Modernizaciniai pasiūlymai palangiškių nesužavėjo

Aistas MENDEIKA, 2010 03 24

Praėjusį pirmadienį Palangos miesto savivaldybės surengtame seminare „Naujasis daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos finansavimo modelis“ specialistai iš Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros Klaipėdos padalinio palangiškius mėgino sužavėti gražiomis perspektyvomis, tačiau rezultatai buvo ne itin patenkinti.

 

Į seminarą susirinkę palangiškiai išklausė Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros vyr. specialisto Eugenijaus Šimonio informaciją apie daugiabučių namų modernizavimo naudą bei valstybės paramą norintiems atnaujinti savo būstus. Pasak specialisto, pageidaujantiems gyventi šilčiau, efektyviau taupyti šilumos energiją gyventojams valstybė siūlo didelę paramą. Paskolos pastatams modernizuoti suteikiamos tik su 3 proc. metinėmis palūkanomis. Be to, ketinantiems pasiekti aukštesnį modernizacijos lygį, valstybė gali padengti iki 15 proc. visų išlaidų, o gaunančiųjų kompensacijas išlaidos gali būti dengiamos ir visu 100 proc. Taip pat numatyta parama apmokėti 50 proc. išlaidų projektams parengti.

Suprantama, nei vienas palangiškis, kaip ir daugelis kitų miestų gyventojų, nesuabejojo, ar verta modernizuoti daugiabučius namus. Gyventi šilčiau nori kiekvienas, tačiau dėl to reikia pasistengti ir paploninti savas pinigines. Valstybė, kaip ir priklauso, stengiasi padėti savo gyventojams, bet, pasirodo, ne be naudos sau. Mat modernizavus namus, sumažėtų kompensacijas gaunančių gyventojų skaičius. Vadinasi, iš valstybės biudžeto nebereikėti seikėti pinigėlių sunkiau besiverčiantiems piliečiams.

Kantriai klausęsi pasakojimo apie daugiabučių namų modernizavimo privalumus bei siūlomas lengvatas, Palangos miestelėnai taip ir nesužinojo, kiek mažiau reikės mokėti už šilumą, ar modernizuotame name šilumos kaina nebus varanti į neviltį. Vyr. specialistas E.Šimonis tik skėstelėjo rankomis, paklaustas apie šilumininkų elgesį, ir pasiūlė pasikalbėti su seminare dalyvavusių vicemeru Rimantu Garoliu.

Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros Klaipėdos padalinio vyr. specialistas E.Šimonis teigė, jog palangiškių į seminarą susirinko daugiau nei kituose panašiuose miestuose. „Deja, niekas nepasakė, kad jau nusprendė dalyvauti daugiabučių namų atnaujinimo programoje, ir nepaprašė smulkesnė informacijos apie visas galimybes“, - sakė jis.


Jūsų komentaras:

CAPTCHA



Taip pat skaitykite

Pasirašytos daugiabučių atnaujinimo sutartys

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 07 14 | Rubrika: Miestas

Liepos 14 dieną Palangos miesto savivaldybėje UAB „Palangos komunalinis ūkis“ pasirašė sutartis su AB „Šiaulių banku“ dėl II-ojo Palangos daugiabučių atnaujinimo etapo. Šiuo metu jau į daugiabučių atnaujinimo antrąjį etapą įtraukti 35 namai, visi gyventojų prašymai su pageidavimu vykdyti modernizacijos darbus – įvykdyti.  


Bankams skyrus antrajam kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) etapui finansavimą, Palangoje renovacija turėtų vykti sparčiau. Nors renovacijos procesas mieste, kaip ir visoje šalyje, patiria trikdžių, renovacijos programos įgyvendinimo administratoriui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei renovacijos prievaizdui, Aplinkos ministerijos Būsto Energijos Taupymo...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


„Atnaujindami daugiabutį namą sumažinsite būsto šildymo išlaidas, pagerinsite gyvenimo kokybę, aplinka taps komfortiškesnė. Investuodami į daugiabučio namo atnaujinimą didinate būsto vertę. Tai pajus ne tik visi namo gyventojai, bet ir jų šeimos nariai, vaikai ar vaikaičiai“, – miesto savivaldybės posėdžių salėje susirinkusiems penktadienį...


Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos skatinimo veiksmų programa Palangos miestui davė didelės naudos: rekonstruojama Meilės alėja, restauruojama Botanikos parko istorinė dalis, vykdoma Turizmo informacijos centro plėtra, plečiamas tarptautinis Palangos oro uostas, atnaujinta „Baltijos“ mokykla, gerinama Rąžės, Ošupio ir Žiogupio upių ekologinė būklė. Tai – tik dalis...


Seminaro metu gyventojai supažindinti su būsto atnaujinimo galimybėmis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 06 21 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko seminaras apie senų daugiabučių namų atnaujinimą ir modernizavimą butų savininkams, administratoriams, daugiabučių namų savininkų bendrijoms, gyventojus atstovaujančių organizacijų atstovams, savivaldybių ir seniūnijų atstovams bei kitiems būsto rinkos dalyviams.


Ar Palangoje žiemą reikalinga čiuožykla, niekam net nekyla abejonių ir visi sutartinai patvirtina, jog tokia pramoga reikalinga. Palangiškiai pamena, jog tokių bandymų buvo, o svarbiausia, jie įsiminė ir paliko gerą įspūdį. Praėjusiais metais centrinėje miesto aikštėje kurta čiuožykla ne itin sužavėjo palangiškius, galbūt šiemet nauja pramoga labiau džiugins, žinoma, jei orai tokią...


Netylančios diskusijos dėl daugiabučių renovacijos sudomino norinčius užsidirbti. Daug palangiškių šią savaitę savo pašto dėžutėse rado kone primygtinį prašymą dalyvauti apklausoje dėl būsto renovacijos. Savo nuomonę apklausos rengėjai kvietė palangiškius išreikšti SMS žinute, kuri kainuoja daugiau kaip 7 Lt.  Kai kurie pasipiktinę palangiškiai žada kreiptis į prokuratūrą, kad būtų...


Praėjusį pirmadienį Palangos miesto savivaldybės surengtame seminare „Naujasis daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos finansavimo modelis“ specialistai iš Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros Klaipėdos padalinio palangiškius mėgino sužavėti gražiomis perspektyvomis, tačiau rezultatai buvo ne itin patenkinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius