Palanga – „Travel.ru žvaigždė“ nominacijos „Geriausias Baltijos jūros kurortas“ laimėtoja

Palanga – „Travel.ru žvaigždė“ nominacijos „Geriausias Baltijos jūros kurortas“ laimėtoja

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 03 25

Palanga tapo apdovanojimų „Travel.ru žvaigždė“ nugalėtoja, o tai įrodo kurorto indėlio į Lietuvos turizmą svarumą ir reikšmę.
Kasmetiniuose turistiniuose apdovanojimuose, vykusiuose jau 10 kartą, pirmą kartą nominacijoje „Geriausias Baltijos jūros kurortas“ daugiausia rusų balsų surinko ne Jūrmala, o Palanga. Pasak Lietuvos turizmo atstovaujamos užsienyje kompanijos pranešimo spaudai Rusijos žiniasklaidai, šis tarptautinis apdovanojimas yra geriausias įrodymas, kad Palangos populiarumas tarp Rusijos turistų tik auga.
Balsuojant „Travel.ru žvaigždė“ rinkimuose interneto svetainės lankytojams nebuvo nurodomas joks vietovardžių sąrašas – jie patys įrašydavo mėgstamiausią kurortą. Palanga, įvardinta kaip viena iš 10 geriausių kurortų Europoje, surinko dešimtis tūkstančių balsų ir aplenkė kitus 25 balsavime paminėtus kurortus.
„Palanga tapo konkurencingesnė ne tik dėl augančių kelionės bei pragyvenimo kainų Latvijoje. Rusų turistus čia traukia patrauklios kainos, švelnus klimatas bei europietiškos kokybės paslaugos. Pagal statistiką, pernai Palangoje apsistojo kas 10 Lietuvoje keliavęs turistas – iš viso praleidusių nors vieną naktį pajūrio kurorto apgyvendinimo įstaigose 2012 m. buvo beveik 200 tūkst. Iš jų 149,3 tūkst. buvo vietinių turistų ir 49,4 tūkst. užsienio turistų. Tarp vietinių turistų Palanga buvo antras pagal populiarumą miestas po Druskininkų, o tarp užsienio turistų – penktas lankomiausias miestas Lietuvoje“, – teigė Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.
Dauguma – 47 proc., arba 23,3 tūkst. – Palangos turistų 2012 m. buvo rusai, 6,4 tūkst. – latviai, 5,2 tūkst. – baltarusiai, 3,4 tūkst. – estai bei 2,8 tūkst. – lenkai. Vidutinė vieno turisto viešnagės trukmė siekė 4,5 nakvynės (vietinio turisto – 4,9 nakvynės, užsienio turisto – 3,1 nakvynės).

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHApalangiskis 2013-03-26 21:13 (IP: 78.61.43.127)
mes kaip senai nuomojame butus poilsiui,rusai atvaziave pastoviai numeta replika mums,''nu vot pabili niedeliu vodnom parke,druguju niedeliu sniego arene v Druskininkai,teper tut Palange na vyhodnije dni 2-3 dnia priodiomse pa Basanavicius,pivku papjom na HBH i vsio hvatit,poiedim damoj'' poto as klausiu ,o ko taip mazai Palangoje tenorit but,jie:a shto tut dielat,jiesli ishio plohaja pogoda tak savsiem niechevo dielat ,VOT TAK ,Venspili nesenai buvau,tai ner ko lygintis su Palanga,ten plezai du kart didesni nei Sventojoje,visur pilna nemokamu supyniu plezuose,yra visokiu pramogu,labai graziai sutvarkyti parkai ir netik jie,prie juros prie pat gali privaziuoti automobiliu ir nemokamai,visur sudetos net ir nuolasiuose kvartaluose visur naujos trinkeles ir .t.t

Hmmm 2013-03-26 16:02 (IP: 78.61.104.50)
bet konservatoriai laaaabai bijo rusu , bet kai rusai istraukia pinigine ...

Taip pat skaitykite

Tik labai retas krepšininkas gali pasididžiuoti tokiu karjeros šuoliu kaip buvęs Palangos „Kuršių“ krepšinio komandos lyderis Jalen Riley – kitą sezoną jis žais Prancūzijos aukščiausioje lygoje, Šolė „Basket“ klube. Praėjusį sezoną mielai su „Palangos tiltu“ bendravęs 26 metų amerikietis, sutiko atsakyti į PT...


eštadienio vakarą Palangoje, nuo jubiliejinių, 20-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“ pradžios prabėgus 8 val. 37 min. 26,121 sek., finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją, pirmas kirto „Circle K milesPlus Racing Team“ komandos lenktynininkas Julius Adomavičius, vairavęs „Porsche GT3 Cup“ automobilį.


Ar Druskininkai iš tiesų yra kurortas? Toks klausimas tapo visiškai pagrįstas ir logiškas sausio 25 dienos „Lietuvos ryto“ dienraščio numeryje perskaičius šio miesto mero Ričardo Malinausko žodžius, kad Druskininkuose nuo 1990 metų nebuvo jokių kurorto apsaugos juostų. Dar 1992 metais Vyriausybės nutarimu nustatytos kurorto apsaugos juostos nėra...


Prieš Kalėdas miesto meras ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus visiems SMS žinute išplatino džiugią žinią: „Palangos TS-LKD frakcija pasipildė dar vienu nariu, Sauliumi Sime. Jis tapo ir partijos nariu. Partijos valdyba balsavo vienbalsiai. “ Kai kurie Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus vadai partiją palikusį Saulių Simę vadina...


Šiauliuose vyko VII tarptautinis šokių festivalis – konkursas „Aušrinė žvaigždė“. Jame dalyvavo Palangos ,,Baltijos” mokyklos mažieji šokėjai ,,Pajūriukai”, Palangos senosios gimnazijos ,,Pajūris” bei Kretingos rajono Kultūros centro Vydmantų skyriaus šokių kolektyvas ,,Vėjūnai”. Visus šiuos kolektyvus...


Palanga tapo apdovanojimų „Travel.ru žvaigždė“ nugalėtoja, o tai įrodo kurorto indėlio į Lietuvos turizmą svarumą ir reikšmę.


„Mano darželis – geriausias“  1

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 04 20 | Rubrika: Miestas

Vaikų darželis – antrieji vaikų namai, kuriuose mažylis praleidžia didžiąją dalį dienos. O auklėtojos – antrosios mamos. Todėl neretai tėvams darželio paieška sukelia nemanką galvos skausmą, juk savo atžalą norisi patikėti tik į pačias geriausias rankas.


„...Manydavau, kad bangos, priartėjusios prie kranto, miršta ir taip norėdavau Saulės nuženklintu taku eiti į tolumas.


Ką Palangai atneš Š.Vaitkaus žvaigždė?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 07 08 | Rubrika: Savaitės komentaras

Nežinia iš kur atsirado tradicija naujos valdžios darbą vertinti būtent po 100 dienų, tačiau ir trys praėję mėnesiai po naujojo Palangos mero Šarūno Vaitkaus išrinkimo yra pakankamas laiko tarpas, norint suprasti, kokį miesto vadovą gavo palangiškiai.


Palangos siekis – populiarinti turizmą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 23 | Rubrika: Miestas

Siekiant maksimaliai patenkinti į kurortą atvykusių turistų poreikius, suteikiant juos dominančią informaciją bei skatinant atvykstamąjį ir vietos turizmą, miesto valdžios sprendimu patvirtinta kitų metų programa. Pastarajai įgyvendinti lėšos bus skiriamos iš miesto savivaldybės biudžeto. Preliminarus lėšų poreikis kitiems metams – 263 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius