Palanga klegėjo ir šurmuliavo kaip vasarą...

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 02 15

Kas pasakė, kad žiemą Palanga niekam neįdomi? Praėjusį šeštadienį braunantis prie žuvienės katilų ar stintų keptuvės į galvą lindo visai kita mintis – tereikia idėją paversti įdomiu renginiu, ir į kurortą plūs ne tik lietuviai, bet ir rusai, baltarusiai, ir net labiau egzotiški užsieniečiai. Būtent Stintų šventė, sumanyta prieš aštuonerius metus, praėjusį šeštadienį visus viliojo į Palangą. Juolab, kad šventės organizatoriai galėjo trinti rankomis – oras pasitaikė geras, nors saulutės žybsnius ir trumpam keitė sniego pliūpsniai.

 

Pasistatyti mašiną miesto centre praėjusį šeštadienį pasirodė beveik neįmanoma. Beveik kaip vasarą! Marga minia iš visų miesto gatvių ir gatvelių plūdo į J. Basanavičiaus gatvę, kuri klegėjo šurmuliu – kvietė žuvienės, rūkytų, džiovintų, keptų žuvų – ir stintų! – ragauti čia pat promenadoje įsikūrusios lauko virtuvės. Buvo galima paskanauti ir čia pat vietoje kepamų spurgų, dešrelių, vėdarų. Žinoma, kokia šventė be alaus! Kainos labai „nesikandžiojo“ – prekeiviai už penkias keptas stintas prašė 10-12 litų. Tiek pat kainavo ir marinuotos stintos.

Šventė buvo puiki proga ne tik prablaškyti žiemos niūrias nuotaikas, bet apie rinkimus galvojantiems partijų Palangos skyrių nariams save pareklamuoti –  prie kavinių šventę – rinkimų planus? – aptarinėjo socialdemokratai, „valstiečiai“...

Šventės dalyvius linksmino žvejų melodijų atlikėjai, vyko nuotaikinga inkaro kilnojimo rungtis, valties tempimo varžybos, stintų valgymo čempionatas.

Kol vieni šventės dalyviai kimšo pilvus, kiti, juos apnuoginę, taikėsi šokti į į Baltiją. Bet ruoniams programą teko pataisyti – šventės išvakarėse paplūdimį nuo jūros atribojo ledų sangrūda, todėl sveikuoliai pasitenkino pasiturškenimu snieguotame vandens plote, kuris liko ledų atkirstas nuo jūros.

Stintų šventė buvo proga pasipinigauti ir restoranams, kavinėms, gintaro dirbinių pardavėjams, kitiems prekeiviams.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.


Šeštadienį į Palangą automobilių virtinėmis važiavo svečiai, kurie paskui miniomis plūdo į J. Basanavičiaus gatvę bei Jūratės ir Kastyčio skverą. Čia jų laukė ypatingai išradingai pasirengę šventės šeimininkai, vilioję svečius keptomis, virtomis, vytintomis, marinuotomis bei šviežiomis stintomis. Ir ne tik jomis – pačios įvairiausios...


Palangą jau daugiau nei dešimtmetį garsinanti Stintų šventė įgauna tarptautinį atspalvį – antradienį Liepojoje (Latvija) pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas, kuriuo užtikrinamas Palangos ir Liepojos bendradarbiavimas turizmo srityje. Tarp dokumente numatomų bendrų abiejų miestų renginių – kiekvieną vasarį Palangoje ir Liepojoje vykstanti Stintų...


Ko sulauksime: Stintų šventės ar stintų turgaus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 02 13 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vienuoliktus metus Palangą žiemos metu garsinančios Stintų šventės organizatoriai, dalyviai bei savaitgalį į didžiausią šalies kurortą traukti planuojantys svečiai sulaukė gerų žinių iš sinoptikų. Savaitės pradžioje šventės dieną lietų ir smarkų vėją pranašavę meteorologai visus skuba nuraminti: prognozuotas lietus turėtų išsilyti šventės...


Palanga šeštadienį prisijungs prie pasaulyje jau šeštą kartą rengiamos akcijos „Žemės valanda“, kurios metu visi raginami vienai valandai išjungti šviesą.


Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Palanga klegėjo ir šurmuliavo kaip vasarą...

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 02 15 | Rubrika: Miestas

Kas pasakė, kad žiemą Palanga niekam neįdomi? Praėjusį šeštadienį braunantis prie žuvienės katilų ar stintų keptuvės į galvą lindo visai kita mintis – tereikia idėją paversti įdomiu renginiu, ir į kurortą plūs ne tik lietuviai, bet ir rusai, baltarusiai, ir net labiau egzotiški užsieniečiai. Būtent Stintų šventė, sumanyta prieš aštuonerius metus, praėjusį šeštadienį visus viliojo į...


Jau tradicija tapusi Stintų šventė Palangos verslininkams tapo svarbiu pajamų šaltiniu žiemos metu. Kai kasdien Palangoje žiemos metu galima klausytis ramios tylos, tuo tarpu, per stintų šventę kurortas atgijo: čia sugūžėjo tūkstančiai žmonių ne tik iš visų Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio. Kiti barai bei restoranai atsidarė specialiai savaitgaliui, kad galėtų pasipelnyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius