Kaip sakė KTDB direktorius Mindaugas Skritulskas, artėja vasaros sezonas, todėl skubama pasirūpinti darbo jėga.

Kaip sakė KTDB direktorius Mindaugas Skritulskas, artėja vasaros sezonas, todėl skubama pasirūpinti darbo jėga.

Nori rasti darbuotojų vasarai? Pasiūlyk ir nakvynę jiems!

Linas JEGELEVIČIUS, 2016 04 11

Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“. Joje buvo pristatyta iniciatyva „Vasaros darbas. Palanga 2016“, apžvelgta jaunimo darbo rinkos situacija.
Kaip sakė KTDB direktorius Mindaugas Skritulskas, artėja vasaros sezonas, todėl skubama pasirūpinti darbo jėga, o jaunimas siekia dirbti ir užsidirbti, tad yra abipusis interesas.
Anot PJDC vedėjo Pauliaus Martinkėno, centras kurorto darbdavių paprašė užpildyti anketą, kurios rezultatus susitikime jis apibendrino.
Pasirodo, darbdaviai ne itin norėtų įdarbinti moksleivius, ypač nepilnamečius, o jaunimą iš kitų miestų domina ir apgyvendinimo galimybės kurorte. „Pagal mūsų anketą, 9 darbdaviai iš 39 atsakiusiųjų į anketą galėtų suteikti apgyvendinimą įdarbintiesiems, kiti nemato tokios galimybės“, – reziumavo P. Martinkėnas.
Jis pabrėžė, kad darbdaviai, nurodę darbo skelbimuose, kad suteikia apgyvendinimą, gerokai padidina tokių skelbimų konkurencingumą.
Vienos kurorto kavinės atstovė pastebėjo, kad norintiems dirbti, ypač aptarnavimo segmente, „koją pakiša“ įstatymai, draudžiantys nepilnamečiams padavėjams pilstyti alkoholį ir jį pateikti klientui.
„Mano pastebėjimu, geriausios padavėjos yra mergaitės nuo 17 metų. Bet kol jos nepilnametės, jos negali dirbti su alkoholiu“, – pastebėjo moteris.
„Pušyno“ direktorius Tomas Žulkus atkreipė dėmesį, kad nors centrui reikia daugiau darbuotojų vasarai, dauguma jų „skambina neapsisprendę“, todėl direktorius iškėlė mintį, kad jaunimo darbo centras galėtų „išfiltruoti“ kandidatus – darbdaviams jau pasiūlyti tikrai pasiryžusius dirbti. „Tam yra išeitis – „Darbo mugės“, kurios yra organizuojamos mokymo įstaigose“, – atsakė PJDC vedėjas.
Kai kuriems darbdaviams pastebėjus, kad vis daugiau jaunimo darbo ieškosi per socialinius tinklus, KTDB direktorius M. Skritulskas siūlė „visiškai nepasitikėti“ skelbimais juose. „Mes, darbo birža, esame įsipareigoję prieš žmogų, ieškantį darbo, ir taip pat darbdavius, todėl darbo reikėtų geriau oficialiai ieškoti“, – patarė jis.
PJDC kartu su Kauno ir Vilniaus teritorinių darbo biržų Jaunimo darbo centrais planuoja bendradarbiauti padedant Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų moksleiviams bei studentams įsidarbinti Palangoje vasaros sezono metu.
Šia iniciatyva siekiama kompleksinio sprendimo – sudaryti sąlygas minėtoms asmenų grupėms legaliai įsidarbinti, kartu patenkinti vis didėjančią darbo jėgos paklausą Palangos mieste vasaros sezono metu.
Planuojama, kad moksleiviai bei studentai Jaunimo darbo centruose ar mokslo įstaigose bus supažindinami su galimybėmis dirbti Palangoje, seminarų, organizuojamų su Valstybine darbo inspekcija, metu – ir su teisiniais darbo aspektais.
Skaičiuojama, kad vasarą Palangoje papildomai sukuriama apie 3000 laikinų darbo vietų.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Kas ieško, tas randa“, – sakė kai kurie verslininkai, paklausti, kaip sekasi ieškoti beprasidedančiam vasaros sezonui darbuotojų. Tačiau visi kalbintieji sutiko, jog kasmet į Palangą vasaros sezonu prisikviesti kvalifikuotų darbuotojų tampa vis sunkiau, apskritai pastebi tendenciją, jog žmonių, kuriuos galėtum priimti dirbti, nebėra. Kur kas aktyviau darbų...


Palanga intensyviai rengiasi artėjančiai vasarai – kurorto komunalininkai kasdien triūsia paplūdimiuose, kad jūra pasimėgauti nusprendę palangiškiai ir kurorto svečiai čia, kaip ir kasmet, jaustųsi jaukiai bei patogiai.


Šilta šventė praėjusio ketvirtadienio vakarą surengta Kurhauze – minint Medicinos darbuotojų dieną, į šventinį renginį sukviesti ne tik kurorto medikai, bet ir visi miestiečiai, norintys pasveikinti šios profesijos atstovus.


Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“....


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kartu su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku bei Neringos vadovu Dariumi Jasaičiu antradienį dalyvavo tiesioginėje LRT radijo laidoje, kurios metu diskutavo apie prasidedantį kurortinį sezoną bei visų trijų pajūrio miestų pasirengimą vasarai.


Antrus metus iš poilsiautojų vietinę rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra renkanti Palangos savivaldybė vis dar panaši į bažnyčios šventoriuje išmaldos laukiantį elgetą. Kas kiek norės, tiek į delną ir įmes. Toks įspūdis susidaro stebint, kaip savivaldybė atlaidžiai administruoja vadinamos „pagalvės“ mokesčio surinkimą.


Nors iki vasaros sezono atidarymo – dar sočiai laiko, tačiau kurorto viešbučių bei restoranų savininkai jau dabar sukruto ieškotis papildomų darbo rankų. Internetinėje erdvėje ir vietinėje žiniasklaidoje nestinga skelbimų, siūlančių virėjos, padavėjos, barmenės, viešbučio administratorės, valytojos darbą. Tik spėk rinktis. Tiesa, pajūrio verslininkams šią...


Palangoje, artėjant vasarai, vis daugiau atsiranda skelbimų, kurie siūlo darbą įvairių specialybių darbuotojams. Pabandėme pasidomėti, ar žmonės Palangoje aktyviai ieškosi darbo, ar paprasčiausiai gyvena iš Darbo biržoje gaunamos pašalpos. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje 2011 kovo 1 dieną buvo registruoti 2123 ieškantys darbo asmenys, iš jų bedarbių – 1815. Tačiau...


Palangos savivaldybė, norėdama pagerinti savivaldybės administracijos veiklą bei darbuotojų operatyvumą darbe, dar 2010 metų vasario 26 dieną pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų programos „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa“ finansuojamą projektą „ Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės administracijoje“.


Palanga - kurortinis miestas, kurio gyventojai žiemai stengiasi užsidirbti vasarą imdamiesi sezoninio verslo. Ko gero, geriausiai apie sezoninius darbus nutuokia jaunimas, siekiantis vasarą užsidirbti - nuomoti dviračius, prekiauti ledais ar vaisiais.  Kaip jiems sekasi šiuo sunkmečiu, kai daugiau kaip dešimtas šalies suaugęs žmogus yra bedarbis?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius