Palangos ligoninei išnykimas negresia

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 16

Vyriausybei nutarus reformuoti sveikatos priežiūros įstaigas bei pritarus paslaugų restruktūrizavimo programai, nemaža dalis šalies ligoninių bus uždarytos. Palangos ligoninei, tapusiai VšĮ Klaipėdos Jūrininkų ligoninės skyriumi, išnykimas negresia.

 

Ligoninė išliks

Jūrininkų ligoninės vyriausiojo gydytojo Jono Sąlygos nuomone, buvo pasirinktas geras variantas prijungti kurorto antrojo lygio gydymo įstaigą prie Jūrininkų ligoninės. Jis patikino, kad Palangos ligoninės reforma nepalies ir tiek miesto gyventojai, tiek jo svečiai gali būti ramūs ir nesibaiminti dėl ligoninės išlikimo.

 

Prašoma lėšų projektui koofinansuoti

Pasak Jūrininkų ligoninės vadovo, miesto ligoninė yra įtraukta į valstybės įstaigų, įgyvendinančių ambulatorinio, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtrą bei stacionarinių paslaugų optimizavimo sąrašą. Iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų yra numatyta finansuoti svarbiausią priemonę – Palangos ligoninės pastato rekonstrukciją.

Vyriausiojo gydytojo J.Sąlygos teigimu, kurorto gydymo įstaigos pastato stogas – sena problema, kurią privalu spręsti. Jei, anot pašnekovo, statinio stogas kiauras, tai kalbėti apie normalų darbą nėra prasmės. „Norint suremontuoti pastato stogą ir fasado sienų konstrukcijų siūles, būtina užtikrinti projekto koofinansavimą“, - sakė jis.

Ligoninės pastatas nuosavybės teise priklauso Palangos miesto savivaldybei, tad prašoma Savivaldybės biudžete numatyti dalį lėšų šiam projektui, kurio bendra vertė siekia daugiau nei 5 mln. litų, įgyvendinti. Kitais metais Palangos miesto savivaldybės indėlis būtų 450 tūkst. litų, o 2011 metais – apie 318 tūkst. litų Taip pat prašoma planuojamame biudžete numatyti lėšų tęstinėms sveikatinimo programoms. Iš jų pediatrinei pagalbai užtikrinti – 40 tūkst. litų, slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugoms remti – 50 tūkst. litų bei chirurgijos paslaugoms gerinti – 280 tūkst. litų.

 

Gerins paslaugų kokybę

Pasak Jūrininkų ligoninės vadovo, iš ES lėšų bus ne tik sutvarkytas pastatas, bet ir įsigyta modernios medicininės aparatūros. „Būtinas naujas rentgeno aparatas, taipogi privalu gerinti ir skubios medicininės pagalbos bei palaikomojo gydymo paslaugas. Reikia naujų baldų, naujos slaugos įrangos, kad tiek personalui, tiek ligoniams būtų sudarytos visos medicininio aptarnavimo bei paslaugų kokybiškos ir efektyvios teikimo sąlygos. Atsižvelgiant į tai, kad sveikatos priežiūra yra prioritetinė sritis, nes visiems suprantama, kad ji brangiausias turtas, tad rūpestis šiuo turtu turi būti aktualus visiems“, - priminė svarbiausią vertybę  J.Sąlyga. 
Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Klaipėdos jūrininkų ligoninei Vakarų Lietuvoje patikėta daugiausiai atsakomybės gydant kraujagyslių ligas. Jau keleri metai čia veikia ūminių insultų bei infarktų gydymo centrai. Į pastarąjį nuo šių metų lapkričio pateks ne tik infarktą jau patyrę, bet ir „priešinfarktinės“ būklės pacientai iš visos Vakarų Lietuvos.  


Keliuose Vilniaus daugiabučiuose aptikta Legionella bakterija sukėlė nemenką sąmyšį. Paskelbta, jog dėl šios bakterijos mirė trys žmonės. Nerimo kilo ir kitų miestų gyventojams, gi niekas nėra apsaugotas nuo panašių pavojų. Tą patvirtino ir kalbinti palangiškiai – būtina paisyti atsargumo. Į tokią situaciją sureagavo ir UAB „Palangos šilumos...


Palangai epidemija kol kas negresia

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 12 | Rubrika: Sveikata

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, šeštąją šių metų savaitę (vasario 2-8 dienomis) Klaipėdos apskrityje, tame tarpe – ir Palangoje, – palyginti su penktąja šių metų savaite (sausio 26-vasario 1 dienomis) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) išaugo 1,2 karto ir pasiekė 82,72 atvejo 10...


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos ligoninei išnykimas negresia

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 16 | Rubrika: Miestas

Vyriausybei nutarus reformuoti sveikatos priežiūros įstaigas bei pritarus paslaugų restruktūrizavimo programai, nemaža dalis šalies ligoninių bus uždarytos. Palangos ligoninei, tapusiai VšĮ Klaipėdos Jūrininkų ligoninės skyriumi, išnykimas negresia.


Kurorto valdininkams badmetis negresia

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Finansų krizės draskomoje šalyje, kai daugelio įmonių darbuotojams mažinami atlyginimai ar net žmonės tampa bedarbiais, Palangos miesto savivaldybėje kai kuriems klerkams algos kyla ne vienu kitu litu, bet keliais šimtais. Savivaldybės Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo įsakymu sausį daugelio skyrių vadovams, lojaliems liberalcentristams ir liberalų sąjūdžiui, buvo pakeltos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius