Palanga taps dar patrauklesnė sportininkams – kovo 1 d. duris atvers modernus baseinas

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26

Palangos miesto baseinas su sveikatingumo centru jau netrukus – kovo 1 d. – atvers duris lankytojams. Modernus, kurorto visuomenės ilgai lauktas objektas yra puikiai pritaikytas sporto reikmėms – čia bus rengiamos ne tik kūno kultūros pamokos bei plaukimo treniruotės Palangos miesto mokiniams, bet ir galės vykti įvairaus lygio plaukimo varžybos, taip pat – ir tarptautinės.

Mokytis plaukti
Neabejojama, kad strategiškai labai patogioje vietoje – Kretingos gatvėje, šalia dviejų Palangos mokyklų – įsikūręs baseinas taps populiarus sveikatinimo objektas ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp mažųjų kurorto gyventojų. Savivaldybės vadovai įsitikinę – prie jūros gyvenantys vaikai privalo mokėti plaukti, todėl Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo suteikiama galimybė šiame baseine rengti nemokamas kūno kultūros pamokas miesto mokiniams.
Dar gruodį bebaigiamame įrengti baseine apsilankęs Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis teigė esantis įsitikinęs, jog Palangos vardas netrukus bus įrašytas ir šalies plaukikų žemėlapyje. „Projektas ir jo išpildymas apgalvotas iki menkiausių smulkmenų – viskas padaryta ūkiškai, be didelių pompastikų. Džiaugiuosi, kad čia yra viskas, ko reikia sportininkams – 8 plaukimo takeliai, tinkamas apšvietimas, zonavimas. Lietuvoje net ir tarp naujai atidaromų objektų tokio lygio baseino nesame matę“, – po apsilankymo baigiamame įrengti baseine kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas.
Kadangi Palangos baseinas atitinka standartus, jame, pasak E. Vaitkaičio, galėtų vykti ne tik sportininkų treniruotės, bet ir varžybos. „Manau, kad tikrai plaukikų planuose ir kalendoriuje atsiras nauja vieta – Palanga. Juo labiau kad ir pats miestas yra labai patrauklus – čia galima ne tik varžybas rengti, bet ir patogiai apgyvendinti jų dalyvius. Be to, netoli Klaipėda, tad galima organizuoti ir treniruočių stovyklas“, – kalbėjo E. Vaitkaitis.

Pritaikytas sporto varžyboms
Pastato erdvėje suformuotos 4 patalpų zonos – baseinų patalpų grupė, sveikatingumo zonos patalpų grupė, treniruoklių salė bei viešoji pirtis.
Baseino patalpų grupėje įrengtas 25 m ilgio 8 plaukimo takelių baseinas. Tiek įrengtas baseinas, tiek jame sukomplektuota ir įdiegta sportinė įranga (laiko fiksavimo sistema su atskira švieslente ir lietimo panelėmis, plaukimo lynai su bangų gesinimo įranga, starto bokšteliai šuoliams į vandenį su integruotais sensoriais ir kt.) atitinka tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus, todėl jame bus galima vykdyti įvairias plaukimo varžybas, taip pat ir tarptautines.
Greta sportinio baseino įrengtas 13 m ilgio 2 takelių baseinas, skirtas vaikams mokyti plaukti.
Kad baseine rengiamos varžybos vyktų sklandžiai, būtų patogios tiek sportininkams, tiek organizatoriams, tiek ir žiūrovams, baseinų zonoje įrengtos 150 vietų tribūnos, kabinetai treneriams, medicinos personalui bei teisėjams.

Moderniausios technologijos
Statant baseiną, siekta, kad jis būtų ne tik modernus (čia panaudotos naujausios technologijos), bet ir kompaktiškas bei ekonomiškas. Dėl šios priežasties sumontuota įranga, kurios dėka yra galimas sportinio ir vaikų baseinų vandens paviršiaus uždengimas automatinėmis iš vandens iškylančiomis žaliuzėmis su specialiomis ant vandens plaukiojančiomis PVC panelėmis. Baseinų paviršių uždengimas užtikrins mažesnį vandens garavimą į aplinką, palaikys stabilią baseinų vandens temperatūrą bei sumažins energijos poreikį vandens pašildymui, bet to, užtikrins geresnį patalpų mikroklimatą. Tokie viešo baseino uždengimo sprendimai Lietuvoje panaudoti pirmą kartą.
Pati pažangiausia ir naujausia technologija – vandens filtrų užpildams naudojant stiklo rutuliukus, apdirbtus „nano“ būdu – panaudota ir sprendžiant baseino vandens valymo klausimą. Šis pasirinktasis metodas leidžia minimalizuoti vandeniui valyti reikalingų chemikalų naudojimą.
Ant baseino stogo sumontuoti saulės kolektoriai, kurių pagaminta energija bus naudojama vandens pašildymui.

Sveikatingumo zona
Pasportavus bei pasitreniravus jėgas bus galima atgauti sveikatingumo zonoje – čia įrengti 125 kv. metrų ir 18 kv. metrų ploto baseinai suaugusiems ir vaikams su net keliolika pramoginių įrenginių, masažinėmis sistemomis, modernia apšvietimo sistema, taip pat įrengtas baseinėlis kūdikiams su delfino kompozicija dugne. Yra ir atskira 22 kv. metrų sūkurinė vonia, talpinanti apie 15 pramogautojų.
Sveikatinimo zonoje taip pat įrengti 5 dušai, 2 modernios garinės pirtys ir viena pirtis su natūralia Himalajų druskos sienute.
Baseinų ir SPA zonose vienu metu galės lankytis 250 žmonių, tiek yra įrengta persirengimo vietų atskirose vyrų ir moterų persirengimo patalpose.
Pietvakarinėje pastato dalyje įrengta 220 kv. metrų sporto ir treniruoklių salė su atskiromis rūbinėmis, skirtomis vyrams ir moterims.
Pastato šiaurinėje dalyje įrengta miesto viešoji pirtis su garine sauna, įrengta automatinio vandens užpylimo sistema. Pirtis talpina iki 50 lankytojų, joje yra persirengimo patalpos, dušinės, sanitariniai mazgai 25 moterims ir 25 vyrams.

Pritaikyta neįgaliesiems
Į visas baseino pastato zonas užtikrintas žmonių su negalia patekimas bei galimybė naudotis visomis teikiamomis paslaugomis. Sumontuota visa reikiama įranga dušinėse, sanitariniuose mazguose, įsigytas specialus vežimėlis judėjimo negalią turinčiam lankytojui nuleisti į vandenį. Visose zonose įrengti vedimo takai regėjimo problemų turintiems lankytojams, net pirtyse sumontuoti specialūs turėklai neįgaliųjų patogumui.
Baseino teritorijoje suprojektuoti takai ir automobilių stovėjimo vietos, pritaikytos žmonėms su negalia. Tai – vienas iš pirmųjų, o gal ir vienintelis, baseinas šalyje, maksimaliai pritaikytas lankytis ir pramogauti visoms gyventojų grupėms.

Sutvarkyta infrastruktūra
Statant baseiną, pasirūpinta ir jo aplinka – sklypo šiaurinėje pusėje įrengta 10 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su modernia dviejų vietų elektromobilių įkrovimo stotele, o gretimame sklype įrengta 65 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.
Tarp baseino ir automobilių stovėjimo sklypų papildomai nutiesta kelio atkarpa, reikalinga privažiuoti į šias aikšteles. Pasirūpinta ir šalia esančios Pradinės mokyklos infrastruktūra – siekiant užtikrinti, kad moksleiviai, tėvai bei darbuotojai saugiai patektų į ugdymo įstaigą, statant baseiną buvo nutiestas D2 kategorijos gatvės ruožas nuo Kretingos gatvės iki pradinės mokyklos bei šio ruožo gale įrengta automobilių žiedinė apsisukimo aikštelė ir saugi mokinukų išsilaipinimo iš automobilių vieta. Taip pat nuo Kretingos gatvės iki pat Pradinės mokyklos nutiesti ir pėsčiųjų takai.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAemigrantas 2019-03-02 13:43 (londonsda@gmail.com / IP: 78.57.146.222)
Kodel baseinas dar nepriduotas, o jau atidarymas, kazin kam naudinga?

Taip pat skaitykite

Palangoje atidarytas modernus baseinas

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 02 | Rubrika: Miestas

Palangoje penktadienį, kovo 1 d. duris atvėrė visuomenės ilgai lauktas modernus baseinas su sveikatingumo centru, tad jau šį savaitgalį palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami išbandyti bei įvertinti naująjį objektą. Neabejojama, kad baseinas, atitinkantis tarptautinius standartus, puikiai pasitarnaus ne tik plaukti besimokantiems Palangos mokinukams, bet ir...


Palangos miesto baseinas su sveikatingumo centru jau netrukus – kovo 1 d. – atvers duris lankytojams. Modernus, kurorto visuomenės ilgai lauktas objektas yra puikiai pritaikytas sporto reikmėms – čia bus rengiamos ne tik kūno kultūros pamokos bei plaukimo treniruotės Palangos miesto mokiniams, bet ir galės vykti įvairaus lygio plaukimo varžybos, taip pat – ir...


Beveik dvejus metus laukusi Sveikatos apsaugos ministerijos konkurso direktoriauspareigoms eiti, Palangos reabilitacijos ligoninė turi naują vadovą: direktore tapo Romantė Aleknavičienė, kuri po 25 metų prie ligoninės vairo stovėjusio Virginijaus Biskio išėjimo– iki rugsėjo vidurio ji laikinai vadovavo ligoninei – jau atsikratė žodžių „laikinai einanti“.


Vytauto gatvės atkarpa nuo Druskininkų g. iki Ligononės g. iš esmės pasikeitė: viena pagrindinių miesto arterijų išplatinta, paklota nauja gatvės danga, įrengtos automobilių stovėjimo vietos, palei gatvę driekiasi dviračių takas bei šaligatvis. 


Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers...


Rudens pabaigoje duris atvers naujoji kurorto autobusų stotis  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 31 | Rubrika: Miestas

Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai spėriai juda į priekį – tuo gali įsitikinti kiekvienas, pravažiuojantis pro šalia Klaipėdos plento esančią statybvietę, kur jau iškilo pastatas su peronais. Kaip tikino statytojai ir užsakovai, darbai vyksta pagal grafiką, ir, tikėtina, jau lapkričio mėnesį palangiškiai ir miesto...


Palangos miesto stadione užvirė renovacijos darbai – nuo antradienio čia pluša bendrovės „Kauno keliai“ specialistai. Planuojama, kad stadionas atnaujintas bei tarptautiniams lengvosios atletikos turnyrams bus pritaikytas dar šiais metais. Tad jau netrukus į kurortą treniruotis bei varžytis atvykusiems sportininkams Palanga galės pasiūlyti puikią sporto bazę...


Palanga tampa vis patrauklesnė sportininkams

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 29 | Rubrika: Miestas

Šį savaitgalį Palanga gali drąsiai pretenduoti į Lietuvos sporto sostinės vardą: čia vyks tūkstančius dalyvių sutrauksiantis ir net Gineso rekordą žadantis festivalis „Sportas visiems“ bei Turistų olimpinės žaidynės, kuriose savo jėgas galės išmėginti kiekvienas norintis. Abiejų sporto švenčių renginiai vyks ir balandį duris atvėrusiame universaliame...


Palangos sporto kompleksas duris atvers ateinantį savaitgalį

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 03 | Rubrika: Miestas

Olimpinėms, Europos ir pasaulio žaidynėms besirengiantys sportininkai Palangoje pagaliau turės treniruotėms skirtą erdvę: balandžio 12 d. duris atvers tarptautinius standartus atitinkantis universalus sporto kompleksas, savo architektūrine forma primenantis lūžtančią jūros bangą. Jame galės vykti ne tik įvairiausi sporto, bet ir pramoginiai renginiai.


Palangos Vytauto gatvė taps patrauklesnė pėstiesiems

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – Vytauto g. – šiandien pradėjo darbuotis kurorto komunalininkai. Iki lapkričio vidurio planuojama sutvarkyti šaligatvį gatvės atkarpoje nuo Kastyčio g. iki Bangų g. Senosios plytelės bus pakeistos naujomis trinkelėmis, taip pat naujais bus pakeisti šaligatvio bortai.   


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius