Palangiškis – milijoninėje žemės sklypų aferoje

2016 04 28

Kretingos teismą pasiekė neeilinė byla – palangiškis kaltinamas užvaldęs valstybei priklausiusius mažiausiai ketvirčio milijono eurų vertės žemės sklypus, iš viso 154 hektarus.
Nors byla perduota Kretingos teismui, manoma, kad jis narplioti žemių aferą atsisakys. Mat jo sprendimai užvaldant valstybės žemes užėmė nemenką vaidmenį. Jais vadovaudamiesi žemėtvarkininkai sako ir atkūrę teisę į garsių tarpukaryje žmonių – Amerikoje mirusio generolo, to meto krašto apsaugos ministro Stasio Dirmanto žmonos ir jos brolio prelato Konstantino Olšausko – žemes.
Beje, apgaulės sumanytoju teisėsaugininkų tituluojamo palangiškio Aivaro Vaizgėlos motina yra Klaipėdos apylinkės teismo teisėja.
Įpėdinių turtingi ir garsūs tarpukaryje žmonės – nei prelatas Konstantinas Olšauskas, nei jo sesuo – neturėjo, tad žemės buvo perėjusios valstybės žinion. Pareigūnai spėja, kad šių žemių paveldėjimo istoriją sužinojęs iš žemėtvarkininkų surezgė A. Vaizgėla. Tam jis pasitelkė Klaipėdos rajono gyventoją, kuris teismui pareiškė esą vaikų neturėjusi garsi tarpukario veikėjų šeima kaip įsūnį užaugino jo tėvą, buvusį tremtinį. Tam, kad spektaklis teisme pavyktų, samdyti net liudytojai. Taip vyras gavo žemių paveldėjimo teisę, žemėtvarkininkė parengė išvadas, kur žemes grąžinti. Šių išvadų kopijas aferos sumanytojas esą pardavė už beveik 400 tūkstančių eurų. Nuosavybė buvo grąžinta beveik 40 sklypų, išskaidytų kone po visą Lietuvą.
Vėliau, kai sukčiai esą susipyko dėl pinigų, paaiškėjo, kad istorija išgalvota, o teismui pateiktas klaipėdiškio tėvo rašytas prašymas atkurti nuosavybę – klastotė.

„Palangos tilto“ inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHADonatas 2017-11-01 02:55 (dzviktorija@yahoo.com / IP: 99.126.245.17)
Kam kaltinti Rūta Janutiene, jeigu visi gudruciai smirdi cesnakais. Neeskite cesnako ir nesmirdesite. Viska pinigo troskulys uzgozia.

Taip pat skaitykite

Prasidėjus pasėlių deklaravimui vis dažniau susiduriama su problema, kai valdos duomenys nesutampa su deklaruojamų plotų duomenimis. „Žodinės žemės nuomos sutartys – tai plačiai paplitusi praktika, tačiau ūkininkas visuomet rizikuoja. Siekdami juos apsaugoti, raginame visus sudaryti rašytines nuomos ar panaudos sutartis. Taip sumažinsime riziką, kad žemės savininkas gali bet...


Lietui pliaupiant diena iš dienos, ūkininkai imasi už galvų – derlius skęsta. Paskelbta ekstremali situacija. Palangiškiai neūkininkauja, tiesa, daržoves augina, ypač tie, kurie įsikūrę soduose ar kitose tam palankiose vietose, tačiau vandens ir jie regėjo pakankamai pastarosiomis dienomis. Visgi didelių bėdų nuolatiniai lietūs neprikrėtė, vienur kitur reikėjo skubėti į...


Kretingos teismą pasiekė neeilinė byla – palangiškis kaltinamas užvaldęs valstybei priklausiusius mažiausiai ketvirčio milijono eurų vertės žemės sklypus, iš viso 154 hektarus.


„Šventosios žemės ženklai“ atkeliavo į Palangą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 12 | Rubrika: Kultūra

„Labai malonu šį tamsų vakarą atidaryti tokią šviesią pirmąją šių metų parodą, kuri yra labai įvairi tiek eksponuojamų kūrinių technika, tiek autoriais, tačiau tuo pačiu labai vieninga. O vienija ją Šventosios žemės ženklų idėja ir žmonės, štai jau devyneri metai raginantys kūrėjus ieškoti šių ženklų, tęsiantys projektą...


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Iš Berlyno į Lietuvą atvažiavęs Abramas Bruckus neteko žado: už Palangos centre jo senelių turėtą 17 arų sklypą jam miesto pakraštyje esančiuose laukuose buvo pasiūlytas 5,5 aro žemės lopinėlis.  „Toks įspūdis, kad už atimtą „Mercedes-Benz“ automobilį nori atlyginti brukdami dviratį“, – Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) siūloma...


Palangos miesto savivaldybės taryba buvo teisi, kai vadovaudamasi Kultūros paveldo departamento komisijos narių pastaba, jog pagal Palangos miesto centrinės dalies specialųjį paveldosauginį planą istorinėje kurorto dalyje negalima smulkinti žemės sklypų, nepatvirtino žemės sklypo J. Simpsono g. 16 detaliojo plano. Tokios išvados priėjo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Iškritęs pro balkono langą Vilniuje, žuvo palangiškis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 11 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienio vakarą praėjus kelioms minutėms po krepšinio rungtynių, kuomet Lietuvos rinktinė įveikė Argentinos komandą, policijai buvo pranešta, kad sostinėje iš Vilniaus universiteto bendrabučio Saulėtekio alėjoje iškrito žmogus. Vėliau paaiškėjo, jog tai 20-metis palangiškis, neseniai pradėjęs mokslus Vilniaus universitete.


Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius