Palangos Technologijų mokyklos mokiniai – išradėjų šventėje „ROBOTIADA 2017“

Palangos Technologijų mokyklos mokiniai – išradėjų šventėje „ROBOTIADA 2017“

2017 03 27

Kovo 24-25 dienomis Vilniuje „Siemens“ arenoje praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs renginys „ROBOTIADA 2017“. Technologijų fanai ir ekspertai čia buvo susirinkę pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie šiuolaikines technologijas, jų ateitį, o taip pat pasilinksminti būnant drauge ir dalyvaujant šventėje.
Antrus veiklos metus skaičiuojančios Palangos Technologijų mokyklos, įsikūrusios Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, mokiniai pirmąkart dalyvavo šioje išradėjų šventėje. Kovo 24 dieną vykusioje „ROBOTIADA 2017“ paskelbtoje Ateities kūrėjų dienoje susibūrę į penkias komandas mūsų jaunieji kūrėjai varžėsi su iš visos Lietuvos sugužėjusiais bendraminčiais.
Komandos „Omikron“ nariai – Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai Algirdas Butkus, Dromantas Valančius, Robertas Laučys ir Saulė Stimburytė – varžėsi FIRST LEGO League (FLL) robotų varžybose. Tai varžybos, vykstančios visuose pasaulio žemynuose, beveik 80-yje pasaulio šalių. Lietuvoje šiose varžybose galima dalyvauti tik „ROBOTIADA 2017“ metu. FFL varžybose konkuruoja 9-16 metų jaunuolių pagal tam tikrą temą sukurti robotai. Šių metų FLL siūloma tema buvo gyvūnai – sąjungininkai. Varžybos vyko trimis etapais: komanda „Omikron“ dalyvavo esminių vertybių išbandyme, pristatė tiriamąjį projektą „Gyvūnų transporteris V1“ ir kovėsi robotų lauke. Esminių vertybių išbandyme komanda pademonstravo atidumą ir bendro darbo įgūdžius, kituose etapuose – visas savo matematikos, fizikos, robotikos žinias. Ir nors tokiose varžybose Algirdas, Dromantas, Robertas ir Saulė dalyvavo pirmą kartą, tačiau tarp 74 komandų-dalyvių užėmė 8-9 vietą. Tai – puikus mūsų komandos ir visos Technologijų mokyklos pasiekimas.
Komandos „Delta“ narys Domas Kazakauskas, komandos „ Omega“ narys Lukas Jurgutis ir komandos „Sigma“ atstovas Liudas Tubinas varžėsi Lego SUMO varžybose. Lego SUMO – tai senovinio japonų kovos meno imitacija. Šiose varžybose robotas prieš robotą kovojo SUMO lauke kelias sekundes, o kartais minutes iki pergalės.
„ROBOTIADA 2017“ dalyvavo ir Technologijų mokyklos mažieji: komanda „Alfa“ – Grigas Šernauskas, Gustas Savickas ir Arvydas Kuzminas ir komanda „Beta“ – Amelija Beatričė Sunklodė, Augustas Stonkus, Benediktas Keperša ir Kajus Vitkauskas. Mūsų vaikai varžybų metu dalyvavo JrFLL, kuriame konstravo LEGO modelį, atvaizdavusį komandų pasirinktą gyvūną jo aplinkoje ir jam kylančią problemą bei jos sprendimą, kurį įvardijo, o taip pat sukūrė plakatus, parodžiusius kitiems, ko išmoko. Plakate Grigas, Gustas, Arvydas bei Amelija, Augustas, Kajus ir Benediktas pateikė informaciją apie jų atliktą tyrimą, t. y. informacijos paiešką apie pasirinktą gyvūną, jo modelį ir komandinį darbą, komandos pavadinimą. Už išradingumą, susikaupimą, ryžtą, draugiškumą ir komandinę dvasią Technologijų mokyklos mažieji buvo apdovanoti „ROBOTIADA 2017“ organizatorių nominacija „Už pastangas ir mokymąsi“.

Technologijų mokyklos vadovas Osvaldas VALIUKAS


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Laimei, jog ši nelaimė nebuvo tikra, vyko pratybos, kurių metu buvo įsitikinta, jog ekstremaliomis situacijomis visa mokyklos bendruomenė veikia išvien ir geba saugiai palikti pavojingas patalpas. Šią savaitę kartu su ugniagesiais mokyklos bendruomenė vykdė praktines pratybas „Gaisras“.


Gegužės 18 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje įvyko informacinių technologijų konkursas „Vėžliukas – mano draugas“. Dalyvavo komandos iš V. Jurgučio, Šventosios ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų. Tai – pirmasis tokio pobūdžio renginys, kai Palangos miesto savivaldybės mokyklų šeštokai galėjo pasivaržyti ir parodyti...


Gegužės 24 dienąPalangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiųjų klasių mokiniai bei tėveliai susirinko į sporto šventę „Mums smagu, kai mes kartu“. Visi kartu – mokytojai, tėveliai ir mokiniai paminėjome Šeimos dieną. Į šventę atvyko Palangos moterų LIONS klubo narės Raimonda Mitkuvienė, Jolita Vaickienė ir Indrė...


Kovo 24-25 dienomis Vilniuje „Siemens“ arenoje praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs renginys „ROBOTIADA 2017“. Technologijų fanai ir ekspertai čia buvo susirinkę pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie...


Žodį „knygnešys“ mes, lietuviai, turėtume tarti su didele pagarba: nė vienos tautos kalboje tokios reikšmės žodžio nėra. 2004 metais UNESCO lietuvių knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. 1864–1904 metais, lietuviškų mokyklų, lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, Lietuvos šviesuoliai...


Spalio pabaigoje Šventosios pagrindinės mokyklos geriausiai besimokantys mokiniai važiavo į Anykščius. Mus lydėjo mokytojai D. Petkienė, R. Toliušiene, S. Baužys ir Z. Klapatauskienė.


„Įvairiaskambės Lietuvos tautų pynėj“ – ir Šventosios mokiniai

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2015 03 12 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi pedagogų Danutės Petkienės, Stasio Baužio, Ingridos Griškėnienės ir Zosės Klapatauskienės, dalyvavo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijoje vykusioje respublikinėje praktinėje mokinių konferencijoje „Įvairiaskambė Lietuva tautų pynėj“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui...


Pirmą kartą vilną paėmiau į rankas, kai mokiausi ketvirtoje klasėje. Sugalvojau ant lininių servetėlių padaryti gėlytes iš vilnos ir padovanoti kaip velykines dovanėles tėvams ir seneliams. Tada nežinojau, kad yra specialios vėlimo adatos, tad suvelti bandžiau su paprasta siuvimo adata. Darbelį pabaigiau klijų pagalba.


Suolų tuštėjimo metas – svetur išvyko 97 mokiniai

Dalia JURGAITYTĖ, Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 03 | Rubrika: Miestas

Pasak Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Dianos Miltenienės, per 2009-2010 mokslo metus į kitas šalies savivaldybes mokytis išvyko 70, tuo tarpu  į kurorto ugdymo įstaigas atvyko mokytis žymiai mažesnis skaičius – 12 mokinių. Į užsienį emigravo 27 mokiniai.


Jau visai arti ta valanda, kai mokyklų koridoriuose vėl sučirškės skambutis. Mokytojai ir mokiniai po greitai prabėgusios vasaros sugrįš į klases pailsėję, įdegę ir pasiruošę mokslo metams. O kaip mokyklos pasiruošė sutikti  mokinius?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius