Jaunimo centro simbolis – palapinė, dar apsilankys ne vienoje Palangos miesto vietoje.

Jaunimo centro simbolis – palapinė, dar apsilankys ne vienoje Palangos miesto vietoje.

Palangos jaunimas: „Neturime jaunimo centro – pasistatysime patys“

Žygimantas MITKUS, 2015 06 29

Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.
Kaip pasakoja organizatoriai, projekto „VšĮ Palangos jaunimo centras palapinėje“ tikslas – pasiųsti žinią Palangos miesto savivaldybei bei Palangos miesto bendruomenei, jog Palangos jaunuomenei jaunimo centras reikalingas.
„Aš esu kultūra“ akcija susidės iš penkių etapų – dailės, šokio, muzikos, teatro bei visuomeninės veiklos, o viską vainikuos uždaromasis projekto renginys. Šiuo metu įvykdytas tik pirmasis – dailės – etapas, kurio metu jaunieji palangiškiai pagrindinėje miesto aikštėje pasistatė laikiną Palangos jaunimo centrą – palapinę ir kvietė miestiečius bei kurorto svečius nemokamai ant veido nusipiešti kaukes. Taip pat akcijos metu vyko trumpas performansas, palydėtas trumpų teatrališkų scenų.
Kada ir kur vyks likę projekto etapai, organizatoriai neatskleidžia, nes tai, pasak jų, turi išlikti paslaptimi, tačiau kelias smulkmenėles „išpešti“ pavyko. Antrasis etapas planuojamas liepos 3 dieną, o viso projekto baigiamasis renginys vyks per Tarptautinę jaunimo dieną, rugpjūčio 12 dieną.
Paklausus, kodėl jaunimo centrą vaizduoja palapinė, projekto sumanytojai atsako, jog tai puiki susibūrimų vieta: „Jaunimas stogo virš galvos neturi, o kadangi vasara, tad galime pasistatyti palapinę. Bet tai tik laikinas problemos sprendimo būdas, nes į klausimą, kur jaunimas šaltą žiemos penktadienį gali nueiti pabūti, niekas dar neatsakė. Mes neturime vietos, kur galime tobulėti kaip asmenybės, todėl bandysime tilpti į palapinę, kuri perteiks jaunųjų palangiškių talentus, nors jų tiek esama, kad visi ir netilps“.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos kultūros ir jaunimo centro Kamerinis choras, vadovaujamas E. Jucevičiaus, dalyvavo chorų konkurse Graikijoje. Norime pasidalinti gera žinia - turime aukso ir sidabro diplomus. Esame labai laimingi. Ačiū Palangai, ačiū jums," - paskelbė Palangos Kultūros ir Jaunimo centras.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia bendruomenę pasidalinti savo šiltais prisiminimais ir gerumu, prisijungiant prie labai jaukių ir šeimyniškų akcijų – „Padovanok šilumą“ bei „Mano vaikystės Kalėdos“.


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Trečiadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje diskutuota neįgaliesiems aktualiais klausimais – Dienos centrą lankančio jaunimo iniciatyva surengtas susitikimas su Palangos miesto vadovais, organizacijomis bei gyventojais. Šiame susitikime dalyvavo tiek iniciatyvus Dienos centro jaunimas bei jų tėvai, tiek ir neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai.


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius