Pagalbos izoliuotis ne namie paprašęs vyras netveria pykčiu: "Norėjau pasielgti atsakingai, o jie mane užrakino Palangoje"

2020 03 21

Pagalbos izoliuotis ne namie, kad apsaugotų savo vyresnio amžiaus mamą, paprašęs vyras įpykęs iki širdies gelmių. Palangos socialinių paslaugų centre jį užrakino, žmogų saugojo policijos pareigūnai ir jam niekas nerodė jokių ženklų, kad jį norėtų tirti dėl viruso, rašo delfi.lt

Galiausiai vyras vis dėlto buvo pervežtas saviilzoliuotis namo.„Aš atplaukiau vakar (ketvirtadienį – Delfi) keltu iš Zasnico, Vokietijoje, su visais savo kompanijos darbuotojais. Plaukėme parą laiko į Rygą. Rygoje mus patikrino. Aš neturiu jokių simptomų, jaučiuosi puikiai, nesijaučiu užsikrėtęs koronavirusu. Bet, kai tik turėjau ryšį kelte, kontaktavau su savo mama, sakau: „kad nerizikuočiau Jūsų sveikata“, – žinojau, kad savivaldybė suteikia patalpas. – galiu įsikurti tose patalpose“. Ten pasiskambinau, atvažiavau, manęs laukė, viskas atrodė gražiai. Ateinu į tas patalpas. Sako: „tu ten nueik paskaityk dokumentus“. Aš ateinu, ir man užrakino duris“, – pasakojo Edvinas Jonas Kaminskas. Vyras sakė esąs pasirengęs apie savo situaciją pasakoti atvirai su vardu ir pavarde.)

„Aš nenoriu būti izoliuotas per prievartą. Ar čia taip visus grįžusius izoliuoja? 152 mašinos grįžo, 700 žmonių, iš jų labai daug lietuvių. Kiti turbūt grįžta pas šeimas, rizikuoja šeimos narių sveikata, jeigu serga“, – spėliojo E. J. Kaminskas. Jaučiasi kaip didelis nusikaltėlis Rūkantis vyras pyksta, kad net norint parūkyti jam reikia to specialiai prašyti. Jis jaučiasi nejaukiai, kad jį saugo policijos pareigūnai. Sako, kad jaučiasi „kaip didelis nusikaltėlis“. Vyras stebisi, kad tie pareigūnai net nedėvi kaukių.

„Aš esu užrakintas. Kokiu sprendimu esu įkalintas? Tai nusprendė centro vadovė, ar koks kitas žmogus? Su jų taisyklėmis aš nesutinku, ir jų nepasirašiau. Kadangi jų nepasirašiau, tai sakau, kad „dabar turiu sąlygas save izoliuoti namuose“, bet jie manęs nepaleidžia. Sako, kad „tau įtariam koronavirusą, tavo sveikatai ir aplinkiniams gresia pavojus. Tai šitoje situacijoje tave uždarysime, ir laikysime 14 dienų“, – emocingai pasakojo E. J. Kaminskas. Vyras pyko, kad tik norėjo elgtis atsakingai, o pakliuvo į tokią nepavydėtiną situaciją. „Maistas apgailėtinas. Aš tos košės nevalgau. Kažkokią mėsą atnešė, kur ligoninėje arba kalėjime turbūt geriau maitina“, – pyko vyras. Prašė, kad atliktų testą Vyras darbuotojų reikalavo, kad jį ištirtų, ar jis serga koronavirusu, tačiau susidarė įspūdį, kad niekas to daryti neketina.

„Pagalvokite, Palanga yra savivaldybė, turi gyventojus. Turi savo atskirą biudžetą, finansavimą, turi ligoninę, ir nesugeba suorganizuoti vieno tyrimo, turėdami vieną įtartiną atvejį, o jį įkalina“, – kalbėjo E. J. Kaminskas.

Tuo metu, kai penktadienį ryte vyras kalbėjosi su Delfi, jis dar buvo socialinių paslaugų centre. Vėliau vis dėlto jis pervežtas saviizoliuotis į namus. Darbuotojos susidarė įspūdį, kad vyras agresyvus Situacija pasidomėjusi vidaus reikalų ministrės atstovė spaudai Božena Zaborovska-Zdanovič Delfi sakė, kad darbuotojų vertinimu atvykęs žmogus elgėsi agresyviai. „Tada savivaldybės darbuotojos jį užrakino, ir nusprendė iškviesti policiją“, – sakė B. Zaborovska-Zdanovič. Pasak ministrės atstovės, bendra taisyklė yra tokia, kad patalpos nėra rakinamos, ir žmogus ten gali tiesiog būti, bet, jeigu jis elgiasi agresyviai, kelia konfliktus, tai savivaldybės darbuotojai, rūpindamiesi saugumu, turi teisę spręsti pagal situaciją.

„Jeigu mato poreikį, tai jie iškvies policiją ir užrakins. Bet, jeigu žmogus yra ramus, ir nekelia konfliktų, tai patalpų niekas nerakina. Su juo, kaip man aiškino, buvo tokia situacija, kad žmogus tiesiog parūkyt norėjo. Tai suveikė žmogiškasis faktorius, žmonės nesusikalbėjo tarpusavyje. (…) Gal ten moterys išsigando“, – sakė B. Zaborovska-Zdanovič. Į vyro pastabą, kad jį saugantys pareigūnai net nedėvi apsauginių kaukių, ministrės atstovė atsakė, kad jos žiniomis, policijos pareigūnai automobiliuose turėtų turėti dezinfekcinio skysčio, pirštines, kaukes.

„Mes prašėme, kad visiems būtų išdalintos priemonės. Mus patikino, kad tai buvo padaryta. Gal pareigūnai patys tiesiog nenori, negali už kiekvieną atsakyti“, – sakė B. Zaborovska-Zdanovič.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Lina Bušinskaitė paaiškino bendrą principą, kada galima prašyti savivaldybės pagalbos izoliuotis. Pasak atstovės, pirmiausia tenka apgailestauti, kad įvyko šis nesusipratimas. Ji pažymėjo, kad iš pateiktos informacijos sudėtinga tiksliai pasakyti, kaip konkrečiai turi būti elgiamasi, nes neaiškios iki galo visos aplinkybės. Tačiau labai panašu į tai, kad taip nutiko dėl nesusikalbėjimo - galbūt žmogui nebuvo tinkamai paaiškinta, teigė L. Bušinskaitė.

„Tvarka yra tokia: jei žmogus neturi vietos, kur izoliuotis, tai savivaldybė turi tuo pasirūpinti ir suteikti jam tokią vietą, t.y. padėti žmogui. Sakykime, yra penkių asmenų šeima, visi gyvena viename bute, o mama grįžo iš komandiruotės, kur kontaktavo su žmonėmis, galimai turinčiais požymių į naująjį virusą, ir ji norėdama apsaugoti savo šeimą neturėtų skubėti į

namus, kur yra vaikai ir kiti namiškiai, kurie neturėjo tokių kontaktų. Ji turėtų kreiptis į savivaldybę, o ši – jai padėti“, - konkrečiu pavyzdžiu situaciją iliustravo L. Bušinskaitė. Žinoma, pasak ministro atstovės, jeigu žmogus turi vietą kur izoliuotis, ir nori ten pervažiuoti, ir joje nėra kitų gyvenančių žmonių, pvz. šeimos, kurią galėtų užkrėsti, jis tai gali padaryti, tik turi būti daroma tai saugiai, laikantis visų reikalavimų, tariantis su atsakingais specialistais. Tačiau, jei žmogus iš savivaldybės izolicijos vietos nori grįžti izoliuotis namo, kur gyvena kiti žmonės – taip elgtis nedrėtų. Ypač, kai namuose mama, vyresnio amžiaus moteris, kuriai didelė grėsmė užsikrėsti ir sunkiai sirgti, teigė L. Bušinskaitė. „Jeigu tai yra neinfekuotas žmogus, o tik toks, kuriam reikalinga izoliacija, taip, tai nėra kalėjimas. Bet, jeigu tai yra infekuotas žmogus, pvz. dabar yra galimybė lengviems pacientams gydytis namuose, laikantis medikų nurodymų, tai jis turi būti namuose ir net kojos nekelti iš jų“, - sakė L. Bušinskaitė.

Taigi, pasak jos,kiekvienu atveju turi būti sprendžiama individualiai. Į vyro pastabas, kad jam neatliekamas testas, ministro atstovė atsakė, kad konkrečiu atveju kas kartą situaciją sprendžia visuomenės sveikatos specialistai, medikai.

„Jeigu žmogus, sakykime, šiandien grįžo, ir kontaktus turėjo prieš dvi arba tris dienas, tai jį reikia stebėti, nėra prasmės iškart daryti tyrimą, nes jis bus neigiamas. Prasmingiau jį atlikti vėliau“, - sakė L. Bušinskaitė.

Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė atsiųstame atsakyme atkreipė dėmesį, kad COVID-19 (koronaviruso infekcijos) inkubacinio periodo trukmė gali būti iki 14 dienų. „Todėl, siekiant taikyti tinkamas infekcijos kontrolės priemones, sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) turėjusiems asmenims ar grįžusiems iš užsienio valstybės yra taikomas izoliavimas ir sveikatos stebėjimas 14 dienų. Saviizoliacijos laikotarpiu draudžiama išeiti iš namų, ar kitaip palikti izoliavimo vietą (viešbutį, paskirtas patalpas ir pan.) 14 d. nuo buvusio kontakto su ligoniu ar rizikos užsikrėsti, pvz., grįžimo iš užsienio (www.1808.lt)“, - teigė J. Vanagė.

Pasak Palangos savivaldybės atstovės, minėtas asmuo į izoliavimosi patalpas atvyko kovo 20 dieną, 6 valandą, grįžęs keltu iš užsienio valstybės. Jis pareiškė norą izoliuotis ne namuose, nes, kaip nurodė, namuose gyvena dar du asmenys, vienas iš jų – sunkiai sergantis.

„Asmuo buvo apgyvendintas Savivaldybės numatytose izoliavimo patalpose, buvo paprašyta pasirašytinai susipažinti su izoliavimo taisyklėmis ir atsakomybe, tačiau jis to nepadarė, pradėjo reikšti pretenzijas personalui, kad nori išeiti į lauką parūkyti. Personalui nesutikus, kilo konfliktas, kurį spręsti teko pasitelkti net policiją. Pareigūnai bandė telefonu izoliuotam asmeniui išaiškinti tvarką, tačiau asmuo nesiklausė – išjungė telefoną“, - rašė J. Vanagė. Pasak savivaldybės atstovės, su minėtu asmenimi bendravo psichologas ir policijos atstovai, ieškota būdų, kaip išspręsti šią situaciją, o kartu užtikrinti ir aplinkinių asmenų saugumą. „Problema jau išspręsta – su izoliuoto asmens sutikimu jis yra pervežtas saviizoliuotis į namus. Prieš tai buvo patikrintos sąlygos namuose, paaiškėjo, kad jos atitinka saviizoliacijai keliamus reikalavimus – yra atskiros patalpos su atskiru įėjimu, sanitariniais mazgais“, - rašė J. Vanagė.

www.delfi.lt

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHAKartaskiene Ina 2020-03-22 23:58 (instantloanservice60@gmail.com / IP: 129.205.113.129)
Sveiki visi. Neseniai mačiau liudijimą apie daktarą Ilekhojie „***** og“, kuriame apsilankau dėl santykių ir pažinčių konsultavimo problemų, nes turėjau rimtų problemų su savo draugu ir mes buvome pasimatymuose šešis mėnesius, jis tiesiog staiga pasikeitė, jo nebebuvo Grąžindamas mano skambučius, jis pradėjo apgaudinėti, manimi darė žalą daugeliu būdų, niekada negalvojau, kad tai įmanoma, ir tiesiog galvojau, kad turėčiau tai išbandyti. * Gal dėl kažkokios nevilties * .. ir aš susisiekiau su gydytoju Ilekhojie .. Iš pradžių viskas Jaučiausi svajingas ir neįtikėtinas, jo konsultacijos ir sprendimas buvo šiek tiek lengvas ir keistas, ir aš šiek tiek išsigandau, nes aš girdėjau ir girdėjau daugybę pasakojimų apie netikrus rašybos rašytojus, sukčiavimus ir niekada netikėjau magija. Aš žaidžiau kartu su nedidele viltimi ir tikėjimu, po to, kai po visko atsiųsdavau keletą daiktų, ir jis veikė kaip stebuklas, viskas ėjo į tam tikrą laiką naują kryptį, tai buvo ir yra nuostabu ... Manau, kad tai buvo sąžiningas darbas, kuris paskatino aš perskaičiau tą konkretų įrašą tą ištikimą dieną. Tikiuosi, kad jis taip pat galėjo padėti kitiems žmonėms, kaip ir jis man ... Aš truputį padariau ir gavau viską, ko norėjau ir palinkėjau * savo vyrui, mano šeimai ir mano gyvenimui. El. Paštas: gethelp05@gmail.com arba susisiekite su juo, kai jį pritaikysite +2348147400259

2020-03-22 09:27 (IP: 84.46.239.5)

2020-03-22 09:26 (IP: 84.46.239.5)

2020-03-22 09:24 (IP: 84.46.239.5)

man r0pi 2020-03-22 07:44 (IP: 78.57.203.118)
o ka daryti jei esi vienišas ,senas ir nėra kam tavim pasirūpinti niekas apie mane nėra paklauses

Palangiškė 2020-03-21 21:38 (IP: 78.57.207.245)
Šiuo, sunkiu laikotarpiu, ar nevertėtų daugiau rašyti, ar viešinti info apie tai kaip apsisaugoti, raginti būti atsakingiems, o ne kelti "Defio" straipsnių...skaitant nėra jokios užuojautos šiam vyriškiui, per tokį nesąmoningumą, noro dėmesio, o ne problemos iškėlimą kenčia, žmonės dirbantį šį darbą, aplinkiniai...pagarba žmonėms kurie dirba šiuo laikotarpiu. Ir gėda už tautiečius...

Taip pat skaitykite

Laiškanešiai išnešioja ne tik socialines išmokas, pensijas, leidinius bei siuntinius, tačiau nemokamai dalijo ir Savivaldybės atspausdintas skraujutes miestelėnams, kaip gyventi karantino metu. Vienintelis miesto laikraštis "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus viršininke Modesta Mėliūniene.


Pagalbos izoliuotis ne namie, kad apsaugotų savo vyresnio amžiaus mamą, paprašęs vyras įpykęs iki širdies gelmių. Palangos socialinių paslaugų centre jį užrakino, žmogų saugojo policijos pareigūnai ir jam niekas nerodė jokių ženklų, kad jį norėtų tirti dėl viruso, rašo delfi.lt "Pagalvokite, Palanga yra savivaldybė, turi gyventojus. Turi savo atskirą biudžetą...


Saulius Čepkauskas, transporto įmonės UAB „Vlasava“ direktorius, sakė: "Neslėpsiu, mums dabar – nelengvas metas. Gerokai sumažėjo keleivių, o mums, kaip vežėjui, reikalavimai keliami dideli."


Užsisakiusieji laikraštį "Vakarinė Palanga" jaučiasi apgauti: redakcija pinigus už prenumeratą surinko, tačiau laikraščio po Naujųjų metų neleidžia. Pasipiktinę palangiškiai varsto Savivaldybės, teismo duris, reikalauja Palangos pašto darbuotojų grąžinti pinigus.


Prieš Naujuosius metus visi pajūrio savivaldybių gyventojai, Palangos, Klaipėdos ir Neringos svečiai sulaukė puikios dovanos - nemokamo žurnalo "Lietuvos pajūris" naujausio numerio. Išleistas 8 000 egzempliorių tiražu, tokios apimties (beveik šimto puslapių) nemokamas žurnalas, gimęs kaip Palangos laikraščio "Palangos tiltas" priedas, yra...


Vieni NKL čempionato lyderių, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16-4) šeštadienį, gruodžio 14 d. neatsilaikė prieš įsibėgėjusius "Palangos kuršius." Palangiškiai grėsmingus varžovus namuose nugalėjo 79-75.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Spalio 3 – 10 dienomis Palangos miesto gyventojai galės išreikšti savo valią seniūnaičių rinkimuose. Tačiau "Palangos tilto" kalbinti kandidatai į seniūnaičius anaiptol netryško entuziasmu. "Tik "idėjiniai" arba kvaileliai eina į seniūnaičius," - dėstė vienas kandidatas.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos "Palanga" krito prieš Vilniaus "Riterius"

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Sportas

Lietuvos A futbolo lygos čemionate dar vieną pralaimėjimą rugsėjo 25 dieną patyrė Palangos "Palanga."


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas