Komunalininkai pasirengę ir trečiajam išbandymui sniegu

Komunalininkai pasirengę ir trečiajam išbandymui sniegu

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 14

Po gan sniegingo gruodžio, davusio komunalininkams darbo nuo pat pirmosios šio mėnesio dienos, prieš Naujuosius ir kiek po jų būta atokvėpio. Bet nuo praėjusios savaitės vidurio besirūpinantiems Palangos gatvių ir kiemų švara bei tvarka teko atlaikyti antrąjį išbandymą sniegu, o artimiausiu metu laukia ir trečiasis – su pūga.

Gruodį buvo nerimo
Šiais metais žiema prasidėjo taip, kaip numatyta kalendoriuose: gruodžio pirmąją iškrito pirmasis sniegas. Gatvių ir kiemų švara bei tvarka kurorte besirūpinančių UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų jis neužklupo, kaip kituose miestuose, netikėtai, tačiau anksčiau nei pastaraisiais metais pradėję nuo sniego valyti bei barstyti gatves komunalininkai kiek nerimavo – gruodžiui tik įpusėjus, buvo „suvalgyta“ visa tai, kas buvo numatyta iki metų pabaigos.
Sniegingojo žiemos sezono pradžiai komunalininkai buvo įsigiję apie 120 tonų druskos bei rezerve turėjo 40 kubinių metrų smėlio – būtent druskos bei smėlio mišiniu barstomos nuo sniego nuvalytos gatvės. Tačiau gruodžiui įpusėjus buvo nerimo, kad šio kiekio gali nepakakti iki mėnesio pabaigos.
Druskos ir smėlio mišiniu barstomos toli gražu ne visos kurorto gatvės. Jų yra 300, valomos ir barstomos 70 iš jų. Kitos gavės be priežiūros nelieka, tačiau ne tik nuvalyti, bet ir pabarstyti gatves Savivaldybės biudžete lėšų nenumatyta, o ir neužtektų.

Dirbo nuo pusės ketvirtos ryto
Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus pirmadienį sakė, jog po Naujųjų metų buvo įsigyta dar 100 tonų druskos. O per snieginguosius ketvirtadienį, penktadienį bei šeštadienį išbarstyta 50 tonų.
„Dabar vis pasipildome savąsias atsargas, lėšų tam turime, – sakė K. Skierus. – Reikės ir dar pildyti, nes antradienį bei trečiadienį vėl prognozuojamas smarkus sniegas bei pūga“.
Pasak bendrovės direktoriaus, technika į gatves sniego valyti išvažiuoja tada, kai visi dar saldžiai miega. Antai naktį į ketvirtadienį komunalininkai kovą su sniegu pradėjo jau pusę ketvirtos ryto ir apsuko net tris ratus.
Penktadienį sniego valymo technika darbą pradėjo nuo ketvirtos, šeštadienį – nuo penktos ryto. Kadangi sinoptikų įvardijamo smarkaus snygio nebebuvo, gatves valyti užteko vieną kartą.

Gali tekti valyti ir lauko keliukus
„Kaip minėjome, valome ir barstome ne visas gatves. Tačiau praėjusią savaitę nuvalėme 200 gatvių“, – minėjo K. Skierus.
Direktorius pridūrė, jog jeigu, kaip žadama, prasidės pūgos, teks valyti ir tas gatves, kurias teisingiau būtų vadinti lauko keliukais.
„Yra tokių keliukų, kurie tik popieriuje gatvėmis vadinami: atkarpa siekia iki pusės kilometro, o stovi vienas namas. Kadangi praėjusią savaitę sniego neiškrito tiek, kad nebebūtų galima pravažiuoti, tų atkarpų mes nevalėme, nes kiekvienas toks reisas kainuoja brangiai“, – aiškino komunalininkų vadovas.
K. Skierus minėjo, jog šiemet, kaip ir pernai, visiems metų sezono darbams numatoma skirti kiek per 5 milijonus litų. Komunalininkų skaičiavimu, optimalus variantas būtų 5,7-5,8 milijono litų. Tad ir šiais metais teks taupyti.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Ankstyvą vieną praėjusios savaitės rytmetį Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su kurorto gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku organizavo reidą paplūdimyje, jo metu buvo įspėjami taisyklių pažeidėjai, vis dar nežinantys ar apsimetantys, kad nežino, jog į paplūdimius su šunimis – draudžiama.


Gegužės 20-22 dienomis Palangoje vyks tradicinė vasaros sezono pradžios „Myliu Palangą 2016“ šventė. Miestas tikisi sulaukti daug svečių. Kad atvykusių automobiliais šventės dalyvių nuotaikos neaptemdytų patirti nepatogumai, mieste laikinai bus keičiama eismo tvarka.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Įpusėjęs ruduo kasdien vis daugiau darbo atneša Palangos komunalininkams – miesto tvarkytojai kas rytą šluoja nukritusius medžių lapus, atnaujina gėlynus bei rengiasi artėjančiai žiemai.


„Palangos tilto“ 2014-ųjų metų prenumeratos Kalėdinė akcija! Tik užsisakant redakcijoje! Tik iki gruodžio 20 dienos!


Po gan sniegingo gruodžio, davusio komunalininkams darbo nuo pat pirmosios šio mėnesio dienos, prieš Naujuosius ir kiek po jų būta atokvėpio. Bet nuo praėjusios savaitės vidurio besirūpinantiems Palangos gatvių ir kiemų švara bei tvarka teko atlaikyti antrąjį išbandymą sniegu, o artimiausiu metu laukia ir trečiasis – su pūga.


Vasaros įkarštyje komunalininkai sprendžia ne tik kurortines problemas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 19 | Rubrika: Miestas

Įsibėgėjus vasarai Palangos komunalininkai dirba be atokvėpio – jie privalo suspėti išspręsti ne tik „kurortines“ problemas, bet ir nepamiršti pasirūpinti vietos gyventojų, palangiškių, poreikiais. Kurorto tvarkytojų diena prasideda labai anksti – jau 5 val. ryto komunalininkai triūsia paplūdimyje bei miesto gatvėse. Išvežamos...


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė dar pernai pareikalavo patvirtinti tarifą, pagal kurį Savivaldybės paskirtas butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administratorius skaičiuotų mokestį už namui paskirtos teritorijos priežiūrą. Tačiau miesto Savivaldybės prašymu reikalavimo įvykdymo terminas atidėtas iki kitų metų balandžio mėnesio.


Palangiškių priekaištai kurorto komunalininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 01 | Rubrika: Miestas

Kaip ir kasmet, šis vasaros sezonas kurorto komunalininkams – darbymetis. Jų svarbiausia pareiga – kad Palanga ir Šventoji būtų ne tik prižiūrėta, bet ir išpuoselėta. Pasak įmonės vadovo Konstantino Skieraus, nors ir sunkmetis, tačiau stengiamasi, kad miestas, paplūdimiai būtų pavyzdingi ir kiekvienam atvažiavusiam teiktų malonumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius