„Mes juk neperkame nei pieštukų, nei tualetinio popieriaus vienai dienai“, – pastebėjo R. Lukaitienė.

„Mes juk neperkame nei pieštukų, nei tualetinio popieriaus vienai dienai“, – pastebėjo R. Lukaitienė.

Pasikeitęs mokestis už darželius tėvelių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 20

Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą pakeisti užmokestį už vaikų išlaikymą kurorto ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Teigiama, jog nuo ateinančių metų sausio pirmosios įsigaliojus naujai tvarkai, tėvelių piniginėms tai neatsilieps.

Prašė vadovai
Sprendimo projektą Švietimo skyriaus specialistai parengė po lapkričio 12-ąją vykusio ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų pasitarimo, kuriame nuspręsta, jog reikia patikslinti bei papildyti dar 2007-ųjų gruodį Tarybos priimtąjį bei 2009-ųjų birželį papildytąjį sprendimą „Dėl užmokesčio už vaikų išlaikymą Palangos miesto savivaldybės lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose-darželiuose“.
Kaip sakė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Griciuvienė, iki šiol tėvai mokėdavo po 0,50 Lt už kiekvieną vaiko lankytą dieną jo ugdymo priemonėms – žaislams, kanceliarinėms priemonėms, grožinei vaikų literatūrai – ir sanitarinėms higieninėms reikmėms. Mokyklų vadovai pasiūlė nustatyti vienkartinį mokestį – 10 Lt per mėnesį – minėtoms priemonėms bei reikmėms nepriklausomai nuo vaiko lankytų ar nelankytų dienų.
Taip pat šiek tiek keičiasi vaikų maitinimo piniginės normos. Tėveliai, kaip ir iki šiol, mokės 90 proc. nustatytosios normos už kiekvieną lankytą dieną. Jos yra tokios: lopšelio grupės vaikams iki 3 metų dienos maistui nustatyta norma – 5,33 Lt, darželinukams nuo 3 iki 5 metų – 6,06 Lt, priešmokyklinukams nuo 6 iki 7 Lt – 6,18 Lt. Ikimokyklinio ugdymo grupėse, veikiančiose 5 dienas per savaitę 24 val. per parą vaikams skiriama 6,83 Lt.
Ikimokyklinio amžiaus globos grupės vaikams numatyta 10 Lt vietoje buvusių 7,25 Lt, o mokyklinio amžiaus globos grupės vaikams – 12,50 Lt vietoj 8,50 Lt.
„Globos grupėse nuspręsta skirti daugiau lėšų vaikų maitinimui, nes iki šiol skiriamų lėšų nepakako kokybiškam vaikų maitinimui“, – sakė D. Griciuvienė.

Nurodytas dokumentų sąrašas
Taip pat nurodyta, kokius dokumentus įstaigos vadovui privalės pateikti tėvai, turintis teisę prašyti, kad būtų atleisti nuo mokesčių už vaiko išlaikymą darželyje arba galintys tikėtis 50 proc. mokesčio nuolaidos.
Priminsime, jog nuo mokesčio tėvus ar globėjus galima atleisti, jeigu vaikas nelanko ugdymo įstaigos dėl ligos; tėvų nemokamų ir kasmetinių atostogų metu, motinos nėštumo ir gimdymo atostogų metu, mokinių atostogų bei vasaros metu, kai tėvai nuolat dirba pamainomis (pateikus darbo grafikus) ar dirbant nuolat turi laisvas darbo dienas, tėvų mokymosi atostogų metu.
Nuo mokesčio atleidžiamos socialinę pašalpą gaunančios šeimos (pateikus pažymą iš Socialinės rūpybos skyriaus); jeigu vaikai ugdomi lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ globos grupėse ar yra neįgalūs ir turi labai didelių vystymosi sutrikimų.
50 proc. mokesčio nuolaida galima, jeigu vaikas auga nepilnoje šeimoje, jeigu vienas iš tėvų atlieka bausmę įkalinimo įstaigoje ar jeigu vaiką augina vieniša motina (pateikus pažymą iš Civilinės metrikacijos skyriaus). Taip pat pusę mokesčio turi teisę mokėti šeima, auginanti tris ir daugiau nepilnamečių vaikų ar kai vienas iš tėvų atlieka tikrąją karinę tarnybą.
Šeimos, kurioms taikomos mokesčio lengvatos, turi pateikti tai patvirtinančius dokumentus ir prašymą direktoriui priimant vaiką į ugdymo įstaigą, vėliau – kasmet iki spalio 1 d. Laiku nepristačius dokumentų, mokestis mokamas bendra tvarka, o juos pateikus perskaičiuojamas nuo pateikimo datos. Šeimos, gaunančios socialinę pašalpą, kas trys mėnesiai turi pristatyti atitinkamą pažymą.

Keisti tvarką reikėjo
„Nemanome, kad tėvelių piniginėms atsilieps tai, kad bus įvestas vieningas 10 Lt per mėnesį užmokestis už mėnesį, kurio lėšos skiriamos ugdymo priemonėms bei sanitarinės ir higienos reikmėms, – sakė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė. – Juk jeigu paskaičiuotume vidurkį, kuris susidarydavo mokant po 50 centų kasdien, tai gautume nuo 10 iki 11 Lt. Tuo tarpui mums labai sudėtinga po tuos pusę lito įvedinėti į įvairias programas“.
Pasak direktorės, Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vedėjai neprašė didinti užmokesčio, kaip kolegos iš kaimyninių miestų. Antai Kretingoje toks užmokestis siekia 25 Lt, o Klaipėdoje primokama ne tik už minėtąsias priemones, bet atskirai mokamas papildomas užmokestis už virėjų darbą.
Pasiteiravus, ar ugdytiniams maitinti pakanka nustatytųjų piniginių normų, I. Milkontė patikino, kad dabar, kai įstaigos gauna paramą – iš ES finansuojamų programų perkami vaisiai, daržovės bei pienas – pinigų kokybiškam vaikų maitinimui pakanka. Sunku buvę ten, kur esama globos grupių.
Tai patvirtino tokias grupes turinčio lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė: „Už tas sumas, kurios buvo, vaikų normaliai pamaitinti nebegalėjome. Mes globos grupių ugdytinius maitiname pusryčiais, pietumis, vakariene bei vadinamaisiais naktipiečiais. O juk dar esama švenčių, kai pinigėlių sotesniam ir įvairesniam stalui reikia daugiau. Kalbėjome su kolegomis iš kitų miestų – jie jau seniai normas buvo pasididinę“.
Įstaigos vadovė priminė, jog globos grupėse vaikai gauna po 520 Lt socialinės pašalpos. Iš jos ir yra skiriamos lėšos ugdytinių maitinimui.
Pritarė direktorė ir kolegės išsakytoms mintims dėl 10 Lt mėnesinio užmokesčio. „Vaikui ir ugdymo, ir higienos priemonės reikalingos nuolat, net jei jis kelias dienas praleidžia ir į darželį neateina. Mes juk neperkame nei pieštukų, nei tualetinio popieriaus vienai dienai“, – pastebėjo R. Lukaitienė.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Pasikeitęs mokestis už darželius tėvelių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 20 | Rubrika: Miestas

Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą pakeisti užmokestį už vaikų išlaikymą kurorto ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Teigiama, jog nuo ateinančių metų sausio pirmosios įsigaliojus naujai tvarkai, tėvelių piniginėms tai neatsilieps.


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad nuo ateinančių metų sausio pirmosios bus uždrausta rūkyti Meilės alėjoje, naujajame vaikų parke, Birutės parke bei mūsų kurorto teritorijoje esančioje mėlynosios vėliavos paplūdimio atkarpoje.


Rytoj, prie jau dvyliktą kartą pamečiui rengiamų „Omnitel 1000 km lenktynių“ starto linijos išsirikiuos 44 komandos, šių varžybų dalyvės. Tai paaiškėjo trečiadienio vakarą, kai Palangoje baigė darbą lenktynių techninė komisija. Į Palangos stadioną susirinkę nekantriausi maratoninių lenktynių gerbėjai galėjo paganyti akis į lenktynininkų techniką, o vakar ji...


Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus parengtame bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos plane apibūdinta esama švietimo būklė bei pristatytos raidos prognozės 2010-2014 metams.


Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas dėl miesto mokyklų pedagoginių pareigybių, dėl bendrojo lavinimo mokyklų, gimnazijos, mokyklos-darželio, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų darbuotojų etatų normatyvų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius