Pokyčiai dėl nakvynės kainos Palangoje – nuo liepos 10 dienos

Palangos tiltas, 2023-07-04
Peržiūrėta
3310
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

FOTO: DELFI / JUSTINAS AUŠKELIS
FOTO: DELFI / JUSTINAS AUŠKELIS

Palangos taryba apsisprendė – dvigubina vadinamąjį pagalvės mokestį. Nuo liepos 10 poilsiautojams teks mokėti ne 1, o 2 eurus. Teigiama, kad rinkliava didėja dėl tobulinamos infrastruktūros, brangstančio jos išlaikymo, nemokamų renginių bei miesto tvarkymo. Apie reformą pasakojama laidoje „Info diena“.

Palangos mero teigimu, miestas nebegali iš savo biudžeto finansuoti visos miesto infrastruktūros. 

„Mes finansuojame ir gelbėjimo paslaugą, kuri miestui kainuoja, berods, beveik 400 tūkstančių eurų, finansuojame šiukšlių išvežimą iš viešų erdvių, tai yra tonomis, finansuojame higieninės infrastruktūros išlaikymą ir iš biudžeto reikia išimti beveik 2,5 milijonų eurų“, – teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Poilsiautojų naujovė nesupykdė 

„Dabar jau mokame, padidės keliais ten centais, o jiems labai pelnas geras, vis tiek. Jiems reikia iš kažko miestą tvarkyti“, – teigė gatvėje kalbintas vyras. 

„Atvažiavusi esu iš užsienio, tai esu pasiilgusi, čia gal sentimentai, bet skirtumo nėra, ar euras, ar du. Jeigu pakeltų 5 eurais – būtų galima kelti tokį klausimą“, – dalijosi moteris. 

Tačiau už brangstančia nakvynę poilsiautojai norėtų iš kurorto gauti daugiau. 

„Daugiau nemokamų automobilių stovėjimo aikštelių. Čia yra problema“, – teigė moteris. 

Kitiems kurorte pritrūksta viešųjų tualetų švaros. 

„Vakar buvau apsilankiusi ir toks nelabai vaizdas buvo vakare. Čia labai reikėtų atsižvelgti“, – teigė poilsiautoja.

Jaunimui trūksta renginių. 

„Renginiai ne sezono metu yra labai stiprus dalykas. Tikrai pasijaučia, kad, pavyzdžiui, žiemos metu, tikrai nėra ką veikti Palangoje“, – teigė mergina.

Idėją Palangos taryboje palaikė ne visi 

Kai kurie tarybos nariai įsitikinę, kad mokestį reikėjo didinti jau prieš porą metų ir sako, kad būtina iš šešėlio ištraukti visą verslą bei didinti pagalvės mokesčio kontrolę. 

„Trūksta dar įstatymų, dar ir Seime reikia priimti tam tikrų pataisų, kokios galėtų būti baudos, nes mes patys baudų negalime įvedinėti. Manau, kad tas mokestis gali būti netgi diferencijuotas ateity, todėl, kad yra tam tikra dalis visiškai neapmokestinta“, – dalijosi Palangos tarybos narys Dainius Želvys. 

Kiti tarybos nariai mokesčio didinimą vadina naktine reforma. 

„Nuo naujų metų – dar nieko nesakyčiau. Gal ne tiek drastiškai, gal 1,50, ne 2 eurai. Pinigų, aišku, savivaldybei visada reikia, bet tada klausimas – tada kodėl ne 3 eurai?“, – teigė Palangos tarybos narys Eugenijus Simutis. 

Opozicija pasigenda aiškumo, kur pinigai bus naudojami ir piktinasi, kad viešbučiams administruoti rinkliavą kainuos brangiau. Anot E. Simučio, didelė dalis pinigų turės būti skiriami banko pavedimams ar buhalterės darbams.

„Kiekvienas ūkinis subjektas, viešbutis administruoja savivaldybės rinkliavą, perveda ją ir nieko už tai negauna – tai kaip čia? Čia komunizmas grįžo ar kaip?“, – pasipiktinimo neslėpė jis.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacija tvirtina, kad pagalvės mokesčio administravimas sunkumo nekels, esą apie rinkliavos didinimą verslininkai žinojo ir jam pritarė. Abejojama ir dėl to, ar pyks svečiai. 

„Jeigu svečias atvažiuoja ilsėtis į Palangą ar bet kurį kitą kurortą Lietuvos – jis yra nusiteikęs jau išleisti kažkiek pinigų ir prie visos sumos pridėti 1 eurą – tai nėra kardinalus pokytis“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė. 

Praėjusiais metais Palanga surinko apie 800 tūkstančius eurų pagalvės mokesčio.

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimas ėmėsi svarstyti įstatymą ribojantį fejerverkų prekybą ir jų naudojimą. Dabar laukiama Europos Komisijos įvertinimo. Siūloma, kad ribojimai įsigaliotų nuo liepos 1-osios, o pirotechnikos gaminių būtų galima įsigyti tik specialiose parduotuvėse.


Palangos taryba apsisprendė – dvigubina vadinamąjį pagalvės mokestį. Nuo liepos 10 poilsiautojams teks mokėti ne 1, o 2 eurus.


Nuo liepos keičiasi „Sodros“ išmokų „grindys“ ir „lubos“. Šie pokyčiai aktualūs pačias mažiausias ir didžiausias pajamas uždirbantiems gyventojams: tiems, kuriems išmokos, apskaičiuotos pagal jų draudžiamąsias pajamas, nesiekia minimalaus arba viršija maksimalų galimą dydį. 


Pernai  atrėmęs Vidaus reikalų ministerijos bandymą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ privatizuoti, šiemet „Pušynas“ taipogi gyvena laukimo nuotaikomis, tiesa, gerokai geresnėmis – iki liepos 1 dienos centras turi būti reorganizuotas jį prijungiant prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės. „Kol kas laukiame pagrindinio dokumento, tai yra Vyriausybės nutarimo. Po prijungimo tapsime...


Infliacijai Lietuvoje mušant rekordus, plačiau pinigines artėjantį poilsio sezoną turės atverti ir pajūrio lankytojai. Maitinimo įstaigos planuoja kainas didinti apie 30 procentų, o pigiausios nakvynės rezervuotos jau iki rugsėjo.


 Kretingoje, prie ligoninės, Žemaitės al. 1, duris atvėrė nauji saugios nakvynės namai asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos. O ar Palangoje artimiausiu metu atsiras nakvynės namai? Vienaaukščiame tokių namų pastate įrengti 4 kambariai po 2 vietas laikinam apgyvendinimui (iki 6 mėnesių), 2 kambariai po 2 vietas laikinam apnakvindinimui (iki 3 naktų), virtuvė, skalbykla, tualetai...


Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ kviečia Lietuvos gyventojus dalyvauti projekte „Trečioji nakvynė“ ir užsisakius dvi ar daugiau nakvynių apgyvendinimo įstaigose iš eilės – trečią gauti nemokamai. Prie šio projekto prisijungė ir kai kurie Palangos viešbučiai bei nakvynės paslaugas siūlantys palangiškiai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šio sezono ypatumų – ne vienas, ir jie visi nesusiję su vėsesne nei įprastai vasara. „Kalbant apie maitinimo sektorių, pastebima, kad poilsiautojų išlaidos kavinėse, restoranuose yra gerokai sumažėjusios. Taip pat kavinėse beveik nebeliko iš aplinkinių vietovių atvykstančių svečių, kurie atvyksta be nakvynės, tiesiog pasivaikščioti, pramogauti....


Nesuvaldoma Afrikos šalių kova su įsigalėjusiais režimais itin dideliu tempu privertė kelti naftos, o kartu ir degalų kainas. Šiuo metu Lietuvos degalinėse litras A-95 rūšies benzino jau kainuoja daugiau nei 4,5 lito. Nors  augančios degalų kainos gąsdina visos Europos vairuotojus, tačiau pastarųjų dienų pokyčiai lietuvių kišenei atsiliepia ypač skaudžiai. Nuo praėjusios savaitės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius