Palangoje –Palaiminimų šeštadienis

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 19

Liepos 27 dieną Palangoje vyks jau šeštasis Palaiminimų šeštadienis – renginys, skirtas ne vien tikintiesiems, bet ir visiems norintiems pažinti krikščionybę. Nuo sausio mėnesio po Žemaitiją keliaujantis atvirų visuomenei renginių ciklas pirmą kartą vyks po atviru dangumi. Paskutinį liepos savaitgalį Palangoje vyksiantis Palaiminimų šeštadienis išsiskirs tuo, kad vyks atviroje erdvėje – pirmoji renginio dalis prasidės 13 val. Generolo Jono Žemaičio-Vytauto skvere. Palaiminimų šeštadienio programoje dalyvaus šios idėjos sumanytojasTelšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, publicistas ir rašytojas Tomas Viluckas, muzikuos jungtinė šlovinimo grupė kartu su dainininke Indre Dirgėlaite. Atsiliepdami į renginio temą „... kad atsivertų mūsų akys“, muzikinę pantomimą „Baladė apie Bartimiejų“ atliks aktorius mimas Aleksas Mažonas, giesmių autorius ir atlikėjas Arūnas Raudonius bei šokėja ir choreografė Aida Maksvytytė. Nuo 17 val. renginio programa iš gatvės persikels į Palangos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Palaiminimų šeštadienį užbaigs 18 val. prasidėsiančios šv. Mišios, kurioms vadovaus Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas.Mišiose giedos Palangos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos šlovinimo grupė, vadovaujama pianistės Audronės Juozauskaitės. Kad šeimos su mažamečiais vaikais galėtų pilnavertiškai dalyvauti programoje,t ėvų patogumui renginio metu, nuo 13 val. iki 16 val., parapijos namuose veiks vaikų tarnyba. Užsiėmimus vaikams ves įvairių meno sričių specialistai, jaunimo ir tėvų savanoriai. Šalia parapijos namų veikiančioje mugėje jau nuo 12 val. bus galima įsigyti krikščioniškos literatūros, muzikos įrašų, kitokios atributikos arba tiesiog pabendrauti su įvairių katalikiškų organizacijų atstovais. Pasak organizatorių, Palaiminimų šeštadienių misija yra priartinti Bažnyčią prie žmonių, padėti tikintiesiems betarpiškai susitikti su savo ganytoju, suteikti gyvos ir džiaugsmingos Bažnyčios patirtį, taip pat pasitarnauti vietinių bendruomenių augimui, į pasirengimą įtraukiant įvairias katalikiškas organizacijas ir bendruomenes regionuose. Nuo 13 iki 16 val. Palaiminimų šeštadienio programa bus tiesiogiai transliuojama Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale, kad ši žinia pasiektų ir gerokai platesnę auditoriją – net ir išeivijoje gyvenančius lietuvius. Palaiminimų šeštadienių iniciatyva, gimusi kaip bendras Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo, pranciškono Gedimino Numgaudžio ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos projektas, šiemet keliauja per Telšių vyskupijos dekanatų centrus. Tokie Palaiminimų šeštadieniai jau vyko Gargžduose, Naujojoje Akmenėje, Šilalėje, Šilutėje ir Tauragėje, o iš Palangos ciklas šiemet dar keliaus į Skuodą, Mažeikius, Plungę ir Klaipėdą.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangoje –Palaiminimų šeštadienis

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 19 | Rubrika: Jūros vaikai

Liepos 27 dieną Palangoje vyks jau šeštasis Palaiminimų šeštadienis – renginys, skirtas ne vien tikintiesiems, bet ir visiems norintiems pažinti krikščionybę. Nuo sausio mėnesio po Žemaitiją keliaujantis atvirų visuomenei renginių ciklas pirmą kartą vyks po atviru dangumi. Paskutinį liepos savaitgalį Palangoje vyksiantis Palaiminimų...


Palangos „Palanga“ (3-6) Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo dar vieną pergalę po to, kai 87:80 (20:19, 22:18, 20:16, 25:27) įrodė pranašumą prieš Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (5-4) klubą.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Palangai turi rimtų priekaištų: antikorupcinė prevencija vykdoma vangiai, korupcijos rizikų gausu ypač detaliųjų planų ir prekybos leidimų srityse. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovu Leonu Barišausku.


Kai orai nelepina saulės kaitra, Palangoje poilsiautojai nenuobodžiauja – kurorte gausu vietų, kurias verta pamatyti tiek suaugusiesiems, tiek ir mažiesiems.


Pirmoji Palangos kurorto svetainė – Kurhauzas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 07 11 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį, liepos 6 dieną, Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas...


Sekmadienį Neptūnas džiugino žarstomu gintaru

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 05 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį J.Basanavičiaus gatvė ir pajūris ties tiltu pasipuošė gintarais, dosniai žeriamais paties Neptūno. Gintarinis sekmadienis nepašykštėjo jūros teikiamų dovanų, kurias rieškučiomis sėmė visi susirinkusieji. Šiemet jų buvo išbarstyta kaip niekad daug – bemaž 70 kilogramų.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius