Palangos gyvenimo pulsas per savaitę

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 30

Rastas dviratis
Palangos m. PK lapkričio 9 d., apie 21 val., Zuikių take, Palangoje, rastas geltonos spalvos dviratis su užrašu „Stinger“ ant rėmo. Savininką (-ę) prašome kreiptis į tyrėją telefonu 8 700 64717 arba e. paštu rutele.buragaite@policija.lt

„Wizz Air“ iš Palangos skraidins į Vokietiją
Plėsdama skrydžių tinklą iš Lietuvos, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje „Wizz Air“ pristato naują skrydžių kryptį iš Palangos. Nuo kitų metų balandžio aviakompanija sujungs Palangą su Dortmundu Vokietijoje. Skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – trečiadieniais ir sekmadieniais. Vietas šiam skrydžiui galima rezervuoti jau dabar bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėle. Bilietų kaina prasideda nuo 9,99 Eur, įskaitant rankinį bagažą, kurio matmenys neviršija 40x30x20 cm.
Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje įsikūręs Dortmundas buvo laikomas pagrindine Vokietijos pramonės regiono širdimi, garsėjančia anglies ir plieno pramone. Šiandien šis miestas vertinamas kaip vienas svarbiausių Vokietijos aukštųjų technologijų centrų, tuo pat metu galintis pasiūlyti ir įdomią kultūrinę bei maisto patirtį.
Be šios naujausios krypties, „Wizz Air“ neseniai pradėjo skraidyti dar dviem kryptimis savo Lietuvos tinkle: bendrovė sujungė Vilnių su Lvovu Ukrainoje, o Kauną – su Turku Suomijoje.
„Tęsdami savo tinklo plėtrą Lietuvoje džiaugiamės galėdami pranešti apie mūsų antrąjį maršrutą iš Palangos. Tikime, kad tai bus puiki proga vietiniam turizmo sektoriui pritraukti lankytojus ne tik iš Jungtinės Karalystės, bet ir Vokietijos keliautojus, kviečiant juos aplankyti populiarų lietuvių pajūrio kurortą prie Baltijos jūros“, – sako „Wizz Air“ korporatyvinės komunikacijos vadovas Andras Rado.
Šiuo maršrutu 2019 m. planuojama pasiūlyti 26 tūkst. sėdimų vietų. Neabejojama, kad naujasis „Wizz Air“ maršrutas bus naudingas visai Vakarų Lietuvai, įskaitant ir trečią pagal dydį šalies miestą Klaipėdą: keleiviai galės patogiai naudotis oro transportu be būtinybės keliauti į Vilnių, Kauną ar Rygą.
„Tiesioginė jungtis su Vokietija – tai visam Klaipėdos regionui itin svarbus ir lauktas įvykis, dėl kurio, siekdami bendro tikslo, įnirtingai dirbome. Skrydis į vieną ekonomiškai stipriausių Vokietijos regionų – Šiaurės Reino-Vestfalijos – tai dar vienas žingsnis skleidžiant pasauliui žinią apie mus ir mūsų potencialą bei suteikiantis galimybę megzti naujus ir stiprinti jau esamus bendradarbiavimo ir verslo ryšius, skatinti turizmą ir kviesti Vokietijos gyventojus geriau pažinti Klaipėdos regioną“, – sako asociacijos „Klaipėdos regionas“ prezidentas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
„Naujoji jungtis Klaipėdos regionui atvers naujas bendradarbiavimo su Vokietija galimybes. Ši kryptis ne tik sustiprins abiejų valstybių ryšį, padidins turistų srautą Vakarų Lietuvoje, bet ir mūsų verslininkams suteikia progą pasinaudoti šiuo ryšiu ir pritraukti investicijas iš regiono, kuris sukuria daugiau nei penktadalį didžiausios Europos ekonomikos bendrojo vidaus produkto“, – teigia Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas.
Pirmuoju „Wizz Air“ skrydžiu iš Palangos 2016 metais Lietuvos vasaros sostinė buvo sujungta su Londono Lutono oro uostu. Nuo tada aviakompanija šiuo maršrutu pervežė jau daugiau nei 150 tūkst. keleivių iš ir į Palangą.
Iš visų trijų Lietuvos oro uostų – Vilniaus, Kauno ir Palangos – „Wizz Air“ šiuo metu skrydžius siūlo 32 kryptimis į 18 valstybių.

„Palangos kuršiai“ pradeda antrą ratą
Šiandien, lapkričio 30 dieną, 17.45 valandą „Palangos Kuršių“ krepšinio klubas savo namų tvirtovėje pradės antrąjį NKL reguliariojo sezono ratą priimdamas Šakių „Vyčio“ ekipą! Įėjimas – nemokamas!
Kaip visada klubas neapsiribos vien krepšinio rungtynėmis. Jų metu pasirodymą saksofonu surengs Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokinys Aidas Ališauskas (mokytojas – Raimundas Žilius).
Taip pat ilgosios pertraukos metu Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai pakvies sudalyvauti viktorinoje bei laimėti naudingų prizų.
Rungtynes dar saldesnėmis pavers krepšinio komandos draugai iš „Augmos“!

Paryžiaus Pompidu centre skambėjo ir A. Mončio švilpiai iš Palangos
Antano Mončio namai-muziejus gavo Lietuvos ambasados Prancūzijoje kultūros atašė Austės Zdančiūtės padėką už bendradarbiavimą ir dalyvavimą Paryžiaus Pompidu centre vykusio Elenos Selena knygos „Džiunglės“ pristatymo programoje, skolinant 3 A. Mončio (1921–1993) sukurtus švilpius, kuriuos iš Palangos į į Paryžių atgabeno ir jais Pompidu centre grojo klaipėdietis DONIS (Donatas Jankauskas).

Palanga tapo traukos centru rudenį
Apie Palangą naujienų visuomet apstu vasarą. Šiltas oras, smėlis ir jūra vilioja atvykti tūkstančius turistų. Tačiau tendencijos rodo, kad Palanga tampa vis populiaresnė ir šaltuoju metų laiku. Čia ypač traukia sveikatinimo paslaugos, o specialistai sako, kad sveikatai ypač naudingas ir Palangos klimatas. Palankus klimatas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Palangos klinikoje besidarbuojantis Klaipėdos universiteto profesorius dr. Arvydas Martinkėnas sako, kad Palanga nuo seno garsėja kaip sveikatai itin palankus miestas. Tai įrodyta moksliniais tyrimais. „Turime meteorologinių reiškinių stebėjimo stotelę, kuri kas valandą registruoja situaciją: saulės aktyvumą, ultravioletinių spindulių spinduliuotę ir panašiai. Tuos faktorius mes tiriame ir juos galime sieti su žmonių savijauta“, – apie tyrimų pobūdį pasakojo profesorius. Pasak jo, Palanga šalia jūros, čia vasaros nėra tokios alinančiai karštos, o žiemos ekstremaliai šaltos. Jūrinis klimatas lemia, kad čia nėra tokių didelių temperatūrinių svyravimų, o tai taip pat teigiamai atsiliepia savijautai. „Gerai ir tai, kad, pavyzdžiui, pusvalandį Palangoje pasivaikščioję Meilės alėja gausite jūros vandenyje esančių naudingųjų dalelių, o tai teigiamai veikia organizmo funkcijas. Palanga yra vos keli metrai virš jūros lygio, tad čia oras prisotintas daugiau deguonies. Ne veltui sakoma, kad atvykus į Palangą labai gerai miegi. Viskas dėl tokio oro. Didesnis deguonies kiekis teigiamai veikia žmogaus sveikatą. Vasarą, žinoma, rekomenduojamos ir maudymosi procedūros jūroje, o netoli Palangos yra parkas, kuriame galima maudytis ir geoterminiame vandenyje. Pastarojo poveikis taip pat labai raminantis, ypač naudingas sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis, depresija, patiriantiems nerimą“, – tikino prof. dr. A. Martinkėnas.
Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė pastebi, kad pastaruosius kelerius metus Palangos svečiai domisi sveikatinimo paslaugomis, taip pat labai svarbų vaidmenį vaidina kultūrinių renginių kurorte pasiūla. „Palangoje kiekvienas svečias gali pasirinkti poilsį tokį, apie kokį jis tik svajoja. Tai gali būti tingus poilsis viešbučio SPA centre ar sanatorijoje. O tie, kurie mėgsta aktyvų poilsį, gali mėgautis pasivaikščiojimais pajūriu ir kvėpuoti jodo prisotintu pušynų oru. Galima rinktis keliones dviračiais iki Šventosios ar Klaipėdos. Dviratininkai kelionės maršrutą gali pasirinkti pagal savo jėgas ir lūkesčius. Palangos koncertų salėje galima aplankyti įvairių renginių ir koncertų. Šaltuoju sezonu Palangoje taip pat dirba ne vienas jaukus restoranas ar kavinė, kuriose galima pasimėgauti vietinių virėjų sukurtais patiekalais ar paskanauti sukurtų desertų“, – apie laisvalaikio galimybes pajūrio kurorte pasakojo R. Kmitienė.
Kalbant apie Palangos SPA, sanatorijas ar sveikatos centrus, Palangos reabilitacijos klinikos direktoriaus pavaduotoja Judita Daraitienė pasakojo, kad į Palangą ne sezono metu iš tiesų atvyksta vis daugiau žmonių, tad užimtumas klinikose šaltuoju periodu būna netgi toks pats, kaip ir vasarą.
„Ligoninės užimtumas per metus iš esmės nekinta. Esame pasiruošę priimti tiek miesto svečius, tiek palangiškius. Į mus kreipiasi asmenys dėl įvairiausių ligų ar susirgimų. Nuo patyrusių nesunkias raiščių, sąnarių traumas, iki patyrusių rimtus galvos, stuburo pažeidimus. Tačiau daugiausiai sulaukiame pacientų dėl skausmų nugaroje – tai viena iš aktualiausių problemų šiandien. Ko gero, tai nulemia nejudrus gyvenimo būdas“, – pasakojo J. Daraitienė.
Siekiant efektyvaus reabilitacijos tikslo atliekama kineziterapija, ergoterapija, logoterapeuto konsultacija ir logoterapija, masažas, fizioterapinės procedūros, psichoterapija, socialinio darbuotojo konsultacijos, refleksoterapija. Galima ir haloterapija – druskų gydykla, kuri pagerina kvėpavimo sistemos ligomis sergančiųjų būklę, stiprina imunitetą, puikiai tinka peršalimo ligų profilaktikai. Ši procedūra ne tik sumažina kvėpavimo takų problemas, bet ir gydo sinusitą, nosiaryklės uždegimus. Tai labai aktualu šaltuoju sezonu. Haloterapijos procedūra atliekama specialiai įrengtame druskų kambaryje, kuriame sukurtas ypatingas druskų kasyklų mikroklimatas. Tačiau, pasirodo, Palanga traukia ir tuos, kurie neturi didelių sveikatos problemų, tačiau iš anksto rūpinasi jų prevencija. „Turime klientų, kurie renkasi mūsų įstaigą ne vienerius metus dėl geros savijautos palaikymo, siekdami pagerinti savo sveikatos būklę, kol dar neturi problemų“, – pridūrė specialistė.
Palangos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė pasakojo, kad Palangoje ypač daug dėmesio skiriama fizinio aktyvumo skatinimui. „Tokie užsiėmimai, teigiamai veikiantys mūsų kūną bei proto veiklą yra naudingi visapusiškai – užtikrina gerą savijautą ir pakilią nuotaiką“, – priminė ji.
Lapkritį Palangoje antradienio rytais bei ketvirtadienio vakarais Palangos sporto centre vyko specialios treniruotės su TRX diržais. „TRX treniruotės – tai funkcinės treniruotės su pakabinamais diržais, kurių metu atliekami įvairūs jėgos pratimai, pasitelkiant tik savo kūno svorį. Treniruočių metu įdarbinami visi kūno raumenys, todėl nauda garantuota“, – pasakojo sveikatos stiprinimo specialistė.
Ketvirtadieniais „Amberton Green“ viešbutyje taip pat rengiamos giliųjų raumenų ir audinių savimasažo miofascialnio atpalaidavimo mankštos.
„Nelieka pamiršti ir Šventosios gyventojai. Taip pat ketvirtadieniais Palangos Šventosios pagrindinėje mokykloje rengiamos „Zumba Fitness“ treniruotės. Penktadieniais Palangos senojoje gimnazijoje vyksta nemokamos šokių treniruotės 55+ amžiaus gyventojams“, – vardijo A. Leonavičiūtė.
Lrytas.lt

Sergamumas peršalimo ligomis Palangoje – vienas mažiausių
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad lapkričio 19-25 d. Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis padidėjo nuo 57,7 atvejo / 10 000 gyv. iki 66,7 atvejo / 10 000 gyventojų. Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI sudarė 74,9 proc. Klaipėdos apskrityje buvo užregistruoti 7 gripo atvejai (iš jų  vienas vaikas). Tačiau Palangoje sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis – vienas mažiausių apskrityje, tik Skuodo rajone šis rodiklis dar mažesnis.
Didžiausias sergamumas – Klaipėdos mieste (81,9 atvejo / 10 000 gyventojų) ir Kretingos rajone (81,6 atvejo / 10 000 gyventojų), mažiausias – Skuodo rajone (23,4 atvejo / 10 000 gyventojų).
Klaipėdos apskrityje š. m. 47 savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo panašus į praėjusių metų to paties laikotarpio sergamumo rodiklį, kuris pernai siekė 63,6 atvejo / 10 000 gyventojų.
NVSC specialistai rekomenduoja visiems gyventojams reguliariai plauti rankas, neplautomis rankomis stengtis neliesti burnos, nosies ir akių, pasitraukti nuo kosinčių ar čiaudinčių asmenų. Kosint ir čiaudint, rekomenduojama užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai – alkūnės linkyje).
Taip pat svarbu dažnai vėdinti ir plauti patalpas bei pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą.
Pagrindinė gripo profilaktikos priemonė yra skiepai. Skiepytis rekomenduojama kasmet prieš prasidedant gripo epidemijai. Visi gyventojai yra raginami pasiskiepyti nuo gripo.
Valstybės biudžeto lėšomis gali pasiskiepyti asmenys, priklausantys šioms rizikos grupėms: nėščiosios, 65 m. ir vyresni asmenys, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais,
sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.
Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.
Susirgus gripu ar ŪVKTI, kreipkitės į savo šeimos gydytoją dėl gydymo paskyrimo, nevykite į darbą, mokyklą, neveskite sergančių vaikų į darželius.
NVSC specialistai kiekvieną savaitę registruoja ir skelbia visų apskričių sergamumo gripu ir ŪVKTI savaitinius duomenis, nuolat konsultuoja visuomenę apie gripo ir ŪVKTI profilaktikos priemones.

Buvęs PKU vadovas Evaldas Petrauskas siekia laisvės
Trečiadienį, lapkričio 28 dieną, buvęs Palangos kredito unijos vadovas Evaldas Petrauskas nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos Aukščiausio teismo (LAP) posėdyje, jis siekia, kad būtų išteisintas ir paleistas į laisvę. Anot PT šaltinio, teisme dalyvavo ir unijos advokatas, kuris iškėlė mintį, kad nuosprendis yra galimai pernelyg griežtas, nes pateiktas ieškinys yra taisytinas. Anot PT nepatvirtintų šaltinių, abi pusės sutiko, kad ieškinys būtų nagrinėjamas iš naujo. LAT skelbs sprendimą gruodžio 20 dieną. Tikėtina, kad LAT panaikins nuosprendį ir gražins bylą nagrinėti atgal į pirmą teisminę instanciją. E. Petrauskas buvo nuteistas kalėti 7 metus.
Palangos kredito įstaiga šalyje išgarsėjo 2008 m., kai, išgriovus sieną iš gretimų patalpų, buvo apvogtas kredito unijos seifas. Tuomet buvo deklaruota, kad iš unijos neva dingo 1,2 mln. litų. Vėliau šios unijos vardas buvo minimas įvairiausiuose ginčuose. E. Petrauskas visada teigė, kad kaltinimai jam yra sufabrikuoti siekiant užvaldyti pelningai veikiančią Palangos kredito uniją.

Palangos bėdos nesibaigia: įvažiuojančius vairuotojus pasitinka tamsa
Beveik baigta rekonstruoti įvažiavimo į Palangą Kretingos gatvė sutemus skendi tamsoje. Rangovai, kurie žadėjo iki lapkričio vidurio pabaigti visus darbus, iki šiol dar neturi gatvės apšvietimo stulpų. Įvažiavimo į Palangą rekonstrukcijos užsakovei Lietuvos automobilių kelių direkcijai spartų darbą žadėjusią rangovę – Gargždų bendrovę „Hidrostatyba“ – ir toliau persekioja nesėkmės. Pagal susitarimą rugsėjo pabaigoje gatvės rekonstrukciją turėję baigti kelininkai dėl ginčų su užsakovais darbus užtempė į vėlų rudenį. Rekonstruojama gatve kasdien važinėjantys palangiškiai ir prie jūros atvykstantys poilsiautojai asfaltavimo darbų pabaigos sulaukė tik įpusėjus lapkričiui. Tačiau vis labiau ilgėjant tamsiajam paros metui gyventojai pastebėjo, kad baigiama rekonstruoti gatvė skendi tamsoje. Sutemus įvažiavimas į kurortą labiau primena užmiesčio kelią, kuriame ypač nesaugiai jaučiasi per pažymėtas perėjas gatvę kertantys pėstieji. Bendrovės „Hidrostatyba“ projektų direktorius Gediminas Zumaras palangiškiams ir miesto svečiams nieko paguodžiančio pasakyti negali – gatvę žadama apšviesti tik iki gruodžio 15 dienos: „Dėl tiekėjų kaltės įstrigo Prancūzijoje pagamintų apšvietimo stulpų atvežimas. Apie 100 stulpų Lietuvoje sulaukti tikimasi gruodžio pradžioje. Dar iki poros savaičių užtruks jų montavimas ir prijungimas“.
Anot jo, stulpus gaminti buvo užsakyta tik po to, kai spalio pabaigoje buvo baigti gatvės elektros tiekimo darbai. Palangiškiai pradėjo įtarinėti, jog rangovas, kuriam priklauso valstybinei komisijai nepateiktas vertinti objektas, apšviesti gatvės neskuba specialiai, kad, be skaičiuojamų baudų už vėlavimą, nereiktų išlaidauti ir už elektros energiją. Rekonstruotos gatvės apšvietimo sistemą perimsiantys kurorto komunalininkai apskaičiavo, kad per lapkritį ir pusę gruodžio gatvės apšvietimas rangovui būtų atsiėjęs beveik pusantro tūkstančio eurų. Šiuos pasvarstymus G. Zumaras pavadino prasimanymu. Anot jo, tokia suma yra pernelyg menka milijonais eurų skaičiuojamoje gatvės rekonstrukcijos sąmatoje. Be to, net įrengus gatvės apšvietimą rangovui nėra privaloma jos apšviesti, kol visi darbai objekte oficialiai nėra baigti. Dar beveik mėnesį liksiančioje neapšviestoje gatvėje pėsčiųjų saugumas kelia nerimą ir Palangos mero pavaduotojui, miesto Eismo saugumo komisijos pirmininkui Rimantui Mikalkėnui: „Buvome pasikvietę rangovus ir kalbėjomės dėl gatvės rekonstrukcijos keliamų problemų. Pabaigti kloti trinkeles ir sutvarkyti aplinką jie žada iki gruodžio mėnesio, tačiau gatvės apšvietimo įrengimas dar užtruks. Susitarėme, kad šią savaitę jie bent ties pėsčiųjų perėjomis įrengs laikinus kryptinius šviestuvus.“
Lrytas.lt

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos gyvenimo pulsas šią savaitę

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Miestas

Kas Palangoje įvyko įdomaus per gruodžio 3-7 d. savaitę? Stebino l/a "Gintarėlis" vaikai, atidaryta nauja paroda A. Mončio muziejuje, šeštadienį, gruodžio 8 d., bus atidaryta Palangos Signatarų alėja ir įvyks "Gintarinės snaigės" apdovanojimai.


Palangos gyvenimo pulsas per savaitę

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 30 | Rubrika: Miestas

Plėsdama skrydžių tinklą iš Lietuvos, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje „Wizz Air“ pristato naują skrydžių kryptį iš Palangos. Nuo kitų metų balandžio aviakompanija sujungs Palangą su Dortmundu Vokietijoje. Skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – trečiadieniais ir sekmadieniais


Rytų kvartale jau netrukus prasidės Priešaušrio gatvės statybos darbai ¬– šią savaitę bus pradėti kloti lietaus nuotekų tinklai. Šiais metais čia planuojama pakloti lietaus nuotekų tinklus, o visus likusius gatvės įrengimo darbus planuojama užbaigti per 2018 metus. Priešaušrio gatvėje bus pakloti ne tik nuotekų tinklai, bet ir sukabeliuoti...


Šią savaitę prakaitą liejo kurorto vandentiekio įmonės UAB „Palangos vandenys“ darbininkai – antradienį trūko 500 metrų vandentiekio magistralė Vytauto gatvėje, šalia miesto savivaldybės, o ketvirtadienį trasa plyšo toje pačioje gatvėje šalia „Palangos tilto“ redakcijos. „Vandens sistemai šioje gatvėje yra apie 30-40 metų...


Palangiškiai rengiasi garsiai ir entuziastingai minėti ne tik kurortui, bet ir visai šaliai svarbią datą – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 20 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Ta proga kurorte visą...


Jau kitą savaitę, antradienį, Lietuvos kultūros sostinė Palanga pakvies į kasmetinį tarptautinį meno ir kultūros festivalį „A. Mončio dienos Nr. 8“. „Tai renginys, skirtas kiekvienam, kuris domisi Lietuvos nacionaliniu menu“, – sakė festivalio organizatorė, A. Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Turauskaitė.


Praėjusį penktadienį Palangos meras Š. Vaitkus dalyvavo susitikime su Kultūros paveldo departamento direktore  D. Varnaite ir A. Degučiu, kuriems meras pristatė parengtą kurhauzo restauracijos projektą. Meras prašė departamento vadovų jį peržiūrėti ir suderinti, kad savivaldybė galėtų pirkti kurhauzo restauracijos darbus. Buvo pažadėta, kad departamentas nevilkins derinimo...


Šią savaitę  kurorto visuomenė, menanti prieš metus, gruodžio  6 -ąją, sunkiai sužaloto, o kitą dieną ligoninėje užgesusio šviesios atminties  87 -erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino dvasinį palikimą, rytoj dalyvaus jo atminimui skirtose šv. Mišiose. Kol Palangos miesto prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė...


Visą savaitę nuo rugsėjo 16 iki 22 dienos Palangos mieste yra švenčiama Europos judrioji savaitė ir tarptautinė Europos diena „Mieste be savo automobilio“. Rugsėjo 16 dieną miesto savivaldybės administracijos darbuotojai organizavo žygį „Dviračiais aplink Palangą“. Norinčiųjų pasigrožėti vis labiau rudenėjančia gamta bei pasiausti kartu su pajūrio vėju panoro...


Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius