Moksleiviai patenkinti uždarbiu, bet prisipažįsta, kad darbas buvo nuobodybė

Alfredas PUMPULIS, 2011-08-22
Peržiūrėta
1977
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Moksleiviai patenkinti uždarbiu, bet prisipažįsta, kad darbas buvo nuobodybė

Vasaros sezonui po truputį slenkant rudeniop, mokiniai bei  būsimi studentai dažniau mąsto ne apie laikinus savo darbus, o apie mokyklas. Vieniems laikiniems darbuotojams sezonas buvo šaunus, nes šio bei to išmoko, o, svarbiausia, užsidirbo pinigų, kiti liko nusivylę.

 

Ar verta buvo parduoti vasarą?

Kalbinti septyniolikos bei aštuoniolikos metų jaunuoliai kaip susitarę teigė, jog vasarą dirbo, nes nenori „sėdėti tėvams ant sprando“ – siekia patys užsidirbti rūbams, kvepalams ar net mašinai. Viena iš kalbintų moksleivių, Nonita Norkutė, sakė, kad šią vasarą dirbo truputį daugiau nei mėnesį.

„Šventojoje prekiavau paplūdimio prekėmis. Užsidirbau kiek daugiau nei tūkstantį litų“, - neslėpė pašnekovė. Mergina atskleidė, jog planuoja šiuos pinigus išleisti savo reikmėms: rūbams ir pramogoms.

Apie įgytą patirtį mergina sakė: „Sunku yra dirbti. Greitai nusibosta ta pati rutina“, - prisipažino. Ji teigė, jog ateityje mąstysianti apie darbą, kuris  jai iš tikrųjų patinka, o ne apie tokį, kuris pakliūva.  „Dirbant nemylimą darbą, jis pradeda slėgti, o tai atsiliepia nuotaikai, bendravimui su artimaisiais ir draugais“, - sakė mergina, prisipažinusi, kad tai yra didžiausias jos vasaros atradimas.

 

Išmoko atsakomybės

Būsimas dvyliktokas, šventojiškis Stasys Grigalauskas „Palangos tiltui“ dėstė: „Sezonas pateisino lūkesčius - uždirbau per tris mėnesius daugiau kaip tris tūkstančius litų“, - sakė  vaikinukas, vasarą plušęs barmenu.

„Dirbdamas patyriau tikrąjį darbo skonį ir nuovargį, išmokau atsakomybės“, - sakė būsimasis dvyliktokas.

Paklaustas, kur išleis pinigus, pašnekovas neslėpdamas džiaugsmo sakė, kad pirks mašiną. „Pirmąją mašiną savo gyvenime, tik dar konkrečiai nenusprendžiau kokią“, - sakė Stasys.

Šventojiškė moksleivė Giedrė Valiukaitė vasarą pardavinėjo vaisius.

„Darbas man buvo kaip žaidimas, laisvalaikio praleidimas. Dirbau tik tam, kad nusipirkčiau, ko norėjau: rūbų, kvepalų ir kitų menkniekių. Nenorėjau tam leisti tėvų pinigų“, - sakė mergina.

Ji prisipažino, kad darbas jai nesuteikė didelio malonumo: „Nieko įdomaus dirbdama nepatyriau, juk darbas yra paprastas, pardavinėjant vaisius už prekystalio. Ką čia gali išmokti?“

 

Kalbos – didelė vertybė

Dar vienas moksleivis, Virginijus Digrius, taip pat dirbo Šventojoje - kioskelyje pardavinėjo suvenyrus. Jis neslėpė turėjęs ir kitą užsiėmimą vasarą, apie kurį, beje, pasakojo gan miglotai. „Dirbau virtualioje erdvėje. Galima sakyti, kad vienu metu dirbau du darbus“, - prisipažino vaikinas.

„Uždirbęs kelis tūkstančius litų, dalį uždarbio investuosiu į virtualių projektų kūrimą bei esamų plėtrą. Už kitus pinigus „palepinsiu“ savo mašiną bei nusipirksiu keletą asmeninių daiktų“, - teigė Virginijus.

„Sezonas pateisino lūkesčius, kalbant apie uždarbį, tačiau poilsio labai trūko. Dirbdamas supratau, kad užsienio kalbos yra labai didelė vertybė, nes teko aptarnauti  žmones, kurie šnekėjo įvairiomis kalbomis: angliškai, rusiškai ir kitomis“, - pasakojo vaikinas.

Į dvyliktą klasę šią rugsėjo pirmąją žygiuosiantis Edgaras Tukleris, vasarą užsidirbęs kelis tūkstančius  litų, dar nežino, kur išleis pinigus. Jau ketvirtus metus besidarbuodamas viename kurorto kioskelyje, E. Tukleris neslėpė apmaudo, jog darbas jam nedavė didelės praktinės ar gyvenimiškos patirties: „Ką naujo gali išmokti sėdėdamas kioskelyje?“ 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kaip ir kasmet vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų , kuriems siūlo nemokamą apgyvendinimą Baltijos pajūryje, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką. 


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas rugsėjo 2 d. pranešė apie vagystę vieno iš Palangos prekybos centro automobilių stovėjimo aikšelėje.


Antrajame teisinių žinių konkurso “Temidė” etape rungėsi moksleivių komandos, geriausiai įveikę pirmąjį – protų mūšio – etapą, kuris vyko Klaipėdos apskrities miestuose ir rajonuose. Antrajame etape - “Pabėgimo kambarys” - moksleiviai greičiau nei per 45 minutes turėjo “pabėgti” iš kambario, spręsdami įvairias užduotis...


Palangos autobusų stotis - vis dar dėl karantino apytuštė. "Galbūt tik šią savaitę, palengvinus karantiną, matėme šiokį tokį pagyvėjimą, tačiau tolimųjų reisų vežėjai į kurortą dar negrįžo. Tik TOKS atnaujino vieną reisą iš Palangos į Vilnių. Jis buvo nutrauktas per koronaviruso pandemiją," - "Palangos tiltui" sakė Ingryda Gagilaitė, autobusų...


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“...


Palangiškiams Dainos Eimanavičienės pristatinėti net nereikia – visi ją žino, pažįsta, arba bent yra apie ją girdėję. Visada besišypsanti, su entuziazmu sprendžianti kurorto gyventojų bėdas, nepaprastai atsakinga ir pareiginga – tokia yra bendruomenės ,,Palangos santarvė” pirmininkė D.Eimanavičienė. Jos pomėgių spektras– nuo sporto užsiėmimų iki...


Trečiadienį „Palangos tiltas“ redakcijoje miesto ugdymo įstaigų atstovams pristatė laikraščio laimėtą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo remiamą projektą „Nors esu mažas, myliu Palangą ir tėvynę Lietuvą“. Projektas įtrauks Palangos miesto vaikus nuo 3 iki 16 metų, tad su juo buvo supažindintos visos Palangos miesto ir Šventosios ikimokyklinio...


Vasaros sezonui po truputį slenkant rudeniop, mokiniai bei  būsimi studentai dažniau mąsto ne apie laikinus savo darbus, o apie mokyklas. Vieniems laikiniems darbuotojams sezonas buvo šaunus, nes šio bei to išmoko, o, svarbiausia, užsidirbo pinigų, kiti liko nusivylę.


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius