Palikęs neužbaigtų darbų rangovas dingo kaip į vandenį

Palikęs neužbaigtų darbų rangovas dingo kaip į vandenį

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 05 17

Palangos Birutės parką lydi sunkiai sprendžiamos problemos. Už poros savaičių turi būti baigtas pirmasis rekonstrukcijos etapas, tačiau jau dabar aišku, kad darbai nebus užbaigti. Todėl lankytojai turės vaikščioti nebaigtais įrengti takais. Jau dabar parko administracija susilaukia poilsiautojų ar vietinių gyventojų skundų dėl prastos lankytinos vietos būklės. Darbuotojai taip pat sprendžia, kaip reikės išsaugoti žaliąją veją, pildyti fontaną vandeniu, nes atitinkamos sistemos dar nėra paruoštos.

 

Rangovai dingo

Tiek parko administracija, tiek darbų užsakovė – Palangos savivaldybė – pirštais bado į rangovus. Remonto darbus organizavusios įmonės „Adakris“ vadovybė dingo kaip į vandenį.

Prasidėjus darbams, parkui vadovavo dabartinis savivaldybės tarybos narys Antanas Sebeckas, kuris piktinasi, kad rangovai pridarė tiek nesklandumų.

„Parke liko neužbaigtų darbų – neįrengti takai, laistymo sistema, nepakloti apšvietimo kabeliai ir kita. Labai nesmagu ir pikta, parko darbuotojai jau pavargo aiškintis. Gerai, kad bent jau grioviai užkasti, kurių buvo pilna palikta pievutėse“, – nepasitenkinimą reiškė A.Sebeckas.

Anot jo, terminai rangovams jau du kartus buvo pratęsti. Iki birželio turėtų būti padaryti visi pirmojo etapo darbai.

„Pernai, kai užšalo, rangovai išvažiavo, o pavasarį taip ir nebegrįžo. Liko keliolika dienų. Jau fiziškai neįmanoma užbaigti visų darbų“, – teigė A.Sebeckas.

 

Skundžiasi lankytojai

Dabartinis Palangos Birutės parko direktorius Valdas Pakusas pasakojo, kad susilaukia nemažai žmonių skundų.

„Lankytojai yra nepatenkinti. Susitikus pasako, kiti paskambina. Ypač nepatenkinti gidai, kurie atveža užsienio turistus. Jiems nepatogu ir vizualiai ne kaip atrodo“, – apgailestavo V. Pakusas.

Nebaigti darbai sukelia problemų. Yra nebaigta laistymo sistema, todėl, atėjus karštesniems orams, iškils nesklandumų. Taip pat sudėtinga su fontanu, į jį dabar vandenį siurbliu tenka pumpuoti iš tvenkinio. Darbuotojai patys bando tvarkytis, nes nenori viską tik rekonstrukcijai palikti.

„Darbai nevyksta, rangovai nesirodo. Savivaldybės administracija bando su jais susisiekti, tačiau nelabai pavyksta juos atrasti“, – pasakojo direktorius.

 

Gali kreiptis į teismą

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, rangovai sėkmingai dirbo iki pernai gruodžio, kol užšalo. Tačiau šį pavasarį jie darbų nebeatnaujino. 

„Darom visus žygius, kad prispaustume rangovus, yra su jais problemų. Turime „Adakrio“ savininko Islandijoje kontaktus, tačiau niekaip mums nepavyksta su juo susisiekti“, – komentavo A.Kilijonienė.

Pasak jos, jei nepavyks susisiekti, bus bandoma skelbti kitą konkursą nebaigtiems pirmojo etapo darbams užbaigti. Jei patirs nuostolių dėl nebaigto remonto, savivaldybė kreipsis į teismą, kad rangovai kompensuotų išlaidas.

Šiuo metu yra paskelbtas konkursas antrajam etapui pradėti. Vokai bus plėšiami gegužės pabaigoje. Darbai turėtų būti pradėti vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje.

 

Kaina gali keistis

Palangos Birutės parko rekonstrukcija susideda iš trijų etapų.

Antruoju etapu planuojama sutvirtinti parko tvenkinio krantus ir išvalyti dugną, sutvarkyti iki tvenkinio vedančius takus, įrengti naujus šviestuvus, kad didžioji Birutės parko dalis būtų apšviesta ir naktį. Taip pat ketinama sutvarkyti didįjį rūmų parterį, restauruoti fontaną, įrengti centrinio parko įėjimo vartus, prieplauką, pavėsines. Tai vadinami prioritetiniai darbai. Taip pat dar ketinama tvarkyti mažąją parko architektūrą – suolus, skulptūras, dekoratyvines vazas ir kitus puošybos elementus.

Anot Palangos savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėjos Irenos Šatkauskienės, trečiojo etapo tikslūs darbai dar nėra suplanuoti, tai bus daroma artimiausioje ateityje.

Visus darbus ketinama baigti 2014 metais. Pirmasis etapas kainavo pusketvirto milijono litų, antrajame numatoma išleisti apie 3 milijonus litų. Visam projektui buvo numatyta 28 milijonai litų. Tačiau, pasak I.Šatkauskienės, skaičiavimai buvo padaryti dar 2006 metais, todėl bendra kaina dar gali keistis.

Šiuo projektu siekiama kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos bei kitoms viešosioms reikmėms, skatinant turizmo sezoniškumo mažėjimą.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAkaip visada... 2012-05-21 08:12 (IP: 86.100.60.112)
-Čia viską žino liūdnai pagersėjęs Bronius Martinkus! Kur Brrr ten liūnas nelaimių...

Jo... 2012-05-21 08:10 (IP: 86.100.60.112)
to:Dovydas: Tikra teisybė !Savivaldybėje skubiai reikalinga permainų, rimtų !Jau darosi gėda:sim-ėmė, rėk-kairienė ? (kairio žmona -Klp aplinkosaugo viršininkas)...ir aplamai dar daug lauk....

miestietis 2012-05-20 15:00 (IP: 78.61.48.182)
Dovydas teisus.

Dovydas 2012-05-20 12:50 (dovis@gmail.com / IP: 78.61.27.241)
Adakris??? Taigi labai girdėtas šios firmos pavadinimas. Ko Kilijonienė ieško savininko ar vadovo Islandijoje. Konservatoriai turi "patikimus" koalicijos partnerius iš UAB "Kirstukas, Stalmokas ir jaunasis boksininkas Mi(ė)mė". Puikiai žino jie tą Adakrį, daug verslo reikialiuku su juo tas UAB-as prasuko Tad dabar ir "srėbkit" kartu privirtą karčią košę.Ir dar - ponas antanai - kvieskit šio UAB-o šulus, tegul patys takus ir kita tvarko, savivaldybės ir ES pinigus prašvilpę.

Taip pat skaitykite

Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


„Ar jūs galite įsivaizduoti, kad šiais laikais žmogus gali miesto centre gyventi be vandens“, – į redakciją užsukusi retoriškai klausė palangiškė Laimutė, gyvenanti Vytauto g. 98 name. Moteris, gyvenanti socialiniame būste, patikino, kad sąlygos ir taip ten ne kokios, o trečiadienio ryte dar atjungė ir vandenį, tad visai rankos nusviro. Nesulaukusi...


Vienoje iš gražiausių Antikos sakmių minimi tokie mitologiniai pabaisos, kurie maitinosi akmenimis ir kas rytą kruopščiai ruošdavosi jų medžioklei. Visiškai nenustebome, kai tolimame Kolorade Brekenridžo (Breckenridge) kurortiniame miestelyje taip pat išgirdome išsireiškimą apie „grybų medžioklę“ („hunting of...


„Nemirsetos kempingas: pirmas etapas baigtas, laukiama antrojo etapo starto

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 14 | Rubrika: Miestas

Puikioje vietoje, Nemirsetoje, prie pat jūros pušynų apsupty besikuriančiame Nemirsetos   kempinge jau praktiškai baigti jo statybos ir įrengimo pirmojo etapo darbai. Šiuo metu Palangos savivaldybės administracija laukia pastabų dėl kempingo operatoriaus parinkimo procedūrų vykdymo bei atsakymo dėl antrojo etapo kempingo statybos darbų finansavimo.


Vandentiekio vadovai – nuo pradžios iki dabar

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Pagal dvaro turto rejestrą, vandentiekio gręžinys buvo Kurhauzo priklausinys, tad Tiškevičių samdomas Kurhauzo valdytojas turėjo atsakyti ir už gręžinio priežiūrą bei vandens tiekimą. Kas buvo pirmieji Kurhauzo valdytojai, kada, kaip ir kas užsakė įrengti ir kas įrengė fontonuojančio gręžinio žiotis, nėra žinoma.


Rytų kvartalo gyventojai atsidūrė unikalioje situacijoje. Apsitvėrę šiek tiek didesnę savo sklypų dalį visi jie tapo pažeidėjais, kurie bet kada gali būti apskųsti statybų prievaizdams ir žemėtvarkininkams už ne savo sklype pastatytas tvoras ir užimtą valstybinę žemę.


Šokių studijos „Palangos Vėtrungė“ narė Indrė Bartkutė dėkoja savo mamai, jog vaikystėje ragino ją šokti, ko ji pati nemėgo. Mergina jau devynerius metus džiugina savo artimuosius, draugus ir savo aistruolius nuostabiais šokių pasiekimais. „Stengiuosi scenoje atlikti viską tobulai, nenuvilti nei savo kolektyvo, nei savo miesto – Palangos“...


Palangos Birutės parką lydi sunkiai sprendžiamos problemos. Už poros savaičių turi būti baigtas pirmasis rekonstrukcijos etapas, tačiau jau dabar aišku, kad darbai nebus užbaigti. Todėl lankytojai turės vaikščioti nebaigtais įrengti takais. Jau dabar parko administracija susilaukia poilsiautojų ar vietinių gyventojų skundų dėl prastos lankytinos vietos būklės. Darbuotojai...


Prieš septynerius metus, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, Anglijos viduryje, pietų Jorkšyre, jaukiame ir išpuoselėtame Rotherham miestelyje likimas suvedė su tuomet dar vos 21 metų marijampoliečiu Mindaugu Andriuškevičiumi. Vaikinas tiesiog degė noru užsidirbti pinigų ir padėti Lietuvoje likusiems artimiesiems. Tačiau kaip ir dauguma lietuvaičių, pakliuvusių į...


Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius