Pradedamas rengti miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninis projektas

Pradedamas rengti miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninis projektas

2016 11 14

Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. Asmens sveikatos priežiūros centro rekonstrukcijos techninis projektas bus parengtas iki vasaros vidurio.
Palangos asmens sveikatos priežiūros centre teikiamos įvairios medicininės paslaugos, o asmenų, prisirašiusių šioje įstaigoje, skaičius kasmet auga. Tačiau 1971 metų statybos poliklinikos pastatas iki šių dienų nebuvo renovuotas, todėl jis yra ne tik morališkai, bet ir fiziškai pasenęs, nepritaikytas neįgaliesiems, ir modernizuoti jį yra būtina.
Siekiant užtikrinti žmonių su negalia poreikių patenkinimą bei galimybę patogiai naudotis sveikatos priežiūros centre teikiamomis paslaugomis ir čia organizuojamais užsiėmimais, rengiant poliklinikos pastato rekonstrukcijos techninį projektą, bus suprojektuotas liftas.
Rekonstrukcijos metu atnaujinti bus ir visi trys pastato aukštai, įrengtas rūsys, atnaujintos vidaus inžinerinės sistemos (vandentiekis, buitinės nuotekos, šildymo sistema, elektros instaliacija, priešgaisrinė instaliacija), pakeista ir apšiltinta stogo danga, įrengta žaibosaugos ir ventiliacinės sistema.
Pirmame ir antrame poliklinikos aukštuose numatoma patalpų rekonstrukcija ir darbo vietų perplanavimas. Poliklinikos poreikiams planuojama pritaikyti ir trečiąjį pastato aukštą – čia numatoma teikti fizinės medicinos ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, kurios bus pritaikytos įvairaus amžiaus žmonėms, turintiems įvairius susirgimus, psichinę negalią, įrengti masažo kabinetus, kineziterapijos salę, sensorinės integracijos kabinetus ir kt., taip pat ­– perkelti ir įstaigos administraciją.
Kompleksiškai bus sprendžiama fasadų kompozicija, apdailai pasirenkant ilgaamžes medžiagas ir spalvas, būdingas Palangos miesto architektūrai, derančias prie aplinkos kraštovaizdžio.
Gydymo įstaigos kieme yra nebenaudojamas pastatas, kurį būtina nugriauti, iškeliant iš jo elektros transformatorinę. Ją numatyta perkelti į poliklinikos teritorijoje numatytą pastatyti atskirą modulinę elektros pastotę.
Rekonstruotas ir pritaikytas neįgaliesiems esamas Palangos asmens sveikatos priežiūros centras patenkins sveikatos įstaigos pacientų bei darbuotojų poreikius, taps ne tik modernus, bet ir ekonomiškas – bus pasiekta ne žemesnė kaip A energinio naudingumo klasė.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog Asmens sveikatos priežiūros centro rekonstrukcija – labai svarbus projektas, kadangi dabartinis pastatas nebeatitinka šiandienos poreikių. „Todėl iš karto, kai bus parengtas techninis projektas, imsimės darbų – pastatas bus modernizuotas, apšiltintas, pritaikytas neįgaliesiems. Visi – tiek asmens sveikatos priežiūros centro darbuotojai, tiek ir pacientai – atvykę į gydymo įstaigą turi jaustis gerai“, – akcentavo Š. Vaitkus.

Palangos m. sav. inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Jau netrukus prasidės Šventosios pagrindinės mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcijos darbai. Darbų pradžia numatyta kitą savaitę.


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Praėjusį ketvirtadienį paaiškėjo, kas projektuos Palangos vasaros estradą. Palangos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su keturis konkurentus įveikusia bendrove „Uostamiesčio projektas“ dėl Vasaros estrados rekonstrukcijos projekto parengimo, kuris vėliausiai turėtų būti baigtas per keturis mėnesius. Tiesa, norint įgyvendinti projektą dar reikės ieškoti...


Palangos Kęstučio gatvėje – intensyvūs rekonstrukcijos darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Populiarioje, link jūros vedančioje Palangos Kęstučio gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai. Nors maksimali šio rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo trukmė – dveji metai, darbus atliekančios bendrovės „Klaipėdos keliai“ generalinis direktorius Valdas Kniukšta planuoja, jog gatvė sutvarkyta bus dar iki vasaros. „Blogiausiu atveju baigtume...


Antradienį Palangoje lankėsi bei su mero pavaduotoju Sauliumi Sime susitiko Lietuvos neolimpinio komiteto prezidentas Gintautas Vileita ir Tarptautinės zurkhaneh federacijos generalinis sekretorius bei Irano imtynių už diržų federacijos prezidentas Seyedas Amiras Hosseini. Susitikimo metu aptartos galimybės Palangoje rengti 5-ųjų TAFISA pasaulio „Sporto visiems“ žaidynių, liepą...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.


Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį...


Liberalcentristai susidorojo su poliklinikos vadovu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 04 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia, apsvarsčiusi Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitą už 2009 metus, jai nepritarė. Redakcijos žiniomis, po šių valdančiųjų sprendimo,  numatomas kitas žingsnis – poliklinikos vadovo Egidijaus Rimkaus atleidimas iš pareigų. Beje, dėl ligos E.Rimkus posėdyje nedalyvavo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius