Ganyklų g. 37 daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas prasidėjo 2014 metais.

Ganyklų g. 37 daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas prasidėjo 2014 metais.

Modernizuotų Ganyklų g. 37 ir 41 daugiabučių namų rinkos vertė gerokai išaugo

2016 02 01

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.
Daugiabučių gyvenamųjų namų adresu, Ganyklų g. 37 ir Ganyklų g. 41, Palangoje, gyventojai turi iš aplinkinių daugiabučių išsiskiriančius ryškių spalvų fasadų namus.
Šių daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas prasidėjo 2014 metais. Gyventojams pritarus investiciniams planams, per CPO katalogą nupirkti rangos darbai su projektavimu. Atrinktas rangovas – statybos įmonė turinti patirties daugiabučių namų renovacijoje.
Atlikti šie darbai: apšiltintos namo sienos ir stogas, pakeisti langai, laiptinių durys, įstiklinti balkonai, apšiltintas cokolis, pakeisti rūsio dalyje esantys šildymo, šalto ir karšto vandentiekio, buitinių bei lietaus nuotėkų vamzdynai, šildymo, karšto bei šalto vandens stovai, atstatyta nuogrinda. 2015 m. spalio 16 d. visi atnaujinimo darbai visiškai užbaigti, dokumentacija sutvarkyta, kreiptasi dėl Valstybės paramos. Darbų vertė Ganyklų g. 37 namui – 212 814,72 Eur su PVM, o Ganyklų g. 41 – 212 561,71 Eur su PVM. Prieš pat Kalėdas gyventojai gavo kalėdinę dovaną – visą 40 proc. Valstybės paramą už įgyvendintas energiją taupančias priemones bei klimato kaitos specialiąsias priemones. 60 proc. kredito gyventojai išsimokės iki 2024 metų lapkričio 20 d. pagal pateiktą kredito grąžinimo grafiką. Kai kurie gyventojai, kurie turi susitaupę lėšų, sumoka už kreditą iš karto ir nebeturės mokėti nei palūkanų, nei mokesčio už kredito administravimą.
Statybos eiga nebuvo be kliūčių. Vykdant projektą išaiškėjo investiciniuose planuose numatytų darbų kiekių trūkumai (atlikus techninį darbo projektą pasirodė, jog kai kurioms priemonėms įgyvendinti reikia gerokai didesnių darbų kiekių, nei nurodyti investiciniuose planuose). Daugiabučių namų gyventojai buvo supažindinti su šiomis iškilusiomis namų atnaujinimo problemomis ir pritarė atliekamų darbų pakeitimams. Dėka šių žmonių supratingumo visi atnaujinimo darbai buvo sėkmingai užbaigti ir namai priduoti statybos užbaigimo komisijai.
Atlikus namų modernizavimą, gyventojai išreiškė norą suremontuoti laiptines, ką šiuo metu mūsų įmonė ir atlieka.
Renovacijos pliusai jau aiškūs. Daugiabučiai namai tapo gražūs ir tvarkingi, modernizuotų namų rinkos vertė gerokai išaugo. Abiejų atnaujintų daugiabučių gyventojų išlaidos šildymui, palyginti su 2014 metais, sumažėjo daugiau nei dvigubai. Daugiabučio namo Ganyklų g. 37 šilumos energijos suvartojimas sumažėjo 60,63 proc. (šildymo kaina už 1 kv. m 2014 m. 12 mėn. – 1,68 Eur, 2015 m. 12 mėn. – 0,69 Eur), o Ganyklų g. 41 – 65,88 proc. (2014 m. 12 mėn. – 1,79 Eur, 2015 m. 12 mėn. – 0,64 Eur).
Daugiabučius namus Ganyklų g. 37 ir 41 administruoja UAB „Palangos komunalinis ūkis“, todėl visus namų priežiūros ir remonto darbus atlieka pagal daugumos gyventojų prašymus, kokybiškai ir mažiausiomis sąnaudomis.
Sausio 27 d. susitikime Aplinkos ministerijoje Būsto energijos taupymo agentūra pažadėjo, kad vasario mėnesį atnaujins mokėjimus ir pagaliau kitų užbaigtų modernizuoti daugiabučių namų gyventojai taip pat gaus visą Valstybės paramą.
Aplinkos ministerija yra paruošusi projektus ir siūlys vyriausybei pratęsti 100 proc. valstybės paramos teikimą už projekto įgyvendinimo administravimo bei statybos techninės priežiūros išlaidas. Taip pat siūloma iki 2016 m. gruodžio 31 d. pratęsti 40 proc. valstybės paramos teikimą daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti), kuriems projektas parengtas iki 2014 m. gruodžio 31 d. ir statybos rangos darbų pirkimas projektui įgyvendinti įvyko iki 2015 m. kovo 31 d. Be to, kaip iki šiol, taip ir toliau bus teikiama valstybės parama gyventojams, turintiems teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, bus padengiamos visos išlaidos, susijusios su projekto parengimu ir įgyvendinimu, įskaitant kiekvieno mėnesio kredito ir palūkanų įmokas.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Vidas MISIKONIS
Direktoriaus pavaduotoja Kristina VIŠČIŪNIENĖ


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Praėję metai Palangoje pasižymėjo itin sparčiu gyvenamųjų namų rinkos augimu, o susumavus visus per metus parduotus namus paaiškėjo, kad buvo pasiektos istoriškai rekordinės aukštumos, pastebi NT sandorių rinkos duomenis apibendrinęs Registrų centras.


Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema. Seminaro vieta: Vytauto g. 112, Palangos miesto savivaldybė Seminaro laikas: 2019 m. rugsėjo 12 d. 9:30val. Seminare bus aptariama naujausia informacija daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) klausimais, susijusiais su statybiniu-energetiniu...


Palanga, viena iš šalies daugiabučių renovacijos lyderių, daugiabučių renovavimo patirties semiasi ne tik iš kitų šalies savivaldybių, bet taip pat ir iš vokiečių bei austrų. Nuo 2013-ųjų metų Palangoje jau renovuota per 60 daugiabučių, o po namų renovacijos rengiami projektai ir kiemų infrastruktūrai atnaujinti.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai tvarko teritoriją ties S. Nėries gatvės 7 numerio daugiabučiu namu. O Sodų gatvės 26, 28, 30 numeriais pažymėtų namų aplinka jau atnaujinta: padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatyti nauji elektros stulpai su elektros energiją taupančiu LED...


Bankams skyrus antrajam kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) etapui finansavimą, Palangoje renovacija turėtų vykti sparčiau. Nors renovacijos procesas mieste, kaip ir visoje šalyje, patiria trikdžių, renovacijos programos įgyvendinimo administratoriui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei renovacijos prievaizdui, Aplinkos ministerijos Būsto Energijos Taupymo...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai ėmėsi teritorijos ties S. Nėries g. 3 ir 5 numerio namais tvarkymo darbų. Ateityje planuojama pagražinti ir kitų miesto daugiabučių aplinką, ypatingą dėmesį skiriant renovuotiems namams, kad atnaujinta infrastruktūra padėtų sukurti puikų bendrą kvartalo vaizdą.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Jeigu teismas nepanaikins UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro“ (KRATC) sprendimo jau nuo rugsėjo 1 d. padidinti Palangai atliekų priėmimo „vartų mokestį“ nuo 55 iki 79,87 litų, o nuo kitų metų – iki 125,57 Lt, kurorto gyventojams teks gerokai patuštinti savo pinigines – už šiukšlių tvarkymą už paskutinį šių metų...


„Atnaujindami daugiabutį namą sumažinsite būsto šildymo išlaidas, pagerinsite gyvenimo kokybę, aplinka taps komfortiškesnė. Investuodami į daugiabučio namo atnaujinimą didinate būsto vertę. Tai pajus ne tik visi namo gyventojai, bet ir jų šeimos nariai, vaikai ar vaikaičiai“, – miesto savivaldybės posėdžių salėje susirinkusiems penktadienį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius