NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 10 16

Iš kopų – už grotų: praėjusį penktadienį Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato prevencijos padalinio pareigūnai Palangos paplūdimyje surado Mažeikių rajono gyventoją, 30 metų Tadą. Niekur nedirbantis vyras kopose susikonstravo namelį ir jame kurį laiką pakankamai patogiai gyveno. Įtariama, kad mažeikiškis slapstėsi nuo bausmės atlikimo.
Spalio 10 d. Mažeikių rajono apylinkės teismo patvarkymu, jam už teismo įpareigojimų nevykdymą panaikintas bausmės atidėjimas ir nuteistasis pasiųstas į pataisos įstaigą atlikti šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmės.
Be to, Palangos pareigūnai Tadui už tokio statinio paplūdimyje įrengimą, pažeidžiant Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo ir eksploatavimo bei saugaus elgesio vandenyje taisykles, skyrė 750 Lt baudą.

Patikrinimas: trečiadienį, nuo 11 val. 52 min. Palangoje buvo atliktas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninis patikrinimas. Jo metu 3 minutėms buvo įjungtos centralizuoto valdymo sirenos, o naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą (GPIS), buvo siunčiami trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus.
Nustojus kaukti sirenoms, 11 val. 55 min., per Nacionalinį radiją ir televiziją buvo skelbiama informacija. Gyventojai prašyti įsijungti radijo imtuvus arba Lietuvos televizijos programą, išklausyti informaciją ir elgtis pagal skelbiamas rekomendacijas.
GPIS patikrinimą vykdė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Trumposios žinutės buvo siunčiamos nuo 11 val. 52 min. iki 12 val. 03 min, pranešimai kartoti kas 1 min. Juos gavo tie gyventojai, kurie buvo mobiliajame telefone aktyvavę šių pranešimų priėmimo funkciją. Instrukciją, kaip tai padaryti, galima rasti internetiniame puslapyje http://gpis.vpgt.lt/. Taip siekta sudaryti sąlygas gyventojams pasitikrinti, ar teisingai atlikti nustatymai mobiliuose telefonuose trumpųjų perspėjimo pranešimų priėmimui.


Kompensacijos: Vyriausybė sutarė, kad nuo 2015-ųjų suvienodins kompensacijų bei socialinių pašalpų mokėjimo modelį visose savivaldybėse, ir jos visos pačios mokės kompensacijas už šildymą, karštą bei šaltą vandenį, praneša „Delfi“.
„Savivaldybės pačios yra suinteresuotos, kad joms ši funkcija būtų perduota ir jos geriau galėtų atlikti skirstymą tiems žmonėms, kuriems reikia“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.
Nuo 2012-ųjų penkios bandomosios savivaldybės – Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų – moka pašalpas ir kompensacijas nepasiturintiems gyventojams, o nuo šių metų likusioms 55 savivaldybėms perduotas tik socialinės pašalpos mokėjimas.
Penkiose savivaldybėse kompensacijų gavėjų skaičius šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su pernai, sumažėjo 12 proc. iki 9,5 tūkst., o kompensacijų suma – 26 proc. iki 3,6 mln. litų.
Sprendimas dar bus tvirtinamas Vyriausybės posėdyje bei teikiamas svarstyti Seimui.

„Palangos tilto“, Palangos PK, Delfi inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Kasmet Palangos miesto savivaldybė kviečia organizacijas teikti socialinių projektų paraiškas skelbiamam konkursui. Šiais metais sulaukta keturių paraiškų. Socialinių projektų atrankos komisijai įvertinus visas gautas paraiškas, buvo nuspręsta savivaldybės biudžeto lėšomis prisidėti prie visų keturių projektų įgyvendinimo.


Jau tapo tradicija vasarą Šventojoje praturtinti „Vikingų“ laivų varžybomis, kuriose savo jėgas gali išmėginti kiekvienas to pageidaujantis pilnametis. Tereikia suburti komandą bei užregistruoti. Iki registracijos pabaigos liko dvi savaitės, tad vienas iš pagrindinių renginio organizatorių Darius Girtas ragina suskubti. „Iki šiandienos jau yra...


Palangos pulsas

2016 06 20 | Rubrika: Miestas

Pasitiktos dvi naujos aviakompanijos Tarptautiniame Palangos oro uoste sekmadienį pasitikti dviejų naujų skrydžių bendrovių, pradedančių sezoninius reisus į Lietuvos kurortą, lėktuvai. Šiek tiek po 11 valandos sekmadienį Palangoje nusileido pirmasis lėktuvas iš Minsko. Nuo šiol vasaros sezono metu Baltarusijos avialinijos „Belavia“ į Palangą keleivius...


Jurgines švęsianti Palanga kviečia į laimės paieškas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 04 24 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, balandžio 26-27 dienomis, Palanga kviečia pasimėgauti atbundančia pavasario gamta – kurorte tradiciškai bus švenčiamos Jurginės.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Apie Palangą, buvusią, esamą ir būsimą, kalbėjome su Lietuvos ir Palangos savivaldybės politiniu bei visuomenės veikėju, „Šiaulių banko“ Palangos skyriaus direktoriumi Rimantu Mikalkėnu.   – Ar Palangos gyventojai turi savitų bruožų, skiriasi nuo kitų Lietuvos miestų gyventojų? – Aš manau, kad taip. Kurortų gyventojai daugiau mato, čia...


Šventosios poilsio namus „Varduva“ „puošia“ reklama -šalia gulinti šiukšlių krūva. Kadangi poilsio namų reklamoje nurodytu numeriu su savininku susisiekti nepavyko, šnektelėjome su Šventosios seniūnu Eugenijumi  Čilinsku. „Įdomu, koks verslininkas galėtų krauti šiukšles prie savo reklamos? 


Įstatymai R.A.Kirstukui nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 24 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas liberalcentristas Remigijus Alvydas Kirstukas, nepaisydamas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos draudimo dalyvauti bet kokiuose svarstymuose, susijusiuose su Pirminės asmens sveikatos priežiūros centru ar privačia taip pat Tarybos narės Sondros Kulikauskienės įmone „Bendrosios praktikos gydytojo...


Mero pažadai – lyg muilo burbulai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 21 | Rubrika: Miestas

Pastarosiomis dienomis mieste ant reklaminių stendų pasirodė itin originalus miestelėnų kreipimasis į merą Vytautą Stalmoką. Jame konkrečiai primenama apie nevykdomus miestelėnams duotus pažadus dėl susitikimo su gyventojais, kuris turėjo įvykti spalio viduryje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius