„Palanga man neatpažįstamai pasikeitė”, – sako Romualdas Rima, gyvenantis Anglijoje.

„Palanga man neatpažįstamai pasikeitė”, – sako Romualdas Rima, gyvenantis Anglijoje.

Palanga po metų: grįžau į kitokį miestą

Romualdas RIMA, 2012 12 03

Pirmą kartą į Jungtinę Karalystę išvykau prieš aštuonerius metus. Pamenu, kaip atsisveikinau su jūra ir Palanga. Tuo metu didžiausias mūsų šalies kurortas jau ruošėsi žiemos miegui, o seni šaligatviai ir apgriuvę pastatai nė iš tolo nerodė jokių prisikėlimo ženklų. Mano miestas skendėjo tamsoje ir nežinomybėje visomis prasmėmis. Ne tik aš, bet daugelis palangiškių neturėjo nė mažiausios vilties, kad kurortas kada nors prisikels naujam gyvenimui. Vėliau prasidėjo krizė, kuri dar skaudžiau smogė ne tik Palangos infrastruktūrai, bet ir poilsiautojų bei pačių gyventojų kišenėms.
Kai manęs lietuviai Anglijoje paklausdavo, kaip atrodo, kuo gyvena ir kvėpuoja mano miestas, sunkiai išlemendavau, kad tai apgriuvęs, niekam nerūpintis pajūrio kaimelis, tik vasarą sutraukiantis dešimteriopai daugiau poilsiautojų. Deja, tada aš neklydau. Tuo teko įsitikinti anuomet po pusantrų metų sugrįžus atgal trumpų atostogų.
Tačiau dabar situacija pasikeitė, ir viskas pasisuko priešinga kryptimi. Negaliu patikėti, kad kaip iš gausybės rago į mano miestą pradėjo plūsti investuotojų bei Europos Sąjungos lėšos. Aišku, nuošalyje neliko ir savivaldybė. Nežinau kaip palangiškiai turėtų atsidėkoti miesto merui Šarūnui Vaitkui, kuriam išties parūpo jo gimtojo miesto gerovė.
Po beveik metų Jungtinėje Karalystėje aš jau nebeatpažįstu senosios Palangos. Praėjo atrodo tiek dar nedaug laiko, o aš jau vaikštau naujomis Virbališkės tako gatvėmis, kurias dažnai keikdavo praeiviai dėl prasto apšvietimo ir suklypusių šaligatvių. Rekonstruota Senojo turgaus, Kęstučio gatvės, Meilės alėja ir dar daugelis gatvių ir gatvelių bei jų atkarpų. Tvarkant gatves atnaujinamas apšvietimas, lietaus kanalizacija, sudėti gražūs suolai. Šiandien daug kur dar tebevyksta gatvių rekonstrukcija, džiugu matyti kaip dirba technika, pluša žmonės. Meras pasirūpino ir mažaisiais palangiškiais bei poilsiautojų atžalomis – šią vasarą netoli jūros įrengta vaikų žaidimo aikštelė...
Tačiau bene labiausiai ne tik palangiškius, bet ir visos Lietuvos žmones pradžiugino tai, kad netrukus miestą papuoš rekonstruojamas kurhauzas. Jis lyg feniksas prisikėlė iš pelenų po beveik dešimt metų trukusios nežinios. Sunku patikėti, bet malonūs pokyčiai laukia ir Vasaros koncertų salės, kuri bus suprojektuota veikti visus metus, šiame pastate įsikurs menų mokykla bei Kultūros centras. Pagrindinis miesto mero tikslas – turėti daugiafunkcinį kultūros pastatą, kuriame bus organizuojami gyvo garso koncertai, demonstruojami spektakliai, šou renginiai ir organizuojamos tarptautinės konferencijos.
Malonių pokyčių sąrašą neseniai papildė pirmą kartą miesto istorijoje pradėta sporto komplekso statyba. Po metų moderniose naujo komplekso patalpose galės treniruotis pasaulinio lygio mūsų šalies ir užsienio sportininkai, besiruošiantys olimpinėms žaidynėms. Oficialiame Palangos miesto savivaldybės interneto puslapyje rašoma, kad lūžtančią bangą savo forma priminsiančioje salėje su universalia danga galės vykti ne tik sporto, bet ir kultūros, pramoginiai renginiai. Sporto salę specialiu tinklu bus galima transformuoti į keletą skirtingų erdvių – jose vienu metu galės vykti krepšinio, tinklinio, rankinio treniruotės ir varžybos.
Miesto valdžios nuopelnų sąrašą galima papildyti ir tuo, kad šią vasarą buvo atnaujinti papildomi lėktuvų reisai iš Maskvos į Palangą. Ateityje planuojama iš Palangos skraidyti į Vokietiją ir Angliją.
Netolimoje ateityje didžiausio šalies kurorto veidą pakeis privataus užsienio investuotojo pinigai. Miesto valdžia džiaugiasi, kad pavyks išspręsti vieną iš opiausių klausimų – pastatyti naują autobusų stotį. Ji stovės apleistoje aikštelėje šalia „Statoil“ degalinės. Taip bus išspręsta miesto centro taršos problema, o Palanga turės ne tik šiuolaikinę autobusų stotį, bet ir šalia jos naują prekybos centrą. Šį rudenį šalia Palangos esančioje Nemirsetos gyvenvietėje pradėta maždaug vienuolikos milijonų litų vertės šiuolaikinio modernaus kempingo statyba. Tikimasi, kad poilsiautojai naujuoju kempingu galės pasinaudoti jau kitų metų vasaros viduryje. Be to, savo eilės laukia ir šiuo metu nebeveikiantis buvęs „Lino“ baseinas. Sulaukęs tinkamų investuotojų šis pastatas pasikeis iš esmės.
Visų šių malonių pokyčių sąrašas, ko gero, dar gali būti tęsiamas. Praėjo daugybė metų, kol miesto valdžios ir gyventojų planai bei svajonės tapo realybe. O ji susiformavo per palyginti trumpą laiką – vos per vienerius metus. Džiaugiuosi, kad šiandieną, grįžęs į Angliją, savo tautiečiams jau galiu pasakyti, kad Palanga – sparčiai modernėjantis, pretenduojantis tapti ne tik vasaros kurortu, miestas. Ir dabar jau ne gėda jį parodyti bet kuriam užsieniečiui.

   


Jūsų komentaras:

CAPTCHApalangiskis 2012-12-15 04:27 (IP: 78.61.43.127)
heh cia zmones praso gatves ar kazka sutvarkytu rytiniuose rajonuose ir t.t.,o kaip jums atrodo kaip pilna dar prastam stovi saligatviu ir gatviu prie juros ir centre,,,,ei ponai jei skaitysit ,labai reikalingas remontas pesciojo tako per tilteli,palei "laukiniu vakaru salona" na isejimas iir iejimas per ten tikras koju lauzimas,neimanoma vezimo pastumti...

Aldonas 2012-12-06 21:13 (Aldona / IP: 78.61.214.75)
Gaila, kad žmonės nemato pokyčių. Merui turėtų būti labai sunku. Žmonės reikia merą palaikyti. O pikti komentarai Mere yra iš pačių politikų, kurie dabar mato kaip miestas tvarkomas ir deda į kelnes del ateianciu rinkimu. Mere visuomene mato Jūsų pastangas ir realius darbus ir palaiko.

ne konservatore 2012-12-06 21:02 (IP: 78.61.104.50)
Saruno sugebejimas matyti esancias problemas , drasiai kelti jas bunant dar opozicijoje , atvede ji i mero kede .Ir neapvyle

Semes merui 2012-12-06 19:17 (ert / IP: 78.61.214.75)
Gaila taves Vasia nes esi buvusios valdzios,, kuri dienu dienas nieko neveike auka, o gal ir pats esi buvusi valdzia.Tokio mero koki turime dabar nebuvo 20 metų. Ir tie visi darbai per trumpa laikotarpi iliustruoja kaip butu pasikeitusi Palanga. Sėkmės merui ir toliau grazinti Palanga.

vasia 2012-12-06 17:26 (IP: 78.61.79.246)
Ar tik ne daugumas siu isvardintu darbu nebuvo pradeti ankstesniu valdziu,nes siai valdziai naujo savivaldybes pastato neina rekonstruoti, o cia tiek gatviu rekonstruota per pusantru metu.

Palangiškė 2012-12-05 23:52 (e / IP: 78.61.214.75)
Ačiū MŪSŲ MERUI. Jis dirba tik pusantrų metų ir jau taip daug padaryta. Ačiū

palangiskis1 2012-12-05 03:42 (IP: 78.61.43.127)
O taip Palangai reikia gero pramogu ir sveikatos bei poilsio centro viename, kaip turi kiti miestai "IMPULSAS",manau 100%pasiteisinantis ir atsiperkantis projektas,beto pritraukiantis dar daugiau poilsiautoju apsistoti ilgesniam laikui. Na taip katastrofiskas kelias kuri butinai reiktu kad sutvarkytu tai ivaziavimas i murinius garazus Bangu gtv.,ismustos duobes siaubingai-neimanoma pavaziuoti arba vaziuoji ir lauzai masina..,taip tikrai dar pilna gatviu labai blogos kokybes,kaip S.Neries,Maironio,Kastycio...Vytauto atkarpa nuo dvieju broliu iki pvz. Vanagupes viesbucio kuris yra 5***** toks jau duobetas ir nemalonus,(nutokiu uzsenieciams tokie keliai tikrai bloga ispudi palieka ir kad tikrai mums dar iki atsigavusio kurorto tolokai,(nors pagaliau jau daug kas daroma),o mes norime jau vadintis 2013 metais Lietuvos kurorto sostine

palangiškė 2012-12-04 20:18 (IP: 78.61.204.18)
blogas šeimininkas tas,kuris moka tik centrą išsigražinti.O kaip su Rytų kvartalu?Gal reikia prieglopščio pasiprašyti pas kretingiškius?Juk net šventėms nei viena šventinė girlianda nepakabinta.O vasara kvėpuojame žvyro priemaišomis Ir taip jau daugiau nei 20 metų.Tai kur čia tas geras ir rūpestingas meras.Matyt toks dar į Palangą neatkeliavo.Bet mes vis tikimės...

dzionisgmail,com 2012-12-04 14:03 (rimas / IP: 86.100.102.118)
Yra ir be sventosios ka daryti.Pav.Pavaziokit jei gudruus i lokatoriu garazus,.Simtas metu niekam nerupi sitie garazai.Tik mokesciai po simta litu nespieji dalyti.Gal Sarunui butu ydomu?

Irena Tarvydiene 2012-12-04 13:05 (sirenairena02@gmail.com / IP: 78.61.16.238)
Sveiki, uztai priesingas vaizdas Sventojoje kaip buvo Palangos podukra taip ir liko. Taip tvarkomos gatves skverai bet tvarkoma ten kur dar galima kenteti o ten kur neisbrendamos gatves be guminiu batu ,o apie masinu pravaziavima ir kalbos nera. Yra Sventojoj tokia Pasventupio kelias vadinasi gatve Labai butu idomu suzinoti ar ten kada nors pravaziavo gyvenvietes seniunas o jau nekalbu apie mera manau kad ne Jeigu Jiems reiketu bent viena karta per diena pravaziuoti situo keliu manau Fantazija greit atsoktu vazinet aplamai su masina o gal jau senai butu beve pasirupinta kad ta gatve isasfaltuoti ne kazin kokie idejimai butu juk manau kad yra dalyku kur pinigai isleidziami kitur kur galima ir pakenteti

dalyvis 2012-12-04 12:46 (IP: 82.135.141.134)
Panašu,kad ponas meras šitą straipsnį skaitys bendruomenei gruodžio 14.d atsiskaitydamas kaip nuveiktus darbus.Trūksta tik politinės reklamos užsakymo Nr.

dalia 2012-12-04 00:15 (IP: 78.61.249.38)
sveiki,sveiki-dziugina atsigaunanti Palanga ir miestelenus,ir svecius!labai geru atsiliepimu isgirdau budama sia savaite Vilniuje is draugu,is buvusiu palangiskiu,visiems suzibo viltis,kad Palanga atsigaus,kai tvarkosi jaunimas ir labai tikimes doras ir garbingas.Aciu uz pastangas:))o baseino labai labai reikia0laukiu nesulaukiu!

Rimas 2012-12-04 00:03 (IP: 78.61.214.75)
Mes turim patį geriausią merą ir labai tuom džiaugiamės. Vilniuje kalbama, kad šio jauno žmogaus energija užburia visus. Stiprybės ir sveikatos Šarūnai.

palangiskis 2012-12-03 22:45 (brainasefka@yahoo.com / IP: 78.61.43.127)
O taip pagaliau Palangoje daroma labai senai reikalingos rekonstrukcijos,pagaliau miestas po biski keliasi is isvaizdzio kaip atgyventos nieko naujo nedarancio kurorto,manau mums dar labai reiktu pramogu arenos ar centro,kaip "Impulsas" ir vieta jam butu puiki vietoj nugriauto jurates baseno S.Neries gtv, as pats eiciau i toki ir issipirkciau abonimentini ,kad galeciau maudytis baseine ir malonintis visokiausiomis siulomis pirtimis kaip siulo impulsas kituose miestuose,dauguma palangiskiu manau to noretu,kiek zinau dauguma vaziuoja i kretinga ,kkad pabuti pirtyje ir pasigarinti,bet tai ne tai ko mums pakaktu,manau tik moderniskas maudimosi centras kaip impulsas gali dar daugiau atvaivinti Palanga

Taip pat skaitykite


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Balandžio 5 dieną Baltarusijos sostinėje Minske prasidėjo 20-oji tarptautinė turizmo paroda „Leisure 2017“, kurioje pristatomas ir Palangos kurortas. Paroda truks keturias dienas iki balandžio 8 dienos.


Šventos Kalėdos – svarbiausia metų šventė. Adventinį laikotarpį ir šventinį Kalėdų laukimą pajuto ir Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikai ir pedagogai. Puošdami įstaigą kalėdiniais vainikais, įmantriais langų ornamentais, grupėse atsivėrė adventinių kalendorių langeliai, kuriais angelo žingsneliu kasdien keliavome link...


Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šiandien patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonę įgyvendino socialinę akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ .


Šiandien Konstantinas Skierus, aštuonerius metus vadovavęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“, – laisvas žmogus. „Ko gero, pirmą savaitę per aštuonerius metus galiu normaliai išsimiegoti – vis tekdavo keltis 5 valandą ryte. Visi nori mano išėjimą susieti su politika, bet sakau tiesiai: politikos mano sprendime nėra. Pavargau...


Vieną iš gražiausių Palangos medinių vilų – grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ – netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Pernai parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, metų pabaigoje gautas statybos leidimas. O praėjusią savaitę paaiškėjo, jog restauravimo darbams bus skirta beveik...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Pirmą kartą į Jungtinę Karalystę išvykau prieš aštuonerius metus. Pamenu, kaip atsisveikinau su jūra ir Palanga. Tuo metu didžiausias mūsų šalies kurortas jau ruošėsi žiemos miegui, o seni šaligatviai ir apgriuvę pastatai nė iš tolo nerodė jokių prisikėlimo ženklų. Mano miestas skendėjo tamsoje ir nežinomybėje visomis prasmėmis. Ne tik...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius