L. Girčytė

L. Girčytė

Pirmasis abiturientės Lauros Girčytės solinis koncertas

Jūratė RIEPŠAITĖ, 2013 04 04

Prieš pat Velykas, penktadienio vakarą, Palangos gyventojai ir svečiai buvo kviečiami jaukiai praleisti vakarą klube „Ramybė“ ir pasiklausyti pirmojo Palangos senosios gimnazijos abiturientės Lauros Girčytės solinio koncerto.

Paskatino mokytojas
Pasidomėjus, kaip kilo idėja surengti solinį koncertą, L. Girčytė atsakė: „Ši idėja kilo prieš dvejus metus, kai Palangos senosios gimnazijos muzikos mokytojas Stasys Stončius pasiūlė apmąstyti savo solinio koncerto galimybę ateityje. Šis mokytojas kelerius metus lavino mano balsą. Galiausiai S. Stončius pasakė, jog jau esu pasiruošusi surengti savo koncertą, visgi juk dabar mokausi dvyliktoje klasėje ir nesinori, kad daugelio metų darbas nueitų šuniui ant uodegos“.
„Mano mokytojai ir draugai palaikė mane ir idėją surengti pirmąjį mano solinį koncertą. Tačiau šeimos nariai nelabai tikėjo, jog man pavyks įgyvendinti šią idėją ir į tai žiūrėjo gana kritiškai. Galiausiai visi buvo nustebę rezultatu ir labai manimi didžiavosi”, – sakė abiturientė.
Taip pat šį penktadienio vakarą koncertavo ir Austėjos Šeduikytės bei Gertrūdos Paulauskaitės duetas ir Gabrielė Aleknavičiūtė. „Norėjau, kad ir jos pademonstruotų savo balsus. Juk visi norime būti pastebėti, – sakė L. Girčytė. – Ruošdama koncertą jau žinojau, kas galėtų man padėti ir kuo galiu pasitikėti. Beje, jau ne kartą buvau girdėjusi šių dainavusių merginų balsus ir žinojau, kad drąsiai galiu jas kviesti pasirodyti koncerte ir atlikti po savo dainą“. L. Girčytei akomponavo Saulė Grigaliūnaitė, Arnas Mažonavičius, Povilas Vadeikis, Domas Vitkauskas, Justina Macijauskaitė.

Mamos paskatinimas
„Mano pirmasis įkvėpimas muzikai atėjo dar tada, kai buvau 3 metukų ir mano brolis klausydavo Scatman Jone muzikos per visą naktį. Jam tai padėdavo užmigti, – pasakojo L. Girčytė. – Vėliau pradėjau dainuoti darželyje „Saulutė“ ir vieną dieną pasakiau savo mamai, kad aš noriu būti roko žvaigžde. O mama atsakė: „Jei labai norėsi, tai ir būsi“.
Pasidomėjus, iš kur mergina semiasi įkvėpimo dainuoti, kurti, L. Girčytė atsakė: „Įkvėpimas dainavimui atkeliauja iš per dieną patirtų įspūdžių, vidinės būsenos bei nuotaikos. O kuriu tik tada, kai atrandu tam priežastį, kuri mane įkvėptų lyg Mūza”.
Mergina pridūrė, jog pati dainų nekuria, tačiau rašo eilėraščius. „Gal kada nors jie ir taps mano dainomis”, – sakė dvyliktokė.

Ruoštis koncertui buvo gana sunku
Su kokias sunkumais mergina susidūrė organizuodama šį koncertą? L. Girčytė atviravo, jog ruoštis koncertui buvo gana sunku: „Mūsų mokykloje nėra repeticijoms skirtų patalpų, o ir aparatūra yra gerokai pasenusi, todėl kartais tai trukdo įgyvendinti dienos planus repetuojant”. Taip pat gimnazistė pridūrė, kad koncertui buvo ruošiamasi nuo spalio mėnesio vidurio, bet intensyviausios repeticijos vyko paskutinę savaitę prieš koncertą. Jos trukdavo nuo 3 iki 7 valandų per dieną.
O ar daug pastangų pareikalavo šis koncertas? Anot merginos, jei yra tikimasi gero rezultato – pastangos yra neišvengiamos. „Juk negali rengti tokio atsakomybės reikalaujančio renginio vien todėl, kad nori išpildyti savo svajonę. Svajonių įgyvendinimo turime siekti sunkiu darbu”, – sakė L. Girčytė.

Skambėjo nemažai patriotinių dainų
Mergina pasakojo, kad labiausiai mėgsta atlikti roko dainas, bet pagrindinis stilius, kuris vyravo koncerte buvo lyrinis, akustinis. Skambėjo ir nemažai patriotinių dainų, tokių kaip Aistės Smilgevičiūtės ir grupės Skylė „Baltas brolis“, bei Lauros draugių Saulės Grigaliūnaitės daina „Basanavičiui“ bei Eglės Didikaitės „Tavuose Delnuose“.
Tačiau kodėl pagrindinis koncerte vyravęs stilius buvo lyrinis, o ne triukšmingesnis, turint omeny, kad L. Girčytei artimesnė yra roko muzika? „Pirmiausia, neturiu savo nuosavos muzikantų grupės, kurie būtų pasiryžę siekti ko nors rimtesnio, nėra sąlygų įgyvendinti kitus mano sumanymus. O lyrinių dainų buvo daugiau todėl, kad norėjau, jog visa koncerto programa kiltų laipsniškai, nuo pačių ramiausių iki pat triukšmingiausių dainų. Dainas rinkausi, kad derintųsi su mano balsu ir be abejo, kurios patiktų publikai”, – atskleidė dvyliktokė.

Susirinkusiųjų skaičius – maloniai nustebino
Pasak L. Girčytės, susirinkusiųjų jos pasiklausyti skaičius abiturientę maloniai nustebino. Mergina sakė: „Tiesą pasakius, meldžiausi, kad ateitų bent 30 palangiškių. Juk beveik niekas Palangoje manęs nepažįsta, kaip muziką be galo mėgstančios panelės. Taip pat nesu labai populiari ir tarp paauglių, todėl žmonės, kurie atėjo, pranoko mano lūkesčius. Auditorija man labai patiko. Mano nuomone, pati koncerto pradžia buvo silpnoka, nes labai jaudinausi ir tiesiog nesuvaldžiau balso. Prieš koncertą labai pergyvenau dėl mikrofono garso ir ar žmonės girdės, ką dainuoju, supras žodžių prasmę. Galiausiai, kai pripratau prie auditorijos, pradėjau laisviau jaustis ir nuo penktos savo atliekamos dainos viskas ėjosi ganėtinai gerai. Be abejonės buvo ir klaidelių, kai ne taip kokią natą sudainuodavau”.
„Po koncerto sulaukiau labai daug pagyrimų, palaikymo iš artimųjų ir draugų, kurie nuoširdžiai džiaugėsi. Taip pat sulaukiau ir kritikos, juk pirmas blynas visad prisvyla. Tiesiog dabar žinosiu savo pagrindines klaidas”, – įspūdžiais dalinosi L. Girčytė.
Mergina pabrėžė, jog ji labai nori padėkoti savo draugams, kurie prisidėjo rengiant šį koncertą. „Juk be jų nebūtų ir gyvo akompanimento”, – sakė abiturientė. Taip pat L. Girčytė pridūrė, kad dainas, atliktas koncerte, visi norintieji gali rasti ir pasiklausyti internetinėje svetainėje „YouTube“, įvedus „Laura Girčytė“.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAEmilija 2013-04-05 10:18 (IP: 195.182.88.82)
Šaunuolė Laura, sveikinu... Geros sėkmės Tau siekiant muzikinės karjeros. Esi puiki mergina visom prasmėm.

Taip pat skaitykite

 Palangoje gimusiam Aronui paskutinę rugpjūčio savaitę sukako 10 mėnesių, bet jau mėnuo, kai prie vaiko su veriančia širdgėla prisiglaudžia kiti – vaikelio mama Monika B. (redakcijai pavardė žinoma – L.J.) tiek pat laiko ilsisi žemės kauburėlyje Palangos kapinėse. Kas nutiko, kad pirmagimį ir gyvenimą mylėjusi jauna palangiškė tą lemtingą liepos 31-osios vakarą...


Vasario 22 d. pirmą kartą naujojoje Palangos koncertų salėje įvyks grandiozinis solinis vieno geriausių ir klausytojų mylimiausių dainininkų Valerijaus Meladze solinis koncertas! Bilietus galite įsigyti bilietai.lt kasose ir paskambinę telefonu: 8687 47 339.  


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) kartu su miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistėmis gruodžio 22-ąją kavinėje-boulingePub „Riviera“ surengė labdaros vakarą mažas pajamas gaunančių Palangos šeimų vaikams. Kaip papasakojo PVRA prezidentas Darius Miklovas, vakare dalyvavo daugiau kaip 50 vaikučių iš 30 šeimų.


Šį vakarą visa Lietuva melsis krepšiniui ir jo dievams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 09 17 | Rubrika: Savaitės komentaras

Mūsų šalis vėl gyvena krepšiniu. Prancūzijoje besikaunantys Lietuvos karžygiai trečiadienį mums padovanojo Jo Didenybės Krepšinio šventės pratęsimą ir išsaugojo mūsų viltis pasidabinti Europos čempionato medaliais.


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Prieš pat Velykas, penktadienio vakarą, Palangos gyventojai ir svečiai buvo kviečiami jaukiai praleisti vakarą klube „Ramybė“ ir pasiklausyti pirmojo Palangos senosios gimnazijos abiturientės Lauros Girčytės solinio koncerto.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas