Pajūryje užfiksuotos rekordinės bangos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 29

Praėjusį trečiadienį pajūryje sumaištį kėlė pati gamta. Stiprus gūsingas vėjas, lietaus proveržiai, keičiantys saulę, prikrėtė aibių, tačiau žmonėms nepakenkė. Tądien užregistruotos rekordinio dydžio bangos – bangavimas siekė šešis balus, o bangų aukštis – 5-6 metrus. Jūros vanduo beveik pasiekė kopas.

 

Nors gamtos stichija siautėjo visą dieną ir naktį, mieste žalos padarinių išvengta. Tiesa, kaip paminėjo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, tądien vėjas išvertė penkis medžius, tačiau grėsmės žmonėms nesukėlė. „Kęstučio ir J.Šliūpo gatvėse tik buvo uždraustas eismas dėl nuvirtusio medžio, daugiau pridraskyta šakelių, prikrito daug lapų“, - pasakojo K.Skierus, pripažinęs, jog buvo tikėtasi didesnių audros sukeltų problemų. Pasak direktoriaus, padėtį gelbėjo ir jau trečius metus genėjami medžiai, mat kitu atveju, šakų būtų buvę dar daugiau.

Kaip ir buvo prognozuota, Baltijos jūroje užfiksuotos rekordinio dydžio bangos. Jų aukštis siekė 5-6 metrus. „Tokių bangų šį sezoną nebuvo“, - patvirtino Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas. Poilsiautojų gretose taip pat neatsirado drąsuolių, panorusių nerti į rekordines bangas, tik vakarėjant žmonės rinkosi pasigrožėti įspūdingu vaizdu.

Praėjusį ketvirtadienį vėjas ėmė rimti, o nurimus ir bangoms bus imtasi paplūdimių tvarkymo. Be visų padarinių, stiprus vėjas dar išvartė ir šiukšliadėžes, kurios kaip ir persirengimo būdelės, buvo apsemtos jūros vandens.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Lietui pliaupiant diena iš dienos, ūkininkai imasi už galvų – derlius skęsta. Paskelbta ekstremali situacija. Palangiškiai neūkininkauja, tiesa, daržoves augina, ypač tie, kurie įsikūrę soduose ar kitose tam palankiose vietose, tačiau vandens ir jie regėjo pakankamai pastarosiomis dienomis. Visgi didelių bėdų nuolatiniai lietūs neprikrėtė, vienur kitur reikėjo skubėti į...


Akcija „Saugus poilsis pajūryje“ – vėl Palangoje

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro inf., 2016 07 04 | Rubrika: Sveikata

Visą liepą Palangoje vyks akcija „Saugus poilsis pajūryje“, kurios tikslas – priminti poilsiautojams, kaip saugiai elgtis prie vandens bei saulėkaitoje, kad poilsis taptų saugus ir visavertis. Akciją jau ne pirmus metus organizuoja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.


Jau rytoj, birželio 4 dieną, kurorte šurmuliuos devintasis šokių festivalis „Ant bangos“, kuriame varžysis įvairių šokio stilių kolektyvai ne tik iš Lietuvos. Organizatoriai – Palangos šokių studijos „Vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys – teigė, kad didžiausia šių metų naujovė yra nauja festivalio...


Šokių konkursas „Ant bangos 2013”

Birutė GIKARIENĖ, 2013 06 27 | Rubrika: Kultūra

Palangoje tradiciškai vėl ošė šokių studijos „Palangos Vėtrungė” organizuojamas šokių konkursas „Ant bangos 2013”. Šiemet į Palangos vasaros estradą susirinko virš 1000 dalyvių iš visos Lietuvos.


Naujuosius Drakono metus norintys pasitikti pajūryje tautiečiai turėtų suskubti. Žmonės vis aktyviau domisi mūsų kurorte siūloma naujametine programa ir vietas kavinėse bei viešbučiuose užsisako jau dabar.


Palangą vėl puošia rekordinio dydžio margučiai

„Palangos tilto” informacija, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Į Palangos J.Basanavičiaus gatvę, kaip ir pernai, vėl „suriedėjo“ rekordinio dydžio margučiai. Džiuginę praėjusiais metais, ne ką mažiau kelia susižavėjimą ir šiemet. Didieji margučiai šias Velykas pasitiks papuošti Žemaitijai ir pamario kraštui būdingais raštais.


Praėjusių metų rugsėjo pirmąją Palangos miesto civilinės metrikacijos skyrius ir Palangos miesto Taryba nutarė, kad santuoka galima ne vien tik savivaldybės administracijos patalpose ar nustatytose vietose. Tuoktis galima visur: pajūryje, parke, miške, nuomojamose patalpose ar kur kitur. „Manau,  toks sprendimas yra demokratiškas žmonių atžvilgiu, nes ne visiems patinka savivaldybės...


Pajūryje užfiksuotos rekordinės bangos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 29 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį pajūryje sumaištį kėlė pati gamta. Stiprus gūsingas vėjas, lietaus proveržiai, keičiantys saulę, prikrėtė aibių, tačiau žmonėms nepakenkė. Tądien užregistruotos rekordinio dydžio bangos – bangavimas siekė šešis balus, o bangų aukštis – 5-6 metrus. Jūros vanduo beveik pasiekė kopas.


Kurorte – šokių konkursas „Ant bangos“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 09 | Rubrika: Miestas

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys jau trečią kartą surengė respublikinį šokių konkursą „Ant bangos-2010“. Birželio 5 dieną Vasaros estradoje vykęs renginys pritraukė gausų būrį šokėjų. Jame dalyvavo 68 kolektyvai iš visos Lietuvos. Daugiausia dalyvių atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir kitų...


Šį sezoną šunų savininkams pajūryje riesta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 19 | Rubrika: Miestas

Kurorto policija, kartu su Palangos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiaisiais inspektoriais Valdžiu Flaksu, Marija Valauskiene bei laikraščio „Palangos tiltas“ žurnalistais, ketvirtadienį anksti ryte pajūryje surengė reidą. Jo tikslas – išaiškinti paplūdimiuose vedžiojančius ir maudančius jūroje keturkojų šeimininkus. Nors beveik prie kiekvieno tako, vedančio į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius