Palangos vertė tampa pajuokos objektu

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2010-08-01
Peržiūrėta
1861
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasarą Palanga tampa geidžiamiausia įvairių renginių organizatorių vieta.  Jiems nebereikia sukti galvos dėl dalyvių gausos. Žmonių Palangoje - pilnos gatvės.  Bet ką organizuok ir pasisekimas garantuotas.

Praėjusiais metais per visą vasarą Palangoje buvo organizuoti tik 9 komerciniai renginiai. Šiemet iki rugpjūčio mėnesio komerciniams renginiams jau yra išduota 19 leidimų, už kuriuos gauta per 50 tūkstančių litų.

 

Toks renginių organizatorių antplūdis, regis, gera proga papildyti savivaldybės biudžetą.  Tačiau už organizuojamus renginius juokingai mažus rinkliavų įkainius nusistačiusi Palangos valdžia leidžia iš savęs tyčiotis visiems, kas netingi.  Jei dar žiemą būtų pakoreguoti komercinių renginių rinkliavų nuostatai, vietoj pusę šimto tūkstančio į biudžetą būtų įplaukę du kartus daugiau.

Pagal 2008 metų pabaigoje patvirtintus rinkliavos dydžius, tris valandas trunkančius renginius miestas apmokestina 100 litų.  Iki 6 valandų trukmės renginys kainuoja 200 litų.  Iki paros trunkančio renginio rinkliava - 400 litų. Šis bazinis rinkliavos dydis dauginamas iš renginiui pageidaujamos vietos.

Brangiausiai įvertintas paplūdimys šalia tilto, Jūratės ir Kastyčio gatvė, J.Basanavičiaus gatvė, Botanikos parko teritorija.  Už renginius šiose vietose baziniai įkainiai dauginami iš dešimties.  Pigiau įvertintas centrinis paplūdimys, pliažas prie gelbėjimo stoties, centrinė miesto aikštė. Čia rinkliava dauginama iš septynių.

Palangoje yra ir tokių vietų, kur trijų valandų komercinis renginys tekainuos 100 litų.

Atrodytų, kad aiškiai sudėlioti įkainiai yra tobula rinkliavų už komercinius renginius sistema.  Tačiau mechaniškai apmokestinant renginius prieinama iki absurdų.

Pavyzdžiui, liepos 4 dieną vienai bendrovei prie gelbėjimo stoties buvo leista organizuoti reklaminį koncertą “Labas naktys”.  Nuo 22 iki 24 valandos turėjęs trukti koncertas užsitęsė iki 1 valandos nakties. Tačiau pasiruošimas jam prasidėjo liepos 3 dieną 15 valandą ir baigėsi liepos 5 dieną vidurdienį.  Vadinasi, poilsiautojai nemaža pliažo dalimi negalėjo naudotis tris dienas.  Pagal savivaldybės nustatytus įkainius už dviejų valandų renginį šioje vietoje organizatoriai savivaldybei sumokėjo 700 litų.

Kitu atveju savivaldybės buvo paprašyta toje pačioje vietoje, pliaže prie gelbėjimo stoties, birželio 24 dieną tris valandas organizuoti Eurovaistinės žurnalų “Sveika vasara” ir saulės kosmetikos mėginukų dalinimą.  Mechaniškai pritaikius tarybos priimtą formulę už šią akciją bendrovė sumokėjo tuos pačius 700 litų.

Ta pati rinkliava masiniam renginiui paplūdimyje, kuris su pasiruošimu užtrunka beveik dvi paras ir vos tris valandas trukusiam kosmetikos mėginukų dalinimui, kurio poilsiautojai pliaže ir nepajuto.

Liepos 3 dieną Šventosios paplūdimyje prie upės žiočių griaudėjo UAB “Bitė Lietuva” jubiliejinis renginys “Bitėlandas”, kuriame dalyvavo apie 20 tūkstančių žmonių.  Aklinai aptvertame apie 300 metrų ruožo pliaže pramogos ir koncertas vyko nuo 16 valandos iki vidurnakčio. Grandioziniai pasiruošimo darbai prasidėjo birželio 30 dieną ryte, o pliažas buvo sutvarkytas tik liepos 5 dieną vėlai vakare.

Beveik savaitei nemažą pliažo gabalą okupavę renginio organizatoriai išvažiavo savivaldybei sumokėję vos 1200 litų - 400 litų už renginio trukmę padauginus iš trijų.  Tiek tėra įvertinta ši Šventosios paplūdimio vieta.  Svarbiausia, kad iš tų pačių trijų bus dauginama jei akcija bus vykdoma pliaže pasistačius kelis kvadratinius metrus užimantį stendą ir jei renginiui bus užtvertas 6 hektarų pliažo plotas. Šią vasarą tapo populiaru vestuves švęsti paplūdimyje.  Atokesnėse paplūdimio vietose vestuvininkų ūliojimas trunka po 9 valandas iki paryčių ir savivaldybei atneša vos po 1200 litų.  Tačiau, pavyzdžiui, rugpjūčio 7 dieną prie “Auskos” numatytų vestuvių pasiruošimo darbai pliaže prasidės rugpjūčio 4 dieną ir baigsis 8 dienos vakare.  Vadinasi, tiek laiko poilsiautojai negalės naudotis šia pliažo dalimi.

Rugpjūčio pabaigoje viešbučiui “Pušų paunksnei” santuokos ceremoniją leidžiama organizuoti paplūdimyje prie Ošupio tako.  Tris valandas truksiančiam renginiui bus ruošiamasi daugiau nei parą.  Dviračio taku važinės svečių automobiliai.  Pliaže iškils palapinės, kurioms reikalinga įranga tiesiai į paplūdimį bus vežama sunkiasvoriu transportu.  Savivaldybė tokį renginį įvertino 600 litų.

Dar pernai gruodžio pabaigoje vykusiame tarybos posėdyje savivaldybės kultūros skyrius siūlė keisti komercinių renginių rinkliavų nuostatus ir renginio trukmę skaičiuoti kartu su pasiruošimui skiriamu laiku.  Būtent tiek, kiek renginio organizatoriai savo poreikiams išsinuomoja kurorto teritorijos dalį. Buvo ketinama įvertinti ir renginio užimamą plotą.

Tačiau kai kuriems tarybos nariams prikibus prie kažkokios projekte užkliuvusios smulkmės, pasiūlymas buvo atmestas ir į tarybą iki vasaros nebegrįžo.

O kam?  Ar savivaldybės biudžeto pajamos ir kurorto garbė mūsų išrinktiems tarybos nariams rūpi?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jeigu nuvykę į Lietuvos pajūrio sostinę erzinatės ir pykstate ant vietos restoranų dėl užkeltų jų kainų, štai jums alternatyva – Palangos gatvės maisto užkandinės, kuriose maisto kokybė nė kiek nenusileidžia prabangiems restoranams, o kai kur net ir lenkia.


Praėjusiais metais Užimtumo tarnyba išdavė mažiau leidimų dirbti trečiųjų šalių piliečiams bei priėmė mažiau sprendimų dėl darbo atitikties.


Ką tik pasibaigę 2022-ieji Lietuvos verslui atnešė 37 proc. daugiau bankrotų, 4 proc. gausiau įmonių, likusių be personalo ir 3,9 proc. mažiau naujų verslų nei užpernai, rašoma pranešime žiniasklaidai. 


Jau artimiausiu metu Palangos savivaldybės iniciatyva bus sudaryta darbo grupė, kurioje bus ir valstybės institucijų atstovų, pirmajame posėdyje bus sprendžiama dėl licencijų prekiauti alkoholiu apribojimų ar net panaikinimo kai kurioms J.Basanavičiaus gatvės kavinėms, pastarąją vasarą daugiausiai baustoms dėl pernelyg triukšmingų vakarėlių.


Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. NT plėtros bendrovė „Realco“ atkreipia dėmesį į naują tendenciją – atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Palangos vertė tampa pajuokos objektu

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2010 08 01 | Rubrika: Miestas

Vasarą Palanga tampa geidžiamiausia įvairių renginių organizatorių vieta.  Jiems nebereikia sukti galvos dėl dalyvių gausos. Žmonių Palangoje - pilnos gatvės.  Bet ką organizuok ir pasisekimas garantuotas. Praėjusiais metais per visą vasarą Palangoje buvo organizuoti tik 9 komerciniai renginiai. Šiemet iki rugpjūčio mėnesio komerciniams renginiams jau yra išduota 19 leidimų...


Balandžio mėnesio renginiai Palangoje

Balandis - margas pavasario mėnuo, 2010 03 23 | Rubrika: Kultūra

Balandžio mėnesio renginiai Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius