NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 03 24

Pleneras: praėjusią savaitę Palangoje šalies menininkus subūrė ketvirtasis tapybos pleneras „Prie parko“. Plenero kuratorius Marius Danys sako, kad suburti draugėn menininkus sunkoka, mat gyvenančių vien iš tapybos – ne tiek jau ir daug. Vis dėlto plenerą „Prie parko“ ateityje žadama rengti ne du, kaip iki šiol, o keturis kartus per metus. Į pavasarinį plenerą pakviesti menininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos ir Palangos.

Plenero dalyviai sako, kad tokie susibūrimai gamtoje atgaivina sielą, įkvepia naujų minčių, bet svarbiausia – leidžia susitikti su kolegomis. Menininkai tapė laisva tema, kiekvienas – po penkis-šešis darbus. Pavasarinis pleneras „Prie parko“ baigėsi praėjusį penktadienį dalyvių darbų paroda.

 

 

Be patyčių: kovo 24-30 dienomis skelbiama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Organizatoriai „Vaikų linija“, kviečia įstaigas ir organizacijas prisijungti prie šios akcijos, organizuoti veiklas, orientuotas į smurto ir patyčių prevenciją.

Palangos miesto savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, pritardama gyvenimo be patyčių idėjai, organizavo posėdį, kurio metu vaikų ugdymo įstaigų specialistai dalinosi gerąja praktika, diskutavo patyčių problemų sprendimo ir prevencijos klausimais. Palangos Švietimo pagalbos tarnybos specialistai ir psichologai akcentavo vaikų emocinio saugumo svarbą ir patyčių poveikį vaiko asmenybės raidai. Ugdymo įstaigoms išdalinti plakatai „Vaikystė be patyčių“ prevenciniam darbui su mokyklinio amžiaus vaikais.

 

 

Avarija: Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis šeštadienio vakarą prie Plungės pateko į avariją. Palangos sveikatos mokyklos įkūrėjas ir vadovas važiavo iš Šiaulių, kur su bendraminčiais šventė Šiaulių sveikuolių klubo „Šviesuoliai“ 20-metį ir Vydūno 148-ąjį gimtadienį.

D. Kepenio vairuojamas automobilis „Renault Laguna“ neapšviestame užmiesčio ruože rėžėsi į važiuojamojoje dalyje stovintį visureigį.

Įspūdžiais apie eismo įvykį jis pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“:

„LABAI RIMTAM PAMĄSTYMUI... IŠ PIRMŲ LŪPŲ...

Nesvarbu, kad tu naktį važiavai leistinu greičiu, nesvarbu, kad tavo važiavimo juostoje (ne kelkraštyje) stovėjo automobilis-džipas, o priekyje jo sunkvežimis-tralas be šviesų, nesvarbu, kad prieš 50 metrų nebuvo ant kelio jokio avarinio ženklo, nesvarbu, kas galėjo pašvitinti tau į akis ir priversti važiuoti trumpomis šviesomis, nesvarbu, kad po  ne vietoje stovinčio džipo „karšto pabučiavimo“ į užpakalį, tavo automobilis pavirto į nepataisomą metalo laužo krūvą – TU VIS TIEK IR VISADA LIKSI KALTAS. Ir dar kartą įsitikinsi savo credo teisingumu: MAN BLOGAI –PATS IR KALTAS! NIEKAS NEGALI BŪTI KALTAS, KAD TAU BLOGAI! Tik gali savęs paklausti: kam tau dar viena seniai išmokta pamoka ir dar tokia brangi? Ir svarbiausia, kad nepamirštum padėkoti Kūrėjui, kad taip pigiai išsaugojo gyvybę ir sveikus kaulus (tam paskyrė – davė visą valandą, kol visiškoje tamsoje laukiau atvykstant vilkiko). O minkštieji audiniai ir sąnariai – praeinantis dalykas.

Bet vis tiek apmaudu, kad tik prieš tris dienas už 520 Lt pakeistas „smartfono“ stiklas vėl ištiško į gabalus, o dar apmaudžiau, kad tavo bičiuliai nesulauks tavęs šiandien ataskaitiniame-rinkiminiame suvažiavime, kurį rengiame kas tris metus, nes nesinori šlubuoti ir aiškinti, kur nusibrozdinai nosį. Atsiprašau ir marijampoliečių, su kuriais nuo pirmadienio turėjome pradėti sveikatos mokyklą. Jums pavyko – visą mokyklą praves Eligijus! O labiausiai gaila torto, kurį Šiaulių sveikuoliai įdėjo nuvežti į Kauną šiandien suvažiavimo dalyviams Sporto universitete ir kuris ištiško man į nugarą naktį prie Plungės, grįžtant namo. Kaip sakė mano diedukas Izidorius – gyveni, mokaisi ir durnium numiršti“.

 

 

„Palangos tilto“, lrt.lt, ve.lt inf.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vartant prieš ketvirtį amžiaus – 1992 metais redaguoto „Palangos“ savaitraščio komplektą, žvilgsnis užkliuvo už detektyvinę, tačiau gerai pasibaigusią istoriją priminusių mūsų paviešintų tekstų. Tekalba... jie patys.


Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia neilgai trukus suspindės atnaujintu grožiu – jau parengti projektiniai maldos namų tvarkybos darbų pasiūlymai, dar šiais metais bus gautas statybą leidžiantis dokumentas, o kitąmet planuojama imtis bažnyčios atnaujinimo.


Šių metų liepos 10 dieną sukako 15 metų, kai Palangoje, pastate, kurio adresas – S. Daukanto g. 16, duris atvėrė Antano Mončio namai-muziejus. Būtent tą dieną čia oficialiai atidaryta nuolatinė šio menininko kūrinių ekspozicija, kuri pati yra verta kultūros vertybės statuso. O 2010-ųjų sausį pastatas, kuriame įsikūrė Antano Mončio namai-muziejus įrašytas į Lietuvos...


Šeštadienį Šventoji jau penkioliktąjį kartą pagerbė žvejus – čia vyko nuo 1999 metų organizuojama Žvejų šventė. Į paplūdimį ar jau iš jo traukiančius poilsiautojus viliojo Šventosios uostelio teritorijoje įsikūrusi amatininkų mugė, kuršių ir baltų papuošalų paroda.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


  Seimo rinkimai Pajūrio rinkimų apygardoje visus varžovus surikiavo kai kam galbūt į nelabai tikėtą rikiuotę: pirmasis – Seimo narys Pranas Žeimys (surinko 14,87 proc. balsų) , antra – „darbietė“ Genoveita Krasauskienė (14,60 proc.) , trečia – Liberalų Sąjūdžio atstovė Alina Velykienė (11,94 proc.), ketvirtas – socialdemokratas Danas Paluckas (10,87...


Gyventojų pajamų ir turto deklaravimo naujovės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija ir vietos mokesčių administratorius – Palangos skyrius spaudos atstovus supažindino su gyventojų pajamų, turto deklaravimo naujovėmis. Pristatyme dalyvavo Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė, Palangos skyriaus vedėja Aldona Kaminskienė, Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Barkienė...


Moksleivių projektas pristatytas Prancūzijoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Kovo 17-23 dienomis Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pedagogės svečiavosi Prancūzijoje, kur pristatinėjo COMENIUS daugiašalį projektą „Palikite mums sveiką pasaulį“. Antrus metus vykdomas projektas sulaukė didžiulio „Baltijos“ mokyklos mokinių dėmesio, tad nuolat atrasdami įvairių pasaulio apsaugojimo būdų, jie aktyviai plėtojo šią temą. Pedagogės pristatė šių metų kryptį –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius