Palangiškės fotografijų paroda pristatyta Klaipėdoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-11-16
Peržiūrėta
2183
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškė Birutė Mockuvienė pristatė ansamblio „Bočiai“ jubiliejaus rengtą parodą Klaipėdoje.
Palangiškė Birutė Mockuvienė pristatė ansamblio „Bočiai“ jubiliejaus rengtą parodą Klaipėdoje.

Antradienio vakare palangiškių aktyvus būrelis susirinko Klaipėdoje esančiuose Simono Dacho namuose, kur buvo pristatyta palangiškės, tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Dar suksim ratelį“, pažymėjusi pernai minėta „Bočių“ 55-erių metų sukaktį. Šiuose namuose buriasi ir Klaipėdos vokiečių bendrija, tad atidarymo metu skambėjo vokiškos dainos, parodos dalyviai bendravo ne tik lietuviškai.

Visa „Bočių“ istorija
Kaip priminė Simono Dacho namų kultūrinės veiklos vadybininkė Rasa Miuller, šie metai paskelbti Tautinio kostiumo metais, tad labai simboliška, jog Klaipėdos vokiečių bendrijos buveinės sienas papuošė fotografijos, kuriose visi ansamblio nariai pasipuošę tautiniais kostiumais. O ir patys parodos autorės bendražygiai atvyko pasveikinti Birutės pasidabinę tautiniais kostiumais, kaip, beje, ir pati autorė.
Parodos atidaryme dalyvavusi fotografė Darija Vasiliauskienė priminė, jog parodos autorė Birutė ne tik aktyvi „Bočių“ narė, bet taip pat ir Palangos fotoklubo narė, kuris jau skaičiuoja 15 savo veiklos metus. „Birutė yra viena iš pirmųjų fotoklubo narių. O įstojus į klubą, ji vis drąsiau ėmėsi fotografuoti, vis daugiau pristatinėjo parodų, ir štai matome, kaip atrodo jos darbai šiandien. Birutė „gaudo“ reportažinius momentus, užfiksuoja portretus, kartu matosi ir apranga, papuošalai, klostės, tai labai gražu. Džiugu matyti daug puikių nuotraukų, iš kurių galima įžvelgti visą „Bočių“ istoriją“, – pastebėjimais pasidalijo fotografė D. Vasiliauskienė.

Pirmieji bandymai
Birutė – tikra devyndarbė. Pristatydama palangiškę kultūrinės veiklos vadybininkė R. Miuller pasidžiaugė, jog teko laimė jai ir pačiai pažinti Birutę. „Birutę pažįstu ne taip seniai, bet šia pažintimi labai džiaugiuosi. Ją pažinau pirmiausia kaip gidę, nežinojau, kad ji priklauso dar irfotoklubui, bet kad „paparacina“ per ekskursijas, jau teko pastebėti. Labai džiaugiuosi, jog ji yra ne tik fotoklubo narė, bet ir mūsų – Klaipėdos apskrities gidų gildijos narė“, – šypsojosi R. Miuller.
Tad galiausiai į visus kreipėsi ir pati parodos „kaltininkė“. B. Mockuvienė papasakojo, jog fotografuoja nuo mažens, visada jautusi trauką šiai veiklai. „Mano brolis fotografuodavo, tad ir aš pabandžiau. Pasiimdavau iš brolio fotoaparatą, tuomet jis turėjo „Zenit“, tačiau tai broliui nelabai patiko. Kai jis ėmė dirbti, nupirko man fotoaparatą „Smena 8“. Kai buvau šeštoje klasėje, pradėjau žaisti su tuo fotoaparatu. Paduodavau broliui juostelę iš fotoaparato, o jis man neatneša nei vienos nuotraukos: sako, kad nėra nei vienos tinkamos nuotraukos – arba galvos nėra, ar žemės daugiausiai, save gerbiantis fotografas tokių nuotraukų neryškina“, – prisiminė juokdamasi Birutė.

Pirmoji paroda padrąsino
Spalio mėnesį Palangos fotoklubui sukaks 15 metų. Būtent prieš tiek laiko jame ėmė lankytis ir Birutė. „Tuomet palangiškis Adas Sendrauskas pakvietė susipažinti su skaitmenine fototechnika. Tada ir susikūrė fotoklubas, o kadangi tuomet Palanga kaip tik minėjo savo 750 metų sukaktį, tai ir prie klubo pridėtas šis skaičius. Kitais metais švęsim 15 metų sukaktį“, – pasakojo B. Mockuvienė.
Birutės „Smena“ jau buvo pasenusi, tad ji jau buvo įsigijusi kitą juostinį fotoaparatą „Kodak“, kaip pati parodos autorė įvardijo, „muilinę“.O įstojusi į fotoklubą, įsigijo pirmąjį skaitmeninį fotoaparatą. „Na, kai turi, tai viską ir fotografuoji – kur keliauji ir su gidais, ir su „Bočiais“, ir su savo vaikais“, – šypsojosi B. Mockuvienė.
Didžiausias iššūkis Birutės laukė, kai jai ir dar vienai bendramintei –Anapilin iškeliavusiai gamtininkei Lidijai Umbrasienei – buvo pasiūlyta surengti parodą Preiloje. „Nuotraukų neturėjom, bet ėjom į gamtą paukščių, gulbių fotografuoti, surengėme parodą. Nuo to viskas ir prasidėjo“, – prisiminė B. Mockuvienė.
Palangos tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ susikūrė prieš 55 metus, jam vadovauja trys vadovai – Janina Serapinienė, Jurgis ir Jūratė Žalimai.
„Kiek buvo Dainų švenčių, tiek visose ir dalyvavome. Dabar jau ruošiamės, repetuojame kitų metų Dainų šventei. Dalyvaujame ir „Europiadoje“. Kas tai yra „Europiada“, pasakoti nereikia, nes 2009 metais ji vyko ir Klaipėdoje. O kai minime kolektyvo jubiliejų, tai ir parodą surengiame“, – apie ansamblio veiklą pasakojo parodos autorė.

Mėgsta fotografuoti ir gamtą
Birutė papasakojo, jog „Bočiams“ skirtos parodos dažniausiai rengiamos minint jubiliejus, o ji dar rengusi ir kitokių parodų, mat jai labai patinka fotografuoti gamtą.
„Buvau surengusi parodą apie medžius. Mintis fiksuoti medžius kilo tuomet, kai tiesiai priešais mano akis, būnant savo darbo kabinete, nugriuvo medis po langu. Buvo trys didžiuliai medžiai. Aš juos tuomet nuolat kiekvienais metų laikais ir stengdavausi įamžinti. Dabar iš tų trijų medžių dar vienas nuvirto, audra „pasidarbavo“. Tie medžiai – kaip žmonės – gyvi. O savo fotografijų kolekciją vis atnaujinu. Dar viena tema buvo akmenys. Tačiau turiu pasakyti, kad man labai patinka žmones fotografuoti, gaudyti kiekvieną akimirką, jaučiu didžiulį malonumą, nors ne visada gaunasi, bandau vėl. Bet dar man labai patinka, kai per parodų atidarymus žmonės bendrauja“, – paskatinusi visus ir pabendrauti sakė parodos autorė B. Mockuvienė.
Parodos atidarymo metu dainavo Klaipėdos vokiečių bendrijos choras bei iš Palangos atvykę ansamblio „Bočiai“ nariai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje liepos 3 d. (pirmadienį) 17 val. atidaroma  paroda   kviečia susipažinti su dar vienos pamirštos asmenybės, mažai tyrinėtos tarpukario Lietuvos menininkės  Veronikos Šleivytės (1906–1998) kūrybinio palikimo dalimi – jos  fotografijomis . 


Gedimino sostinės Vilniaus 700-ąją sukaktį kviečiame pasitikti ir Palangos viešosios bibliotekos skaityklos salėje, kur  kovo mėnesį eksponuojama fotodailininko Juozo Valiušaičio fotografijų parodą „Nugrimzdusis Vilnius“. 


Kupinas kultūros Lietuvos kurortas svetingai atsiveria vis kitokiems patyrimams. Šįkart į vasaros sostinę atkeliauja įstabi fotografijų paroda – Jono Meko „Semeniškių idilės“.


„Tas nepatirtas stebuklo jausmas, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė yra ne mitas, ne įspūdinga istorinė legenda, bet tikra istorinė realybė. Kad LDK – realiame laike gyvenę stiprūs ir valingi žmonės, savo garbei ir mūsų ateičiai nuveikę didingus darbus, palikę stiprybės ir išlikimo, savigynos ir narsumo, orumo ir išdidumo, pagarbos savo žemei ir protėviams ženklus. Kažkur toli, už...


Nacionalinio visuomenės sveikatos centras pranešė, kad jog Palangoje dėl koronaviruso sekmadienį, lapkričio 21 dieną, mirė dvi palangiškės.


Šventosios biblioteka kviečia susipažinti su 1920-1940 m. Būtingės pereinamojo punkto viršininku dirbusio Benedikto Bagdanavičiaus šeimos gyvenimo istorija.


Rugpjūčio 11 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidaroma Tado Kazakevičiaus fotografijų parodą „Tai, ko nebebus“. Lankytojų antplūdžio sulaukusi paroda jau buvo surengta Vilniuje ir Panevėžyje, o dabar ją galės išvysti Palangos gyventojai ir šio kurortinio miesto svečiai.


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


Antradienio vakare palangiškių aktyvus būrelis susirinko Klaipėdoje esančiuose Simono Dacho namuose, kur buvo pristatyta palangiškės, tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Dar suksim ratelį“, pažymėjusi pernai minėta „Bočių“ 55-erių metų sukaktį. Šiuose namuose buriasi ir Klaipėdos...


Palangos miesto savivaldybėje vakar atidaryta fotografijų paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Parodą pristatė J. E. Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon. Parodoje pristatomos per 20 fotografijų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius popiežiaus kelionės susitikimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius