Laivo „Independence“ ilgis – 294 m (trijų futbolo aikščių ilgis), plotis – 46 m, aukštis – 47 m, greitis – 18 mazgų. Ve.lt nuotr.

Laivo „Independence“ ilgis – 294 m (trijų futbolo aikščių ilgis), plotis – 46 m, aukštis – 47 m, greitis – 18 mazgų. Ve.lt nuotr.

NAUJIENŲ PABIROS

2014 10 27

„Independence“: suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalui Klaipėdoje skirtas laivas „Independence“ (lietuviškai – „Nepriklausomybė“) pirmadienį ryte įplaukė į Klaipėdos jūrų uostą.
Pirmadienį įvyko iškilminga laivo sutikimo ceremonija, kurioje dalyvavo aukščiausi šalies vadovai, Estijos ir Latvijos Vyriausybių vadovai, JAV Senato nariai, užsienio šalių ambasadoriai, Europos Komisijos atstovai.
SGD terminalo projektą įgyvendinanti bendrovė „Klaipėdos nafta“ jau gavo patvirtinimą ir iš laivo užsakovės Norvegijos „Hoegh LNG“, jog ji leidžia švartuoti laivą-saugyklą Klaipėdoje.
Terminalą sudaro trys pagrindinės dalys: plaukiojantis laivas-talpykla su dujinimo įrenginiu, speciali krantinė, reikalinga laivo švartavimuisi, ir aukšto slėgio dujų vamzdynas, sujungtas su magistraliniu dujotiekiu. Terminalą su sausuma jungiantis vamzdynas dar nėra baigtas, pirmosios dujos magistralinį dujotiekį pasieks laikinu vamzdžiu, nutiestu Kuršių marių dugnu. 2400 metrų ilgio dujotiekis po Kiaulės nugaros sala ir Kuršių mariomis turėtų būti baigtas gruodžio 3 dieną.
Numatoma, kad pirmasis „Statoil“ SGD krovinys į Klaipėdos terminalą bus pristatytas 2014 m. gruodžio pabaigoje, kad kitų metų sausio 1 dieną terminalas galėtų pradėti komercinę eksploataciją. Kiekvienais metais į Klaipėdos uostą „Statoil“ pristatys po 6-7 tokius krovinius.
Laivo nuoma „Klaipėdos naftai“ per dešimtmetį atsieis apie 1,86 mlrd. litų. Norvegijos bendrovė „Hoegh LNG“ nuomos laivą su įgula bei teiks jo operavimo ir priežiūros paslaugas. Po dešimtmečio „Klaipėdos nafta“ galės laivą išpirkti. Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.
Prisišvartavusį laivą saugos apie 50 Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų.

Laikas: sekmadienio naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), buvo atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003-iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda atgal.
Vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį trečią valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda į priekį. Toks Vyriausybės nutarimas buvo priimtas atsižvelgus į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko susitarimų.
Pasak Aplinkos ministerijos, daugelis ES šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. Pirmoji ES direktyva dėl vasaros laiko susitarimų buvo priimta 1980-aisiais. Pastarąjį laikotarpį vadovaujamasi 2001 metais priimtos direktyvos nuostatomis – vasaros laikas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį, o atšaukiamas spalio paskutinį sekmadienį.

Šildymas: premjeras Algirdas Butkevičius po viešų diskusijų dėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatos centralizuotam šildymui atnaujinimo ir specialistų bei energetikų skaičiavimų įsitikino, jog nėra realių galimybių užtikrinti gyventojams šildymo kainų mažėjimo visose be išimties savivaldybėse, jei lengvata nebebūtų pratęsta, praneša Delfi.lt
Premjeras siūlo kartu su biudžetu pratęsti PVM lengvatą šildymui neterminuotai ir prie šio klausimo negrįžti iki kadencijos pabaigos. Kadencija baigiasi 2016 m. pabaigoje.
Vyriausybės specialistų skaičiavimu, nepratęsus šildymo lengvatos 2015 metams, kai kuriose savivaldybėse kaina už šildymą padidėtų.
Lietuvos gyventojų skolos už šildymą kasmet didėja – šių metų rugsėjo pradžioje jos siekė 154,4 mln. litų.

„Palangos tilto“, ve.lt, Delfi inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAŠou... 2014-10-29 08:37 (. / IP: 86.100.63.40)
Per daug išpūstas burbulas, per didelės mūsų bėdnos Lietuvėlės išlaidos ' Tai mūsų pensijos, išmokos, dėl to mizerni atlyginimai... (Vienam comment per radiją pranešta- kad dar 1964m, lygiai tokia pat konstrukcija buvo dujos gabenamos iš Alžyro į Jungtinę Karalystę.)..-Per didelės statybos vykdomos Lietuvoje-kelių magistralės, arenos, Valdomų rūmai -galėjo šiek tiek ir palaukti...koltauta pradės kvėpuoti...

Taip pat skaitykite

Palangos kurorto muziejuje gruodžio 21 d. 18 val. vyks styginių kvarteto „MusicaLibera“koncertas, kuriame perkusija gros Konradas Daukšas.


Palangos pulsas

2017 12 15 | Rubrika: Miestas

Neliko abejingas visuotinėms diskusijoms dėl aikštės Palangiškis Vitoldas, kuris neabejingas Palangos gerovei, neliko abejingas ir dėl Lukiškių aikštės, sukėlusios nemažai diskusijų. „Juk lietuviai esame, nedidelėje valstybėje gyvename, visur nuvykstame, tad negalime likti abejingi ir tokiais klausimais“, – įsitikinęs Vitoldas.


Į redakciją užsukęs Algirdas Jonas Rauba, gyvenantis Druskininkų gatvėje, pasidžiaugė, kaip puikiai tvarkoma aplinka jo gyvenamojoje teritorijoje. „Gražu žiūrėti. Jauni vyrukai taip spėriai darbuojasi, jie turėtų greit viską sutvarkyti“, – sakė jis.


„Turi visgi Palangos miesto ligoninė budintį pediatrą ar ne?“ – iškėlė klausimą populiariame socialiniame tinkle palangiškė Ramunė Černeckienė. Moteriai toks klausimas kilo, kai susirgus mažamečiui sūneliui ir atvykus Greitosios pagalbos medikams iš Klaipėdos, jie pasiūlė vežti į Palangos priimamąjį, nors ten pediatro nėra. „Negi Klaipėdos medikai...


Šeštadienį į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi žmonės, kurie norėjo pagerbti ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje palikusį vargonininką, pasipriešinimo dalyvį, politinį kalinį, tikinčiųjų teisių gynėją Alvydą Šeduikį. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai išleido jau aštuntąją knygą, pavadintą...


Kai kitų miestų seniūnaičiai prisiimtą veiklą vykdo, gaudami tam tikrą mokestį patiriamoms išlaidoms padengti, Palangos seniūnaičiai apie tai gali tik pasvajoti. Prieš keletą dienų Klaipėdos seniūnaičiai išsireikalavo miesto tarybos didesnių išmokų, nuo šiol jie gaus 50 eurų per mėnesį išlaidoms, susijusioms su šia veikla, padengti....


Šeštadienį Palangoje vykusiose Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse pergalę iškovojo „Jonavos“ (7-9) krepšininkai 94:91 (22:19, 23:27, 23:20, 26:25), įveikę šeimininkus „Palangos“ (6-10) krepšininkus.


Lapkritis – pats niūriausias mėnuo, kuomet visa Palanga tarsi užmiega giliu miegu, ruošdama jėgas netrukus prasidėsiančiam šventiniam šurmuliui. Tą patvirtino ir kalbinti palangiškiai, įprastai lapkritį uždarantys savo kavines ir restoranus. Tuomet jiems atsiranda proga kai ką reikalingo pasiremontuoti, o ir vasarą plušėjusiems darbuotojams suteikti...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius