Nuotrauka iš kriminalai.com

Nuotrauka iš kriminalai.com

Pagrindinė gaisrų priežastis 2013-aisiais ta pati – neatsargus elgesys su ugnimi

2014 02 03

 Per 2013 metus Lietuvoje kilo 11 333 gaisrai. Klaipėdos apskrityje kilo 1706 gaisrai. Gaisruose žuvo 160 žmonių, o 209 gyventojai patyrė traumų. Klaipėdos apskrityje gaisruose žuvo 5 gyventojai.

Palangos mieste per 2013 metus kilo 62 gaisrai, penkiais gaisrais mažiau nei 2012 metais (67). Palangoje kilo 35 gaisrai, Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 27 gaisrai. Vidutinis gaisrinio automobilio atvykimo laikas į incidento vietą (nuo pranešimo gavimo) 2013 m. – Palangos mieste 5 min., Šventosios seniūnijoje 13 minučių. Džiugu, kad dėl kilusių gaisrų 2013 m. kaip ir 2012 m. nežuvo nei vienas Palangos gyventojas, tačiau vienas žmogus gesindamas automobilį buvo traumuotas (apdegė abi rankas).

2013 m. metais kilo 5 gaisrai gyvenamuosiuose namuose ir sodo nameliuose, 7 gaisrai automobiliuose, pagalbiniuose ūkio paskirties pastatuose – 4, 20 gaisrų atviroje teritorijoje (sausa žolė), 26 gaisrai dėl gyventojų neatsargumo, degė benamių čiužiniai, bičių avilys, šiltnamis, šiukšlių konteineriai.

Pagrindinė gaisrų kilimo priežastis išlieka ta pati – neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi – 42 gaisrai. Dėl neteisingai įrengtos ar neteisingai eksploatuojamos krosnies ar dūmtraukio kilo 4 gaisrai. Automobiliai degė dėl automobilių elektros instaliacijos gedimų (6 gaisrai) ir dėl kuro tiekimo sistemos gedimo (1 gaisras). Po vieną gaisrą kilo dėl vaikų išdykavimo su ugnimi, žaibo iškrovos, tyčinės žmogaus veikos, ugnies, suvirinimo darbų ir trys gaisrai kilo dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatacijos taisyklių pažeidimų.

Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai atliko 74 kitus gelbėjimo darbus. Dažniausiai, net 37 kartus teikė įvairią pagalbą gyventojams buityje (automobilio ištraukimas jam užklimpus, užgriuvusių medžių šalinimas, durų atidarymas ir pan.). 15 kartų talkino policijai, 6 kartus padėjo medikams, 9 kartus ugniagesiai vykdė gelbėjimo darbus autoavarijose panaudodami specialiąją gelbėjimo įrangą, 5 kartus teko dirbti vandenyje ir ant ledo, du kartus budėta sprogmenų nukenksminimo vietose. Gelbėjimo darbų metu išgelbėti 7 gyventojai.

Per 2013 metus Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai (Palangos PGT VPPP) atliko 205 objektų priešgaisrinius techninius patikrinimus. Dėl Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pažeidimų 11 asmenų buvo skirtos administracinės nuobaudos.

Birželio mėnesį kartu su Palangos miesto savivaldybės civilinės saugos atstovais ir Palangos gelbėjimo stoties darbuotojais paplūdimyje buvo suorganizuotas prevencinis renginys ir pravesti mokymai, kaip elgtis skęstant, kaip gelbėti skęstantįjį ir kaip suteikti pirmąją pagalbą. Taip pat buvo supažindinama su ugniagesių gelbėtojų darbu. Renginyje dalyvavo apie 50 jaunuolių.

Buvo vykdomas visuomenės švietimas gaisrinės saugos klausimais. Per rugsėjo-spalio mėnesius prevencinės akcijos „Būk saugus, moksleivi“ metu Palangos PGT patalpose apsilankė apie 500 darželinukų ir moksleivių bei 42 auklėtojai, mokytojai, tėveliai. Akcijos metu buvo pateikiamos gaisrų prevencijos ir saugaus elgesio buityje žinios, supažindinami su taisyklėmis, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus, su bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paskirtimi. Vykdant akciją pravestos pamokėlės, praktiniai užsiėmimai, parodyti mokomieji filmukai, demonstruota gaisrinė technika ir įrangos galimybės.

Tarptautiniame Palangos oro uoste kartu su objekto, greitosios medicinos pagalbos, pasienio ir policijos darbuotojais buvo surengtos bendros mokomosios pratybos, likviduojant ekstremalų įvykį – orlaivio avariją. Taip pat pravestos kontrolinės priešgaisrinės taktinės pratybos autobusų parke UAB „Vlasava“, apmokyti atsakingi darbuotojai ir vairuotojai gesinti realius gaisrus su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

Spalio-lapkričio mėnesiais, Palangos miesto teritorijoje vykdyta akcija „Kūrenkime saugiai“. Kaip rodo gaisrų statistika, šaltaisiais metų mėnesiais padaugėja didelių nuostolių, atnešančių ir tragiškų gaisrų. Atvėsus orams, gyventojai intensyviai naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus, ne visada laikosi priešgaisrinės saugos taisyklių. Palangos PGT VPPP pareigūnai, kartu su Palangos miesto socialinės rūpybos skyriaus darbuotojais aplankė apie 30 socialiai remtinų šeimų ir asmenų būstų, apžiūrėta ir įvertinta šildymo įrenginių gaisrinė būklė, konsultuota saugaus kūrenimo klausimais. Po šios akcijos, kartu su Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistais aptartos galimybės įsigyti ir šiuose namuose įrengti autonominius dūmų detektorius, siekiant stiprinti gyventojų saugumą ir išvengti skaudžių nelaimių.

Kartu su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros, Palangos ir Šventosios girininkijos darbuotojais vykdytas pavojingų teritorijų stebėjimas pagal Palangos miesto miškų ir laukų gaisrų prevencijos plano-stebėjimo grafiką. Organizuoti bendri reidai su savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus darbuotojais, patikrinti apleisti ir neeksploatuojami pastatai. Bendradarbiaujant su policijos pareigūnais aplankytos benamių nuolatinės susirinkimų vietos, patikrinta 11 prekybos vietų, kuriose prekiauta pirotechnika.


 

Palangos PGT informacija


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Į Palangą vasarą atvykstantys poilsiautojai neretai apsistoja poilsio nameliuose. Kaip rodo ankstesnių metų patirtis, dažnai vagystės iš poilsio namelių įvykdomos, kai atsipalaidavę poilsiautojai prie atvirų langų lengvai pasiekiamose vietose palieka savo mobiliuosius telefonus, pinigines, o išeidami neužrakina namelių durų, palieka pravirus langus, nakčiai prie namelių palieka...


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Gaisrai:2015-08-25 d. 18.57 val. neprisistatęs asmuo pranešė, kad Klaipėdos pl. dega apleistas pastatas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, apleistame pastate (išm. 6x4 m) degė skudurai, kurie užgesinti parankinėmis priemonėmis. Labiausiai tikėtina gaisro priežastis – neatsargus žmogaus (benamių) elgesys.


Tradiciškai kiekvienais metais Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai savo profesinę šventę švenčia vis kitame apskrities mieste. Šiais metais gegužės 2 dieną šventė vyko Skuodo mieste.


Per 2013 metus Lietuvoje kilo 11 333 gaisrai. Klaipėdos apskrityje kilo 1706 gaisrai. Gaisruose žuvo 160 žmonių, o 209 gyventojai patyrė traumų. Klaipėdos apskrityje gaisruose žuvo 5 gyventojai.


Įsibėgėjo tapytojų pleneras „Palanga „Prie Parko“ – 2013 vasara“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Kultūra

Palangoje kūrybingi tapytojai susitvenkė į vieną tirštą debesį, kuris žada išskirtinių autorinių darbų lietų – Lietuvos kultūros sostinėje įsibėgėjo tradicinis tarptautinis tapytojų pleneras „Palanga „Prie Parko“ – 2013 vasara“. Šis pleneras tęstinis ir jau antras šiais metais, pradedantis naują keturių metų laikų ciklą...


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Praėjusį savaitgalį Palangos moksleivės, šokių kolektyvo „Pajūris“ (vadovė Soneta Baltmiškienė) auklėtinės Greta Žvinklytė (Palangos senoji gimnazija), Jonė Dobrovolskytė ir Ernesta Žaromskytė („Baltijos“ pagrindinė mokykla), triumfavo Kuršėnuose surengtame respublikiniame šiuolaikinių šokių solo šokėjų „Iš oro...


Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – šie jau besibaigiantys metai kurortui buvo kaip niekad sėkmingi: įgyvendintas ne vienas reikšmingas projektas, pradėta daug naujų Palangai ne mažiau svarbių darbų. „Jei tokiais tempais visi drauge dirbsime ir toliau, po penkerių metų kurortas bus neatpažįstamai pasikeitęs“, – įsitikinęs meras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius