Palangos šauliai leidosi į piligriminę kelionę

Palangos šauliai leidosi į piligriminę kelionę

2017 09 14

Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.
Mišiose dalyvavo daug vyskupų ir kunigų iš visos Lietuvos, taip pat Lietuvos kariuomenės vadas ir tų valstybių vadai, kurie šiuo metu dislokuoti Lietuvoje. Mišių pabaigoje sveikinimo kalbą sakė mūsų krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Vėliau, vadovaujant Karinių jūrų pajėgų kapelionui Remigijui Monstvilui, šauliai nuvyko į Tytuvėnų vienuolyno ansamblį. Gidė išsamiai papasakojo ir aprodė šio didžiulio statinio istorinę vertybę.
Kelionė tęsėsi Kelmės rajone, kur atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metais pastatyti naujas Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas su bažnyčia prancūzų lėšomis. Šiuo metu ten gyvena 14 vienuolių. Pagrindinė vienuolyno dalis yra uždara lankytojams ir vadinama „klauzūra“. Tačiau visiems atviras įėjimas į vienuolyno bažnyčią, norintiems dalyvauti vienuolių pamaldose. Labai nustebino vienuolyno ir bažnyčios įdomi naujoviška architektūra.
Dviejuose autobusuose, pajudėjusiuose į atlaidus ir kitus lankytinus objektus, vyko Lietuvos jūrų flotilės ir Dragūno pulko kariai iš Klaipėdos ir 12 Palangos šaulių. Svečiams buvo demonstruojamas filmas apie aplankytąjį šių laikų vienuolyną ir vienuolių gyvenimo būdą. Kaip paaiškėjo, vienuolynui priklauso 80 ha žemės. Norintieji keletą dienų praleisti dvasingoje aplinkoje, turi galimybę tą padaryti atskirame pastate su valgykla. Tai nieko nekainuoja. Toks vienuolynas yra vienintelis Lietuvoje. Keliautojams ši viešnagė paliko didžiulį įspūdį, sužinota daug įdomaus, kas anksčiau nebuvo girdėta.

Palangos šaulių vadas Adolfas SENDRAUSKAS


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos šauliai dalyvavo Šiluvos atlaiduose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Ne pirmi metai, šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose. Ši diena buvo skirta kariuomenei, šauliams ir rezistencinės kovos dalyviams, tremtiniams. 


Jau vienuolikti metai festivalis „Pasaulio balsai“ plačiai atveria duris muzikai: pasitelkę gausią profesionalių atlikėjų komandą, festivalio organizatoriai liepos 21 – rugpjūčio 23 dienomis net trylika kartų klausytojų lauks Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ir Palangos gintaro muziejuje.


Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios šaulių rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais-šauktiniais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Šį šeštadienį (2017-12-16) pasiseks tiems, kas apsilankys „Palangos“ krepšinio komandos rungtynėse.


Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Tai buvo ilgiausia šios kelionės diena. Nes ji buvo paskutinė. Vėl kėlėmės 8 valandą, miegojome tikrai neblogai, tik rytinis lietus nelabai viliojo lįsti iš šilto miegmaišio ir sausos palapinės. Bet lindome ir patraukėme prie Piedrahita miestelio įvažiavimo stabdyti pakeleivingų mašinų ir traukti Madrido kryptimi. Nusiteikę buvome gerai, tikėjome, kad...


Pakviesti Plungės šaulių praėjusį šeštadienį lankėmės Pakutuvėnų vienuolyno bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už žuvusius partizanus prieš 70 metų – 1946 m. spalio 1 d. – šiose apylinkėse.


Balandžio pabaigoje Šventosios gyventojai ir svečiai galėjo išvysti naują meninės dokumentikos ilgametražį filmą „Vėjų žemė“, pasakojantį apie Šventosios kuršių – Lietuvos latvių bendruomenę. Žiūrovai filmą sutiko itin palankiai, planuojamos tarptautinės premjeros.


Paskui „Wizz Air“ lėktuvą, nusileidusį Palangos oro uoste praėjusią savaitę, antradienį, kovo 29-ąją, Palangos oro uoste nusileido bendrovės „Rynair“ orlaivis „Boeing“. Juo iš Londono Stanstedo oro uosto atskrido 172 keleiviai. Visame „Boeing“ lėktuve – 180 vietų.


Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius