Palangos miesto simbolis Kurhauzas nušvito nauja šviesa

Palangos miesto simbolis Kurhauzas nušvito nauja šviesa

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 12 17

Šeštadienį Palangos miesto simbolis Kurhauzas nušvito nauja šviesa – įvyko pirmojo rekonstrukcijos etapo pabaigtuvių minėjimas ir šventiniai renginiai.
Palangos Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Tarybos narys Nerijus Stasiulis trumpai gan gausiai susirinkusiuosius supažindino su Kurhauzo istorija – nuo pat įkūrimo, miesto simbolį nusiaubusio gaisro 2002-aisiais ir dabartinės miesto valdžios, ypač mero, pastangas siekiant Kurhauzo renovacijos.

„Kurhauzas davė pradžią Palangai. Kurhauzui lemta per visą istoriją tapti Palangos traukos centru. Atstatytas Kurhauzas, tikiu, burs miesto bendruomenę, žadins viltį. Ypač džiugu, kad Kurhauzas atgimsta, kai Palanga netrukus taps Lietuvos kultūros sostine“, – sakė N. Stasiulis.
Miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad „Palangai labai pasisekė“, kad Kurhauzo atstatymo svarbą suvokė kadenciją baigianti Vyriausybė, premjero patarėjas Jonas Survila, Kultūros paveldo departamentas.
Miesto vadovas dėkojo UAB „Pajūrio restauratoriui“: „Aš kiekvieną dieną kartu su savo kolegomis stebėjome darbus ir matėme, kokie puikūs žmonės ir restauratoriai čia darbuojasi. Jie – tikri auksarankiai, įvykdę darbus per rekordiškai trumpą laiką“.
Š. Vaitkus sakė, kad miestas kreipsis į naująją Vyriausybę, kad šalies biudžete būtų rasta lėšų Kurhauzo restauracijos antrojo etapo darbams.
„Keliame tikslą, kad kitų metų lapkričio mėnesio viduryje visus galėtume pakviesti į Kurhauzo restauruotą vidų. Kad čia galėtų vykti įvairūs kultūros renginiai“, – sakė Š. Vaitkus.
Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė, pavadinta N. Stasiulio „didžiule“ Palangos drauge, sveikino visus su pirmojo rekonstrukcijos etapo darbų pabaigtuvėmis ir pažėrė pagyrų miesto Tarybai ir ypač merui Š. Vaitkui.
„Palangoje mes stebime ne tik Kurhauzo atgimimą, bet ir kitų projektų vykdymą, matome, kad Palanga atgimsta“, – sakė D. Varnaitė, palinkėjusi, kad Palanga sulauktų daug svečių kitais metais, kai kurortas taps Kultūros sostine.
Sveikinimo žodį tarė ir Seimo narys, buvęs Palangos meras Pranas Žeimys, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė.
„Smagu, kad bendromis pastangomis buvo surastos lėšos vieno svarbiausio kurorto simbolių restauracijai. Sieksime, kad ir kitų metų šalies biudžete atsirastų lėšų tolesnei Kurhauzo rekonstrukcijai“, – sakė P. Žeimys.
Meras Š. Vaitkus ir D. Varnaitė paspaudė simbolinį mygtuką ir Kurhauzas nušvito ryškiomis spalvomis.
Kurhauzo fasado atnaujinimą pažymės ir Palangos gyventojams bei miesto svečiams organizuojamas nuotraukų konkursas. Jo metu visi norintys turi fotografuotis prie atnaujinto Kurhauzo, socialinio tinklo „Facebook” profilyje „Palanga – Kalėdų šviesos miestas“ spausti mygtuką „Patinka“ ir ten įkelti savo nuotrauką. Visos nuotraukos bus vertinamos profilio lankytojų. Konkursas vyks iki sausio 6 dienos.
 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAtadas 2012-12-19 15:04 (IP: 78.61.158.3)
15 meciam vienodai rodo . O man beveik 4 kart tiek . Ir sitas senas tvartas kurhauzas visada buvo bjaurybe . ir toks vel bus .Jis puosia miesta ? Nesamone . Tokiu ,,puosmenu,, mieste pilna .

Keistuoliai 2012-12-18 22:30 (IP: 78.61.123.109)
Kokias čia nesamones rašinėjat? Tikriausi po 15 metų turit, kitaip nesuprasčiau...

tadas 2012-12-18 11:28 (IP: 78.61.158.3)
Nuo kada sita sena darzine tapo Palangos simboliu . Ne grafo rumai , o sitas tvartas ? Nesamone .

palangiskis 2012-12-18 11:23 (IP: 78.61.158.3)
Senas tvartas , argi tai grazus pastatas . Reikejo visiskai nugriauti ir pastatyti nauja grazu pastata, o ne sita bjaurybe atstatyti .

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, rugsėjo 15 d., Kurhauzas atvers duris itin iškilmingam renginiui – 17 val. čia vyks Palangos miesto garbės pilietės regalijų įteikimo ceremonija. Regalijos bus įteiktos Lenkijos mokslininkei, europinės reikšmės kultūros istorikei, Palangos miesto istorijos tyrinėtojai, profesorei, habilituotai daktarei Malgožatai Omilanovskai (Małgorzata...


Visas Palangos kurhauzas – miesto rankose

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 10 19 | Rubrika: Miestas

Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorė Diana Varnaitė ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė antradienį pasirašė medinės Kurhauzo dalies priėmimo-perdavimo aktą, tad šis istorinis kurorto objektas vėl atsidūrė miesto rankose.


Gerbiamas Pranai Žeimy, vertinu Jūsų pastangas kuriant ir rašant tekstą „Į politinį šou kartu su Seimo nariu A. Vinkumi įsisukęs piktas „Palangos balsas“ kol kas temoka tik šnypšti“, tačiau patį tekstą vertinu, kaip tarpusavio nesikalbėjimo ir nesusikalbėjimo rezultatą. Prisiminus Jūsų, kaip Seimo nario dalyvavimą ir poziciją Aplinkos...


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo objektas....


Šeštadienį Palangos miesto simbolis Kurhauzas nušvito nauja šviesa – įvyko pirmojo rekonstrukcijos etapo pabaigtuvių minėjimas ir šventiniai renginiai. Palangos Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Tarybos narys Nerijus Stasiulis trumpai gan gausiai susirinkusiuosius supažindino su Kurhauzo istorija – nuo pat įkūrimo, miesto simbolį...


Lygiai prieš dešimt metų sudegęs Palangos kurhauzas netrukus pakils naujam gyvenimui.  Dar pavasarį šis brūzgynais apaugęs kampas su apgriuvusiu ir degėsiais nusidriekusiu pastatu J.Basanavičiaus ir Vytauto gatvių sankirtoje atrodė lyg iš siaubo filmo. Per tris mėnesius ši vieta gerokai pasikeitė. Nors teritorija apjuosta aukšta medine tvora...


Sienoje - mero palinkėjimas palangiškiams ir miesto svečiams

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangoje atidaryta „Linkiu“ siena bei šviesos spektaklis ant kurhauzo sienų – šventiniai kurorto renginiai, kurie šiemet skiriami besikeičiančiam kurorto veidui.     Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, gruodžio 28 dieną, J.Basanavičiaus gatvėje įkurdintoje „Linkiu“ sienoje palangiškiams...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius