Mintys paraštėse (2011-06-07)

Mintys paraštėse (2011-06-07)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 06 07

Regis, tuoj bus lengviau pasakyti, ko iš aukštų ir aukščiausių pareigūnų Palangoje dar nebuvo.

 

Premjeras Andrius Kubilius?

Vos išrinktas meru, Šarūnas Vaitkus pirmiausia į Palangą ministrą pirmininką „atsivežė“. Palangiškiai iš jo išgirdo ne tik, kad jaunystėje, vengdamas mokėti už bilietus, jis šokinėjo per Vasaros estrados tvorą, bet, svarbiausia, buvo atkreiptas premjero dėmesys į kurorto skaudulius – kurhauzą, neretai sunkiai suvokiamus Kultūros paveldo departamento sprendimus, kurie žlugdo rimtus verslo projektus, milijonines investicijas.

Vien pažadų žarstymusi susitikimas nesibaigė – liepos 12 dieną Palangoje įvyks Vyriausybės išvažiuojamasis posėdis. Žinoma, jame bus visi ministrai su A. Kubiliumi priešakyje.

Kokie klausimai bus svarstomi?

Tik Palangos!

Nereikia nė kiek abejoti, kad iš tokio unikalaus Vyriausybės posėdžio Palanga gali gauti labai daug.

Tiek daug, kiek nepadarė šimtas praėjusios Tarybos kadencijos mero ir administracijos vadovų vizitai į Vilnių kartu sudėjus.

Vadinasi, kurorto konservatorių Tarybos koalicijoje partnerių – liberalcentristų, liberalų sąjūdžio ir centristų – sutikimas, kad konservatorių lyderis taptų Palangos meru, o konservatorių sąraše buvusi nepartinė A. Kilijonienė užimtų administracijos direktorės postą, buvo protingas ir, svarbiausia, turint omeny, kad konservatoriai užima pirmus postus Vyriausybėje ir vadovauja Seimui, nutuokiantis apie realią tokios partnerystės naudą.

Akivaizdu, kad, nors galbūt ir veikiama pagal „partinę liniją“, Palangos meras Š. Vaitkus kol kas puikiai pasinaudoja ja.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė?

Turbūt prisimenate – lankėsi Palangoje, per sezono atidarymo šventę, ir ji. Vėl – atviliota Palangos mero.

Nereikia nė abejoti, jos vizitas taip pat pasitarnavo tam, kad toks Vyriausybės išvažiuojamasis posėdis įvyktų mūsų kurorte, o ne Druskininkuose ar Birštone.

Juk kuo daugiau aukščiausiose šalies institucijose bus primenama apie Palangą, kuo daugiau bus sprendimų dėl jos, tuo geriau bus mums čia, kurorte.

Š. Vaitkus, kitaip nei kiti jo pirmtakai, į Palangą prisikvietė ne tik Vyriausybės vadovą ir Seimo pirmininkę, bet ir Kultūros paveldo departamento, teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros vadovus.

Signalas aiškus – sprendimai bus daromi ne Vilniaus kabinetuose, o pirmiausia apsilankius Palangoje. Tokių „pačiupinėtų“ sprendimų nauda miestui nereikia abejoti.

Kas dar iš aukščiausių valstybės pareigūnų neapsilankė kurorte?

Tiesa, pati svarbiausia – prezidentė Dalia Grybauskaitė. Bet apsilankęs prezidentūroje, Š. Vaitkus ir ją pakvietė į kurortą. Žinoma, prezidentės tikėtis sezono įkarštyje gal ir naivu būtų tikėtis, bet, nė kiek neabejoju, laiko klausimas, kada ponia Dalia atvyks į Palangą.

Tik vizitui reikia rasti progą. „Rasime“ , - linksi Palangos meras.

O vakar į Palangos metraštį buvo įrašytas istorinis įvykis – Palangoje lankėsi Slovakijos prezidentas Ivanas Gašparovičius.

Nors Slovakijos vadovo apsilankymas Palangoje buvo labiau simbolinis, tačiau istorinis.

Palangos vardas mirgės Slovakijos žiniasklaidoje, o tai – labai daug. Gal Europos kurortų žemėlapyje ir slovakai nuo šiol pažymės Palangą kaip puikų kurortą?

Kokių dar „aukštų“ vizitų tikėtis Palangoje?


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Mintys paraštėse (2011-07-26)

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 07 25 | Rubrika: Savaitės komentaras

Kai drioksteli bomba Bagdade ar Islamabade nusinešdama dešimčių ar šimtų žmonių gyvybes, sutikime, tokios naujienos mums, gyvenantiems Europos pakraštyje, didelių jausmų ir nekelia.


Mintys paraštėse (2011-07-12)

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2011 07 12 | Rubrika: Savaitės komentaras

Poryt miesto meras Šarūnas Vaitkus, ko gero, prisimins, kad lygiai prieš tris mėnesius jis buvo išrinktas Palangos meru.


Mintys paraštėse (2011-06-14)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 06 14 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Šventojoje buvo iškilmingai atidarytas antrasis Lietuvoje jūrų uostas.


Mintys paraštėse (2011-06-07)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 06 07 | Rubrika: Miestas

Regis, tuoj bus lengviau pasakyti, ko iš aukštų ir aukščiausių pareigūnų Palangoje dar nebuvo.


Mintys paraštėse (2011-05-03)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 05 03 | Rubrika: Miestas

Pastarosios dienos yra kupinos įvykių, nuo kurių pasaulis burbuliuoja kaip nedidelis arbatinukas.


Mintys paraštėse (2011-04-27)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 27 | Rubrika: Miestas

Jau beveik metus važinėju dirbti iš Klaipėdos į Palangą, „Palangos tiltą“. Po kažkurios audros, įvažiuojant į miestą, pievelėje Ganyklų ir Kretingos gatvės sankryžoje, ilgus mėnesius dūlėjo išverstas reklamos stendas.


Mintys paraštėse (2011-04-20)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 20 | Rubrika: Miestas

Ką turi bendra Lietuvos provincialas ir britų princas Viljamas bei jo sužadėtinė Kate Midelton?


Mintys paraštėse (2011-04-06)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 06 | Rubrika: Miestas

Kai dėl klimato atšilimo rypauja pasaulio gamtosaugininkai, Palangos verslininkai, ko gero, galėtų tyliai patrinti rankomis ir, tarsi pagonys melsdamiesi saulei, maldauti dar daugiau karščio.


Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius