Naujieji vieniems viešbučiams atnešė džiaugsmų, kitiems - nusivylimų

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 05

Daugelis viešbučių, vilų ar svečių namų džiaugėsi gerai prasidėjusia kambarių rezervacija Naujųjų metų nakčiai, deja, pranašaujami blogi orai daug svečių tiesiog atbaidė. „Žiniasklaida pranešė geriau pasilikti namuose, nevažiuoti į tolimesnes keliones ir panašiai. Tokios pranašystės mums buvo nenaudingos, nes net septynių kambarių numerių rezervacija buvo atšaukta. Žmonės motyvavo blogais orais, todėl viešbučio užpildymas buvo ne toks, kokį planavome“, - kalbėjo viešbučio „Alka“ direktorė Gražina Vagener.

 

Kortas sumaišė blogas oras

Viešbutyje iš viso yra 34 kambariai, direktorė sakė, kad užpildymas buvo maždaug 80 procentų.

G. Vagener minėjo, kad buvo žmonių, kurie Naujųjų metų išvakarėse užsisakė kambarius, tačiau dauguma kambarių buvo rezervuoti iš anksto. Viešbutyje buvo apsistoję daugiausiai lietuviai, tačiau buvo susilaukta svečių iš Rusijos. „Už papildomą mokestį viešbučio restorane buvo šventinė vakarienė prie žvakių šviesos. Taip pat visą vakarą gyvai skambėjo saksofono muzika“, - pasakojo direktorė.

Viešbučiui „Alanga“ šie Naujieji metai buvo kone nuostolingi. „Iš 47 kambarių buvo užpildyti tik aštuoni, nors ir kainas buvome sumažinę, tačiau klientų buvo nedaug. Net nėra ko lyginti su praėjusiais metais“, - kalbėjo viešbučio administratorė.

Viešbučio savininkai, pastebėję, kad nedaug žmonių rezervuoja kambarius, nusprendė jokios programos nedaryti, kadangi ji būtų buvusi nuostolinga. „Susitarėme su „Laukinių vakarų salūnu“, jog mūsų viešbučio svečiams, atėjusiems ten, bus taikoma trisdešimties procentų nuolaida. Žinau, kad „Laukinių vakarų salūnas“ programai išleido apie 20 tūkst. litų, nors, žinoma, jie tikėjosi iš mūsų viešbučio daugiau svečių, tačiau  jų buvo ne itin daug“, - kalbėjo viešbučio „Alanga“ administratorė.

Ji sakė, kad viešbutyje buvo vykdoma akcija: kurie užsisakė kambarį nuo gruodžio 31 iki sausio 2 dienos, tiems dvivietis kambarys kainavo 440 litų su pusryčiais, o kas užsisakė tik Naujųjų metų nakčiai –  tas pat kambarys atsiėjo 250 litų.

 

Praėjusiais metais buvo geriau

„Vilos Verenos“ savininkei Džiuljetai Garolienei šios šventės nebuvo linksmos. „Kadangi per pačias Kalėdas mirė mano mama, todėl nebuvo ūpo ko nors imtis ir linksmintis“,- kalbėjo moteris.

Tačiau kambarių užpildymą  sutrukdė sudėtingos oro sąlygos. „Viloje yra devyni numeriai, buvo rezervuoti visi, tačiau prieš kelias dienas du numerius atšaukė maskviečiai. Manau, kad tai buvo būtent dėl blogų oro sąlygų, todėl per Naujuosius metus du numeriai liko laisvi“,- pasakojo D. Garolienė.

Svečių namų „Aštuoni“ administratorė Danutė sakė, kad šie metai buvo geri. „Turėjome aštuonis kambarius ir visi jie buvo užpildyti šimtu procentų. Visi svečiai buvo lietuviai“, - pasakojo administratorė. Ji sakė, kad šiais metais jokios programos svečių namuose nebuvo.

Verslininkas Juozas Tubinas sakė, kad nei viešbutyje „Prie parko“, nei „Smilčių viloje“ atšauktų kambarių rezervacijų nebuvo. „Užpildymas buvo ne šimtaprocentinis, o maždaug 70-75 procentai“,- kalbėjo J. Tubinas. . „Praėjusiais metais kambariai buvo užimti visi, galbūt tai lėmė ir tai, jog praėjusiais metais buvo ilgesnis laisvas savaitgalis. Šiais metais žymiai vangiau žmonės rezervavosi kambarius“,- pasakojo J. Tubinas.

Jis sakė, kad dauguma brangesnių kambarių būna rezervuojami iš anksto, o pigių kambarių yra ieškomasi ir tą pačią dieną. „Matyt, brangesnius kambarius rezervuojasi netikėtumų vengiantys žmonės, kurie krupščiai planuoja savo laisvalaikį iš anksto“,- pasakojo J. Tubinas.

 

Naujieji buvo labai geri...

Šiais metais abiejuose viešbučiuose jokios šventinės programos nebuvo. „Bijojau, kad bus nedaug žmonių, todėl ir geros programos nepavyks padaryti. Norisi, kad programos kokybė būtų gera ir tenkintų klientus. Be to, programos organizavimas sukelia daug papildomų rūpesčių, nes kiti žmonės nori tylos jau iškart po dvyliktos valandos, nes atvyksta su mažais vaikais, o kiti nori linksmintis iki paryčių, todėl kiekvienam sunku įtikti. Kitais metais jau planuoju, kad viešbutyje „Prie parko“ šventinė programa tikrai bus“,- dėstė J. Tubinas.

Viešbučių savininkas sakė, kad svečiai patys galėjo lankytis viešbučio bare, savo kambariuose ar Palangos centre.

Viešbučiui Steak house „Lašas“ šie Naujieji Metai buvo itin geri. „Turime dvylika kambarių -  užpildyti buvo visi ir iš anksto. Jei būtume turėję dar daugiau kambarių, tai ir jie būtų pilni. Nors praėjusiais metais tokio populiarumo viešbutyje nebuvo, buvom užsipildę maždaug 90 procentų“,- pasakojo viešbučio administratorė Renata Reinikienė.

Viešbutis susilaukė svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos bei Rusijos. „Kambario kaina buvo 200-250 litų, o liukso kambarys kainavo  300 litų su pusryčiais“,- pasakojo R. Reinikienė.

Viešbutyje buvo ir gyvos muzikos vakaras su šventinio vakaro vedėju. „Salėje turime 80 vietų, tai visos buvo taip pat pilnai užpildytos, nes žmonės ne tik iš viešbučio, bet ir iš gatvės buvo atėję ir užsirezervavę staliukus vakarui. Vienam asmeniui kainavo 120 litų, ant staliuko buvo padėta kiekvienam šampano taurė, šalti užkandžiai bei vaisiai. Šie metai tikrai buvo puikūs, nes žmonių buvo tiek, kiek turėjome vietų“, - kalbėjo R. Reinikienė.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Kurorto gyventojai dėl praūžusių vagysčių patyrė nemenkų nuostolių. Vagių taikiniais tapo automobilių katalizatoriai, kurie, kaip žinia, yra labai vertingi. Į Palangos policijos komisariatą kreipėsi 10 nukentėjusiųjų, nors jų gali būti daugiau. Nuo vagišių nukentėjo ir du savivaldybės darbuotojai.


Atostogaujant mane pasiekė renovuojamuose namuose gyvenančių susirūpinusių palangiškių skambučiai. Žmones išgąsdino praėjusią savaitę UAB „Palangos komunalinis ūkis“ už daugiabučių namų modernizaciją atsakingo direktoriaus pavaduotojo Modesto Čeponkaus pasirašyti raštai, kuriuose gyventojai buvo informuojami, kad nuo šių metų balandžio 20 dienos...


Praėjusios didžiosios metų šventės Palangos viešbučių verslo atstovų lūkesčius pateisino: viešbučiai buvo pilni arba beveik pilni svečių, kurie, skirtingai nei ankstesniais metais, nelaukė paskutinės minutės ir rezervavosi vietas jau lapkričio pradžioje. Daugiausia svečių, kaip ir tikėtasi, būta per Naujųjų metų sutiktuves, tačiau ir Kalėdos buvo dosnesnės nei...


„Išmokime bent  vieną tarptautinę ir kaimyninių tautų kalbą!“ Tokia UNESCO paskelbta iniciatyva kiekvienais metais  kviečia visų respublikos miestų bei rajonų  4 – 12 klasių moksleivius dalyvauti vertimų  bei iliustracijų anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis  konkurse „Tavo žvilgsnis“.  Konkursas – labai paprastas: rankose – tušinukas, prieš akis –...


Daugelis viešbučių, vilų ar svečių namų džiaugėsi gerai prasidėjusia kambarių rezervacija Naujųjų metų nakčiai, deja, pranašaujami blogi orai daug svečių tiesiog atbaidė. „Žiniasklaida pranešė geriau pasilikti namuose, nevažiuoti į tolimesnes keliones ir panašiai. Tokios pranašystės mums buvo nenaudingos, nes net septynių kambarių numerių rezervacija buvo atšaukta. Žmonės motyvavo blogais...


Per Naujųjų metų šventę Palanga visuomet trumpam pabunda iš žiemos miego - kurorte sulaukiama labai daug svečių, norinčiųjų šventę sutikti prie jūros. Palangiškiai vėl trumpam pasijaučia lyg vasarą, o viešbučiai, svečių namai ar vilos trina rankomis“ skaičiuodami uždarbį. Viešbučiai džiūgauja: lėtai prasidėjusi viešbučių rezervacija įsibėgėja, o kai kuriuose viešbučiuose laisvų kambarių...


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius