Praėjusį savaitgalį kurorte atidarytas Vaikų parkas buvo pompastiškai vadinamas Disneilendu, o garbūs valdžios vyrai žarstė pažadus, kad nuo šiol Palanga bus mažųjų ir jų tėvelių draugu. Bet šalia „Lino“, Vytauto g. 157 trijų korpusų daugiabučio gyventojai taip nemano – nepatenkinti kaimynystėje esančia šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštele, pagyvenusių vilniečių pora iš minėto namo pasiekė, kad, teismo sprendimu, ji būtų nugriauta. Spalvinga aikštelė praėjusią savaitę virto daržui tinkamu juodžemio sklypu. Šių eilučių autorius stebėjo, kaip patempę lūpas mažieji traukė mamų rankoves: „Mama, kur mano žaisliukai?“ „Dukryte, pikti dėdės juos nugriovė“, –mamos delbė akis.
Siunčiama bloga žinia vystytojams
Kas Palangoje svarbiau: pasiturinčių senjorų ramybė ar jaunų šeimų ir jų vaikučių gerbūvis bei poilsis? Ar įmanoma kurorte suderinti abu?
Vytauto g. 157 gyvenančios šeimos su mažais vaikais teigia, kad Palanga kol kas nėra itin draugiška vaikams.
„Pasižiūrėkite: iki šiol kurorto gyvenamuosiuose kvartaluose nebuvo nė vienos „normalios“ vaikų žaidimų aikštelės. Kai mes prieš tris metus pasistatėme naują, spalvingą vaikų žaidimų aikštelę, tėvai net iš kitų miesto rajonų savo atžalas pas mus pažaisti atveždavo. Dabar, kai aikštelė buvo nugriauta, nesinori čia nė atvažiuoti – vaikas vis klausia, kas nutiko aikštelei“, –„Palangos tiltui“ sakė namo gyventoja Ilona Švelnė.
Jos dukrelė Smiltė mielai žaisdavo joje, kol mama ilsėdavosi ant suolelio šalia aikštelės.
Kita namo gyventoja, Dalia Laurinavičienė iš Vilniaus, piktinasi, kad Palangos apylinkės teismas nuėjo teisiausiu keliu – įsakė aikštelę nugriauti neįsiklausęs į daugumos gyventojų nuomonę.
„Net jeigu ir ne visi popieriai buvo tvarkoje, kodėl nebuvo atsižvelgta į viešąjį interesą, daugumos nuomonę? Kokią žinią, nugriovus vaikų žaidimo aikštelę, Palanga siunčia jaunoms šeimoms? Vystytojams, kurie ateityje ketina statyti naujus butus?“ – retoriškai klausė vilnietė. „Didžioji dauguma namo gyventojų pasipiktinę. Tai – tiesiog vandalizmas. Mano vaikai Pijus ir Aidas užaugo toje aikštelėje. Ir še tau“, – pyko moteris.
Ji teigė, kad vaikų aikštelė buvo tarsi kultūrinis objektas ir tėvams.
„Tėvai susėsdavo ant suoliukų, pasišnekėdavo, pabendraudavo. Nugriovė ir juos. Ne miela man čia dabar atvažiuoti. Negi miesto valdžia, pompastiškai atidariusi Vaikų parką, nori, kad vaikai tik jame, niekur kitur žaistų?“ – piktinosi I. Marcinkevičienė.
„Kažkokia nesąmonė: pastato naują rajoną, o vietos jame vaikų aikštelei nenumato. Negi kiekvieną kartą teks vaikus specialiai vežti į Vaikų parką?“ – piktinosi Regina Gurauskienė.
Pasinaudojo teisine spraga
Vytauto g. 157 namo bendrijos pirmininkas Mindaugas Šimkus„Palangos tiltui“ sakė, kad vaikų žaidimų aikštelė buvo nugriauta, Palangos apylinkės teismui patenkinus namo gyventojos Reginos Katkevičienės skundą.
„Kiekvienam namo gyventojui buvo priskirta po sklypelį žemės, todėl, kaip išaiškino teismas, vaikų aikštelei turėjo pritarti ne paprasta bendrijos gyventojų dauguma, o visi žemės bendraturčiai. Kadangi jų visų pritarimo nebuvo, teismas nuėjo formaliu keliu – įsakė rangovui „Alproka“ statinį nugriauti. Tai bendrovė ir padarė praėjusią savaitę“, – sakė M. Šimkus.
Trijuose naujuose korpusuose yra 168 butai, maždaug trečdalis šeimų turi vaikų.
Pasak bendrijos pirmininko, prieš pradedant vaikų aikštelės statybą 2008-aisiais, jis lankėsi Palangos miesto savivaldybėje, kur jam buvo paaiškinta, kad jai pastatyti nereikia architektų suderinimo.
„Paaiškino, kad tokia aikštelė yra laikinas statinys, rangovas pažadėjo ją pastatyti, o namo bendrijos susirinkime tam buvo pritarta paprasta balsų dauguma. Pasirodo, teisiškai, to neužteko. Katkevičiai pasinaudojo teisine spraga. Gaila, kad teismas nuėjo tiesiausiu keliu“, – sakėM. Šimkus.
Tiesa, pirmąkart Palangos apylinkės teismas netenkino ieškovės ieškinio, bet apskundus Palangos teismo sprendimą Klaipėdos apygardos administraciniam teismui, byla buvo grąžinta Palangos apylinkės teismui, kuris praėjusių metų spalio pradžioje priėmė šeimoms su vaikais nepalankų sprendimą.
„Labai gaila, kad nebeliko vaikų aikštelės naujuose daugiabučių korpusuose. Pikta, kad buvo atsižvelgta tik į mažumos interesus. Į mūsų aikštelę tėvai net iš kitų rajonų atveždavo savo vaikus pažaisti. Dauguma skundžiasi, kad vaikams nėra kur kurorte žaisti“, – teigė bendrijos pirmininkas. Jis pridūrė: „Jeigu šnekama apie Palangą kaip šeimai skirtą kurortą, vaikų žaidimų aikštelės turėtų būti visur, prie kiekvieno daugiabučio ar didesnio infrastruktūros objekto“.
Turi būti ir aikštelės vaikams
M. Šimkus atskleidė, kad vakarais į aikštelę užklysdavo poilsiautojų iš „Lino“, kurie retsykiais, susėdę ant suoliukų, išmaukdavo stipresnių gėrimų.
„Matyt, ne tik vaikai, bet ir jie pykdė Katkevičius“, – spėjo M. Šimkus.
Anot jo, nugriovus aikštelę, vaikai dabar būriuojasi namų laiptinėse, laužo medelius, trypia žaliąsias vejas.
„Kartais atrodo, kad iki rimtesnės bėdos dabar yra visai netoli“, – sakė jis.
Namo bendrija, anot jo, paprašė teisininkų išsiaiškinti galimybes pastatyti vaikams žaidimo aikštelę nesant visų žemės bendraturčių pritarimo.
„Jeigu Palanga nori, kad į naujus korpusus keltųsi šeimos su vaikais, turi būti numatytos ir paprastesnės sąlygos pastatyti vaikų aikštelėms juose“, – įsitikinęs Vytauto g. 157-ojo namo bendrijos pirmininkas.
Siekė teisingumo
Žurnalistui nepavyko susisiekti su ieškove R. Katkevičiene.
Jos vyras Osvaldas nenoriai kalbėjo apie nugriautą vaikų aikštelę.
„Lietuva – teisinė valstybė. Aikštelė buvo pastatyta prieštaraujant teisei, jos nenumačius detaliajame plane, todėl siekėme, kad teisingumas nugalėtų. Palangos valdžia praėjusį savaitgalį atidarė dešimtkart didesnę vaikų žaidimo aikštelę prie jūros. Ten vaikai ir gali žaisti. Mūsų šeima butą įsigijo poilsio namuose, o ne kokiame nors daugiabutyje su vaikų aikštele šalia jo. Norime ramybės, o ne nuolatinio triukšmo“, – sakė O. Katkevičius.
Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt
Vienintelė pajūryje vaikų stacionarinės reabilitacijos sanatorija „Gintaras“ šį sezoną pirmą kartą siūlo kambarius-studijas – juose galės įsikurti iš visos Lietuvos čia su Ligonių kasų siuntimu sveikatos taisyti atvažiavę vaikai bei juos atlydėję tėvai ar kiti artimi asmenys. Už juos teks mokėti, tačiau ne tiek, kiek vasarą už viešbutį Palangoje....
Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį į pasitarimą sukvietė kurorto ikimokyklinių įstaigų – vaikų darželių „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“, „Nykštukas“, „Pasaka“, „Žilvinas“ bei „Sigutė“ – vadovus. Susitikimo metu domėtasi, kaip sekasi...
Palangos daugiabučių kiemuose intensyviai triūsia kurorto komunalininkai – rengiami pagrindai naujoms, modernioms vaikų žaidimo aikštelėms.
Atšilus orams, Palangoje vėl vartus atkėlė netoli jūros, šalia pušyno įsikūręs Vaikų parkas. Jame mažieji nemokamai pramogauti gali kasdien nuo 10 iki 20 val. Vakare parkas uždaromas, įjungiama signalizacija.
Palangos daugiabučių kiemuose įrengtos vaikų žaidimų aikštelėse šią savaitę triūsia kurorto komunalininkai. Per keletą dienų planuojama suremontuoti susidėvėjusias medines įrenginių dalis, kad mažieji palangiškiai jiems skirtose vietose dūkti galėtų saugiai. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, vaikams skirtos žaidimų...
Prieš mažiau nei dvi savaites atidarytas vaikų žaidimų parkas susilaukė didelio vaikų antplūdžio. „Ši vaikų žaidimų aikštelė nuostabi“, – taip apie šį įspūdingo aukščio parką atsiliepia žmonės atvykę iš svetur. Šiame parke lankosi ne tik vaikai, bet jų tėveliai ar net seneliai, kurie laiką leidžia įsikūrusioje lauko...
Praėjusį savaitgalį kurorte atidarytas Vaikų parkas buvo pompastiškai vadinamas Disneilendu, o garbūs valdžios vyrai žarstė pažadus, kad nuo šiol Palanga bus mažųjų ir jų tėvelių draugu. Bet šalia „Lino“, Vytauto g. 157 trijų korpusų daugiabučio gyventojai taip nemano – nepatenkinti kaimynystėje esančia šiuolaikiška vaikų žaidimo...
Vaikystė – pats gražiausias, tačiau ir jautriausias laikotarpis. Dar ilgai vaikystėje išgirstos pasakos sulaukia pasąmonėje atgarsio. Pasiekusios ir suradusios vietas mažųjų širdelėse pasakos padaro didžiulę įtaką auklėjime ir dorybių skiepijime. Todėl ypatingai svarbu parinkti tokius kūrinius, kurie turėtų naudos. Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ logopedė metodininkė Milda Lileikienė dėl to...