„Palanga“ kurorto sporto aistruoliams padovanojo krepšinio šventę ir bronzos medalius

Palangos tiltas, 2016-04-25
2036

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto šeimininkė „Palangos“ komanda savo žiūrovams padovanojo tikrą krepšinio šventę ir bronzos medalius – trenerio Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai rungtynėse dėl trečios vietos 80:65 (22:20, 17:12, 14:9, 27:24) įveikė Jonavos „Petrochemą“.
Paskutinįjį kartą Palangos klubas NKL medalius iškovojo 2009–2010 metais – tuometinis „Naglis-Adakris“ užėmė pirmąją vietą ir pateko į Lietuvos prestižinę krepšinio lygą (LKL).
Kai šeštadienį pusfinalio rungtynėse „Palanga“ turėjo pripažinti Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ neįtikėtiną jėgą – „Palanga“ buvo sutriuškinta 81:47 – dalis žiūrovų pagrįstai nuogąstavo, kad kurorto komanda gali ir neatsigauti po tokio nokauto. Laimei, taip neatsitiko.
Pirmoje rungtynių dėl bronzos medalių pusėje vyko itin atkakli kova, o „Palanga“ šiek tiek didesnį skirtumą įgijo tik prieš pat ilgąją pertrauką. Likus dviem minutėms „Petrochema-Dextera“ turėjo tik taško deficitą, tačiau kėlinį „Palanga“ baigė atkarpa 6:0 ir pirmavo 39:32.
Trečiajame kėlinyje sužaidus 4 minutes po Tituso Robinsono dėjimo „Palanga“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (46:36) ir ją išlaikė iki kėlinio pabaigos.
Lemiamo ketvirčio metu po Povilo Šakinio ir Deivido Anužio tritaškių „Palangos“ persvara šoktelėjo iki 18 taškų (61:43), o sužaidus penkias minutes pajūrio ekipa nutolo 67:46. Per likusį laiką Jonavos krepšininkai deficitą sušvelnino tik iki 15 taškų.
„Palangos“ gretose rezultatyviausias buvo Deividas Anužis, pelnęs 21 tašką, (3/3 dvit., 2/3 trit., 9/11 baudos), Povilas Šakinis – 19 (6/9 metimai), Titusas Robinsonas – 15 (7 atk. kam.), Mindaugas Reminas – 9 (10 atk. kam., 13 rez. perd.).
Šeštadienio pusfinalio rungtynių pirmoji pusė „Palangai“ nežadėjo nieko katastrofiško – komandos kovojo taškas į tašką, o 6 taškų pranašumą „Sūduva-Mantinga“ įgijo tik po antrojo kėlinio pabaigoje surengto spurto 5:0 (37:31).
Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Trečiojo ketvirčio pradžioje sužaidus minutę „Palanga“ sumažino deficitą iki 5 taškų (36:41), bet tuomet „Sūduva-Mantinga“ pelnė 5 taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (46:36).
„Palanga“ deficitą buvo sumažinusi iki vienženklio skirtumo, bet paskutinę minutę Ignas Daukšys pataikė tritaškį, du taškus pridėjo Aurimas Kieža, o po jų Marijampolės klubas jau pirmavo 56:40.
Lemiamo ketvirčio pradžioje marijampoliečiai pelnė 13 taškų be atsako ir pradėjo triuškinti varžovus (69:40).
„Subyrėjome antrojo kėlinio pabaigoje. Pirmoje mačo pusėje kontroliavome rungtynių eigą, bet padarėme 3 smulkias klaidas per 2 minutes, pralaimėjome atkarpą 0:5 ir žaidimas pakriko. Rūbinėje kalbėjome, kad tai nieko nereiškia, atsigausime, bet… Per daug klydome. Iš viso 25 klaidos, per pirmą pusę 15, o iš jų varžovai sumetė 19 taškų“, – po dvikovos apgailestavo „Palangos“ treneris Virginijus Sirvydis.
Antroje rungtynių pusėje „Palanga“ pelnė vos 16 taškų, kai iki ilgosios pertraukos buvo surinkusi 31.
„Antroje pusėje tikrai gerai gynėmės ir neleidome jiems gerai jaustis. „Palanga“ išsimušė iš ritmo ir nepataikė laisvų metimų. Po pertraukos darėme daug mažiau klaidų“, – teigė nugalėtojų treneris Marius Kiltinavičius.
Tuo tarpu kitose šeštadienio pusfinalio rungtynėse jauniausia NKL komanda – Kauno „Žalgiris-2“ – 95:67 (22:14, 26:23, 24:15, 23:15) pranoko Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkus ir po aštuonerių metų pertraukos žaidė lygos finale.
Finalo tarp „Sūduvos-Mantingos“ ir Kauno „Žalgirio-2“ klubų pirmoje rungtynių pusėje pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų.
Antrajame kėlinyje „Žalgiris-2“ po Regimanto Minioto dvitaškio buvo įgijęs 9 taškų pranašumą (33:24), bet atsitiesę marijampoliečiai pavijo kauniečius ir persvėrė rezultatą (43:40).
„Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai galingai pradėjo trečiąjį kėlinį – jie pelnė 7 taškus be atsako ir įgijo dviženklę persvarą (50:40). Netrukus jie po Mariaus Valukonio ir Dovio Bičkauskio taškų turėjo 15 taškų pranašumą (57:42).
Lemiamomis akimirkomis kaunietis Donatas Sabeckis, žaidžiantis už „Sūduvą- Mantingą“, vieną po kito siuntė taiklius metimus į „Žalgirio-2“ krepšį ir padėjo savo komandai triumfuoti – 85-80.
23-ejų metų kaunietis finale iš viso pelnė 18 taškų (4/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, išprovokavo 4 pražangas, 3 sykius prasižengė, 2 kartus suklydo, surinko 26 naudingumo balus ir buvo pripažintas finalo rungtynių MVP.
„Sūduva-Mantinga“ NKL finalo ketverto favorite buvo laikoma ir pernai, bet tada suklupo pusfinalyje ir galiausiai finišavo trečia. Šiemet ji buvo geriausia nuo sezono pradžios iki pabaigos.
Nacionalinės krepšinio lygos NKL – Mantinga „Oro karaliaus“ konkurso nugalėtoju tapo „Palangos“ puolėjas Titusas Robinsonas. Legionierius iš JAV konkurso finale nukonkuravo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėją Igną Labutį.
„Man labai patiko dalyvauti šiame konkurse. Prieš tai žaidėme rungtynėse, bet jaučiausi puikiai ir pavyko laimėti. Daug laiko ruoštis konkursui neturėjau, kadangi visas dėmesys buvo sukoncentruotas į finalinio ketverto rungtynes“, – sakė amerikietis.
Konkurso nugalėtoją apdovanojo UAB „Mantinga“ valdybos pirmininkas Klemencas Agentas, įteikęs jam belaidę kolonėlę.
Šakių „Vyčio“ gynėjas Ignas Vaitkus išrinktas naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariojo sezono krepšininku. Jį tradiciniuose sezono geriausiųjų rinkimuose išrinko lygos treneriai.
I. Vaitkus buvo rezultatyviausias lygos krepšininkas, per rungtynes vidutiniškai rinkdavęs po 19,2 taško.
„Palangos“ komandoje žibėjęs ir pagal naudingumo balus lygoje pirmavęs Matas Jucikas išrinktas geriausiai besiginančiu lygos žaidėju. Šį sezoną jis per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 15,8 taško (trečias rezultatas lygoje), atkovodavo po 8,9 kamuolio (antras rezultatas lygoje), blokuodavo po 2,6 metimo (pirmas rezultatas lygoje) ir perimdavo po 0,6 kamuolio.

Parengta pagal Nacionalinės krepšinio lygos (NKL)ir klubo „Palanga“ informaciją

Balandžio 16 dieną, Kėdainiuose, įvyko Lietuvos Kyokushin Karate jaunučių (U16), jaunių (U18) ir jaunių (U20) čempionatas, kuriame dalyvavo sportininkai iš visos Lietuvos karate klubų.

Kovo 4 dieną Kaune vyko Let‘s join the fight together varžybos, kurios yra organizuojamos kartu su Rimanto Kaukėno paramos fondu. Varžybų metu už dalį surinkto startinio mokesčio bus išpildytos sunkiomis ligomis sergančių vaikų svajonės.

Gruodžio 21 dieną, trečiadienį, 18:30 val. Palangos sporto centre vyks LKL varžybos Gargždų „Gargždai“ - Kauno „Žalgiris“, rungtynių pertraukos metu LKF prezidentas Vydas Gedvilas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir treneris Regimantas Juška tars sveikinimo žodžius visai krepšinio bendruomenei.

Šių metų spalio 29 dieną Kėdainių arenoje buvo surengtos šalies moksleivių kiokušin karatė taurės varžybos.

Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.

Trys jaunieji Palangos boksininkai – Dovydas Grabys, Gabija Rabecaitė ir Karina Kalinkina, treniruojami trenerio Sauliaus Simės – vasario pabaigoje Panevėžyje vykusiame Lietuvos jaunimo bokso čempionate iškovojo bronzos medalius.

Palangoje viešėjusios krepšinio rinktinės treneriai susitiko ir su miesto valdžia. Jie pasidžiaugė, kad kurorte gali gerai jaustis ir tinkamai pasiruošti olimpiadai. Pasak rinktinės trenerių Kęstučio Kemzūros bei Roberto Kuncaičio, čia yra gerų, kokybiškų viešbučių, jaučia privatumą.

Pasitinkame 40-ąją kurorto šventę

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 11 | Rubrika: Miestas

Šį savaitgalį kurortas, kaip ir kasmet, skelbs vasaros sutiktuves. Šiemet vasaros sezono šventė minės jubiliejų – 40-uosius metus. Šia ypatinga proga visiems neabejotinai atgims prisiminimai, juo labiau tiems, kurie matė, kaip ši šventė užkariauja visų širdis ir kasmet suvilioja daugybę turistų, nekantriai laukiančių šiltų vasaros dienų. Kiek sykių buvo būgštauta dėl prasto oro ir...