Vagys taikėsi į prabangias baltarusių mašinas Palangoje

Vagys taikėsi į prabangias baltarusių mašinas Palangoje

Policija sulaikė prabangių automobilių vagis

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2015 06 23

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato (VPK) ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai areštavo du asmenis, kurie, manoma, Palangoje vogė baltarusių automobilius ir už juos vėliau reikalavo išpirkos.

 Anot „Lietuvos ryto“, mašinvagiai buvo sulaikyti sekmadienį vakare Panevėžyje, kai iš baltarusio paėmė solidžią išpirką -8,5 tūkstančio eurų.

 Anksčiau už vagystes teisti ir kriminalinei policijai gerai žinomi nusikalstamo pasaulio atstovai 38 metų panevėžietis bei 43 metų vilnietis suimti dešimčiai parų.

 Abu nusikaltėliai įtariami Palangoje pavogę du Baltarusijos piliečiams priklausančius automobilius.

 Gegužės 23 dieną Palangoje naktį pradingo Maironio gatvėje stovėjęs 35 metų baltarusio Sergejaus Cherdos automobilis BMW 730, kurį svečias įvertino 25 tūkstančiais eurų.

 Policijai dar dėliojant šio nusikaltimo aplinkybes, pavogtą automobilį netikėtai rado pats jo savininkas.

 Pareigūnams buvo pranešta, kad jau poilsiautojui grįžus į Baltarusiją gegužės 25 dienos vakare jam paskambinęs pažįstamas asmuo ir pranešęs, kad dingęs automobilis stovi Panevėžyje, Beržų gatvėje.

 Baltarusiui kitą dieną liko tik nuvažiuoti į Panevėžį, atsirakinti mašiną savo rakteliais ir grįžti namo.

 Nei skambinusiojo vardo, nei pavardės nukentėjęs užsienietis nurodyti negalėjo. Su baltarusiu bendravęs tyrėjas taip ir neišsiaiškino, iš kur nukentėjusysis pažinojo jam gerą žinią pranešusį asmenį.

 Jau tada buvo aišku, kad užsienietis savo automobilį atgavo nusikaltėliams sumokėjęs išpirką ir su Lietuvos policija nebendradarbiaus.

 Pareigūnai mano, kad baltarusis greičiausiai iš viso policijai nebūtų pranešęs apie radybas, tačiau kitaip jis policijos ieškomu automobiliu nebūtų galėjęs išvykti iš Lietuvos.

 Dar viena galimybė pagauti įžūlius mašinvagius atsirado tada, kai birželio 9 dieną Palangoje iš vienos Vanagupės gatvėje esančios vilos kiemo buvo pavogtas dar vienas baltarusių automobilis – 35 tūkstančius eurų įvertintas prieš 6 metus pagamintas visureigis BMW X5, rašo „Lietuvos rytas.“

 Jo savininkas buvo pažįstamas su pirmuoju nukentėjusiuoju iš Baltarusijos. Šis savo tautiečiui perdavė nusikaltėlių telefono numerį, iš kurio skambinta ir reikalauta išpirkos.

 Tuo pačiu telefono numeriu mašinvagiams paskambinęs visureigio netekęs baltarusis susitarė, kad reikalaujama 8,5 tūkstančių eurų išpirka bus atiduota sekmadienį Panevėžyje.

 Lietuvos policijai padėti sutikęs svečias apie pokalbį su nusikaltėliais papasakojo kriminalistams.

 Išpirkos perdavimo vietoje, Panevėžio centre, apie 22 valandą buvo surengta pareigūnų pasala.

 Vilnietį pavyko sulaikyti iš karto, o panevėžietis spėjo įsėsti į jam priklausantį visureigį BMW X5 ir nudūmė miesto gatvėmis.

Mėgindamas pasprukti nuo persekiojimo įtariamasis apie kilometrą lėkė pavojingai manevruodamas, per sankryžas važiavo nepaisydamas draudžiamų šviesoforo signalų ir kėlė grėsmę aplinkiniams.

Bėglį pavyko sustabdyti tik dviem policijos automobiliais užblokavus kelią.

Tačiau net ir tuomet iš mašinos iššokęs panevėžietis pasipriešino policijos pareigūnams ir jiems teko panaudoti šaunamąjį ginklą – sulaikomas vyras buvo nesunkiai sužeistas į sėdmenis.

Įtariamus mašinvagius sulaikiusių pareigūnų dar laukia nemenka užduotis – surasti pavogtą baltarusio visureigį.

Įtariamieji neigia jį vogę. Panevėžietis neprisipažįsta net reikalavęs išpirkos, o vilnietis rezga pasakėlę, kad paskambinus baltarusiui jiems kilusi mintis jį apgauti – išvilioti pinigų.

Tačiau Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių vagysčių tyrimo skyriaus kriminalistai ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai turi pakankamai duomenų, kad sulaikytieji yra prisidėję prie abiejų Palangoje dingusių automobilių vagysčių.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Dingo prabangių automobilių priekiniai žibintai

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Kriminalai

Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl apvogtų dviejų „Porsche“ automobilių. Kaip informavo Klaipėdos apskrities VPK, sekmadienį Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl dviejų automobilių „Porsche“, stovėjusių Vanagupės g., Palangoje, priekinių žibintų vagysčių. Vienu atveju žala siekia 4 tūkst., kitu 5 tūkst. eurų. Įvykiai tiriami.


Palangos policija prašo pagalbos plėšimo tyrime: kas pažįsta šį vyrą?

„Palangos tilto“, Palangos PK inf., 2019 04 05 | Rubrika: Kriminalai

Palangos m. PK pradėtas ikiteisminis plėšimo tyrimas. Pažįstantys vyrą nuotraukoje maloniai prašomi susisiekti su tyrėja el.paštu jurgita.butkiene@policija.lt, tel. nr. 8 686 13809


Klaipėdos apskr. VPK Palangos policijos komisariato pareigūnai prašo visuomenės pagalbos nustatant nuotraukoje matomo vyro tapatybę – asmuo gali turėti tyrimui svarbios informacijos. Atpažinusius asmenį, prašome susisiekti su tyrėja V. Budre tel. 870064712, el.p. vitalija.budre@policija.lt


Policija sulaikė prabangių automobilių vagis

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2015 06 23 | Rubrika: Kriminalai

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato (VPK) ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai areštavo du asmenis, kurie, manoma, Palangoje vogė baltarusių automobilius ir už juos vėliau reikalavo išpirkos.


Atšilus orams gatvėse padaugėja dviratininkų. Palangoje važinėjimas dviračiu – itin populiarus aktyvaus poilsio būdas. Tačiau statistika rodo, kad vasaromis padidėja ir dviračių vagysčių skaičius. Todėl Palangos policija ragina pasiruošti artėjančiai vasarai ir įregistruoti savo dviratę transporto priemonę policijoje. Daikto žymėjimas – tai viena iš prevencinių...


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Atšilus orams gatvėse padaugėja dviratininkų. Palangoje važinėjimas dviračiu itin populiarus aktyvaus poilsio būdas. Tačiau statistika rodo, kad vasaromis padidėja ir dviračių vagysčių skaičius. Todėl Palangos policija ragina pasiruošti artėjančiai vasarai ir įregistruoti savo dviratę transporto priemonę policijoje. Daikto žymėjimas – tai viena iš prevencinių...


Šių metų pradžioje Savivaldybės biudžetinei įstaigai „Rinkliavų centras“ buvo perduota automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Taikos g. 2, prie prekybos centro „Iki“, o aikštelė Šventojoje, Topolių ir Guobų gatvių sankirtoje, iki šiol buvo neeksploatuojama, tad įkainiai už automobilių statymą jose nebuvo nustatyti.


Ketvirtadienį posėdžiausianti miesto valdžia svarstys klausimą dėl rinkliavos mokesčio už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse. Siūloma, kad nuo rugsėjo 1 dienos iki kitų metų gegužės 31 dienos palikti transportą nustatytose automobilių statymo vietose pusvalandžiui kainuotų 50 centų, o vienai valandai – 1 litas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius