„O, Dieve, kaip mane puolė! Ir dėl ko? Kad matydama visą Lietuvos kurortų viešbučių užimtumo situaciją, konstatavau faktus“, – sakėLietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

„O, Dieve, kaip mane puolė! Ir dėl ko? Kad matydama visą Lietuvos kurortų viešbučių užimtumo situaciją, konstatavau faktus“, – sakėLietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Pernai Palangą supykdžiusi Evalda Šiškauskienė: „Savo žodžių neišsižadu“

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 01 18

Pernai balandį Palangos pyktį sukėlusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė – interviu vienam leidiniui ji tuomet pasakė, kad jai „skauda širdį matant Palangos atsilikimą“, – šiandien nė kiek nesigaili savo žodžių. Dar daugiau: įsitikinusi savo teisumu ir mano, kad audringai į jos pastabas sureagavęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus tiesiog perlenkė lazdą. „O, Dieve, kaip mane puolė! Ir dėl ko? Kad matydama visą Lietuvos kurortų viešbučių užimtumo situaciją, konstatavau faktus. O jūsų meras suskaičiavo visus mano esamus ir nesamus turtus ir net ragino Palangos viešbučių ir restoranų asociaciją išeiti iš mūsų asociacijos. Pakraupau“, –sakė E. Šiškauskienė,„Palangos tilto“ redaktorių pokalbiui priėmusi LVRA biure Vilniuje.
Anot jos, vidutinis metinis Palangos viešbučių užimtumo vidurkis praėjusių metų pradžioje tebuvo 38 procentai, kai tuo tarpu Druskininkuose ir Birštone tuo pačiu metu – virš 50 procentų.
„Aš dar neturiu visų 2017 metų duomenų, bet nematau, kad Palangos viešbučių užimtumo skaičiai būtųišaugę, – sakė LVRA prezidentė. – Kita vertus, man gražu ir pagirtina, kad Palangos meras mūru stoja už savo miestą. Ne kiekvienas kitas meras organizuotų tokią kampaniją visuose „feisbukuose“, kaip kad jūsų (meras)“.
Kaip ir pernai, E. Šiškauskienėkviečia merą Š. Vaitkų daugiau skirti dėmesio Palangos viešbučių ir restoranų sektoriui.
„Palanga prieš kelis metus ketinusi įvesti įvažiavimo į miestą mokestį ir didindama „pagalvės“ mokestį žiūri savo interesų, bet, vaizdžiai kalbant, karvė, kurią ji melžia, viešbučiai dėl to anaiptol nebuvo ir nėra patenkinti“, – sakė E. Šiškauskienė.
Vis tik ji pažymėjo, kad Palangos poslinkiai mažinant sezoniškumą – „gan akivaizdūs“.
„Naujų skrydžių į Palangos oro uostą atsiradimas, žinomų viešbučių ženklų (omeny turėtas „Marriott“) atėjimas į Palangą, „Atostogų parko“ prie Palangos paleidimas – šis projektas yra vienas sėkmingiausių pastarojo metų tokio pobūdžio projektų – ar Koncertų salės pastatymas, nors norėtųsi, kad ji būtų kur kas labiau užimta, yra teigiamas dalykas“, – sakė LVRA prezidentė.
Anot jos, išsidėstymas prie Baltijos jūros Palangai suteikia „milžinišką“ privalumą, tačiau Palanga juo iki šiol tinkamai nepasinaudojo.
„Kaip kitaip paaiškinti, kad viešbučių užimtumas Druskininkuose ar Birštone yra didesnis nei Palangoje? – retoriškai klausė E. Šiškauskienė. – Pirmuosiuose dviejuose kurortuose siūlomas labai įvairus apgyvendinimo paslaugos kainų spektras. To negaliu pasakyti apie Palangą, kuri yra brangiausias Lietuvos kurortas, po Nidos, aišku“.
Ji tikisi, kad su „Marriott“ atėjimu, viešbučių kainos Palangoje labiau „susibalansuos“.
„Kitaip nei kai kas mėgsta teigti, „Marriott“ nėra išskirtinės prabangos.Įsitikinusi, kad kainos Palangos „Marriott“ bus mažesnės, nei, tarkime, viešbutyje „Palanga“ ar net „Vanagupėje“. Manau, jos bus prieinamos viduriniam Lietuvos gyventojų sluoksniui, o tai yra labai svarbu, – samprotavo E. Šiškauskienė. – Tačiau su jūra pašonėje Palanga turėtų, kaip sakau, „nunešti“ visus“.
Mažinant sezoniškumą, E. Šiškauskienė patarė „siūlyti“ teikti daugiau paslaugų uždarose daugiafunkcinėse patalpose.
„Druskininkai, pasistatę aqua (vandens) parką, kuris yra labai lankomas, parodė, ką reikia daryti siekiant sezoniškumo mažinimo“, – sakė LVRA prezidentė.
Anot jos, Jūrmala, latvių Palanga, siūlo gerokai daugiau įvairių pramogų nei Palanga.
„Patikėkite, vien siūlyti viešbučius jau nepakanka. Būtinai turi būti dideli, įdomūs SPA. Kaip minėjau, jie vidutiniam lietuviui Palangoje, skirtingai nei kituose šalies kurtuose, sunkiai prieinami“, – sakė pašnekovė.
Apžvelgusi praėjusių metų devynių mėnesių turistų srautų statistiką, ji pastebėjo „akivaizdų“ Rusijos turistų „šuolį“ į Lietuvą.
„Labai gerai, kad rusai ir baltarusiai grįžta į Lietuvą. Jų dalis bendrajame turistų skaičiuje sudarė apie 25-26 procentus per pirmuosius devynis praėjusių metų mėnesius. Prieš 2008–2009 metų krizę rusų turistai siekė apie 40 procentų, – sakė LVRA prezidentė. – Vadinasi, dalis rusų ir baltarusių svečių aplankys ir mūsų kurortus. Anksčiau Birštone rusakalbių nebuvo, o šiemet jie per naujus metus jame sudarė apie 10 procentų. Vis tik Druskininkai tarp trijų pagrindinių šalies kurortų turi geriausią įdirbį priimdami rusakalbius– aktyviai taiko lojalumo programas ir panašiai“.
Ji prisipažino, kad savo atostogoms visada renkasi Nidą.
„Išvažiuoju iš Vilniaus į ją dešimčiai dienų. Taip pat labai mėgstu išsinuomoti vieną sodybą atostogoms Molėtų rajone. Žiemą mėgstu procedūroms nuvažiuoti į Druskininkus ir Birštoną“, – sakė pašnekovė.
Paklausta, kodėl jos keliai nesuka dažniau į Palangą, E. Šiškauskienė šypsodamasi sakė, kad „nėra tikslo“ į ją važiuoti, nes mama gyvena Klaipėdoje.
„Bet kadangi labai mėgstu važinėti dviračiu, galbūt Nidą iškeisiu artimiausiu metu į Palangą“, – sakė E. Šiškauskienė.
Lankydamasi Palangoje, ji įprastai pietauja „Vandenyje“ ar „Žuvinėje“. „Juose maisto kokybė atitinka kainą, o pirmajame ir aplinka – labai graži“, – sakė LVRA prezidentė. Ji palankiai atsiliepia ir apie kitus sąlyginai naujus Palangos restoranus, pavydžiui, „Keturi laiptai“, „Onorė“.
Prezidentė taip pat gyrė restoraną „Pušų paunksnėje“.
„Jų virtuvė labai pagerėjo, kai pati šeimininkė (Ingrida Sabonienė) perėmė virtuvės reikalus. Iškart pasijuto pagerėjimas“, – sakė E. Šiškauskienė.
Ji mėgsta lankytis ir klube „Ramybė“.„Jų specifinei atmosferai niekas Palangoje neprilysta“, – sakė ji.
„Maitinimosi ir aptarnavimo lygis Palangoje labai pakilo pastaraisiais metais. Tikrai yra kur jau palepinti gomurį, net labai išrankų. Smagu, kad vis daugiau jūsų kurorto restoranų siūlo degustacines vakarienes“, – sakė E. Šiškauskienė.
Palangai, be kita ko, ji pataria labiau segmentuoti savo rinką.„Juk ką galima pasiūlyti rusakalbiams, nelabai, ko gero, tiks skandinavams, ir priešingai. Prieš naujus metus pas mane lankėsi kai kurių didžiųjų Palangos viešbučių atstovai ir sutarėme, kad Palangai reikėtų labiau „užkabinti“ vokiečių rinką, pavyzdžiui, – sakė E. Šiškauskienė. – Vokiečiai – senstanti tauta, bet labiau mėgsta važiuoti į Vengriją nei Baltijos šalis“.
Ji gyrė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentęIngridą Valaitienę: „Energinga ji ir turėjo atremti mero siūlymą kurorto asociacijai išeiti iš mūsų asociacijos po mano pastebėjimų pernai balandį. Tai būtų protu nesuvokiama, jei palangiškiai būtų tai padarę“.
E. Šiškauskienė džiaugiasi, kad vis daugiau lietuvių, ypač emigrantų, gali sau leisti SPA malonumus šalies kurortuose.
Ji tikisi atvykti šiais metais į Stintų šventę Palangoje.„Ir pernai joje buvau, pakeliui ir savo mamą į ją „pasigriebiu, – sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė E. Šiškauskienė. – Man stintos – kultinis patiekalas. Aš jų neatsivalgau, ypač traškios patinka ir marinuotos“.
Jos nuomone, Palangos stintų šventė – nacionalinės reikšmės.„Žiūrint į minias žmonių joje, tai – akivaizdu“, – sakė LVRA prezidentė.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAArgiargi 2018-02-17 16:31 (brhs / IP: 194.8.216.162)
Palangos meras gina, nes turi savu interesu. Arba interesu savo draugu ir pazustamu. Jis mano, kad Palanga , tiesiogine prasme , yra jo nuosavas miestas.

Nbdg 2018-02-16 00:20 (IP: 91.133.114.93)
Tiesa Palangos valdziai bado akis.

Gaila 2018-02-11 00:53 (IP: 91.133.114.93)
Tiesa Lietuvoje niekada nebuvo privilegija, o tuo labiau Palangoje. Palangos valdzia , mano manymu, tai apsimeteliu lizdas. Ta moteriske pasake tik tai ka ji mato. Ta pati matau ir as. To nemato Palangos bonzai.

Klaiki boba 2018-02-03 00:42 (IP: 78.57.230.163)
klaiki boba fuuuuuuuu

Is Zemaitijos 2018-02-02 08:11 (IP: 82.135.197.77)
Kodel zmoniu toks padlaizuniskas mentalitetas? Jei tipo kritikuoji valdzia, siuo atveju mera, tai tipo "varai ant kazko". Kazkokia nesamone! As tikrai matau, kad tiek meras, tiek jo komanda turi rimtu problemu. Kaip cia kazkas kazkada sake,- meras daugiau dirba del viesuju rysiu ir tuo visus paperka. O pabandykit Palangoje elementaru versla padaryti, tuomet, oooo vaikeli!

Panizo 2018-01-26 00:47 (panizo / IP: 88.119.17.111)
Meras šaunuolis ir nereikia ant vieno žmogaus varyti, o kur buvo kiti buvę merai ? Ką jie dėl apalangos qr Šventosios padarė ? Nieko tik pastovios intrigos ir žmonių akių dūmimas buvo arba fokusus rodė. Kai žmogus atiduodamas save stengiasi tai kažkam panižo tarp klyno kaip mere nori būti, juokinga.

Palangiskis 2018-01-25 08:13 (IP: 193.219.12.61)
Meras saunuolis, stengiasi ir daug daro ir daug padare. Daugiausiai isvisu buvusiu meru ir tai faktas. Bet seip Palangai labai labai toli iki normalaus kurorto. Teisingai ji sako Palangoje jei tiesiai sviesiai absoliuciai nera ka veikti rudeni, ziema, pavasari. O vasara dar gali nueiti kur pasisokti...bet tik tiek ir tegali

Linas 2018-01-21 00:07 (IP: 78.57.230.163)
Vargse ta Evalada, nuskriausta moteris, o meras teisingai daro, kad neleidzia boboms ant Palangos dergti

Evalda 2018-01-20 20:01 (IP: 51.15.141.220)
nezinojo kad musu meras/mesijas yra nesveikai liguistas kritikai

nuomonė 2018-01-19 19:59 (IP: 78.58.48.24)
Už teisybę nėra ko pykti, trūkumų šalinimas skatina neužmigti ant laurų.....

Manau 2018-01-19 12:37 (IP: 78.57.131.98)
Kas pazista mera, zino, kad Siskauskiene parode tikraji jo veida.

Sveikinu E.S. 2018-01-19 08:40 (IP: 78.60.62.146)
Ir ji visiskai teisi! Ir saunuole, kad nepadiduoda vietiniu tustuku imperijos spaudimui. Ir ji visiskai tuomet nesupykde Palangos, ji supykde tustukus- lovio veikejus. Paprasti zmones mato kas yra uz tu dekoraciju, kurias taip graziai piesia ziabkai, jegelaviciai ir ju bosas.

Taip pat skaitykite

Pernai balandį Palangos pyktį sukėlusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė – interviu vienam leidiniui ji tuomet pasakė, kad jai „skauda širdį matant Palangos atsilikimą“, – šiandien nė kiek nesigaili savo žodžių. Dar daugiau: įsitikinusi savo teisumu ir mano, kad audringai į jos pastabas...


Kaip pavadinti gimusį naujagimį – ne vieną tėvelį kamuojantis klausimas ir dažnai nelengvai išsprendžiamas. Tiesa, kasmet tėvai vis kūrybingesni, renkant savo atžaloms vardus. Dažnas nori, kad vardas būtų originalus, unikalus, nesikartojantis, įmantrus, tad galima išgirsti visokių vardų. Aišku, daug įtakos turi ir tai, kad šiuolaikiniai žmonės daug keliauja...


Palangos miesto savivaldybėje per 2016 metus kilo 48 gaisrai, 2015 metais – 51. Tai vienas iš mažiausių gaisrų skaičius per paskutinius 10 metų ir mažiausias per paskutinius penkerius metus. Palangoje kilo 38 gaisrai (41), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 10 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje žuvusių žmonių gaisruose išvengėme...


Visi norintys prekiauti ar teikti paslaugas kurorte vasarą savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, miesto savivaldybei turi pateikti reikiamus dokumentus iki balandžio 21 dienos 16 valandos. O jau kitądien, penktadienį, konkursantai dėl pasiūlytų beveik 50 verslo veiklų susirungs atrankoje. Miestas ieško, kas ne tik norėtų prekiauti kava ar arbata, bet ir...


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Praėjusiais metais VMI sulaukė per 980 tūkst. pajamų deklaracijų (už 2013 metus), gyventojai deklaravo sumokėti 214 mln. litų GPM bei susigrąžinti 225 mln. litų, taip pat mokesčių mokėtojai nurodė turį sumokėti beveik 18 mln. litų bei paprašė susigrąžinti 2,6 mln. litų per daug sumokėtų privalomojo sveikatos draudimo įmokų.


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė šių metų biudžeto projektui. Pirmąkart politikams pateiktame Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės pristatytame projekte, dėl kurio dar galima teikti pastabas ir pasiūlymus, numatoma, jog 2015-aisiais į Palangos biudžeto katilą turėtų įkristi 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų. Tai – net 11 proc....


Jau startavus 2014-iesiems, atminties ekrane vėl, tarsi Lemties burtininkui paliepus, atšvinta šviesaus atminimo Palangos inteligento, kolegų medikų, o ypatingai – ligonių, pacientų tebegerbiamo, nes dar ir dabar geražodžiais paminimo žemaičio, taktiško, kuklaus gydytojo Jono Šipalio (1941-2009) veidas, vėl ataidi jo visada ramumu, kantrybei nuteikinėję žodžiai: „Žinai, bičiuli, kitiems...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius