NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 03 24

Pleneras: praėjusią savaitę Palangoje šalies menininkus subūrė ketvirtasis tapybos pleneras „Prie parko“. Plenero kuratorius Marius Danys sako, kad suburti draugėn menininkus sunkoka, mat gyvenančių vien iš tapybos – ne tiek jau ir daug. Vis dėlto plenerą „Prie parko“ ateityje žadama rengti ne du, kaip iki šiol, o keturis kartus per metus. Į pavasarinį plenerą pakviesti menininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos ir Palangos.

Plenero dalyviai sako, kad tokie susibūrimai gamtoje atgaivina sielą, įkvepia naujų minčių, bet svarbiausia – leidžia susitikti su kolegomis. Menininkai tapė laisva tema, kiekvienas – po penkis-šešis darbus. Pavasarinis pleneras „Prie parko“ baigėsi praėjusį penktadienį dalyvių darbų paroda.

 

 

Be patyčių: kovo 24-30 dienomis skelbiama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Organizatoriai „Vaikų linija“, kviečia įstaigas ir organizacijas prisijungti prie šios akcijos, organizuoti veiklas, orientuotas į smurto ir patyčių prevenciją.

Palangos miesto savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, pritardama gyvenimo be patyčių idėjai, organizavo posėdį, kurio metu vaikų ugdymo įstaigų specialistai dalinosi gerąja praktika, diskutavo patyčių problemų sprendimo ir prevencijos klausimais. Palangos Švietimo pagalbos tarnybos specialistai ir psichologai akcentavo vaikų emocinio saugumo svarbą ir patyčių poveikį vaiko asmenybės raidai. Ugdymo įstaigoms išdalinti plakatai „Vaikystė be patyčių“ prevenciniam darbui su mokyklinio amžiaus vaikais.

 

 

Avarija: Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis šeštadienio vakarą prie Plungės pateko į avariją. Palangos sveikatos mokyklos įkūrėjas ir vadovas važiavo iš Šiaulių, kur su bendraminčiais šventė Šiaulių sveikuolių klubo „Šviesuoliai“ 20-metį ir Vydūno 148-ąjį gimtadienį.

D. Kepenio vairuojamas automobilis „Renault Laguna“ neapšviestame užmiesčio ruože rėžėsi į važiuojamojoje dalyje stovintį visureigį.

Įspūdžiais apie eismo įvykį jis pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“:

„LABAI RIMTAM PAMĄSTYMUI... IŠ PIRMŲ LŪPŲ...

Nesvarbu, kad tu naktį važiavai leistinu greičiu, nesvarbu, kad tavo važiavimo juostoje (ne kelkraštyje) stovėjo automobilis-džipas, o priekyje jo sunkvežimis-tralas be šviesų, nesvarbu, kad prieš 50 metrų nebuvo ant kelio jokio avarinio ženklo, nesvarbu, kas galėjo pašvitinti tau į akis ir priversti važiuoti trumpomis šviesomis, nesvarbu, kad po  ne vietoje stovinčio džipo „karšto pabučiavimo“ į užpakalį, tavo automobilis pavirto į nepataisomą metalo laužo krūvą – TU VIS TIEK IR VISADA LIKSI KALTAS. Ir dar kartą įsitikinsi savo credo teisingumu: MAN BLOGAI –PATS IR KALTAS! NIEKAS NEGALI BŪTI KALTAS, KAD TAU BLOGAI! Tik gali savęs paklausti: kam tau dar viena seniai išmokta pamoka ir dar tokia brangi? Ir svarbiausia, kad nepamirštum padėkoti Kūrėjui, kad taip pigiai išsaugojo gyvybę ir sveikus kaulus (tam paskyrė – davė visą valandą, kol visiškoje tamsoje laukiau atvykstant vilkiko). O minkštieji audiniai ir sąnariai – praeinantis dalykas.

Bet vis tiek apmaudu, kad tik prieš tris dienas už 520 Lt pakeistas „smartfono“ stiklas vėl ištiško į gabalus, o dar apmaudžiau, kad tavo bičiuliai nesulauks tavęs šiandien ataskaitiniame-rinkiminiame suvažiavime, kurį rengiame kas tris metus, nes nesinori šlubuoti ir aiškinti, kur nusibrozdinai nosį. Atsiprašau ir marijampoliečių, su kuriais nuo pirmadienio turėjome pradėti sveikatos mokyklą. Jums pavyko – visą mokyklą praves Eligijus! O labiausiai gaila torto, kurį Šiaulių sveikuoliai įdėjo nuvežti į Kauną šiandien suvažiavimo dalyviams Sporto universitete ir kuris ištiško man į nugarą naktį prie Plungės, grįžtant namo. Kaip sakė mano diedukas Izidorius – gyveni, mokaisi ir durnium numiršti“.

 

 

„Palangos tilto“, lrt.lt, ve.lt inf.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite


Artėjant naujiesiems mokslo metams suskumbama pasirūpinti mokykliniu kraiteliu – visomis mokyklinėmis priemonėmis, kurių gali prireikti prasidėjus dar vieniems, o gal pirmiems mokslo metams. O kad būtų kur sudėti visas priemones, pirmiausia reikia pasirūpinti kuprine. Kaip žinia, specialistai kasmet pataria kreipti dėmesį ne tik į kuprinės grožį, bet pirmiausia įsitikinti, kad ji...


Palangos valdžią rinksime pagal naujas taisykles

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 07 04 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vos už 8 mėnesių Lietuvoje vyksiantys savivaldos rinkimai rinkėjams pažėrė nemažai naujovių, kurios šalies gyventojams leis tiesiogiai rinkti savivaldybių vadovus ir apribos partijų įtaką, formuojant savivaldybių valdžią.


Birželio viduryje iš statybininkų pastolių išsinėrę Tiškevičių rūmai jau švyti atnaujintais fasadais. O rudenį, kaip žadėjo „Pamario restauratoriaus“ direktorius Aldas Kliukas, bus baigti visi vidaus darbai. Lietuvos dailės muziejaus direktorius, Palangos miesto garbės pilietis Romualdas Budrys patikino, jog istorinis rūmų vaizdas bus atkurtas...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Į susitikimą ji atlėkė dviračiu. Ryškios aprangos detalės ją išskiria iš aplinkos, iškart galvon dingteli mintis, kad žmogus – meniškos sielos. Danguolė Baravykienė prisipažino, kad nelabai norėjo viešintis, sakė, neturinti kuo pasigirti, ir dabar visai kitoks etapas jos gyvenime.


Vasara prabėgo akimirksniu ir Palangos moksleiviai jau tuoj bus priversti malonų tinginiavimą paplūdimyje iškeisti į mokyklos suolą, pailsėjus ir ištroškus žinių vėl kibti į mokslus, galbūt vasaros įspūdžiais pasidalinti su tris mėnesius nematytais bendraklasiais ar mylimais mokytojais.


Jau keletą metų sėkmingai vykdytas skaičiavimo mintinai konkursas „Matmintinis“ šeštąjį kartą sutinka visus matematikos mylėtojus, pasiryžusius neprarasti kantrybės ir sumanumo iki konkurso pabaigos. Sausio 25 dieną prasidėjęs konkursas vilioja ne tik nuolatinius dalyvius, bet ir naujokus. Trečiąjį kartą savo jėgas bandys ir palangiškiai Mariam Varoneckaitė ir Abdulla Varoneckas, kurie...


Neseniai Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, Savivaldybės administracijos specialistas Robertas Trautmanas, Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, Turizmo informacijos centro vadovė Alla Valužienė bei muzikinio klubo „Vandenis“ šeimininkas Vytautas Gliaubertas Lietuvos Respublikos generalinio konsulo Vaclav Stankevič kvietimu svečiavosi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius