Nebe pirmi metai Savivaldybės organizuotas gražiausio šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventinio akcento konkursas šiais metais tyliai išnyko.

Nebe pirmi metai Savivaldybės organizuotas gražiausio šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventinio akcento konkursas šiais metais tyliai išnyko.

Pagerbti gražiausiai pasipuošusius šventėms – neverta?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 20

Nebe pirmi metai Savivaldybės organizuotas gražiausio Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventinio akcento konkursas šiais metais tyliai išnyko. Kodėl? Negi neverta pagerbti gražiausiai pasipuošusiųjų ir papuošusiųjų miestą šventėms?

Pernai vyko pilnu tempu
Ir praėjusiais, ir prieš tai buvusiais metais šventiniu laikotarpiu savo aplinką puošusius miesto gyventojus bei įmones vertino specialiai sudaryta komisija, vadovaujama Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo architekto Svajūno Bradūno. Nugalėtojai buvo apdovanojami A.Mončio namuose-muziejuje.
Įvertinę padabintas viešąsias erdves arba objektus, komisijos nariai pernai pirmąją vietą skyrė lopšeliui-darželiui „Nykštukas“, antroji atiteko lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“, dvi trečiosios vietos paskirtos lopšeliui-darželiui „Gintarėlis“ bei V. Jurgučio pagrindinei mokyklai.
Iš šventiškai padabintų gyvenamųjų namų komisija išskyrė bei pirmąją vietą skyrė Antanui Valiukui (gyvenančiam Mokyklos g.), antroji vieta atiteko Bronei Krutinienei (gyvenančiai Vanagupės g. 5), trečioji – Vincui Nesteckiui (gyvenančiam J. Janonio g).
Vertindami šventines vitrinas, komisijos nariai nugalėtoju pripažino viešbutį „Kuršių kaimas“, antroji vieta atiteko viešbučiui „Alka“, dvi trečiosios – kavinėms „Žvaigždė“ bei „Lietuvos rytas“.
Be to, įteikta dar vienuolika padėkos raštų.

Gaivins kitąmet
Konkursą skelbė Palangos miesto savivaldybė, o komisija, sudaryta iš visuomenės ir Savivaldybės atstovų, iki gruodžio 30 d. vertino palangiškių pasiūlytus ir išrinktus devynis labiausiai pažymėtinus objektus. Registruotis konkursui ar balsuoti už patikusį papuošimą bent jau pernai buvo galima Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje.
„Nežinau, kodėl šiais metais konkursas „numirė“, - paklaustas, kodėl nebuvo renkami ir pagerbiami gražiausiai pasipuošusieji sakė buvęs komisijos pirmininkas, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas S.Bradūnas.
Anot jo, dar spalio mėnesį jis bandęs priminti apie galimą konkurso organizavimą, tačiau visi tik sakę „taip“, „puiki idėja“, o kai reikėjo pradėti su ja dirbti norinčių neva nebelikę.
„Pernai ir užpernai didžiąją darbo dalį atlikdavo mūsų skyrius, tačiau šiemet esame tiesiog užversti darbu. Ir pasirūpinti kad ir tokiais dalykais, kaip, tarkim, viešieji pirkimai prizams, kai ant stalo guli projektai, tiesiog neturėjome laiko. Bet, jei kitąmet dar dirbsiu, bandysime pradėti tartis anksčiau ir konkrečiau, kad šią gražią idėją atgaivintume“, - žadėjo S.Bradūnas.

Vieni – už, kiti – nelabai
„Jeigu norime, kad miestas gražėtų, kad gyventojai ir įstaigos bei verslininkai puoštųsi ir gražintų miestą šventėms, nėra geresnio veiksnio to pasiekti, kaip skelbti konkursą, – įsitikinęs poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis, kurio vadovaujama įstaiga – o ir jo šeimos gyvenamasis namas – beveik kasmet papuldavo į pagerbtinųjų sąrašus. – Nemanau, kad gerai, jog šiemet konkurso nebuvo skelbta. Gal valdininkams neįdomu, o gal jie per daug darbu užsivertę. Tačiau juk reikia žmones skatinti, kad jie puoštųsi, neužtenka tik gražiai apšviesti J.Basanavičiaus, Vytauto ir Kretingos gatves bei dalį C kvartalo“.
Pasak V.Nesteckio, jei nėra konkurencijos – tai kas stengsis kurti grožį? Tad jis esąs už konkursą. Ir už tai, kad laimėjusieji būtų paskatinami ne vien padėka.
Pernai komisijoje buvusi dailininkė Rasa Užpelkytė nėra tokia įsitikinusi konkurso būtinumu. Pasak jos, praėjusiais metais buvę kiek graudoka, kai užpustytoje Šventojoje buvo skatinami tie, kurie bent kelias lempeles pasikabino.
„Jeigu jau skelbti konkursą, tai reikėtų labai rimtai viską apgalvoti ir pradėti jam rengtis iš anksto. Ir informacija turi būti pateikiama ne paskutiniosiomis dienomis. Abejoju dėl valdiškų įstaigų: mokyklos, darželiai tikrai jau pavargusios nuo visokiausių konkursų. Gal vertėtų už originaliausiai papuoštas vitrinas, tikrai gražinančias miestą, pagerbti kavines, viešbučius, restoranus. Gal – rinkti originaliausiai papuoštą namą ar langą“, - svarstė S.Vainiūno meno mokyklos vyresnioji mokytoja R.Užpelkytė.

Nepagerbti neliks
Palangos savivaldybės mero patarėja Karolina Kubeldzienė, pernai taip pat dalyvavusi renginyje, užsiminė, jog gražiausio Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventinio akcento konkursą rengdavęs Architektūros ir urbanistikos skyrius. Archyvuose esama Savivaldybės administracijos direktorių įsakymų dėl konkursų organizavimo, esama ir nugalėtojų sąrašų, kurie datuojami dar 2003-iaisiais. Šiemet gi konkursui su išankstine registracija lėšų numatyta nebuvo.
„Konkursas su oficialia komisija – daugiau formalumas. Tačiau galiu patikinti, kad nebus pamiršta nei viena įstaiga, kuri puošėsi šventėms – meras Šarūnas Vaitkus tikrai padėkos. Nenorėčiau sakyti, kada ir kokiu būdu – nes tai turėtų būti staigmena“, - sakė K.Kubeldzienė.
Mero patarėja pridūrė, jog bus padėkota visiems, prisidėjusiems prie Kalėdų eglių alėjos įrengimo bei papuošimo. Esama minčių įvertinti ir verslininkus, kurie savo papuoštais objektas prisidėjo prie šventinio miesto grožio kūrimo.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Kavinė „Ronže“ įsikūrusi prie pat jūros ir tai suteikia kavinei išskirtinumą, bet ne vien dėl to čia lankosi žmonės. Kaip pasakojo kavinės administratorė Reda Serepinienė, nusprendę čia papietauti ar atšvęsti svarbias asmenines progas žmonės giria puikiai dirbantį kolektyvą, maistą, ruošiamą pagal kiekvieno pageidavimus, ir jaukią aplinką.


Artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams, atsakingesni jau dėlioja, kur praleis jas: rezervuojasi viešbučius ar iš anksto domisi, kur galėtų Palangoje sutikti Naujuosius metus, kokie kurorte vyks renginiai. Palangos turizmo informacijos centro (TIC) telefonai kaista nuo teiraujančiųjų apie renginius naujojoje Koncertų salėje, bet tiek...


Jau seniai tapo gera ir gražia tradicija, kad Palanga metų pabaigoje pagerbia geriausius besibaigiančių metų sportininkus. Ir šiemet Kūčių išvakarėse į Kurhauzą gausiai rinkosi ir nebe pirmus metus aukštų rezultatų pasiekiantys sporto bendruomenės atstovai, ir augančios miesto sporto viltys, ir juos į aukštumas vedantys bei atvedę treneriai. Ir, žinoma, tie, kurie...


„Žuvusieji nebus pamiršti“, „Laisvę Ukrainai“, „Mes su Tavim, Ukraina“, – tokie žodžiai sekmadienio pavakarę skambėjo prie paminklo generolui J. Žemaičiui. Čia, brangioje ir simbolinėje visiems palangiškiams, branginantiems kritusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, vietoje pagerbti žuvusiuosius Maidane, siekiančius gyventi laisvoje ir...


Kurhauze pagerbti geriausi Palangos sportininkai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 12 30 | Rubrika: O man ne dzin

Duris atvėrusi restauruotoji Kurhauzo salė gruodžio 23 d. vėl skambėjo nuo padėkų bei dainų: čia iškilmingai apdovanoti besibaigiančių 2013-ųjų metų geriausieji Palangos sportininkai. Padėkos ir atminimo dovanos įteiktos aukščiausius rezultatus pasiekusiems sportininkams, geriausių praėjusių metų Sporto centro ugdytinių dešimtukui, geriausioms komandoms...


Nebe pirmi metai Savivaldybės organizuotas gražiausio Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventinio akcento konkursas šiais metais tyliai išnyko. Kodėl? Negi neverta pagerbti gražiausiai pasipuošusiųjų ir papuošusiųjų miestą šventėms?


Žvejų didžiausias malonumas žiemą – stintos, tačiau kasmet sukeliama vis didesnė „nerimo banga“ dėl jų mažėjimo. Žvejai į krantą grįžta nusivylę, su menku laimikiu, keikdami visus, tačiau kaip patikino Žuvininkystės tarnybos vyriausiasis specialistas Arvydas Švagždys, visuomet visi kaltina vieni kitus, nors priežasčių, kodėl stintų pagaunama mažiau yra ne viena. „Vieno kalto nėra“, - teigė...


Daugelis „bijo“ žodžio ezoterika, tačiau patys net neįtaria, kad kiekvienas žmogus yra susijęs su ja. „Labiausiai bijantys šito žodžio turbūt dažniausiai bėgioja pas būrėjas, aiškiaregius, meldžiasi ir dalyvauja šventose mišiose bažnyčioje, svajoja, tapo paveikslus, sapnuoja, rašo eiles, kuria dainas, klauso vidinio balso, myli, į tolimą kelionę brangiam žmogui įdeda Agotos duonos...Visa...


Žibininkuose pagerbti žemaičių protėviai

Aistas MENDEIKA, 2009 10 28 | Rubrika: Sveikata

Praėjusį šeštadienį Žibininkuose, šalia HBH „Juozo alaus bravoras“ esančioje alkoje susirinkę žemaičiai iš Palangos, Skuodo, Plungės, Telšių, Klaipėdos, Kelmės, Skaudvilės pagarbino ugnį, senuosius dievus, taip paminėdami XIII amžiuje vykusias kovas su galingais priešais bei Skuodo mūšio 750 metų sukaktį.


Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos nugalėtojai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniąją metų dieną Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos konkurso nugalėtojai. Pirmųjų vietų laimėtojai  apdovanoti Palangos miesto savivaldybės įsteigtomis dovanomis, kiti dalyvavusieji – padėkos raštais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius