Palangoje didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius

Palangoje didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius

2014 09 29

Palangoje šiuo metu intensyviai tvarkomos gatvės, kartu sprendžiama ir daugeliui šalies miestų būdinga problema – didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius daugiabučių namų rajonuose.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, didinti automobilių stovėjimo vietų skaičių yra itin svarbu, nes daugiabučių namų kiemai nėra dideli, tad visų gyventojų transporto priemonės čia nesutelpa. „Matėme šią problemą, tad prieš keletą metų nusprendėme ją spręsti pagal galimybes kiek pasiaurinant prie gatvių esančius plačius šaligatvius bei čia įrengiant „kišenes“ automobiliams. Net ir pasiaurinto šaligatvio ploto pėstiesiems pakanka, tad nepatogumų jiems nesukėlėme, tačiau vairuotojai pajuto akivaizdžius pokyčius“, – sakė Š. Vaitkus.

Papildomų automobilių stovėjimo vietų įrengimo darbų ėmėsi kurorto komunalininkai. Jų technika jau burzgia Sodų gatvėje – čia maždaug 200 metrų atkarpoje bus ne tik atnaujintas šaligatvis bei apšvietimas, bet ir įrengta maždaug pušsimtis papildomų automobilių stovėjimo vietų.

Iki šiol nepatogumų vairuotojams kildavo ir dėl siauro pravažiavimo iš Taikos g. į Sodų g. – čia būdavo sudėtinga pravažiuoti tiek greitosios pagalbos ar ugniagesių automobiliams, tiek šiukšliavežėms ar kitoms didesnėms transporto priemonėms. Todėl rugsėjį imta tvarkyti ir šią atkarpą – čia ne tik bus paklota nauja asfalto danga, šaligatviai, atnaujintas apšvietimas, bet ir  įrengtos maždaug 20 papildomų automobilių stovėjimo vietų.  

Naujos automobilių stovėjimo vietos vairuotojus netrukus pradžiugins ir Druskininkų gatvėje.

Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, įrengus papildomų vietų automobiliams statyti, patogumą pajus ne tik palangiškiai bei kurorto svečiai, bet ir miesto tvarkytojai. „Daugiabučių namų kiemai nėra erdvūs, visų gyventojų automobiliai juose netelpa, tad dalis daugiabučių namų gyventojų savo transporto priemones priversti palikti gatvėse. Ir net jei šios yra pakankamai plačios, užstačius kelkraščius automobiliais, eismo sąlygos akivaizdžiai pablogėja. Ypač miesto komunalininkai tai jaučia žiemą, kuomet reikia valyti sniegą“, – sakė K. Skierus.

Per paskutiniuosius trejus metus Palangoje įrengta apie 300 naujų vietų automobiliams statyti – jos įrengtos Medvalakio, Taikos, Sodų, Kęstučio, Vasario 16-osios ir kitose gatvėse. Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės teigimu, šis sprendimas labai pasiteisino – vakarais beveik visos daugiabučių namų rajonuose įrengtos naujosios vietos automobiliams statyti būna užimtos.

Vairuotojų ir pėsčiųjų patogumui Palangoje ne tik didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius, bet ir rūpinamasi pėsčiųjų perėjų apšvietimu. Rugsėjį pradėti darbai baigti bus iki lapkričio – per mėnesį planuojama, priklausomai nuo gatvės pločio, vienu ar dviem papildomais šviestuvais apšviesti 24 kurorto pėsčiųjų perėjas. „Siekiame miestą padaryti dar patogesnį vietos gyventojams ir atvykstantiems svečiams“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Nuolat augant aptarnaujamų keleivių skaičiui, Palangos oro uostas įrengė 86 papildomas vietas trumpalaikio stovėjimo aikštelėje. Tikimasi, kad naujos stovėjimo vietos prie keleivių terminalo ne tik suteiks daugiau patogumo keliautojams, bet ir sumažins eismo spūstis piko metu.


Jūratės gatvės 26 ir 28 daugiabučių namų gyventojai ne tik gyvena atnaujintuose namuose, bet jiems dar ir įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Tačiau Palanga nebūtų Palanga, jeigu laisva aikštelė neįskeltų kivirčų kibirkšties. Joje kartais automobilius pasistato ir prašalaičiai, o tai labai nepatinka gyventojams, kurie tikina, jog dėl to patys kartais...


Palangos oro uostas, atsižvelgdamas į keleivių pageidavimus, sukūrė internetinę automobilių stovėjimo vietų rezervacijos sistemą. Ją galima išbandyti oro uosto interneto svetainėje. Nuo šiol, dar prieš vykdami į oro uostą, keleiviai gali iš anksto užsisakyti automobilio stovėjimo vietą ir už ją sumokėti, kad netektų šiais reikalais rūpintis atvažiavus į...


Baigiantis metams, gatvių infrastruktūros gerinimo darbai Palangoje nesustoja: praėjusią savaitę pradėta Sodo gatvės atkarpos ties parduotuve „Liepa“ rekonstrukcija. Jai pasibaigus, bus pagerintos šiame ruože automobilių statymo sąlygos, nutiestas šaligatvis ir įrengtas naujas apšvietimas. Antrojo rekonstrukcijos etapo darbai iki metų pabaigos bus baigti ir...


Palangoje šiuo metu intensyviai tvarkomos gatvės, kartu sprendžiama ir daugeliui šalies miestų būdinga problema – didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius daugiabučių namų rajonuose.


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Rinks rinkliavą už automobilių stovėjimą iki rugsėjo vidurio?

„Palangos tilto“ informacija, 2012 08 02 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybė ketina pailginti automobilių stovėjimo apmokestinimo laikotarpį ir iš šios rinkliavos į kurorto biudžetą papildomai gauti daugiau kaip 100 tūkst. litų.


Vakar Palangos miesto savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Dėl 32 vietų miesto gatvėse užsiregistravo 29 verslininkai, nors ne visi atskubėjo sužinoti rezultatų. Šįkart siūlomos sumos siekė bemaž 4 tūkstančius litų. Tačiau dėl keletos vietų, tokių kaip Jūratės gatvėje, nei menkiausio...


Šių metų pradžioje Savivaldybės biudžetinei įstaigai „Rinkliavų centras“ buvo perduota automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Taikos g. 2, prie prekybos centro „Iki“, o aikštelė Šventojoje, Topolių ir Guobų gatvių sankirtoje, iki šiol buvo neeksploatuojama, tad įkainiai už automobilių statymą jose nebuvo nustatyti.


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius