Šiame kieme jachta stovėjo apie aštuonerius metus. lrytas.lt nuotr.

Šiame kieme jachta stovėjo apie aštuonerius metus. lrytas.lt nuotr.

NAUJIENŲ PABIROS

2014 10 13

Pavogė jachtą: mėnesio pradžioje įžūlūs nusikaltėliai vidury dienos iš namo L. Vaineikio g. kiemo pavogė 50-mečiam palangiškiui priklausančią beveik 31 tūkst. litų įvertintą jachtą „Ina“, rašo „Lietuvos rytas“.

Apie 6 metrų ilgio laivas ant medinio stovo buvo pastatytas erdviame kelių butų namo kieme. Jis yra aptvertas, tačiau dieną vartai būna praviri. Kaip jachta dieną pradingo iš kiemo, niekas nematė. Šiuo metu bene vienintelė likusi nuolatinė namo gyventoja pasakojo, kad laivas buvo pavogtas per valandą: „Tą dieną išvažiavau iš namų 13 val. 15 minučių, o grįžusi apie pusę trijų jachtos nebemačiau. Kieme buvo matyti tik čia apsisukinėjusio sunkiasvorio automobilio padangų žymės“. Įdomiausia, kad Palangos gatvėmis išvežamą jachtą grįždamas į kurortą matė pats šio laivo savininkas. Jo apibūdintas automobilis, kuriuo buvo gabenama pavogta jachta, kriminalistams padėjo užčiuopti siūlo galą.     Ieško nuomininkų: buvusiai „Smilčių“ pradinei mokyklai, kurios pastatą patikėjimo teise valdo Palangos sporto centras, ieškoma nuomininkų. Turto, kurį sudaro 96,66 kv. m sporto salė, 60,17 kv. m šokių salė, 19,54 kv. m rūbinė ir 29,71 kv. m pagalbinės patalpos, esančios pirmajame pastato Jūratės  g. 11, aukšte nuomos paskirtis – sportinei veiklai. Turto nuomos sutarties trukmė – 1 metai nuo nuomos pasirašymo dienos.  Galimų nuomininkų paraiškų laukiama iki spalio 24 dienos.   Poveikis: Sasekso universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad vienu metu naudojant išmanųjį telefoną, nešiojamąjį kompiuterį, planšetę ir kitus prietaisus keičiasi smegenų struktūra, praneša Delfi.lt. Piktnaudžiaujančių išmaniaisiais prietaisais asmenų pilkosios medžiagos tankis priekinėje smegenų žievės dalyje, kuri atsakinga už kognityvines funkcijas ir emocijų kontroliavimą, sumažėja. 75 suaugusiems asmenims atliktas magnetinės tomografijos tyrimas parodė, kad tų, kas turi įprotį naudotis keliais informacijos šaltiniais (ne tik kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais, tačiau taip pat ir televizoriais, laikraščiais ir žurnalais) vienu metu, pilkosios medžiagos tankis priekinėje smegenų žievės dalyje yra mažesnis. Naujasis atliktas tyrimas dera su kitais neurofiziologijos srityje atliktais tyrimais. Kelių išmaniųjų prietaisų naudojimas vienu metu jau anksčiau buvo siejamas su dėmesio stoka ir emocinėmis problemomis, pavyzdžiui, depresija ir padidėjusiu dirglumu. Vertėtų nepamiršti, kad smegenų struktūra kinta dėl įvairių patirčių, kurios nebūtinai yra tik neigiamos. Atlikus kitus tyrimus buvo nustatyta, kad pilkosios medžiagos tankis transformuojasi, pavyzdžiui, Londono žemėlapį išstudijavusių taksi vairuotojų ir pradedančiųjų iliuzionistų smegenyse.   „Palangos tilto“, lrytas.lt, Delfi inf.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite


Artėjant naujiesiems mokslo metams suskumbama pasirūpinti mokykliniu kraiteliu – visomis mokyklinėmis priemonėmis, kurių gali prireikti prasidėjus dar vieniems, o gal pirmiems mokslo metams. O kad būtų kur sudėti visas priemones, pirmiausia reikia pasirūpinti kuprine. Kaip žinia, specialistai kasmet pataria kreipti dėmesį ne tik į kuprinės grožį, bet pirmiausia įsitikinti, kad ji...


Palangos valdžią rinksime pagal naujas taisykles

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 07 04 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vos už 8 mėnesių Lietuvoje vyksiantys savivaldos rinkimai rinkėjams pažėrė nemažai naujovių, kurios šalies gyventojams leis tiesiogiai rinkti savivaldybių vadovus ir apribos partijų įtaką, formuojant savivaldybių valdžią.


Birželio viduryje iš statybininkų pastolių išsinėrę Tiškevičių rūmai jau švyti atnaujintais fasadais. O rudenį, kaip žadėjo „Pamario restauratoriaus“ direktorius Aldas Kliukas, bus baigti visi vidaus darbai. Lietuvos dailės muziejaus direktorius, Palangos miesto garbės pilietis Romualdas Budrys patikino, jog istorinis rūmų vaizdas bus atkurtas...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Į susitikimą ji atlėkė dviračiu. Ryškios aprangos detalės ją išskiria iš aplinkos, iškart galvon dingteli mintis, kad žmogus – meniškos sielos. Danguolė Baravykienė prisipažino, kad nelabai norėjo viešintis, sakė, neturinti kuo pasigirti, ir dabar visai kitoks etapas jos gyvenime.


Vasara prabėgo akimirksniu ir Palangos moksleiviai jau tuoj bus priversti malonų tinginiavimą paplūdimyje iškeisti į mokyklos suolą, pailsėjus ir ištroškus žinių vėl kibti į mokslus, galbūt vasaros įspūdžiais pasidalinti su tris mėnesius nematytais bendraklasiais ar mylimais mokytojais.


Jau keletą metų sėkmingai vykdytas skaičiavimo mintinai konkursas „Matmintinis“ šeštąjį kartą sutinka visus matematikos mylėtojus, pasiryžusius neprarasti kantrybės ir sumanumo iki konkurso pabaigos. Sausio 25 dieną prasidėjęs konkursas vilioja ne tik nuolatinius dalyvius, bet ir naujokus. Trečiąjį kartą savo jėgas bandys ir palangiškiai Mariam Varoneckaitė ir Abdulla Varoneckas, kurie...


Neseniai Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, Savivaldybės administracijos specialistas Robertas Trautmanas, Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, Turizmo informacijos centro vadovė Alla Valužienė bei muzikinio klubo „Vandenis“ šeimininkas Vytautas Gliaubertas Lietuvos Respublikos generalinio konsulo Vaclav Stankevič kvietimu svečiavosi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius