Palangos meras Šarūnas  Vaitkus pasakė, kodėl jam  svarbus Vytautas Landsbergis

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasakė, kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis

2018 03 15

Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.
– Papasakokite apie savo šaknis – kur gimėte ir augote?
– Esu gimęs pačiame gražiausiame Lietuvos kurorte – Palangoje. Čia užaugau ir dabar gyvenu.
– Kuri lietuviška šventė jums yra smagiausia?
– Pati jaukiausia šventė man yra šv. Kūčios – nuo pat vaikystės šv. Kūčias pasitikdavome šeimos rate, susėsdavome prie vieno stalo visi – vaikai, tėvai, seneliai, netgi proseneliai. Tai buvo didysis laukimas, kurio metu dalindavomės kalėdaitį, bendraudavome. Vaikams, be abejonės, šv. Kūčios buvo ne tik šventinė vakarienė – žinojome, kad kitą rytą ateis šv. Kalėdos, netrukus – Naujieji metai. Dabar iš vaikystės atsineštas tradicijas su žmona puoselėjame ir savo šeimoje – prie šv. Kūčių stalo kasmet susėdame visi artimieji. Ši tradicija mums yra labai svarbi. Be abejonės, yra ir daugiau man svarbių lietuviškų švenčių, tarp jų –ir visos valstybinės šventės – Kovo 11-oji, Vasario 16-oji ir kitos.
– Kokia Lietuvos vieta jums gražiausia?
– Nekalbant apie Palangą, man labai patinka ežerai. Išskirčiau Žemaitijos nacionalinį parką ir Platelių ežerą.
– Geriausias Lietuvos miestas yra..? Kodėl?
– Man geriausias miestas yra Palanga. Ji žavi mane viskuo – baltais kaip sniegas paplūdimiais, pušynais, Birutės parku, sutvarkyta infrastruktūra, išplėtotu dviračių takų tinklu, sveikos gyvensenos galimybėmis. Daugelyje miestų vairuotojai įstringa eismo spūstyse, o Palangoje gali sėsti ant dviračio ir patogiai, saugiai bei greitai pasiekti bet kurią kurorto vietą. Be to, tai saugus miestas, Palangoje labai gera auginti vaikus. Palanga graži bet kuriuo metų laiku – tiek vasarą, tiek pavasarį, auksinį rudenį ar žiemą, nes tai – miestas parkas, žavintis savo gamta. Vietiniai gyventojai čia niekur neskuba. Šiais laikais, kai pasaulis keičiasi, kai gyvenimo tempas – itin spartus, tai yra didžiulis privalumas.
– Koks jūsų mėgstamiausias Lietuvos istorinis veikėjas?
– Man imponuoja profesorius Vytautas Landsbergis. Prisimenu Sąjūdžio laikus, prisimenu, kaip žmonės stovėjo susikibę rankomis Baltijos kelyje, prisimenu ir tą visus apėmusį vienybės jausmą – man tada buvo 15 metų. Profesorius Vytautas Landsbergis tada kartu su tauta pasipriešino didžiajai imperijai, ir šiuo metu turime nepriklausimą Lietuvą. Be abejonės, šis pasiekimas yra ne vieno žmogaus, o visos tautos nuopelnas, bet juk tautą reikėjo sužadinti, o tai padaryti galėjo tik drąsūs žmonės.
– Su kokia Lietuvos asmenybė norėtumėte papietauti ir apie ką kalbėtumėtės pietų metu?
– Su Prezidentu Valdu Adamkumi. Būtų labai įdomu išgirsti apie šio žmogaus patirtį bei įžvalgas apie Lietuvos ateitį.
– Kokia yra jūsų mėgstamiausia lietuviška grupė ar daina?
– Man patinka „Antis“.
– Koks jūsų mėgstamiausias lietuviškas patiekalas?
– Žemaitiškas kastinys su karštomis bulvėmis ir kepta, traški stinta bei šaltibarščiai.
– Kokie penki lietuviški žodžiai jums yra gražiausi?
– Jei kalbėtume apie konkrečius gražiausius lietuviškus žodžius, aš išskirčiau ne jų skambesį (nes visi lietuviški žodžiai skamba gražiai), bet prasmę. Kaip žinia, prieš keletą metų gražiausiu lietuvišku žodžiu buvo išrinktas žodis „Ačiū“. Man jis irgi patinka. Taip pat labai gražūs žodžiai yra „mamytė“, „tėvelis“, „tėvynė“, „Dievas“, „saulė“, „laimė“ ir dar daugybė kitų.
– Kokia lietuviška patarlė ar pasakymas jums patinka labiausiai?
– Labai pamokanti patarlė – „Nekask duobės kitam – pats įkrisi“. Jei kiekvienas iš mūsų ja vadovautųsi gyvenime, išvengtume tikrai daug nemalonumų ir nereikalingos įtampos.
– Kokie trys lietuviams labiausiai būdingi charakterio bruožai?
– Atsigręžus į mūsų tautos istoriją galima neabejotinai teigti, kad lietuviai yra nuoširdūs, draugiški, santūrūs, labai mylintys savo tėvynę ir gimtąją kalbą bei, iškilus poreikiui, – labai vieningi. Ir tai padėjo mūsų tautai išlikti netgi labai sunkiais laikais, išlaikyti gimtąją kalbą ir sėkmingai kovoti už Lietuvos laisvę.
– Jūs mylite Lietuvą, nes...?
– Nes tai – mano gimtinė. Nes čia gimiau, čia užaugau, iš savo artimųjų ir kitų mane supančių žmonių perėmiau svarbiausias žmogiškąsias vertybes. Būtent augdamas Lietuvoje tapau tuo, kuo esu dabar. Nuoširdžiai myliu Lietuvą ir jos žmones bei linkiu kiekvienam iš mūsų mylėti savo tėvynę bei didžiuotis ja.
– Ko palinkėtumėte Lietuvai šimtmečio proga?
– Kiekvienam mūsų šalies piliečiui linkiu džiaugtis ir didžiuotis, kad esame nepriklausomos bei modernios valstybės piliečiai, kad patys esame atsakingi už savo dabartį ir ateitį. Linkiu kiekvienam savo nuoširdžiu darbu įnešti savo indėlį į mūsų valstybės gerovę, kad visi drauge kurtume Lietuvą tokią, kurioje būtų gera gyventi mūsų vaikams ir vaikaičiams. Laimingi ir mylintys savo šalį piliečiai – toks mano palinkėjimas šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Lrytas.lt


Jūsų komentaras:

CAPTCHA2018-03-18 07:31 (IP: 90.131.41.101)

Taip pat skaitykite

Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Šiandien, gegužės 29 dienną, Vilniuje vyko XXV-asis Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau- LSA) suvažiavimas, kurio metu naujuoju LSA prezidentu išrinktas Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius, o viceprezidentu - Palangos meras Šarūnas Vaitkus. "Tai- labai svarbi pozicija Palangai,"- "Palangos tiltui" sakė Š. Vaitkus....


Gegužės 27 d. visuotiniame asociacijos „Klaipėdos regionas“ narių susirinkime ketverių metų kadencijai išrinktas naujas asociacijos prezidentas, kuriuo tapo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Šį ne vienerius metus mintyse brandintą tekstą išsyk knieti pradėti 1994 metais Vilniuje išleistoje knygoje „Konfucijus. Apmąstymai ir pašnekesiai“. Juodu ant balto „įkalta“ gyvenimiška sentencija: „Nesielvartauk, kad žmonės tavęs nepažįsta, liūdniau, kai tu nepažįsti žmonių“.


Lietuvos kurorto asociacijos (LKA) prezidentu išrinktas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jis pakeitė dvejus metus šias pareigas ėjusią Birštono vadovę Nijolę Dirginčienę. Asociacijos viceprezidentės pareigos patikėtos Trakų rajono merei Editai Rudelienei.


Skaitau Palangos kredito unijos valdybos pirmininko Vytenio Tomkaus pamąstymus praėjusiame „Palangos tilto“ numeryje, straipsnyje „Palangos kredito unija augs ir šiais metais“, ir man jie sukelia šypseną.


Visai neseniai, lapkričio 6-ąją, laikraštyje „Palangos tiltas” išspausdinta „sprindinė“ informacija „Gimtinė vaiko akimis ir lūpomis”. Maža informacija apie „kilometrines“ diskusijas tebekeliantį ir šiandien Palangos miesto lopšelio-darželio „Gintarėlis” pilietinio ugdymo projekto „Gimtinė vaiko...


Naujasis Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Bet pirmiausia meras panūdo savo akimis išvysti miestą ir praėjusį sekmadienį pats jį apžiūrėjo. Aptikęs netvarką rinko UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus telefoną ir ragino jį pastebėtas negeroves ištaisyti. „Mano neplanuoti, netikėti apsilankymai įvairiose miesto vietose bus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius