NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 10 16

Iš kopų – už grotų: praėjusį penktadienį Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato prevencijos padalinio pareigūnai Palangos paplūdimyje surado Mažeikių rajono gyventoją, 30 metų Tadą. Niekur nedirbantis vyras kopose susikonstravo namelį ir jame kurį laiką pakankamai patogiai gyveno. Įtariama, kad mažeikiškis slapstėsi nuo bausmės atlikimo.
Spalio 10 d. Mažeikių rajono apylinkės teismo patvarkymu, jam už teismo įpareigojimų nevykdymą panaikintas bausmės atidėjimas ir nuteistasis pasiųstas į pataisos įstaigą atlikti šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmės.
Be to, Palangos pareigūnai Tadui už tokio statinio paplūdimyje įrengimą, pažeidžiant Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo ir eksploatavimo bei saugaus elgesio vandenyje taisykles, skyrė 750 Lt baudą.

Patikrinimas: trečiadienį, nuo 11 val. 52 min. Palangoje buvo atliktas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninis patikrinimas. Jo metu 3 minutėms buvo įjungtos centralizuoto valdymo sirenos, o naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą (GPIS), buvo siunčiami trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus.
Nustojus kaukti sirenoms, 11 val. 55 min., per Nacionalinį radiją ir televiziją buvo skelbiama informacija. Gyventojai prašyti įsijungti radijo imtuvus arba Lietuvos televizijos programą, išklausyti informaciją ir elgtis pagal skelbiamas rekomendacijas.
GPIS patikrinimą vykdė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Trumposios žinutės buvo siunčiamos nuo 11 val. 52 min. iki 12 val. 03 min, pranešimai kartoti kas 1 min. Juos gavo tie gyventojai, kurie buvo mobiliajame telefone aktyvavę šių pranešimų priėmimo funkciją. Instrukciją, kaip tai padaryti, galima rasti internetiniame puslapyje http://gpis.vpgt.lt/. Taip siekta sudaryti sąlygas gyventojams pasitikrinti, ar teisingai atlikti nustatymai mobiliuose telefonuose trumpųjų perspėjimo pranešimų priėmimui.


Kompensacijos: Vyriausybė sutarė, kad nuo 2015-ųjų suvienodins kompensacijų bei socialinių pašalpų mokėjimo modelį visose savivaldybėse, ir jos visos pačios mokės kompensacijas už šildymą, karštą bei šaltą vandenį, praneša „Delfi“.
„Savivaldybės pačios yra suinteresuotos, kad joms ši funkcija būtų perduota ir jos geriau galėtų atlikti skirstymą tiems žmonėms, kuriems reikia“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.
Nuo 2012-ųjų penkios bandomosios savivaldybės – Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų – moka pašalpas ir kompensacijas nepasiturintiems gyventojams, o nuo šių metų likusioms 55 savivaldybėms perduotas tik socialinės pašalpos mokėjimas.
Penkiose savivaldybėse kompensacijų gavėjų skaičius šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su pernai, sumažėjo 12 proc. iki 9,5 tūkst., o kompensacijų suma – 26 proc. iki 3,6 mln. litų.
Sprendimas dar bus tvirtinamas Vyriausybės posėdyje bei teikiamas svarstyti Seimui.

„Palangos tilto“, Palangos PK, Delfi inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Poliklinikoje šeimos gydytoja dirbanti Sigita Didjurgienė sako pastaruoju metu pacientams padedanti ne vien tik kaip gydytoja, o ir psichologė ar socialinė darbuotoja. Žinoma, perkeltine prasme. Mat 35 metus gydytojos profesijai atidavusi moteris pastebėjo, jog pacientams padeda ne vien tik vaistai, o ir rodomas dėmesys, geras žodis. Taip pat medikė neslepia, jog dabartiniai žmonės...Praėjusiais metais pagrindinė miesto eglė sulaukė įvairių vertinimų. Daugelis gyventojų išsakė nuomonę, jog jau daug metų miestiečiai laukia tikros miško eglės, tačiau, kaip teigia UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Vidas Misikonis, eglutė ir šiemet bus dirbtinė: „Šiemet vėl bus konstruojamas eglės profilis, nebeformuosime kokio nors...


Klaipėdos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą prieš Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėją Vygantą Rekašių pagal Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio pareiškimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo (Baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d.) paskutinę praėjusių metų dieną Kurhauze. Vakar Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Jei pavargote nuo rudeninių darganų ir kasdien vis labiau pilkėjančio dangaus, būtinai užeikite į Antano Mončio namus-muziejų, kur jus pasitiks ryškiomis spalvomis ir gyvenimo džiaugsmu alsuojanti danų menininko Anders Hjuler personalinė paroda „ARTLIGHTZ 2013“.


Iki praėjusių metų Palangos savivaldybės teritorijoje buvo 109 kultūros vertybės, registruotos Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre. Pernai į jį įrašyti dar du objektai: gegužės mėnesį įregistruota ant Šventosios upės kranto nuo 1931 m. stovinti medinė Švč. Mergelės Marijos, Jūrų žvaigždės koplyčia, o spalį kultūros vertybe pripažintas prie...


Saulėtą praėjusio penktadienio popietę duris atvėrė naujas Palangos oro uosto keleivių išvykimo terminalas. Oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė bei susisiekimo ministras Eligijus Masiulis perkirpo naujojo terminalo juostą bei atvėrė oro vartus ir Šengeno erdvės keleiviams.


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius