NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 10 16

Iš kopų – už grotų: praėjusį penktadienį Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato prevencijos padalinio pareigūnai Palangos paplūdimyje surado Mažeikių rajono gyventoją, 30 metų Tadą. Niekur nedirbantis vyras kopose susikonstravo namelį ir jame kurį laiką pakankamai patogiai gyveno. Įtariama, kad mažeikiškis slapstėsi nuo bausmės atlikimo.
Spalio 10 d. Mažeikių rajono apylinkės teismo patvarkymu, jam už teismo įpareigojimų nevykdymą panaikintas bausmės atidėjimas ir nuteistasis pasiųstas į pataisos įstaigą atlikti šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmės.
Be to, Palangos pareigūnai Tadui už tokio statinio paplūdimyje įrengimą, pažeidžiant Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo ir eksploatavimo bei saugaus elgesio vandenyje taisykles, skyrė 750 Lt baudą.

Patikrinimas: trečiadienį, nuo 11 val. 52 min. Palangoje buvo atliktas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninis patikrinimas. Jo metu 3 minutėms buvo įjungtos centralizuoto valdymo sirenos, o naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą (GPIS), buvo siunčiami trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus.
Nustojus kaukti sirenoms, 11 val. 55 min., per Nacionalinį radiją ir televiziją buvo skelbiama informacija. Gyventojai prašyti įsijungti radijo imtuvus arba Lietuvos televizijos programą, išklausyti informaciją ir elgtis pagal skelbiamas rekomendacijas.
GPIS patikrinimą vykdė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Trumposios žinutės buvo siunčiamos nuo 11 val. 52 min. iki 12 val. 03 min, pranešimai kartoti kas 1 min. Juos gavo tie gyventojai, kurie buvo mobiliajame telefone aktyvavę šių pranešimų priėmimo funkciją. Instrukciją, kaip tai padaryti, galima rasti internetiniame puslapyje http://gpis.vpgt.lt/. Taip siekta sudaryti sąlygas gyventojams pasitikrinti, ar teisingai atlikti nustatymai mobiliuose telefonuose trumpųjų perspėjimo pranešimų priėmimui.


Kompensacijos: Vyriausybė sutarė, kad nuo 2015-ųjų suvienodins kompensacijų bei socialinių pašalpų mokėjimo modelį visose savivaldybėse, ir jos visos pačios mokės kompensacijas už šildymą, karštą bei šaltą vandenį, praneša „Delfi“.
„Savivaldybės pačios yra suinteresuotos, kad joms ši funkcija būtų perduota ir jos geriau galėtų atlikti skirstymą tiems žmonėms, kuriems reikia“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.
Nuo 2012-ųjų penkios bandomosios savivaldybės – Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų – moka pašalpas ir kompensacijas nepasiturintiems gyventojams, o nuo šių metų likusioms 55 savivaldybėms perduotas tik socialinės pašalpos mokėjimas.
Penkiose savivaldybėse kompensacijų gavėjų skaičius šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su pernai, sumažėjo 12 proc. iki 9,5 tūkst., o kompensacijų suma – 26 proc. iki 3,6 mln. litų.
Sprendimas dar bus tvirtinamas Vyriausybės posėdyje bei teikiamas svarstyti Seimui.

„Palangos tilto“, Palangos PK, Delfi inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos kurorto muziejuje gruodžio 21 d. 18 val. vyks styginių kvarteto „MusicaLibera“koncertas, kuriame perkusija gros Konradas Daukšas.


Palangos pulsas

2017 12 15 | Rubrika: Miestas

Neliko abejingas visuotinėms diskusijoms dėl aikštės Palangiškis Vitoldas, kuris neabejingas Palangos gerovei, neliko abejingas ir dėl Lukiškių aikštės, sukėlusios nemažai diskusijų. „Juk lietuviai esame, nedidelėje valstybėje gyvename, visur nuvykstame, tad negalime likti abejingi ir tokiais klausimais“, – įsitikinęs Vitoldas.


Į redakciją užsukęs Algirdas Jonas Rauba, gyvenantis Druskininkų gatvėje, pasidžiaugė, kaip puikiai tvarkoma aplinka jo gyvenamojoje teritorijoje. „Gražu žiūrėti. Jauni vyrukai taip spėriai darbuojasi, jie turėtų greit viską sutvarkyti“, – sakė jis.


„Turi visgi Palangos miesto ligoninė budintį pediatrą ar ne?“ – iškėlė klausimą populiariame socialiniame tinkle palangiškė Ramunė Černeckienė. Moteriai toks klausimas kilo, kai susirgus mažamečiui sūneliui ir atvykus Greitosios pagalbos medikams iš Klaipėdos, jie pasiūlė vežti į Palangos priimamąjį, nors ten pediatro nėra. „Negi Klaipėdos medikai...


Šeštadienį į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi žmonės, kurie norėjo pagerbti ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje palikusį vargonininką, pasipriešinimo dalyvį, politinį kalinį, tikinčiųjų teisių gynėją Alvydą Šeduikį. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai išleido jau aštuntąją knygą, pavadintą...


Kai kitų miestų seniūnaičiai prisiimtą veiklą vykdo, gaudami tam tikrą mokestį patiriamoms išlaidoms padengti, Palangos seniūnaičiai apie tai gali tik pasvajoti. Prieš keletą dienų Klaipėdos seniūnaičiai išsireikalavo miesto tarybos didesnių išmokų, nuo šiol jie gaus 50 eurų per mėnesį išlaidoms, susijusioms su šia veikla, padengti....


Šeštadienį Palangoje vykusiose Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse pergalę iškovojo „Jonavos“ (7-9) krepšininkai 94:91 (22:19, 23:27, 23:20, 26:25), įveikę šeimininkus „Palangos“ (6-10) krepšininkus.


Lapkritis – pats niūriausias mėnuo, kuomet visa Palanga tarsi užmiega giliu miegu, ruošdama jėgas netrukus prasidėsiančiam šventiniam šurmuliui. Tą patvirtino ir kalbinti palangiškiai, įprastai lapkritį uždarantys savo kavines ir restoranus. Tuomet jiems atsiranda proga kai ką reikalingo pasiremontuoti, o ir vasarą plušėjusiems darbuotojams suteikti...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius