Nuo įstatymo įsigaliojimo kurorte nustatyti 4 smurto artimoje aplinkoje atvejai

Nuo įstatymo įsigaliojimo kurorte nustatyti 4 smurto artimoje aplinkoje atvejai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 02

 Antradienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės bendruomenės Vaiko teisių apsaugos tarnybos posėdyje buvo diskutuojama apie įstatymo dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įgyvendinimą Palangos mieste. Posėdyje dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai Julita Razmantienė ir Aidas Šlečkus bei būrelis bendruomenės narių.


 Smurtaujama kur kas daugiau

Policijos pareigūnai J. Razmantienė ir A. Šlečkus pateikė informaciją apie įstatymo įgyvendinimą Palangos mieste. Nuo įstatymo įsigaliojimo pradžios – 2011 m. gruodžio 15-osios – policijoje užregistruoti 4 smurto artimoje aplinkoje atvejai.

Pagal įstatymą, policijos pareigūnas, užfiksavęs smurto artimoje aplinkoje įvykį, turi nedelsdamas imtis priemonių apsaugoti smurtą patyrusį asmenį ir, atsižvelgdamas į nustatytas aplinkybes, pradėti baudžiamojo proceso procedūras. Tačiau Palangos Vaiko teisių apsaugos tarnybos duomenimis, tokių atvejų yra daugiau.

„Per sausio mėnesį į Tarnybą kreipėsi keletas moterų, prašydamos informacijos apie naujo įstatymo taikymo galimybes, poveikio priemones smurtautojui. Moterys nurodė priežastis, dėl ko nesiryžta kreiptis į policiją. Mano, kad psichologinį smurtą bus sunku įrodyti, o smurtaujantis vyras taps dar agresyvesnis. Didžiausią nerimą mums kelia tai, kad aplinkoje, kurioje smurtaujama gyvena nepilnamečiai vaikai, jie patiria baimę, nesaugumo jausmą, mato neigiamą šeimos modelio pavyzdį“, – sakė Palangos Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėnienė.


 Nėra kur iškraustyti

Teisėsaugos pareigūnai ne kartą yra pabrėžę, kad anksčiau galioję įstatymai tarsi surišdavo rankas: be nukentėjusiojo skundo dėl smurto šeimoje beveik nebuvo įmanoma pradėti tyrimų. Atrodo, pagaliau galėtų atsikvėpti ir pareigūnai, ir aukos, tačiau įgyvendindami minėtą įstatymą, policijos pareigūnai susiduria su problema, kuomet smurtautojas įpareigojamas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos.

Palangos mieste nėra įstaigų, teikiančių nakvynės paslaugas.

„Smurtą patyrusiems asmenims, Palangos miesto gyventojams pagalbą teikia tik Klaipėdos socialinės-psichologinės pagalbos centras. Per pusmetį Vyriausybė ketina patvirtinti specializuotos pagalbos centrų programą. Minėto įstatymo tikslas – ginti asmenis nuo smurto artimoje aplinkoje. Taigi, svarbu, kad smurtas, kaip visuomeninę reikšmę turinti veika, nebūtų toleruojamas, slepiamas, kad nebūtų bijoma pranešti policijos pareigūnams ir kreiptis pagalbos“, – pabrėžė E. Lapėnienė.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Lapkričio 18–21 d. Seime vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai, kuriems pirmininkavo parlamentaras Antanas Vinkus, kuris yra komisijos pirmininkas Seime.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės...


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Nuo šiandien tiek Palangos policijos pareigūnai, tiek į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pastatą eisiantys ar važiuosiantys palangiškiai bei miesto svečiai nebeturės nusiskundimų dėl to, kad pastatas yra net už trijų kilometrų nuo miesto centro, ir pasiekti jį, kai prošal nevažiuoja joks visuomeninis...


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Antradienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės bendruomenės Vaiko teisių apsaugos tarnybos posėdyje buvo diskutuojama apie įstatymo dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įgyvendinimą Palangos mieste. Posėdyje dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai Julita Razmantienė ir Aidas Šlečkus...


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu likviduota beveik du dešimtmečius gyvavusi Janinos ir Liudo Siručių šeimyna. Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė teigė, jog taip pasielgta todėl, kad sumažėjo vaikų skaičius ir kad šeimynos globėjai sulaukę daugiau nei  65 metų. Tarybai to pakako, kad būtų likviduota šeimyna. Nors posėdžio...


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius