiškas ir modernus. „Labai svarbu, kad jis patenkins tiek sveikatos įstaigos pacientų, tiek ir darbuotojų poreikius, kadangi gydymo įstaigoje gerai jaustis turi kiekvienas. Dabartinis poliklinikos pastatas nebeatitinka šiandienos poreikių, todėl iš karto, kai bus parengtas techninis projektas, imsimės pastato modernizacijos darbų“, – sakė Š. Vaitkus.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangoje jau veikia naujas šviesoforas pėstiesiems

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Miestas

Ties Virbališkės taku Klaipėdos plente įrengtas šviesoforas pradėjo veikti šią savaitę, tad eismo dalyviai raginami atkreipti dėmesį į šviesoforo signalus, elgtis atsakingai bei rūpintis savo ir aplinkinių saugumu. Pėstieji, norėdami įžengti į Klaipėdos plentą, privalo sulaukti žalio šviesoforo signalo, o jis įsižiebs tik paspaudus specialiai tuo tikslu...


Vasario 6 d., trečiadienį, Savivaldybėje pasirašyta tarptautinio projekto, atversiančio daugiau galimybių padėti žmonėms, turintiems elgesio ir emocijų sunkumų, įgyvendinimo sutartis. Ją parašais patvirtino VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Jūratė Mikutienė, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, Latvijos socialinio rūpybos centro...


Liepą Palangos miesto savivaldybė paskelbė, jog ketina įrengti miesto prieigose miesto ženklą, tad laukianti pasiūlymų. Pateikė ir konkrečius reikalavimus, ko lauktų iš miesto ženklo. Terminas, iki kada buvo laukiama pasiūlymų, jau baigėsi, tačiau konkursas dar neįvykdytas – netrukus paaiškės, ar buvo sulaukta dėmesio vertų pasiūlymų, o gal teks procedūrą ir pakartoti.


Ketvirtą kartą Palangoje suorganizuotas tarptautinis edukacinis projektas vaikams ir jaunimui „Nomedos Kazlaus vokalo ir aktorinio meistriškumo vasaros akademija“ atvėrė duris įvairaus žanro vokalistams, pedagogams, žmonėms, kurie, norėdami tobulėti ieško savo gyvenimo mokytojų.


Miesto poliklinikos, esančios Vytauto g. 92, kolektyvą papildė patyrusi akių gydytoja. Oftalmologė Snaigūnė Jasinskienė, perėjusi į polikliniką (oficialiai, VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras) iš Sondros Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centro, jau kviečia palangiškius, ir ne tik juos, registruotis vizitui telefonu 8 460 315 05. Juos akių...


Penktadienį, kovo 24 dieną, Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangoje, Šventojoje ir Kretingoje. Palangoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto klinikoje, kur sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis atliekama reabilitacija, veikia streso ligų dienos stacionaras ir konsultuoja specialistai, vyko susitikimas su įstaigos darbuotojais, čia...


Palangos asmens sveikatos priežiūros centras tapo patogesnis neįgaliesiems bei sunkiai vaikštantiems žmonėms – Savivaldybei skyrus lėšų, gruodžio pabaigoje miesto poliklinikoje įrengtas keltuvas, kuriuo naudodamiesi pacientai gali paprasčiau patekti į antrame pastato aukšte esančius kabinetus bei gauti čia teikiamas procedūras.


Palangos miestas pasitinka poilsiautojus ne tik sutvarkytais skverais ar gražia jūra, bet ir nemokamomis interneto prieigomis. „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą. Pasivaikščiojusi po Palangą su kompiuteriu, pamėgino įsitikinti, ar iš tiesų taip lengva prisijungti prie nemokamos interneto prieigos. Ar Palangos poilsiautojai žino, kur gali...


Jau nebe pirmus metus kalbama apie magnetinių audrų poveikį žmogaus sveikatai, net pasvarstoma, kad apie artėjančias magnetines audras vertėtų pranešti skelbiant orų prognozes, – tada žmonės galėtų joms pasiruošti. Kas tos magnetinės audros, ar tikrai ir kaip į jas reaguoja žmonės, kalbamės su Palangoje esančio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos...


Policijos komisariatas giria miesto „akis“, bet jomis nesirūpina

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2011 06 10 | Rubrika: Miestas

Šiuo metu Palangoje  iš 15 įrengtų vaizdo kamerų, anot Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistės Jurgitos Rinkevičienės, veikia 13. Bet, pavyzdžiui, kai olandų vilkikai, nepaisydami sunkiasvorių automobilių eismą draudžiančių kelio ženklų, paryčiais važiuoja į kurorto šerdį – J. Basanavičiaus gatvę – jos „miega“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius